Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To επαθα και εγω χθες καθως το δουλευα το κινητο ξαφνηκα κολλησε , και μετα εσβησε η οθονη εφοσον περασε η αναμονη , και οταν πατουσα τα κουμπια δεν λειτουργουσε , η ανοιγε η αρχικη αλλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα.

Δεν ξερω τι φταιει ενω ηταν μια χαρα τοσο καιρο. Το clean master που εχω μηπως παιζει ρολο ? γιατι κατι ειχε ειπωθει παλαιοτερα

Και εγω αυτο εχω το clean master...Ας μας πει καποιος ποιοπ εμπειρος τι ξερει για αυτη την εφαρμογη αν και μου φενετε πολυ βολικη για το τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. το clean Master το εχω και εγω και είναι σούπερ . οποίος εχει το avast η καποιο άλλο αντιστοιχο να τα αφαιρέσει. Κατά πάσα πιθανότητα αυτο κάνει την ζημιά. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βάλει το master clean πριν ένα μηνα αλλα διαπιστωσα καποια κολλήματα και το έβγαλα. Αυτό που είναι κορυφαίο είναι το πληκτρολόγιο swype+Dragon. Εχει πλήρη ορθογραφία, προβλέπει την επόμενη λέξη που θα γράψεις και το κορυφαίο.....του μιλάς και γράφει ελληνικα. Ακομα και στο ευρετήριο τηλεφώνων του μιλάς και στα βρισκει. Εχει όμως 2 αρνητικά. Θέλει Internet για την ομιλία και μετα από ένα μηνα δοκιμης ζηταει 2 και κάτι €. Αλλα για μένα τα αξίζει. Τέρμα οι πληκτρολογήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς πληκτρολόγιο είναι αυτό φίλτατε;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν στα μηνυματα υπαρχει ειδικη ρυθμιση για να δεχεται περισσοτερους χαρακτηρες γιατι το δικο μου δεχεται λιγους κ το μετατρεπει αμεσως σε mms??ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν στα μηνυματα υπαρχει ειδικη ρυθμιση για να δεχεται περισσοτερους χαρακτηρες γιατι το δικο μου δεχεται λιγους κ το μετατρεπει αμεσως σε mms??ευχαριστω πολυ!!

 

πηγαινε στα μυνηματα - > ρυθμισεις -> επιλεξτε λειτουργια εισαγωγης , και βαλε το αλφαβητο GSM εμενα μου δεχεται 160 χαρακτηρες παντως για 1 μυνημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Πρόσφατα αποφάσισα να αλλάξω και εγώ το κινητό που έχω με ένα πολύ καλύτερο. Έχω καταλήξει σε αυτό το κινητό και σύντομα σκοπεύω να το αγοράσω. Βέβαια κάθε φορά που το ψάχνω γεμίζω πληροφορίες από θετικά και αρνητικά σχόλια. Έχω διαβάσει ότι έχει χαμηλή ανάλυση, όχι πολύ καλό ήχο και πιξελιάζει τα παιχνίδια λόγω ανάλυσης. Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με. Κατά πόσο ισχύουν αυτά; είναι τόσο πρόβλημα η χαμηλή ανάλυση;

Eπειδή θα το αγοράσω από κατάστημα του skroutz. Δε μπορώ να καταλάβω την μεγάλη απόκλιση των χρημάτων από άλλα καταστήματα τύπου public που ξεπερνάει τα 100 ευρώ. Σε άλλα κινητά πιο καινούργια η διαφορά είναι μικρότερη (grand neo). Τέλος πως μπορώ να ξέρω πως αυτό το κινητό που θα πάρω από το πιο οικονομικό ηλεκτρονικό κατάστημα θα είναι το γνήσιο και όχι κάποια καλή απομίμηση;

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Πρόσφατα αποφάσισα να αλλάξω και εγώ το κινητό που έχω με ένα πολύ καλύτερο. Έχω καταλήξει σε αυτό το κινητό και σύντομα σκοπεύω να το αγοράσω. Βέβαια κάθε φορά που το ψάχνω γεμίζω πληροφορίες από θετικά και αρνητικά σχόλια. Έχω διαβάσει ότι έχει χαμηλή ανάλυση, όχι πολύ καλό ήχο και πιξελιάζει τα παιχνίδια λόγω ανάλυσης. Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με. Κατά πόσο ισχύουν αυτά; είναι τόσο πρόβλημα η χαμηλή ανάλυση;

