Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προχωρα το.θα σε καλυψει σε ολα.Και η καμερα του ειναι ανέλπιστα καλη για τα λεφτά του.Στα επίπεδα του s3 ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προχωρα το.θα σε καλυψει σε ολα.Και η καμερα του ειναι ανέλπιστα καλη για τα λεφτά του.Στα επίπεδα του s3 ;

 

οντως για τα λεφτα του ειναι οτι καλυτερο υπαρχει πιστευω.. εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος, απο καμερα, απο ηχειο , απο ιντερνετ ,

:lol: ασε που ερχονται ακομα και με ρωτανε αν ειναι το σ4 :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμίστε μου σας παρακαλώ πόση ωρα κανει να φορτίσει πλήρως με τον δικό του φορτιστή-καλώδιο usb... :what:

 

εμενα φορτιζει σχετικα γρηγορα με το δικο του φορτιστει απο οτι εχω παρατηρησει (κοντα στο 2ωρο?? ) , αλλα πεφτει και γρηγορα η μπαταρια με την τελευταια αναβαθμηση :(

Link to comment
Share on other sites

Το grand έχει ποιο χορταστική οθόνη απο το s4 μικρότερη αναλυση αλλα ποιο μεγάλη οθόνη.και έχει και ράδιο ενώ το s4 οχι:D
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω τη βοήθεια σας !! μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 το κινητό μου βγάζει και μένα πολλά κολλήματα σε σημείο να χρειάζεται ν βγάλω τη μπαταρία για να ξεκολλήσει-κυρίως αυτό γίνεται όταν προχωράω τα βίντεο από ένα παικτίρι που έχω για να παίζουν..αλλά το πιο σημαντικό πρόβλημα μου είναι ότι κάποια αρχεία(εικόνες-βίντεο) τα οποία τα είχα αποκρύψει δεν μου εμφανίζονται πλέον...μάλιστα όταν πατάω εμφάνιση κρυφών στοιχείων(αποθηκευμένα στη συσκευή είναι) μου βγαίνει "Συλλογή διακόπηκε" . Πως μπορώ να τα βρω? Σκέφτομαι επίσης να γυρίσω στη 4.1 πάλι που εκτός το πρόβλημα της μπαταρίας δεν αντιμετώπιζε άλλα προβλήματα !!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. και εγω την 4.2.2 εχω και δεν εχω καποιο θεμα .κοίτα μην σου κανει θεματα καποια εφαρμογή

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω τη βοήθεια σας !! μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 το κινητό μου βγάζει και μένα πολλά κολλήματα σε σημείο να χρειάζεται ν βγάλω τη μπαταρία για να ξεκολλήσει-κυρίως αυτό γίνεται όταν προχωράω τα βίντεο από ένα παικτίρι που έχω για να παίζουν..αλλά το πιο σημαντικό πρόβλημα μου είναι ότι κάποια αρχεία(εικόνες-βίντεο) τα οποία τα είχα αποκρύψει δεν μου εμφανίζονται πλέον...μάλιστα όταν πατάω εμφάνιση κρυφών στοιχείων(αποθηκευμένα στη συσκευή είναι) μου βγαίνει "Συλλογή διακόπηκε" . Πως μπορώ να τα βρω? Σκέφτομαι επίσης να γυρίσω στη 4.1 πάλι που εκτός το πρόβλημα της μπαταρίας δεν αντιμετώπιζε άλλα προβλήματα !!

Όταν έκανες αναβάθμιση έκανες μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων ? Αν όχι πρέπει να κάνεις και να τα περάσεις όλα από την αρχή.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα samsung galaxy grand gt-i9082 αγορασμένο απο internet και καταγωγη απο πορτογαλία. έκανα λοιπόν μια ολικη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί δε μ έβγαζε κάποιο Update να το κάνω και ψιλοκολλούσε το τηλ, έκανα λοιπόν τν επαναφορά και μου έσβησε τα ελληνικά απο μέσα. το πληκτρολόγιο το βρήκα εύκολα αλλα το μενού όχι, το σύνδεσα με τον υπολογιστή κ έκανα update μέσω kies και πάλι τπτ, κ έχω απελπιστεί λίγο. κάποιος help!!!! ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. και εγω την 4.2.2 εχω και δεν εχω καποιο θεμα .κοίτα μην σου κανει θεματα καποια εφαρμογή

:)

Όταν έκανες αναβάθμιση έκανες μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ? Αν όχι πρέπει να κάνεις και να τα περάσεις όλα από την αρχή.

 

Όχι δεν έκανα επαναφορά!!..απλά επανεγκατέστησα την συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά και πάλι είχε πρόβλημα!Πιο πολύ βέβαια με απασχολεί να βρω τα αρχεία που είχα αποκρύψει και τώρα δεν μου εμφανίζονται και με την επαναφορά των εργοστασιακών φοβάμαι πως θα τις χάσω μια και καλή-αν δεν τις έχω χάσει ήδη :p !!!

