Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άν δε στρωσει και δε θέλεις να το στειλεις πισω,θα μπορουσες να τους πεις να σου επιστρεψουν καποιο ποσο πχ 50 ευρω και να πάρεις μια 32αρα καρτα να βαλεις

ακυρο το απο πανω χαιρομαι που εφτιαξε χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όποτε αύριο θα σας γράψω εντύπωσεις κτλ αν και μέχρι τώρα το κινητό τα σπάει δεν έχω δει ομως GPS ακόμα και κάποια αλλά πράγματα. τα κουμπάκια παντως κάτω δεν φωτιζονται home κτλ
Link to comment
Share on other sites

Για τo gps λογικα θα θελει ρυθμισεις απο οτι εχω διαβασει,για τα κουμπια παντα απενεργοποιουσα τον φωτισμο,νομίζω παντως το 1ο x7 είχε φωτισμό(έχει επιλογη στο μενου ον/οφφ)
Link to comment
Share on other sites

μπραβο!δοκιμασε και καμμια φωτο αν ειναι αναλογη με τα megapixel του κινητου,τωρα που ολα ειναι οκ με την μνημη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχεις πάρει και την μπαταρία των 3000mah; Αν ναι περιμένουμε σε λιγες ημέρες εντυπώσεις και απο την αυτονομία της αλλά φυσικά και από αυτή με τα 2000mah.Για το gps πας ρυθμίσεις--->πρόσβαση τοποθεσίας πατάς πάνω στο δορυφόροι gps και ενεργοποιείς τα epo και a-gps
Link to comment
Share on other sites

εδω φωτο απο την ιδια καμερα που φοραει πλεον το youth μοντελο

http://4.bp.blogspot.com/-ect5zyRKApU/Uai6IXnEc4I/AAAAAAAAASA/Yt7whCy6EE4/s1600/IMG_20130531_171823.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι την πήρα τώρα έχω πάνω την μικρή και χρησιμοποιώ το κινητο απο τις 11 συνέχεια και είναι ήδη στο 50 τοις 100 όποτε μάλλον θα κουμπωσω την μεγάλη πάνω. καί πάλι 1000 ευχαριστώ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Eχεις πάρει και την μπαταρία των 3000mah; Αν ναι περιμένουμε σε λιγες ημέρες εντυπώσεις και απο την αυτονομία της αλλά φυσικά και από αυτή με τα 2000mah.Για το gps πας ρυθμίσεις--->πρόσβαση τοποθεσίας πατάς πάνω στο δορυφόροι gps και ενεργοποιείς τα epo και a-gps
χρηστο guru αν παραγγειλεις x7 elite,θα εχουμε δουλειες εδω!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα δεύτερο κινητό με 5" αλλά όχι άμεσα και το iocean μου αρέσει
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα δεύτερο κινητό με 5" αλλά όχι άμεσα και το iocean μου αρέσει

περιμενα να φανει in stock το umi x2 αλλα τελικα κατεληξα στο iocean x7 elite που εχει καλυτερα χαρακτηριστικα στην ιδια τιμη.τωρα το ποσο αξιζει τα λεφτα του,θα το δουμε στην πραξη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα κατι που μόνο με video θα μπορέσετε να το αντιληφθειτε.θα ανεβάσω αύριο σίγουρα. Μπαίνω play store να κατεβάσω εφαρμογές και εκεί που ειμαι και διαβάζω για το locale με γυρνάει στο αρχικό μένουν του play store.ξαναμπαίνω μου το κάνει ξανά. τελικά παρατηρώ οτι το κινητό με το που μπω play store κάνει κλίκ μόνο του σε συγκεκριμενα σημεία της οθόνης. Δεν το κάνει πουθενά αλλού παρά μόνο στο play store σε σημείο όμως που μου έκανε εγκατάσταση ενα παιχνίδι μόνο του! θέλω να πω πάτησε παιχνίδια μετά εγκατάσταση και εκεί που διαλέγουμε δικαιώματα το σταμάτησα εγώ. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητος αύριο θα ανεβάσω βιντεο να το δείτε είναι πολύ περίεργο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα κατι που μόνο με video θα μπορέσετε να το αντιληφθειτε.θα ανεβάσω αύριο σίγουρα. Μπαίνω play store να κατεβάσω εφαρμογές και εκεί που ειμαι και διαβάζω για το locale με γυρνάει στο αρχικό μένουν του play store.ξαναμπαίνω μου το κάνει ξανά. τελικά παρατηρώ οτι το κινητό με το που μπω play store κάνει κλίκ μόνο του σε συγκεκριμενα σημεία της οθόνης. Δεν το κάνει πουθενά αλλού παρά μόνο στο play store σε σημείο όμως που μου έκανε εγκατάσταση ενα παιχνίδι μόνο του! θέλω να πω πάτησε παιχνίδια μετά εγκατάσταση και εκεί που διαλέγουμε δικαιώματα το σταμάτησα εγώ. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητος αύριο θα ανεβάσω βιντεο να το δείτε είναι πολύ περίεργο!
αν δεν το εχεις κανει ηδη,ορισε στο play store να κανει αυτοματα update ολες τις εγκατεστημενες εφαρμογες μηπως φταιει καποια εφαρμογη.