Eπειδή θα το αγοράσω από κατάστημα του skroutz. Δε μπορώ να καταλάβω την μεγάλη απόκλιση των χρημάτων από άλλα καταστήματα τύπου public που ξεπερνάει τα 100 ευρώ. Σε άλλα κινητά πιο καινούργια η διαφορά είναι μικρότερη (grand neo). Τέλος πως μπορώ να ξέρω πως αυτό το κινητό που θα πάρω από το πιο οικονομικό ηλεκτρονικό κατάστημα θα είναι το γνήσιο και όχι κάποια καλή απομίμηση;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Αν εχεις την δυνατοτητα θα σου προτεινα να πας να ριξεις μια ματια και απο κοντα.

Εγω παντως για τα λεφτα που εδωσα (235 ευρω ) εδω και 8 μηνες ειμαι ευχαριστημενος, πριν απο αυτο ειχα xperia με τα ιδια λεφτα αλλα δεν με ειχε καλυψει τοσο . Στην οθονη παντως δεν θα καταλαβεις οτι ειναι χαμηλης αναλυσης , εκτος και αν ερχεσαι απο καποιο ανωτερο κινητο και το αντιληφθεις. Ο ηχος ειναι καλος . Η καμερα για μενα ειναι πολυ καλη για να φανταστεις το βραδυ μεσα σε μαγαζι εβγαλε καλυτερα απο iphone 5 και ολοι ειχαν παραξενευτει ( γιατι υπαρχει και μια διαφορα τιμης και πιοτητας). Για παιχνιδια δεν ξερω να σου πω δεν ασχολουμε.. Για το καταστημα δες τις αξιολογησεις αν εχει θετικα η αρνητικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Αυτή τη στιγμή έχει φτάσει η τιμή του στα 190€. Πιστεύεις ότι είναι καλό deal για κινητό μετά από έναν χρόνο κυκλοφορίας η θα μου πρότεινες κάποιο άλλο κινητό τύπου samsung galaxy s3;

Link to comment
Share on other sites

...το s3 εχει απαράδεκτη οθόνη . παρόλο hd είναι θεοσκοτεινη και στον ηλιο δεν βλεπεις την τυφλα σου.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Αυτή τη στιγμή έχει φτάσει η τιμή του στα 190€. Πιστεύεις ότι είναι καλό deal για κινητό μετά από έναν χρόνο κυκλοφορίας η θα μου πρότεινες κάποιο άλλο κινητό τύπου samsung galaxy s3;

 

Φίλε εδώ και 3 ημέρες έχω το lg optimus l9ii ..ήμουν έτοιμος να πάρω το neo αλλα μετά αντιλήφθηκα το l9ii.και εγω κολλούσα για οθόνες και πιξελιασματα.όχι βέβαια σε μεγαλο βαθμό γιατί από κοντά μια χαρά το είδα.αλλά ρίξε μια ματιά στο Lg l9ii ,πολυ καλυτερα χαραμτηριστικα σε καλη τιμη..εγω που το πηρα απορω για την μικρη τιμη του γιατι δειχνει ακριβοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εδώ και 3 ημέρες έχω το lg optimus l9ii ..ήμουν έτοιμος να πάρω το neo αλλα μετά αντιλήφθηκα το l9ii.και εγω κολλούσα για οθόνες και πιξελιασματα.όχι βέβαια σε μεγαλο βαθμό γιατί από κοντά μια χαρά το είδα.αλλά ρίξε μια ματιά στο Lg l9ii ,πολυ καλυτερα χαραμτηριστικα σε καλη τιμη..εγω που το πηρα απορω για την μικρη τιμη του γιατι δειχνει ακριβοτερο..

 

Πολύ ωραίο αλλά είναι με μία κάρτα sim. Μήπως ο φίλος ψάχνει για δικαρτο;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εδώ και 3 ημέρες έχω το lg optimus l9ii ..ήμουν έτοιμος να πάρω το neo αλλα μετά αντιλήφθηκα το l9ii.και εγω κολλούσα για οθόνες και πιξελιασματα.όχι βέβαια σε μεγαλο βαθμό γιατί από κοντά μια χαρά το είδα.αλλά ρίξε μια ματιά στο Lg l9ii ,πολυ καλυτερα χαραμτηριστικα σε καλη τιμη..εγω που το πηρα απορω για την μικρη τιμη του γιατι δειχνει ακριβοτερο..

