Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγηκε νεα επισημη εκδοση 0703 την περασα και λειτουργουν ολα αψογα! η καλυτερη μεχρι τωρα!

Εννοείς νέα ρομ; Εχει ελληνικά ;

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα επισημη εκδοση 0703 την περασα και λειτουργουν ολα αψογα! η καλυτερη μεχρι τωρα!

 

Τι καινουργιο εχει?!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα και παλι οχι

φωτογραφικη πολυ καλυτερη (τωρα λεει 13mp)

wifi ok

gps ok

κλησεις οκ

ηχος καλος

δε κολλαει σε καμια περιπτωση μεχρι τωρα

μπαταρια καλυτερη

με λιγα λογια το τελειοποίησαν οι Κινεζοι!

μονο τα Ελληνικα λοιπουν...

 

απο εδω την κατεβαζετε http://pan.baidu.com/share/link?shareid=4281664603&uk=1831961788&third=2

Edited by apostolisrec
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει πιθανοτητα απο της ρομ στο needrom να εχουν και ελληνικα καμια απο αυτες ή μπαααααααααα?!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει πιθανοτητα απο της ρομ στο needrom να εχουν και ελληνικα καμια απο αυτες ή μπαααααααααα?!

 

2 απο τις 4 που είχα δοκιμάσει στο Youth οταν το πήρα είχανε Ελληνικά. Δυστηχώς δεν θυμάμε να σου πώ ποιές

Link to comment
Share on other sites

ήρθε μεσα σε 10 μερες,απλα αφωνος με 240 ευρώ.είχε και μια πορτοκαλι θηκη μέσα

Καλώς το δεχτηκες φίλε μου . Από που το πήρες; Εγώ χτες ρώτησα το mini deal και μου είπαν ότι ειναι διαθέσιμο , έκανα την παραγγελία , σήμερα μου είπαν στο chat ότι δεν υπάρχει τελικά και πρέπει να περιμένω από εβδομάδα . Ξενερωσα ρε παιδια.

ελπίζω να έχουν στοκ από εβδομάδα .

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα επισημη εκδοση 0703 την περασα και λειτουργουν ολα αψογα! η καλυτερη μεχρι τωρα!
μπορεις να βοηθησεις λιγο?ειναι για το elite?μπορεις να δωσεις το ακριβες λινκ της rom ?τι παταμε για να την κατεβασουμε? Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δεχτηκες φίλε μου . Από που το πήρες; Εγώ χτες ρώτησα το mini deal και μου είπαν ότι ειναι διαθέσιμο , έκανα την παραγγελία , σήμερα μου είπαν στο chat ότι δεν υπάρχει τελικά και πρέπει να περιμένω από εβδομάδα . Ξενερωσα ρε παιδια.

ελπίζω να έχουν στοκ από εβδομάδα .

 

απο minideal το πήρα,αν περάσω απο σέρρες καμιά μέρα και δε το εχεις πάρει ακόμα θα σου πω να βρεθούμε να το δεις

κρίμα πρεπει να τελείωσε το στοκ τους

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν η iocean εχει site με αγγλικα για να μπορεσω να κατεβαζω τα updates?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη που λεει 05/11/2013 εχει Ελληνικα αλλα σε ολες αυτες τις ROM olo κατι δε παει καλα..εχουν παντα διαφορα λαθη.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βοηθησεις λιγο?ειναι για το elite?μπορεις να δωσεις το ακριβες λινκ της rom ?τι παταμε για να την κατεβασουμε?

 

για το youth ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά με το νέο update που έκανε το play store δεν υπάρχει πλέον το bug με τα ghost touch με την stock rom

Άκυρο τελικά με το πού πατάς εφαρμογές αρχίζει πάλι

Edited by ildrosos
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεςις το home page της iocean?για να βλεπουμε αν δινει rom update.σε εμενα το play store δουλευει κανονικα,και το gps βλεπει δορυφορους.

ο μοναδικος λογος που χρειαζομαι αναβαθμιση ειναι το προβλημα που ενω αναβει το flash,ειναι σαν να μην το χρησιμοποιει η καμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.iocean.cc/ αλλά δεν έβγαλα άκρη ουτε με google translate
πρεπει να βρουμε ενα κινεζο μικροπωλητη να μας τα δειξει!:lol:

στο settings/about phone/wireless update παντως δεν βρισκει καμμια αναβαθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έλαβα κι εγώ το Elite την Παρασκευή και είπα να μοιραστώ τις πρώτες εμπειρίες...

