Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν δηλαδή αλλάξω προσεχώς τηλέφωνο τι γίνεται με αυτές που θα βρίσκονται στην συσκευή..

 

Πέρασε τις επαφές στο gmail και δε θα τις ξαναχασεις ποτέ,με το συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και αν δηλαδή αλλάξω προσεχώς τηλέφωνο τι γίνεται με αυτές που θα βρίσκονται στην συσκευή..

 

Αν έχεις περάσει Microsoft account στη συσκευή σου τότε αποθηκεύονται εκεί ως προεπιλογή, και μπορείς να τις περάσεις κατευθείαν σε άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Και αν δηλαδή αλλάξω προσεχώς τηλέφωνο τι γίνεται με αυτές που θα βρίσκονται στην συσκευή..

 

απο Symbian έρχεσαι? Ξέχασέ τα αυτά. Όπως σου έγραψαν τα παιδιά πιο πάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν σας κρύβω ότι όλα όσα μου γράψατε μου φαίνονται κινεζικά.. Πίστευα ότι θα ήταν πιο εύκολο.. Αυτό για το Gmail μπορείτε να μου το κάνετέ νια νια!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν σας κρύβω ότι όλα όσα μου γράψατε μου φαίνονται κινεζικά.. Πίστευα ότι θα ήταν πιο εύκολο.. Αυτό για το Gmail μπορείτε να μου το κάνετέ νια νια!

 

Είναι πολύ απλό.Περνάς όλες τις επαφές σε ένα λογαριασμό gmail και γίνεται συγχρονισμός μέσω wifi .Φυσικά όταν προσθέτεις η αφαιρείς η επεξεργάζεται επαφές αυτές συγχρονίζονται μόλις πλησιάζεις στο pc σου μέσω WiFi άμεσα.Οπότε όταν αλλάζεις κινητό (android or wp) η αν έχεις tablet ,δεν χάνεις ποτέ τις επαφέςΕγώ είχα 600 επαφές και πέραν του χρόνου που χρειάστηκα για να περάσω αποθήκευσω ,τις επαφές στο gmail ,σωστα ,( όνομα επίθετο ολόκληρα )μετά είναι piece of cake.Περνάς μετά και την εφαρμογή εορτολόγιο και έχεις όλες τις εορτές.

Edited by basilise
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με τα handsfree της συσκευασίας.

Οταν τα βάζω μέχρι να κουμπώσουν ακούγεται μόνο από το ένα. Όταν τα έχω λίγο πριν κουμπώσουν ακουγεται κανονικά και από τα δύο.

Επίσης μερικές φορές όταν το κουμπωνω ενεργοποιούντε οι φωνητικές εντολές. Λες και κάτι του έχω ζητήσει και μου λέει ότι δν το βρίσκει.

Έχει κανείς κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα με κάποιο από τα δύο δικά μου;

 

Υ.Γ. Να σας πώ ότι το handsfree μου έχει 3 εγκοπές (δεν ξέρω αν πρέπει να έχει 2 ή 3 κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Να σας πώ ότι το handsfree μου έχει 3 εγκοπές (δεν ξέρω αν πρέπει να έχει 2 ή 3 κανονικά)

 

οι τρεις εγκοπές είναι για:

1: left

2: right

3: microphone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου εχει έρθει ενημέρωση εδώ και 3μέρες, μου φαίνεται είναι το update3. Το έχει κάποιος εγκαταστήσει να μας πεί διαφορές απο update 2?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αυτο το update που σου ήρθε να είναι η Black.

 

Σύμφωνα με αυτό: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

δεν έχει έρθει σε κανένα 520, σε καμία χώρα. Πέρασε το , είναι μάλλον κάποιο minor update που δεν έχεις πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σήμερα με πήρανε τηλ. για μια επιδότηση 100 ευρώ από cosmote...

Αποφάσισα και εγώ λοιπόν να πάρω το lumia 520, πιο πολύ για να πάρω μια γεύση των windows.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Επειδή σε android και ios ασχολούμαι και τα φτιάχνω όπως ακριβώς εγώ θέλω (σβήνω - προσθέτω ότι θέλω) τώρα ξαφνικά ανοίγω το κινητό και βλέπω το bootanimation της cosmote και τρελαίνομαι :P

Ίσως σας φανεί υπερβολικό, αλλά θα ήθελα πραγματικά να μου πείτε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχω σε root κτλ...

Μπορώ να αλλάξω firmware και να βάλω καμιά factory χωρίς branding ή θα βλέπω το σήμα της cosmote για μια ζωή :P

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!

Φιλικά Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σήμερα με πήρανε τηλ. για μια επιδότηση 100 ευρώ από cosmote...