 

Οντως πρεπει να ειναι καλη επιλογη και το LG, εχει καλη οθονη και καλη αυτονομια απο οτι ειχα διαβασει στο thread. Απο καμερα μονο δεν ηταν καποιοι ευχαριστημενοι . κατα τα αλλα τα ιδια χαρακτηριστηκα ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εδώ και 3 ημέρες έχω το lg optimus l9ii ..ήμουν έτοιμος να πάρω το neo αλλα μετά αντιλήφθηκα το l9ii.και εγω κολλούσα για οθόνες και πιξελιασματα.όχι βέβαια σε μεγαλο βαθμό γιατί από κοντά μια χαρά το είδα.αλλά ρίξε μια ματιά στο Lg l9ii ,πολυ καλυτερα χαραμτηριστικα σε καλη τιμη..εγω που το πηρα απορω για την μικρη τιμη του γιατι δειχνει ακριβοτερο..

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ γα την απάντησή σου! Η αλήθεια είναι πως θα με κάλυπτε ένα κινητό που μπαίνουν δύο sim αλλά δεν με δεσμεύει κιόλας. Το Lg όντως φαίνεται πολύ καλό για την τιμή του απλά έχω φάει ένα κόλλημα με τα κινητά της samsung. Έχω την αίσθηση ότι είναι καλύτερα σε σχέση με Nokia, Lg και Sony. Όχι ότι δεν αλλάζω γνώμη, έχει πάνω κάτω τις προδιαγραφές που θέλω, είναι στα λεφτά που θέλω να δώσω (έως 250€). Σύντομα θα επισκεφτώ κάποιο μαγαζί να το κοιτάξω!

Ευχαρίστως κι όποιος θέλει να μου προτείνει κάποιο άλλο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.το κινητο ειναι σουπερ για τα λεφτα του.του εχω αλλαξει τα φωτα και ειναι σκυλος.για την χαμηλη αναλυση το θεμα ειναι αστειο.Δεν την καταλαβαινεις.η οθονη του ειναι πολυ φωτεινοτερη απο τους υπολοιπους γαλαξιες,κανενα θεμα με τον ηλιο και εχει και ραδιοφωνακι που στα ακριβα μοντελα τεινει να καταργηθει.Η καμερα του ειναι πολυ καλη και παραδοξως καλυτερη απο το 4αρι μινι που εχανε πολλες φορες την εστιαση.Και το λεω εχοντας αλλαξει του κοσμου τα κινητα και αυτη την στιγμη ειμαι με ενα μπλε grand το οποιο αλλαξα με το λευκο που ειχα που για μενα το χρωμα αυτο σε μεγαλα κινητα ειναι σουργελο<προσωπικη αποψη παντα>,και εχω και το 1020 για συγκεκριμενες περιπτωσεις και μονο.:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.το κινητο ειναι σουπερ για τα λεφτα του.του εχω αλλαξει τα φωτα και ειναι σκυλος.για την χαμηλη αναλυση το θεμα ειναι αστειο.Δεν την καταλαβαινεις.η οθονη του ειναι πολυ φωτεινοτερη απο τους υπολοιπους γαλαξιες,κανενα θεμα με τον ηλιο και εχει και ραδιοφωνακι που στα ακριβα μοντελα τεινει να καταργηθει.Η καμερα του ειναι πολυ καλη και παραδοξως καλυτερη απο το 4αρι μινι που εχανε πολλες φορες την εστιαση.Και το λεω εχοντας αλλαξει του κοσμου τα κινητα και αυτη την στιγμη ειμαι με ενα μπλε grand το οποιο αλλαξα με το λευκο που ειχα που για μενα το χρωμα αυτο σε μεγαλα κινητα ειναι σουργελο<προσωπικη αποψη παντα>,και εχω και το 1020 για συγκεκριμενες περιπτωσεις και μονο.:D

Καλησπέρα και πάλι!

