Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα τελικα με τα λιγα με τα πολλα,με μεγαλο ζορι χωρις δεδομενα επιασε 1 μονο δορυφορο,οποτε εγω θα παω στην πατεντα νουμερο δυο και θα βαλω ενα καλωδιακη στην κεραια για boost γιατι απο οτι φαινεται η υπαρχων κεραια ειναι αδυναμη :) :)

ildrosos:Φιλε μου με δεδομενα ανοιχτα και εμενα πιανει σημα,το θεμα ειναι να πιανει χωρις δεδομενα,ειναι εφικτο σε τετοιο τηλεφωνω μονο με πατεντα στην κεραια.

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ένα φιλαράκι που το έχει ρε παιδιά ενώ με cosmote κάρτα έχει μια χαρά σήμα με την vodafone εμφανίζει απο μία γραμμή και στη συνέχεια εξαφανίζεται...Ακόμα βλέπει διαφορά όταν δεν έχει κουμπωμένο το καπάκι που ξαφνικά πιάνουν και οι δύο κάρτες φουλ με την βόνταφον βέβαια να έχει λιγες αστάθειες...Καμια ιδέα γιατί γίνεται αυτο;;; Εχει την απλή έκδοση κ όχι την elite, με ελληνικα.. Edited by bdking
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φιλαράκι που το έχει ρε παιδιά ενώ με cosmote κάρτα έχει μια χαρά σήμα με την vodafone εμφανίζει απο μία γραμμή και στη συνέχεια εξαφανίζεται...Ακόμα βλέπει διαφορά όταν δεν έχει κουμπωμένο το καπάκι που ξαφνικά πιάνουν και οι δύο κάρτες φουλ με την βόνταφον βέβαια να έχει λιγες αστάθειες...Καμια ιδέα γιατί γίνεται αυτο;;; Εχει την απλή έκδοση κ όχι την elite, με ελληνικα..

 

Αν ειναι παλια η καρτα vodafone εχει θεματακια με το σημα,με καινουργια καρτα δεν εχει τοσο πολυ,αλλα σε γενικες γραμμες εχει θεματακια η vodafone γενικα!!

Και εγω vodafone εχω μεσα στο κινητο αλλα και στο one s που την ειχα τα ιδια μου εκανε :p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξε σε micro sim μήπως κ έφταιγε αυτό αλλά πάλι τπτ...Σε άλλο τηλέφωνο η κάρτα κανονικά...Πολύ περίεργο και δεν μπορώ να καταλάβω και το λόγο αφου η cosmote πάει full...Άσε αυτό που χωρίς καπάκι πίανει καλύτερα σήμα...ΤΡελά πράγματα ο κινέζος...
Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξε σε micro sim μήπως κ έφταιγε αυτό αλλά πάλι τπτ...Σε άλλο τηλέφωνο η κάρτα κανονικά...Πολύ περίεργο και δεν μπορώ να καταλάβω και το λόγο αφου η cosmote πάει full...Άσε αυτό που χωρίς καπάκι πίανει καλύτερα σήμα...ΤΡελά πράγματα ο κινέζος...

 

Τι να πω,εμενα οπως ηταν στο One S ετσι ειναι και στο iocean x7 στο θεμα σηματος με την Vodafone,α ειναι και micro sim και η δικια μου.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φιλαράκι που το έχει ρε παιδιά ενώ με cosmote κάρτα έχει μια χαρά σήμα με την vodafone εμφανίζει απο μία γραμμή και στη συνέχεια εξαφανίζεται...Ακόμα βλέπει διαφορά όταν δεν έχει κουμπωμένο το καπάκι που ξαφνικά πιάνουν και οι δύο κάρτες φουλ με την βόνταφον βέβαια να έχει λιγες αστάθειες...Καμια ιδέα γιατί γίνεται αυτο;;; Εχει την απλή έκδοση κ όχι την elite, με ελληνικα..

