Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
χτες το βραδυ εκανα factory reset και αλλαξα rom και τωρα δεν μου βλεπει καθολου την 32gb storage.τι κανω τωρα?αγοραζω sd card?

 

Δοκίμασες να την βγάλεις, Να την ξαναβάλεις, επανεκκίνηση κτλ; Δεν τη ανοίγει ή είναι λες και δεν έχεις βάλει καν τη κάρτα μέσα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να την βγάλεις, Να την ξαναβάλεις, επανεκκίνηση κτλ; Δεν τη ανοίγει ή είναι λες και δεν έχεις βάλει καν τη κάρτα μέσα;

δεν εχω καρτα μεσα γιαννη,εχει η συσκευη 32 gb μνημη για αποθηκευση φωτογραφιων κ.λ.π. σαν να εχω βαλει καρτ δηλδη.μεχρι χτες το βραδυ την εβλεπε κανονικα.εκανα backup σε αυτη την μνημη χτες απο recovery και μετα full wipe ,wipe cashe για να δοκιμασω μια rom.πριν βαλω την νεα rom μπαινοντας recovery δεν εδειχνε τιποτα στην συγκεκριμενη μνημη απο τα backup και τους φακελλους που ειχα.ουτε καν την rom που ετοιμαζομουνα να περασω δεν ειχε μεσα.οποτε την εβαλα με αλλη μεθοδο με το flash tools ,και δεν μου δειχνει να εχει πουθενα τιποτα απο αυτα που ειχα στη μνημη.επειδη το recovery ειναι δυστυχως στα κινεζικα,φοβαμαι μηπως πατησα καμμια εντολη κατα λαθος και χαθηκε ολο αυτο το partition με τα 32 gb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω κατι ασχετο-σχετικο!! Για να χρισημοποιησω GPS χρεονομαι? :/

 

Όχι, η χρήση του παρέχεται δωρεάν αρκεί να έχεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που το εκμεταλλεύεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eφαρμογή χρειάζεσαι που να χρησιμοποιεί offline χάρτες π.χ. igo,sygic,tomtom,dont panic κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα εμπορικά προγράμματα πλοήγησης θα πρέπει να τα πληρώσεις, δεν είναι δωρεάν εκτός και αν χρησιμοποιήσεις το Google maps το οποίο όμως απαιτεί Internet για να κατεβάσει τους εκάστοτε χάρτες.

 

Και ενημερωτικά... Για σπασμένα προγράμματα δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε στο παρόν φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το cygic έχει 7μέρες trial... οπότε μπορείς να το κατεβάσεις και να δεις αν σου αρέσει και σε βολεύει πριν το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

απο ολα τα προγραμματα πλοηγησης το μοναδικο που δουλευει στο δικο μου κινητο ειναι το sygic.αυτο ειναι και το μεγαλυτερο μειονεκτημα των κινεζικων.παντως με το sygic γινεται αψογα η πλοηγηση δεν εχει προβληματα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια γιατι θα σκασω!! προσπαθω να κανω root το κινητο ακολουθοντας τον παρακατω οδηγο ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197 ) και δε δουλεβει κανενα απο τα 3 βηματα που εχει για root.. ουτε drivers μπορω να βαλω ουτε το ran.bat δε δουλευει!! Ξερει κανεις πως στο διαολο κανω root για να εχω πολυ απλα GPS??

 

με λιγα λογια σκοπος ειναι να δουλεψει το GPS

Edited by arthouros100
Link to comment
Share on other sites

στο iocean χρηστο δεν δοκιμασα.αυτο που μου ειχες πει με το primo δεν δουλεψε σε μενα,παλι κρασαρει...και ακομα δεν μπορεσα να ξαναεμφανισω τα 32 gb storage...εβαλα την αναβαθμιση της εργοστασιακης με το flash tool αλλα παλι 1,4gb δειχνει την storage!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το συνδέσεις σα usb storage στον υπολογιστή και να φορμάρεις τη μνήμη από εκεί;