Σε αυτό έχω καταλήξει φίλε μου απλά με ψήνει και το grand neo. To neo είναι τετραπύρηνο και πιο νέο μοντέλο. Σήμερα που πήγα σε ένα πολυκατάστημα δεν το βρήκα. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Προτιμώ και εγώ τα πιο σκούρα χρώματα στα κινητά. Ακόμη δεν ξέρω που θα καταλήξω το σκέπτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.το Νεο εχει κατωτερη καμερα και στην ανάλυση και στο βιντεο.Το grand που εχω εχει και touch to focus και στο βίντεο κατι που εχουν τα ακριβοτερα μοντέλα . Πάντως ποιο προσεγμενο λογισμικό απο το 4αρι μινι που δεν εμεινα καθόλου ευχαριστημενος απο την καμερα του.Κανενα αντροιντ δεν ειναι 1020 αλλα να ειναι αξιοπρεπές με ενδιαφερει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.το Νεο εχει κατωτερη καμερα και στην ανάλυση και στο βιντεο.Το grand που εχω εχει και touch to focus και στο βίντεο κατι που εχουν τα ακριβοτερα μοντέλα . Πάντως ποιο προσεγμενο λογισμικό απο το 4αρι μινι που δεν εμεινα καθόλου ευχαριστημενος απο την καμερα του.Κανενα αντροιντ δεν ειναι 1020 αλλα να ειναι αξιοπρεπές με ενδιαφερει

Καλησπέρα φίλε μου! Και εγώ εκεί κολλάω και δεν έχω πάρει την απόφασή ποιο από τα δύο να πάρω. Ξέρω πως το neo είναι τετραπύρηνο και θα έχει καλύτερη απόδοση άλλα έχει χάλια κάμερα! Το άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι πώς το grand που είναι πιο παλιό μοντέλο είναι ακόμη πιο ακριβό από ότι το neo που είναι καινούργιο. Έψαξα να βρω κάποια σύγκριση αυτών των δύο αλλά δεν υπάρχει κάτι σχετικό. Πιο πολύ τείνω προς το grand και όχι το neo. Έχω μπερδευτεί λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό προσπαθώ να rootάρω το grand.

Ως τώρα , δεν τα έχω καταφέρει.

Ξέρει κανείς κάποιο link/τρόπο που να γίνεται χωρίς φυσικά να χάσω δεδομένα? το έχει κάνει κανείς ; με ποιό τρόπο?

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.κοιταξε στα καιζερ η γενικως στα μαγαζια στην ομονια.θα το βρεις πολύ ποιο φθηνα.εγω το πηρα μεταχειρισμενο 180 ευρω σε τελεια κατασταση
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό προσπαθώ να rootάρω το grand.

Ως τώρα , δεν τα έχω καταφέρει.

Ξέρει κανείς κάποιο link/τρόπο που να γίνεται χωρίς φυσικά να χάσω δεδομένα? το έχει κάνει κανείς ; με ποιό τρόπο?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43717133&postcount=3

 

εδω τα λεει καλα , δεν ειναι δυσκολο .. σαν να περνας καποια εκδοση στο κινητο , και νομιζω πρεπει να το ρυθμισεις να δεχεται εγκατασταση απο αγνωστες πηγες ( ρυθμισεις - ασφαλεια - αγνωστες πηγες )

 

Σκεφτομουν και εγω να κανω ροοτ, πριν λιγο καιρο ξαναπερασα την τελευταια εκδοση , και εχω τωρα μνημη ελευθερη μνημη ραμ κοντα στα 500μβ , και η μπαταρια ειναι καπως καλυτερα τωρα. Αυτην την φορα δεν βαλα και τασκ κιλλερ επιτηδες και οντως ειναι καλυτερα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα το αγοράσω από σκρουτζομάγαζο όσο πιο οικονομικό τόσο το καλύτερο!!! Τελικά ξέρει κανείς να μου πει: samsung grand ή grand neo; Ουφ, ευχαριστώ:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εγω προτινω το grand.Εχει καλύτερη καμερα

Καλησπέρα!!

Τελικά πήρα το grand neo εχτές!!! Σήμερα το πρωί το έβγαλα από την φόρτιση και δεν το έχω χρησιμοποιήση πάρα πολύ! Η αρχική αίσθηση μπορώ να πω είναι καλή. Γνώμονας της απόφασης αυτής ήταν μάλλον λόγω ότι ήταν πιο καινούργιο!! Κατά τα άλλα θα δείξει!! Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...