 

Μάλλον η iocean είναι θυγατρική της cosmote και και κάνουν παρεμβολές στην Vodafone :p

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η iocean είναι θυγατρική της cosmote και και κάνουν παρεμβολές στην Vodafone :p

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα,λες ε?! :p :p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/iocean-x7-x7-plus-elite/

 

Την έβαλα.... Για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος αν εξερέσεις την κινεζια root εφαρμογη... Αν ξέρει κανεις πως να την αντικαταστίγουμε καλό θα ταν... Τα ελληνικά της ειναι πολύ καλα και λίγα πράγματα δεν είναι μεταφρασμένα.

Τις Βάζεις και ενα καλά swype πληκτρολόγιο και εισαι ΟΚ...

 

Εινια copy απο ROM του samsung S4 μαλλον....

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/iocean-x7-x7-plus-elite/

 

Την έβαλα.... Για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος αν εξερέσεις την κινεζια root εφαρμογη... Αν ξέρει κανεις πως να την αντικαταστίγουμε καλό θα ταν... Τα ελληνικά της ειναι πολύ καλα και λίγα πράγματα δεν είναι μεταφρασμένα.

Τις Βάζεις και ενα καλά swype πληκτρολόγιο και εισαι ΟΚ...

 

Εινια copy απο ROM του samsung S4 μαλλον....

στο gps εχει καλυτερο σημα?

την εβαλα και την δοκιμασα αλλα δεν πιστευω οτι εχει κατι να δωσει...το gps μια απο τα ιδια.τα ελληνικα δεν ειναι μεταφρασμενα ολα τα menu και ξαφνικα βγαζει κινεζικα και δεν ηξερα τι να πατησω.ευτυχως ειχα κανει backup και επεστρεψα στην μαμισια...

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο gps εχει καλυτερο σημα?

την εβαλα και την δοκιμασα αλλα δεν πιστευω οτι εχει κατι να δωσει...το gps μια απο τα ιδια.τα ελληνικα δεν ειναι μεταφρασμενα ολα τα menu και ξαφνικα βγαζει κινεζικα και δεν ηξερα τι να πατησω.ευτυχως ειχα κανει backup και επεστρεψα στην μαμισια...

 

Ναι τα κινέζικα που βγάζει είναι η root εφαρμογή των Κινέζων... Πατάς πάντα την πιο αριστερή επιλογή και είσαι οκ.

Εχει κάποια καλά όπως τα V6 script και init.d που είναι χρήσημά για εφαρμογές τύπου SIP και openvpn....

Επήσεις παρατήρησα οτι έχει πολύ περισσότερο eye candy. Μοιάζει απιστευτα με samsung S4 rom

 

To GPS είναι θέμα hardware... Θα πιάνει αν έχεις ανοιχτά δεδομένα internet. Ειδάλλως θέλει mod η κεραία

Edited by Jimmys02
Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο που ειδα σε αυτη την rom ειναι οτι τρωει περισσοτερη μνημη.με ειχε κατεβασει κατω απο 1 gb ram.επισης δεν υπηρχε η εφαρμογη backup and restore για να επαναφερω τις εφαρμογες και ολα τα settings.

πιστευω οτι θα βγαλει συντομα update η εταιρεια με πιο χρησιμα fixes.το gps με ειχε ξεγελασει στην αρχη γιατι ειχα ανοιχτο 3g αλλα με κλειστο ιντερνετ ειναι ανυπαρκτο.θα πρεπει να δουμε αν λειτουργει με την επεκταση κεραιας,διαφορετικα θα το αποσυρω.

ενα αλλο προβλημα που δεν διορθωνει αυτη η rom της samsung ειναι με την καμερα.σε φωτογραφιες που χρειαζεται το flash ,ενω αναβει,ειναι σαν να μην αναψε,η φωτο βγαινει μαυρη αντραβαω σε αποσταση πανω απο μισο μετρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το fasterfix απο το play store και ρύθμησα τον server στο Europe.