 

1. Δουλεύουν όλα άψογα, ούτε ghost clicks έχω δει, δορυφόρους και το στίγμα μου το βρήκε πάρα πολύ γρήγορα

2. Μπαταρία (ακόμα έχω την 2000 mah) κρατάει μια μέρα γεμάτη με wifi on, λίγο παιχνίδι, mails κλπ. Θα βάλω και την 3000 mah να δω διαφορά

3. Είναι πολύ ελαφρύ, έχοντας συνηθίσει από το iPhone 4S μου φάνηκε πολύ ελαφρύ (με τη μικρή μπαταρία πάντα)

4. Η οθόνη είναι εξαιρετική

5. Πράγματι με τη φωτεινότητα στο auto κάτω από ήλιο δεν βλέπεις πολλά, αλλά σε όλες τις άλλες συνθήκες είναι μια χαρά

6. Εμβέλεια του wifi σχεδόν εφάμιλη με το iPhone, η μόνη διαφορά που είδα είναι σε ένα δωμάτιο σε άλλον όροφο που το iPhone μία πιάνει μία δεν πιάνει (αλλά είναι τόσο αργό που στην πράξη δεν πιάνει) το iocean δεν έπιανε καθόλου.

7. Δεν έχω αλλάξει ROM και μέχρι να βγει κάτι πολύ σταθερό δεν νομίζω και να αλλάξω, ανάλογα με το τι θα βγει και τι θα προσφέρει

8. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν το παρακάτω:

Είχα έναν router Netgear, αρκετά παλιό (7-8 χρόνια) αλλά δούλευε τέλεια και ποτέ δεν είχα μπει στη διαδικασία να τον αλλάξω. Μόλις άνοιξα το wifi του κινητού στο σπίτι κόλλαγε και δεν έμπαινε λέγοντας "obtaining IP address" και δεν έπαιρνε ποτέ. Μετά από πολύ ψάξιμο (και διάφορες λύσεις που δεν έπαιξαν του τύπου να κάνω edit ένα .sh αρχείο για το DHCP) κατάλαβα ότι υπάρχει πρόβλημα με νεότερες versions του Android και κάποια παλιά routers. Δοκίμασα να αλλάξω το router και να βάλω το ZTE του παρόχου και συνδέθηκε στο δευτερόλεπτο! (και στις 3 το πρωί του Σαββάτου είχα πλέον wifi στο κινητό...:lol:)

 

Ξέρει κανείς (η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει καθόλου οπότε συγνώμη αν είναι πολύ προφανής η απάντηση...) τρόπο να βάλω ελληνικά για τα SMS; Είναι το μόνο που με χαλάει με τη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ξέρει κανείς (η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει καθόλου οπότε συγνώμη αν είναι πολύ προφανής η απάντηση...) τρόπο να βάλω ελληνικά για τα SMS; Είναι το μόνο που με χαλάει με τη γλώσσα.

πηγαινε language & input/android keyboard(AOSP)κανε κλικ δεξια του στο γραφικο σχημα και μπες στις ρυθμισεις.ξετσεκαρισε το use system language και θα εμφανιστει το menu με τις γλωσσες.διαλεξε αγγλικα και ελληνικα.

 

 

Και ουτε το βλέπω να βγεί ποτέ έτσι αναβάθμιση.Για το gps τι ρυθμίσεις χρειαζόμαστε?
πηγαινε settings/location access.

τσεκαρισε access to my location και wifi&mobile network location.

βαλε gps satelites,ON,και πατησε επανω να μπεις στο menu ρυθμισεων δορυφορων.

gps EPO assistance ενεργοποιησε το.A-GPS ενεργοποιημενο.

μπες EPO settings τσεκαρισε auto download.τελος πατησε download για να κατεβασει τα δεδομενα που χρειαζεται για την τοποθεσια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάζω την ROM http://www.needrom.com/mobile/iocean-x7-x7-plus-elite-2/ τωρα...... Για να δούμε...

Περιμένουμε εντυπώσεις jimmy . multilag γράφει , ελληνικά θα έχει ;

 

Μόλις με ενημέρωσε και το pandawill ( ουτε το minideal απο οπου το εχω παραγγειλει δεν το έχει ) ότι δεν ειναι διαθέσιμο και ότι το κακό ειναι ότι δεν έχουν και τίποτε νεότερο από το εργοστάσιο .

Παδια 45 ημέρες ειναι το περιθώριο για επιστροφή χρημάτων μέσω PayPal;

Edited by georgetax
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...