Αποφάσισα και εγώ λοιπόν να πάρω το lumia 520, πιο πολύ για να πάρω μια γεύση των windows.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Επειδή σε android και ios ασχολούμαι και τα φτιάχνω όπως ακριβώς εγώ θέλω (σβήνω - προσθέτω ότι θέλω) τώρα ξαφνικά ανοίγω το κινητό και βλέπω το bootanimation της cosmote και τρελαίνομαι :P

Ίσως σας φανεί υπερβολικό, αλλά θα ήθελα πραγματικά να μου πείτε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχω σε root κτλ...

Μπορώ να αλλάξω firmware και να βάλω καμιά factory χωρίς branding ή θα βλέπω το σήμα της cosmote για μια ζωή :P

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!

Φιλικά Ζάχος

Μπορείς φίλε Ζάχο να αλλάξεις το firmware της συσκευής με κάποιο unbranded ή με firmware άλλης χώρας αλλά κάτι σε root δεν υπάρχει που να δουλεύει στα Lumia! Ακολούθησε το link στην υπογραφή μου για τον οδηγό. Θα χάσεις βέβαια την εγγύηση!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς φίλε Ζάχο να αλλάξεις το firmware της συσκευής με κάποιο unbranded ή με firmware άλλης χώρας αλλά κάτι σε root δεν υπάρχει που να δουλεύει στα Lumia! Ακολούθησε το link στην υπογραφή μου για τον οδηγό. Θα χάσεις βέβαια την εγγύηση!

 

Με υπερκάλυψες και σε υπερευχαριστώ :D

 

Θα το σκεφτώ αλλά μάλλον πάω για φλασάρισμα μόλις μάθω τη συσκευή λίγο καλύτερα!

Θα ήθελα να σου κάνω άλλες 2 ερωτησούλες.

α) στο android έχει μια μπάρα αν κάνεις στην αρχική οθόνη slide down που έχει συντομεύσεις για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς wifi bluetooth data κτλ... Στα windows phones θα πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω στα settings κτλ... ?

β) αυτή τη μηχανή αναζήτησης (bingo) μπορώ με κάποιο τρόπο να τη βγάλω και να ορίσω άλλη λειτουργία στο hardware button αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Με υπερκάλυψες και σε υπερευχαριστώ :D

 

Θα το σκεφτώ αλλά μάλλον πάω για φλασάρισμα μόλις μάθω τη συσκευή λίγο καλύτερα!

Θα ήθελα να σου κάνω άλλες 2 ερωτησούλες.

α) στο android έχει μια μπάρα αν κάνεις στην αρχική οθόνη slide down που έχει συντομεύσεις για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς wifi bluetooth data κτλ... Στα windows phones θα πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω στα settings κτλ... ?

β) αυτή τη μηχανή αναζήτησης (bingo) μπορώ με κάποιο τρόπο να τη βγάλω και να ορίσω άλλη λειτουργία στο hardware button αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

 

1) Μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες που σου βγαζουν tiles με wifi, bluetooth κλπ. Ψαξε στο store για connectivity tiles ή system tiles.

Εναλλακτικα μπορεις να κατεβασεις την νεα εφαρμογη της Νοκια "φακελοι" και να βαλεις ενα φακελο στην αρχικη οθονη με τα shortcuts για wifi κλπ.

Οτι προτιμας!

 

2) Οχι δεν γινεται, δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε.

το έχει ένας φίλος μου και δεν ξέρει που βρίσκεται.

θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να βρώ την διάρκεια των κλήσεων και μετά τον μηδενισμό τους, στο τέλος του μήνα.

τουλάχιστον στα πιο παλιά nokia που έχω, nokia n85g και nokia n8, ξέρω που το βρίσκω.

σας ευχαριστώ πολύ.

Edited by skiouros_54
Link to comment
Share on other sites

Μέσω επιδότησης το πήρε πριν μια βδομάδα ένας φίλος και με παρακαλεσε αν μπορώ να του βρω θήκη για το κινητό αλλά από αυτές που μπαίνουν στην ζώνη του παντελονιου. Υπάρχει κάτι τέτοιο φίλοι μου ;;; Έχετε κάτι να προτείνετε ;;;
Link to comment
Share on other sites

Διότι γλυκοκοιτάζω το εν λόγω κινητό, θα'θελα να ρωτήσω πόσο κρατάει η μπαταρία περίπου κάνοντας κανονική χρήση; Κάτι είδα ότι δεν κρατάει πολύ. Επίσης, θα είναι το πρώτο μου smartphone και γενικά δεν έχω ιδιαίτερη επαφή μαζί τους και όσο έχω μου φαίνονται δύσκολα στον χειρισμό, αξίζει το Windows Phone; Εγώ γενικά δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, πρακτικότητα και χρηστικότητα. Δε με ενδιαφέρουν instagram κλπ.
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Διότι γλυκοκοιτάζω το εν λόγω κινητό, θα'θελα να ρωτήσω πόσο κρατάει η μπαταρία περίπου κάνοντας κανονική χρήση; Κάτι είδα ότι δεν κρατάει πολύ. Επίσης, θα είναι το πρώτο μου smartphone και γενικά δεν έχω ιδιαίτερη επαφή μαζί τους και όσο έχω μου φαίνονται δύσκολα στον χειρισμό, αξίζει το Windows Phone; Εγώ γενικά δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, πρακτικότητα και χρηστικότητα. Δε με ενδιαφέρουν instagram κλπ.