Τώρα το GPS δουλέυει και χωρίς δεδομένα internet. Πρώτο Fix σε 3 λέπτα. (εχω αυτήν την ROM http://www.needrom.com/mobile/iocean-x7-x7-plus-elite/ )

 

Δεν ξέρω αν ήταν αυτό που εκανε την διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Με την stock Rom το fasterfix το εγκατέστησα κι εγώ παράλληλα με την αλλαγή στο gps.conf που έχω γράψει παραπάνω και το θέμα με το gps Λύθηκε .Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια χωρίς δεδομένα αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα πλέον με το Gps και το Iocean έστω με το elite Που έχω εγώ είναι καθαρά θέμα software Καθώς το gps.conf είναι εντελώς κενό στους περισσότερους που το έχουν αγοράσει ή δεν υπάρχει καν το συγκεκριμένο αρχείο.Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει εγκατάσταση κάποιο addon από το elite; Γιατί προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το dsp manager για να αυξήσω λίγο τον ήχο από το speaker και δεν μπορώ.Μέσω Recovery εννοώ. Οι υπόλοιποι έχετε κανένα θέμα με τον ήχο ;
Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο πολλες προσπαθειες τελικα σταθηκα μεγας γκαντεμης σε σχεση με το gps του youth,εκανα οτι μου ειπανε τα παιδια εδω,εβαλα καλωδιο πανω στα σιδερακια της κεραιας,εβαλα κομματι αλλουμινιου,εβαλα κομματι χαλκου,τιποτα απολυτος,μονο με δεδομενα ανοιχτα πιανει δορυφορους.

Ποσοι απο εσας εχετε το ιδιο θεμα?!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα χωρίς δεδομένα αν κλειδώνει αλλά δεν έχω κάνει και την μοντα αυτή με το αλουμίνιο στο elite. Θα δοκιμάσω και θα σού πω. Γιατί σε ενοχλεί τόσο πού θέλει δεδομένα. Από ότι είδα καταναλώνει ελάχιστα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα χωρίς δεδομένα αν κλειδώνει αλλά δεν έχω κάνει και την μοντα αυτή με το αλουμίνιο στο elite. Θα δοκιμάσω και θα σού πω. Γιατί σε ενοχλεί τόσο πού θέλει δεδομένα. Από ότι είδα καταναλώνει ελάχιστα

 

Με ενοχλει γιατι τα θελει μονιμος ανοιχτα ακομα για navigation,και δεν μου αρεσει να τα εχω ανοιχτα και να με χρεωνουν,εγω απλα περημενα απλα να κλειδωνε και μετα να μην χρειαζοταν πλεον δεδομενα για να τους κραταει κλειδωμενους.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ποιο navigation χρησιμοποιείς;

 

Οχι ενα,πολλα,sygic,tom tom,dont panic,mls,γενικα εχω 6-7 προγραμματα,τα ιδια ακριβως εχω και στο S3.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος σε ποιο φακελλο ειναι το gps config?δεν το βρισκω πουθενα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανένας που να χρησιμοποιεί την 3000 μπαταρία να μας πει εντυπώσεις? εγω την έβαλα σήμερα και δεν έχω προλάβει να τη δουλέψω
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος σε ποιο φακελλο ειναι το gps config?δεν το βρισκω πουθενα...

 

Αν θυμάμαι καλά system/etc με root browser ψάξε όμως

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά system/etc με root browser ψάξε όμως

το βρηκα εκει που ειπες ειναι!μου εδωσε ο gertavros εναν οδηγο για ρυθμιση του gps και λεει για ενα αντιστοιχο αρχειο mtkgps.dat.το εχετε δει αυτο? ο οδηγος γραφει οτι ειναι στον φακελλο data αλλα δεν ειναι εκει μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...