Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Είσαι μεγάλος!! :respect: :respect: :respect:

 

 

Το gravity , exposed τι ειναι ? Αν μπορει κάποιος να εξηγήσει και σε μας τους άσχετους .. σκέφτομαι και γω να το ρουταρω πλεον !!

 

Από την πρώτη σελίδα Goolge & YouTube

http://www.greeceandroid.gr/dev/1271-xposed-framework-installation-and-modules

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάθισα και μετέφερα όλες τις φωτογραφίες από τη μνήμη του τηλεφώνου στην SD card.

Αποτέλεσμα να μην τις βλέπει κανένα πρόγραμμα για φωτογραφίες , ούτε καν το δικό του.

Αν βγάλω κάποια άλλη με path την SD τη βλέπει αλλά τις παλιές όχι!

Έχει κανείς κάποια λύση?

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και μετέφερα όλες τις φωτογραφίες από τη μνήμη του τηλεφώνου στην SD card.

Αποτέλεσμα να μην τις βλέπει κανένα πρόγραμμα για φωτογραφίες , ούτε καν το δικό του.

Αν βγάλω κάποια άλλη με path την SD τη βλέπει αλλά τις παλιές όχι!

Έχει κανείς κάποια λύση?

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Η εφαρμογή Συλλογή εμφανίζει τις εικόνες όπου κι αν βρίσκονται. Δοκίμασε και μια επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και μετέφερα όλες τις φωτογραφίες από τη μνήμη του τηλεφώνου στην SD card.

Αποτέλεσμα να μην τις βλέπει κανένα πρόγραμμα για φωτογραφίες , ούτε καν το δικό του.

Αν βγάλω κάποια άλλη με path την SD τη βλέπει αλλά τις παλιές όχι!

Έχει κανείς κάποια λύση?

Υπάρχει περίπτωση στην sd που τις έβαλες να υπάρχει κάποιο .nomedia αρχείο οπότε δεν θα τις βλέπει.Ψάξτο λίγο με έναν file manager στον οποίο να έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή "Εμφάνιση κρυφών αρχείων".
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να βρω ανταλλακτικό για το γύρω του τηλεφώνου μου
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να βρω ανταλλακτικό για το γύρω του τηλεφώνου μου

 

Εγώ θα ξεκινούσα από το ebay.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι και εγώ κάτοχος του samsung galaxy grand duos και αγόρασα μέσω ebay μία θήκη και δεν μπορώ να βάλω την οθόνη σε λειτουργία δηλαδή :όπως ρολόι και χωρίς να ανοίξεις καπάκι να συρουμε το δάχτυλο για απάντηση κλήσεις . Μήπως είναι κάποια ρύθμιση??? Η θήκη ειναι αυτή:

http://m.ebay.co.uk/itm/321513493597?nav=SEARCH

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας.Θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι και εγώ κάτοχος του samsung galaxy grand duos και αγόρασα μέσω ebay μία θήκη και δεν μπορώ να βάλω την οθόνη σε λειτουργία δηλαδή :όπως ρολόι και χωρίς να ανοίξεις καπάκι να συρουμε το δάχτυλο για απάντηση κλήσεις . Μήπως είναι κάποια ρύθμιση??? Η θήκη ειναι αυτή:

http://m.ebay.co.uk/itm/321513493597?nav=SEARCH

 

αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ... μήπως κανείς ξέρει κάτι παραπάνω ?

 

λογικά όταν κλείνεις το καπάκι κλείνει και το τηλ.. κλπ..

εμένα δεν κάνει τίποτα ....

Link to comment
Share on other sites

λογικα επειδη δεν εχει την καταληλη τεχνολογια αυτες οι θηκες ειναι φτηνες και καθολου αξιοπιστες πχ το s4 mini εχει αυτην την θηκη και λειτουργει κανονικα

 

 

 

Ξερει κανεις πως να κανω το android μου σε 4.4.4 τωρα ειναι στο 4.2.2 οταν τα παταω για αναβαθμιση δεν μου βγαζει καποια αλλη κανεις που να γνωριζει ας απαντησει ευχαριστω!:)

Edited by HLIAS14
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ερώτηση:

 

Αν στο τηλέφωνο έχω στη μία γραμμή τηλεφωνική σύνδεση και στην άλλη data μπορώ να παίρνω data από τη δεύτερη; Η δε θα δουλεύει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Αν στο τηλέφωνο έχω στη μία γραμμή τηλεφωνική σύνδεση και στην άλλη data μπορώ να παίρνω data από τη δεύτερη; Η δε θα δουλεύει καθόλου;

Φυσικά κανένα πρόβλημα.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, του ορίζεις ότι οι κλήσεις θα γίνονται μόνο από sim 1 και data μόνο από sim 2..
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλησπερα..