Link to comment
Share on other sites

το Galaxy Grand Neo DS το έχει πάρει κανείς γιατί από μια μικρή αναζήτηση στο thread δεν είδα κάτι ? από ότι κατάλαβα είναι το βελτιωμένο Grand Duos με τετραπύρηνο πυρήνα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις καμμια custom rom που να δουλευουν και οι δυο καρτες sim? Ποια rom προτεινεται για να τρχει αξιοπρεπως γιατι τωρα σερνεται με την official 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

το Galaxy Grand Neo DS το έχει πάρει κανείς γιατί από μια μικρή αναζήτηση στο thread δεν είδα κάτι ? από ότι κατάλαβα είναι το βελτιωμένο Grand Duos με τετραπύρηνο πυρήνα.
ομως το grand duos εχει 8 καμερα ενω το grand neo εχει 5 μεκαπιχελ
Link to comment
Share on other sites

ομως το grand duos εχει 8 καμερα ενω το grand neo εχει 5 μεκαπιχελ

 

ναι επειδή το έψαξα λίγο γιατί με ενδιαφέρει η συσκευή όντως έχει χειρότερη κάμερα και πίσω και εμπρός vga σε σχέση με το grand που έχει 1,9. Γενικώς έχει καλύτερο επεξεργαστή με χειρότερες τις κάμερες. Είναι και λίγο πιο οικονομικό όμως. Οθόνη πρέπει να είναι ίδια με το grand έτσι δεν είναι? Απλώς σε reviews το κράζουν πολύ για την οθόνη και την ανάλυση αλλά το συγκρίνουν με grand2 !Βέβαια έχουν και αρκετή διαφορά σε τιμή πάνω από 100 ευρώ.. Είναι τόσο μειονέκτημα η ανάλυση σε grand και grand neo?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. η οθονη ειναι απολαυση και η καμερα του ειναι ποιο γρήγορη σε ακριβεια και εστιαση απο το grand 2 .Οσο αφορα για την αναλυση ειχα και s3 πριν και σιγα τα αυγα.ολα ειναι νουμερα.η ουσία μετράει. ευαναγνωστη και φωτεινη χωρις συγκριση :lol:
Link to comment
Share on other sites

το γκολ παιδια τωρα θα ειναι ή να βγει η 4.4 official ή καποια custom με υποστηριξη και των 2 sim (προς το παρον εκει εχουμε θεμα)

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

το γκολ παιδια τωρα θα ειναι ή να βγει η 4.4 official ή καποια custom με υποστηριξη και των 2 sim (προς το παρον εκει εχουμε θεμα)

 

Βγήκε η unofficial cm11 9/3 experimental 2sim . θέμα χρονου λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. εχουμε καμιά ενημερωση για τις βελτιωσεις που θα γινουν με την νεα εκδοση? Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. εχουμε καμιά ενημερωση για τις βελτιωσεις που θα γινουν με την νεα εκδοση?

 

Δεν εχει ανακοινωθει κατι καινουργιο προς το παρων οποτε περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για το φορουμ σας,πολύ έγκυρο και γρηγορο!πείρα κ εγώ το samsung galaxy grand πολύ καλό,μεγάλο το οποίο το χορτενης να το βλέπεις!Δεν ξερω ομως αν αξιζει να το κανω root...το εχω 5 ημερες,και μου εχει σβησει 2 φορες χορις λογο,αναγκαστικα να βγαλω κ να ξανα βαλω την μπαταρια για να ξανα ανηξει,ξερεις καπιος τι μπωρει να φταει ή αν του εχει συμβει? ευχαριστω παρα πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για το φορουμ σας,πολύ έγκυρο και γρηγορο!πείρα κ εγώ το samsung galaxy grand πολύ καλό,μεγάλο το οποίο το χορτενης να το βλέπεις!Δεν ξερω ομως αν αξιζει να το κανω root...το εχω 5 ημερες,και μου εχει σβησει 2 φορες χορις λογο,αναγκαστικα να βγαλω κ να ξανα βαλω την μπαταρια για να ξανα ανηξει,ξερεις καπιος τι μπωρει να φταει ή αν του εχει συμβει? ευχαριστω παρα πολυ!

 

ποια εκδοση έχεις ? μου κανει και εμενα μια στο τοσο επανεκκινηση οταν ειναι πολυ φορτωμενο , αλλα δεν μου εχει τυχει ετσι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!εχω την 4.2 εκδοση . το θεμα ειναι ομως οτι δεν κανει reset ,νεκρωνει και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να επανελθει φιλιολογικα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια εκδοση έχεις ? μου κανει και εμενα μια στο τοσο επανεκκινηση οταν ειναι πολυ φορτωμενο , αλλα δεν μου εχει τυχει ετσι

 

Ευχαριστω για την απαντηση!εχω την 4.2 εκδοση . το θεμα ειναι ομως οτι δεν κανει reset ,νεκρωνει και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να επανελθει φιλιολογικα!

Link to comment
Share on other sites

Ηταν νεκρο δεν δούλευε κανενα κουμπι,οταν εβγαλα την μπαταρια επανήλθε κ δούλεψαν τα κουμπια εκκίνησης. 2 μερες τωρα δεν το εχει ξανα κανει παντος
Link to comment
Share on other sites

Ηταν νεκρο δεν δούλευε κανενα κουμπι,οταν εβγαλα την μπαταρια επανήλθε κ δούλεψαν τα κουμπια εκκίνησης. 2 μερες τωρα δεν το εχει ξανα κανει παντος

 

To επαθα και εγω χθες καθως το δουλευα το κινητο ξαφνηκα κολλησε , και μετα εσβησε η οθονη εφοσον περασε η αναμονη , και οταν πατουσα τα κουμπια δεν λειτουργουσε , η ανοιγε η αρχικη αλλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα.

Δεν ξερω τι φταιει ενω ηταν μια χαρα τοσο καιρο. Το clean master που εχω μηπως παιζει ρολο ? γιατι κατι ειχε ειπωθει παλαιοτερα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...