ναι το εκαν αυτο αλλα παλι και εκει 1,4. gb δειχνει,οχι 32...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! προσφατα αγωρασα ενα Iocean x7 elite και ολα δουλευαν ρολοι!! μια μερα στη δουλεια επεσε λιγο νερακι πανω του, οχι σε ανησυχιτικο βαθμο! Ελα μου ντε που το κινητο τωρα δεν φωρτιζει οταν ειναι ανοιχτο.. φωρτιζει μονο οταν ειναι κλειστο!! Το κλεινω που λετε για να το φωρτησω και οταν το ανοιγω απο το κουμπακι, ξαφνικα σταματαει η φωρτηση!! επισης οταν συνδεω το κινητο με το Pc δεν γινεται τπτ!! ειναι σαν να μην εχω συνδεσει τπτ!! τι μπορει να παιζει!! ανοιξα το κινητο, το στεγνωσα με πιστολακι! αλλα μετα απο 1 μερα οταν διαπιστωσα το προβλημα.. δεν ήταν και βρεγμενο απο μεσα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν στη συσκευή έχει εισχωρήσει υγρασία, μπορεί να παρουσιάσει οποιεσδήποτε παρενέργειες όπως αυτή που αναφέρεται εδώ. Ήλπιζε να είναι μόνο αυτό και να μη χειροτερέψουν τα πράγματα γιατί η υγρασία είναι ικανή να διαβρώσει την πλακέτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! προσφατα αγωρασα ενα Iocean x7 elite και ολα δουλευαν ρολοι!! μια μερα στη δουλεια επεσε λιγο νερακι πανω του, οχι σε ανησυχιτικο βαθμο! Ελα μου ντε που το κινητο τωρα δεν φωρτιζει οταν ειναι ανοιχτο.. φωρτιζει μονο οταν ειναι κλειστο!! Το κλεινω που λετε για να το φωρτησω και οταν το ανοιγω απο το κουμπακι, ξαφνικα σταματαει η φωρτηση!! επισης οταν συνδεω το κινητο με το Pc δεν γινεται τπτ!! ειναι σαν να μην εχω συνδεσει τπτ!! τι μπορει να παιζει!! ανοιξα το κινητο, το στεγνωσα με πιστολακι! αλλα μετα απο 1 μερα οταν διαπιστωσα το προβλημα.. δεν ήταν και βρεγμενο απο μεσα!!

 

Θα είσαι πολύ τυχερός αν δεν χειροτέρεψουν τα πράγματα πάντως

Λογικά πέτυχε καμία σταγόνα στο power controller και τα επεξε..

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τη φωρτιση κτλ εφταιξε με τις μερες!! μια χαρα ειναι τωρα!! αλλα μου εβγαλε αλλο προβλημα!! δεν δουλευουν το ηχειο και το μικροφωνο!! το ανοιξα, σκουπιζα ολα τα βισματα και τα ξανακουμπωσα καλα.. αλλα το προβλημα μαινει!! μηπως παιζει να φταιει και τιποτα απο το software? γιατι στη προσπαθεια μου να το κανω root (ή τι σκατα αλλο προσπαθησα να το κανω) εσβησα αρχεια κτλ!! το εκανα hard reset αλλα μηπως πρεπει να βαλω απο την αρχη κανα καινουριο rom? Ρωτησα την to2.com και μου λεει ισως φτιαχτει με καποιο root, για να δουμε!!
Link to comment
Share on other sites

στα 200 δολλάρια είναι η χαμηλότερη τιμή που βρίσκω, τ αξίζει λέτε; To turbo (http://www.merimobiles.com/iocean-x7-youth-turbo-mt6589t-1-5ghz-quad-core-5-0-inch-ips-1920-1080-with-android-4-2-1080p-dual-camera_p/meri7727.htm) Edited by basdel
Link to comment
Share on other sites

στα 200 δολλάρια είναι η χαμηλότερη τιμή που βρίσκω, τ αξίζει λέτε; To turbo (http://www.merimobiles.com/iocean-x7-youth-turbo-mt6589t-1-5ghz-quad-core-5-0-inch-ips-1920-1080-with-android-4-2-1080p-dual-camera_p/meri7727.htm)
ναι αξιζει...εχω το elite 5 μηνες και ειναι αψογο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πηγα σε εναν τεχνικο!! γιατι τωρα ουτε το wifi-bluetooth δε δουλευε ουτε το μικροφωνο & ακουστικο!! αντε να δουμε!

 

με πηραω σημερα απο το καταστημα που το ειχα παει για service και μου ειπαν οτι δε μπορουν να κανουν τπτ!! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!! :@

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναμενόμενο, συτα τα κινητά δεν κυκλοφορούν εδώ και όλοι οι τεχνικοί τα βλέπουν για πρώτη φορά. Για να μη μιλήσουμε για τα ανταλλακτικά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...