 

- Η μπαταρία μου κρατάει περίπου 2 μέρες με όλη την μέρα ανοικτό το wifi για συγχρονισμό+ ανοικτά τα data οταν βγαίνω απο το σπίτι/γραφείο και με κάποιες κλήσεις+ σερφάρισμα καμιά ωρίτσα την μέρα. Είναι σε μια χαρά επίπεδο νομίζω, και ελαφρώς πάνω από τον μέσο όρο για smartphone.

 

- Αν είναι το πρώτο σου smartphone θα το ευχαριστηθείς πολύ. Είναι απλό στον χειρισμό και όλα είναι εκεί που περιμένεις να βρίσκονται. Αφού δεν είσαι superuser smartphone με εξειδικευμένες απαιτήσεις, θα σου φανεί διαστημόπλοιο σε δυνατότητες, αλλά θα μπορείς να το οδηγάς τόσο εύκολα όσο ένα ποδήλατο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Σκέφτομαι να το πάρω από ένα από τα πιο φθηνά μαγαζιά που βγάζει στο skroutz. Από αυτά γνωρίζω μόνο το birdphone. Γράφει Vodafone EU, έχω Cosmote. Θα υπάρχει κάποιο θέμα; Αν έχετε εμπειρία με κάποια από τα μαγαζιά που το χουν φθηνότερα, ευπρόσδεκτα να μου προτείνετε κάποιο, εφόσον επιτρέπεται και δεν θεωρείται διαφήμιση.

 

http://www.skroutz.gr/s/3080036/Nokia-Lumia-520.html?keyphrase=nokia+lumia+520

Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Σκέφτομαι να το πάρω από ένα από τα πιο φθηνά μαγαζιά που βγάζει στο skroutz. Από αυτά γνωρίζω μόνο το birdphone. Γράφει Vodafone EU, έχω Cosmote. Θα υπάρχει κάποιο θέμα; Αν έχετε εμπειρία με κάποια από τα μαγαζιά που το χουν φθηνότερα, ευπρόσδεκτα να μου προτείνετε κάποιο, εφόσον επιτρέπεται και δεν θεωρείται διαφήμιση.

 

http://www.skroutz.gr/s/3080036/Nokia-Lumia-520.html?keyphrase=nokia+lumia+520

 

Οχι δεν θα έχεις θέμα. Κι εμένα EU Vodafone είναι το δικό μου και έχω μέσα κάρτα Wind. Αλλά πρόσεξε, αν πάρεις vodafone θα έχεις δυο διαφορές από το να πάρεις unbranded. Πρώτον θα σου βγάζει κάθε φορά που το ανοίγει το λογότυπο της vodafone. Αυτό είναι κάτι που δεν πειράζει. Δεύτερον δεν θα έχεις το data sence για μέτρηση data που θα χρησιμοποιείς, επειδή η βονταφον έχει το δικό της μετρητη και το έχει αφαιρέσει. Σε εσένα με cosmote όμως το δικο της είναι άχρηστο. Αυτο είναι μια έλλειψη που κάποιους τους ενοχλεί. Προσωπικά δεν με καίει μιας και αγοράζω παραπάνω data για ιντερνετ απο όσα ξοδευω, οπότε ποτέ δεν το κοιτάω.

 

Απο εκει και πέρα για μαγαζί δεν μπορώ να σου προτείνω, αλλά μπορώ να σου πω τι κοιτάω εγώ:

-Ποιο έχει την πιο χαμηλή τιμή αν προστεθούν και τα μεταφορικά και η αντικαταβολή

-Ποιο έχει πάνω απο 100 αξιολογήσεις

-Ποιο μαζεύει συνολικό βαθμό πάνω απο 4,5 αστεράκια το λιγότερο. (Στα 4,5 αστέρια διαβάζω και τα σχόλια πελατών να δω τι παίζει, στα 4,9 αστέρια δεν διαβάζω τίποτα)

 

Αν όλα τα παραπάνω πληρούνται απο κάποιο κατάστημα, παραγγέλνω από εκείνο.

Link to comment
Share on other sites

για το datasense εβαλα σε ποσες μερες μου ληγουν τα mb και ποσα εχω..ειμαι ενταξει.??αν τελειωσουν δλδ θα ειδοποιηθω απο την εφαρμογη.?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου πει αν μπορώ να βάλω 2 κάρτες sim στο νοκια 520?

 

Εχει μια υποδοχή για sim. Ταυτόχρονα δυο κάρτες (δηλαδή dual sim) δεν μπορείς να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...