Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλώδιο otg πηρα απλά το βύσμα που συνδέεται στο τηλέφωνο είναι πολύ χοντρό για το iocean, έχει και άλλο ανταπτορα που συνδέεται στο τηλέφωνο και μετά στο otg καλώδιο? και αν από που μπορώ να το πάρω?

τελικά το otg παίζει κανονικά και με αυτήν την rom GravityMod2 4.2.1 0725 που είναι multilingual (για το youth από γνωστό ιταλικό site)

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα!! εχω παραγγηλει το iocean εδω και 5 μερες και οπου να'ναι θα το παραλαβω!! πειτε σας παρακαλω τι πρεπει να ξερω για το κινητο και τι χρισημο θα μπορουσα να κανω για να δουλευουν ολα οπως πρεπει!! Ειναι πολλες οι σελιδες και δε μπορω να τις διαβασω ολες!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τόσες πολλές οι σελίδες, πάρε με το καλό τη συσκευή και σιγά σιγά θα δεις τι χρειάζεσαι. Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχουν ιδιαίτερα "μυστικά". Τα forum όμως έτσι είναι, πρέπει να διαβάσεις. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ο καθένας έκανε την ίδια ερώτηση και περίμενε από κάποιον άλλο να απαντήσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω διαβασε 15 σελιδες... και μιλανε ακομη για την παλια εκδοση του κινητου, για το gps που δε ξερω αν τελικα το εφτιαξε η εταιρια, για το χαμηλο φωτισμο κτλ.. να διαβασω τωρα 16 σελιδες για να βρω τις απαντησεις? πολυ ευκολα καποιος που τα ξερει με βοηθαει!! αυτη ειναι η ουσια του συγκεκριμενου φορουμ!!
Link to comment
Share on other sites

ποιο μοντελο εχεις παραγγειλει?elite η youth? καινουρια εκδοση δεν υπαρχει νομιζω...εχουν βγαλει αυτα τα δυο μοντελα με 16 και 32 gb rom.και επισημη αναβαθμιση δεν εχω βρει ακομα!αν και δεν χρειαζεται γιατι αυτη η rom που εβαλαν δεν εχει κανενα προβλημα δουλευει μια χαρα!με το gps πρεπει να ασχοληθεις πεντε λεπτα για μερικες ρυθμισεις,θα τις κανεις μια φορα και θα ειναι ενταξει.και οταν τραβας φωτογραφιες βραδυ,θα βαζεις το iso στο 1600 για να βγαινουν φωτεινες.εγω το εχω με δυο καρτες sim και ειναι πολυ μεγαλη ευκολια που δεν κουβαλαω δυο συσκευες μαζι μου,δουλευει αψογα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηρα την elite 2/32 αλλα δε την εχω παραλαβει ακομα!! παντος ησουν καταλητικος!! ευχαριστω.. για το gps υπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

πηρα την elite 2/32 αλλα δε την εχω παραλαβει ακομα!! παντος ησουν καταλητικος!! ευχαριστω.. για το gps υπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα?
σου τον βρηκε ηδη ο γιαννης!

εγω για το gps χρησιμοποιησα αυτον εδω

αν θελεις να δεις custom rom εδω

http://www.needrom.com/phone-roms/iocean/x7-elite/

 

γιαννη με το sygic δουλευει κανονικα.του βαζω το igo primo και εκει που κανει πλοηγηση,με πεταει εξω!μου ειπε ο bbbb να σβησω το sys και θα δημιουργησει μονο του καινουριο και δεν θα με πεταει εξω,αλλα μολις παω να το ανοιξω μου βγαζει error... Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη δεν έχω και καμμία συσκευή fhd να δοκιμάσω.Πάντως στο w7s μου μια χαρά λειτούργησε αυτό το κόλπο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιαννη με το sygic δουλευει κανονικα.του βαζω το igo primo και εκει που κανει πλοηγηση,με πεταει εξω!μου ειπε ο bbbb να σβησω το sys και θα δημιουργησει μονο του καινουριο και δεν θα με πεταει εξω,αλλα μολις παω να το ανοιξω μου βγαζει error...