το συγκεκριμένο κινητό το εχει η κοπέλα μου.. πάνω στο 6 μηνο το κινητό έσβηνε από μόνο του ενώ η οθόνη γινόταν μπλε..έπρεπε να το κλείσεις και να το ξανά ανοίξεις για να επανέλθει..το πήγαμε στην smartec και της άλλαξαν την οθόνη και κάτι στην πλακέτα... το κινητό μέχρι τώρα δουλεύει πολύ καλά..το μόνο που κάνει είναι ότι στα ξαφνικά εκεί που το ξεκλειδώνεις τα γραφικά στοιχειά (εικονίδια) έχουν γίνει τεραστία και πρέπει να πας από τις ρυθμίσεις για να τα επαναφέρεις..Αυτό δεν το κάνει πάντα αλλά που και που...Όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάποια λύση όποτε μήπως γνωρίζει eδω κάποιος πως να λύσω αυτό το πρόβλημα..

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω περάσει την 5.1.1 (BlissPop rom) και δεν μπορώ να βρω την επιλογή για gsm messaging

με αποτέλεσμα τα sms να περιορίζονται στους 70 χαρακτήρες. Είναι πρόβλημα της lollipop,

παράβλεψη στην custom rom ή απλά βρίσκεται κάπου κρυμένο και δεν το βλέπω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει στις ρυθμίσεις μηνυμάτων επιλογή αφαίρεση Unicode. Δοκίμασε πάντως την Cm 12.1, lollipop 5.1.1, version 17.05.15. Τρέχει πολύ καλύτερα στο τηλέφωνο μας από οποιαδήποτε άλλη custom rom.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μου δείχνει ποιας sim είναι ενεργά τα data ? Κατά προτίμηση widget.
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει στις ρυθμίσεις μηνυμάτων επιλογή αφαίρεση Unicode. Δοκίμασε πάντως την Cm 12.1, lollipop 5.1.1, version 17.05.15. Τρέχει πολύ καλύτερα στο τηλέφωνο μας από οποιαδήποτε άλλη custom rom.

 

Όντως, έχει κάτι σαν strip all unicode characters το οποίο δίνει default κεφαλαία στα ελληνικά.

Και πάμε στο επόμενο θεματάκι. Στο εικονίδιο του τηλεφώνου και των sms δεν βγαίνει πλέον ο

μετρητής που σου έδειχνε πόσες χαμένες κλήσεις ή πόσα αδιάβαστα μηνύματα έχεις. Δοκίμασα

να βάλω Nova Launcher και ένα Tesla Unread κάτι αλλά δεν διόρθωσε την κατάσταση. Έχουμε

κάποια λύση για το αυτό ή απλά περιμένω ενημέρωση Nova/Tesla.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει στο τηλέφωνο την cm 12.1 lollipop... 1η φορά έκανα ρουτ γιατί το τηλέφωνο είναι της κοπέλας μου και έκανε όλο τρελά... Έστρωσε αλλά θέλω να φτιάξω τα κουμπιά στο νοτιφικατιον γτ αυτά που έχει είναι δυχρηστα... Πως μπορώ να βάλω τα κλασικά του ανδροιντ (αθόρυβο.,δεδομενα κλπ) ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλοί περιορισμενες επιλογές

 

Παιδιά όπως είπα και παραπάνω πέρασα cm12. 1 lollipop... Αλλα υπάρχει μεγάλη ανάγκη για ραδιόφωνο.. Και δεν βρίσκω λύση... Ούτε το spirit...

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλοί περιορισμενες επιλογές

 

Παιδιά όπως είπα και παραπάνω πέρασα cm12. 1 lollipop... Αλλα υπάρχει μεγάλη ανάγκη για ραδιόφωνο.. Και δεν βρίσκω λύση... Ούτε το spirit...

 

Ως γνωστόν Cyanogen και Ραδιόφωνο της Samsung δεν πάνε μαζί λόγω έλλειψης σωστών οδηγών οπότε αν δεν σου δουλεύει σωστά το Spirit FM είτε το ξεχνάς, είπε γυρνάς σε άλλη custom Rom βασισμένη σε tw framework (stock).

Άλλη εναλλακτική δυστυχώς δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν Cyanogen και Ραδιόφωνο της Samsung δεν πάνε μαζί λόγω έλλειψης σωστών οδηγών οπότε αν δεν σου δουλεύει σωστά το Spirit FM είτε το ξεχνάς, είπε γυρνάς σε άλλη custom Rom βασισμένη σε tw framework (stock).

Άλλη εναλλακτική δυστυχώς δεν υπάρχει.

 

Κατεβάζεις το SPIRIT_UL και στη συνέχεια την εφαρμογή selinux mode change όπου μετά την εγκατάσταση της την ανοίγεις και πατάς enforsing. Το ράδιο σου τώρα θα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το SPIRIT_UL και στη συνέχεια την εφαρμογή selinux mode change όπου μετά την εγκατάσταση της την ανοίγεις και πατάς enforsing. Το ράδιο σου τώρα θα δουλευει

 

θα δουλευει κανονικα σαν radio ή ιντερνετικα με κατεβασμα data ?

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...