 

Δοκίμασε αυτό...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4933546#post4933546

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Vτα εκανα paste στο κειμενο του sys απο κατω,κρατησα δηλαδη και αυτα που ειχε ηδη.σωστα το εκανα?παντως παλι μου βγαζει error resolution...

γιαννη συγγνωμη κατα λαθος σου εγραψα το ιδιο μηνυμα και στο θεμα του zopo.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Vτα εκανα paste στο κειμενο του sys απο κατω,κρατησα δηλαδη και αυτα που ειχε ηδη.σωστα το εκανα?παντως παλι μου βγαζει error resolution...

γιαννη συγγνωμη κατα λαθος σου εγραψα το ιδιο μηνυμα και στο θεμα του zopo.:)

 

Το data.zip το έβαλες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το data.zip το έβαλες;
οχι!το λινκ με βγαζει σε μια σελιδα με μια γλωσσα που δεν καταλαβαινω τι γραφει και που να πατησω για να το κατεβασω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι!το λινκ με βγαζει σε μια σελιδα με μια γλωσσα που δεν καταλαβαινω τι γραφει και που να πατησω για να το κατεβασω...

 

Γιαυτό δεν σου δουλεύει, χρειάζεσαι το data.zip.

 

Για το download δεν υπάρχει καμία δυσκολία, ένα button έχει εκεί στη μέση, το πατάς και αρχίζει να κατεβαίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό δεν σου δουλεύει, χρειάζεσαι το data.zip.

 

Για το download δεν υπάρχει καμία δυσκολία, ένα button έχει εκεί στη μέση, το πατάς και αρχίζει να κατεβαίνει.

οκ γιαννη το κατεβαζω τωρα!thanks!πως το βαζω τωρα?ζιπαρισμενο στο φακελλο igo?

ενα αλλο που θελω να σε ρωτησω ασχετο με το igo,εχω βαλει custom recovery και δοκιμασα μερικες rom και τωρα ειμαι παλι με την official.παιζει να μην βλεπει η συσκευη μου τις αναβαθμισεις με το wireless update επειδη αλλαξα το recovery?

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τι data.zip το βάζεις όπως είναι στο φάκελο του iGO αντικαθιστώντας το παλιό.

 

Για το άλλο θέμα, αν έχεις βάλει custom recovery η συσκευή σου δεν υποστηρίζει ΟΤΑ updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η oficial rom που εχω στη συσκευη μου ειναι η x7 322-3.0,20130618-205117

ξερετε αν εχει βγει νεωτερη αναβαθμιση για το elite και απο που μπορω να την κατεβασω γιατι εχω αλλαξει το recovery και δεν βλεπει αναβαθμισεις το κινητο μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να καταλαβω αν το κινητι που μολις πηρα ειναι rooted ή οχι.. επισης μπορω να κατεβασω ελληνικο πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και για τα δύο υπάρχουν λύσεις στο Google play. Για το πρώτο αναζήτησε το root checker και για το δεύτερο βάλε Greek keyboard και θα βρεις πολλές επιλογές. Προτείνω το SwiftKey αλλά δεν είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και για τα δύο υπάρχουν λύσεις στο Google play. Για το πρώτο αναζήτησε το root checker και για το δεύτερο βάλε Greek keyboard και θα βρεις πολλές επιλογές. Προτείνω το SwiftKey αλλά δεν είναι free.

γιαννη το suift key εχει και phnepad skin?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να βαλω ελληνικο μενου? γινεται τιποτα?

 

επισης γινεται να βγαλω την μπαρα που γραφει "google" εδω?

 

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_221087_1.jpg

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιαννη το suift key εχει και phnepad skin?

 

Όχι δεν έχει.

 

για να βαλω ελληνικο μενου? γινεται τιποτα?

 

Δύσκολο εκτός και αν βρεις κάπου multilang rom.

 

επισης γινεται να βγαλω την μπαρα που γραφει "google" εδω?

 

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_221087_1.jpg

 

Βάλε κάποιον άλλο launcher, στη συσκευή σου δουλεύει πολύ καλά ο apex και ο nova. Έχουν τόσες δυνατότητες που αξίζουν ούτως ή άλλως.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χτες το βραδυ εκανα factory reset και αλλαξα rom και τωρα δεν μου βλεπει καθολου την 32gb storage.τι κανω τωρα?αγοραζω sd card?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...