πολυ περιεργο bug παντως...:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα κατι που μόνο με video θα μπορέσετε να το αντιληφθειτε.θα ανεβάσω αύριο σίγουρα. Μπαίνω play store να κατεβάσω εφαρμογές και εκεί που ειμαι και διαβάζω για το locale με γυρνάει στο αρχικό μένουν του play store.ξαναμπαίνω μου το κάνει ξανά. τελικά παρατηρώ οτι το κινητό με το που μπω play store κάνει κλίκ μόνο του σε συγκεκριμενα σημεία της οθόνης. Δεν το κάνει πουθενά αλλού παρά μόνο στο play store σε σημείο όμως που μου έκανε εγκατάσταση ενα παιχνίδι μόνο του! θέλω να πω πάτησε παιχνίδια μετά εγκατάσταση και εκεί που διαλέγουμε δικαιώματα το σταμάτησα εγώ. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητος αύριο θα ανεβάσω βιντεο να το δείτε είναι πολύ περίεργο!

 

Enter play store and rotate your phone to landscape.

No more ghost touches

δοκίμασε αυτο,ειναι bug στη ρομ,λογικα θα διορθωθει

Link to comment
Share on other sites

Ναι την πήρα τώρα έχω πάνω την μικρή και χρησιμοποιώ το κινητο απο τις 11 συνέχεια και είναι ήδη στο 50 τοις 100 όποτε μάλλον θα κουμπωσω την μεγάλη πάνω. καί πάλι 1000 ευχαριστώ παιδιά

Μπορείς να μας πεις το πόσο μεγαλώνει σε πάχος το κινητό με την 3000 μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό έρχεται με μια θήκη η οποία κουμπώνει στο πίσω μέρος πάνω από το άσπρο καπάκι για προστασία την οποία χρησιμοποιώ δεν μεγαλώνει σχεδόν καθόλου σε πάχος.Αφαιρείς το άσπρο κάλυμμα εντελώς και βάζεις αυτήν. Αν συγκρίνουμε όμως το κινητό με το άσπρο κάλυμμα χωρίς θήκη και το κινητό με την μεγάλη μπαταρία και την θήκη η διαφορά είναι μεγάλη δεν είναι όμως αντιαισθητικό μεγαλώνει σε λογικά πλαίσια.
Link to comment
Share on other sites

Οχι παίδες δεν έχει handsfree μέσα. Είμαι έξω τώρα σε εντελώς ανοικτό χώρο και το GPS με EPo και Agps ανοικτα δεν κλειδώνει τι ρυθμισεις θέλει ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Mε ποιο προγραμμα το δοκιμάζεις; Δοκίμασε με gps test ή ακόμη καλύτερα αν το έχεις με sygic που παίρνει σήμα και απο τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ερχεται ρουταρισμενη,η πρεπει να κανουμε εμεις την διαδικασια? εχουν βγει custom rom που εχουν φτιαξει εκτος των αλλων και το gps.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ http://www.needrom.com/mobile/iocean-x7-elite-2/ από ότι λέει αυτή η custom rom έχει βελτιστοποιημένο gps αλλά κάποιος στα σχόλια γράφει αυτό το πρόβλημα με το play store που κάνει ότι θέλει η οθόνη και ότι γινεται και σε παιχνίδια.Ας ελπίσουμε ότι ειναι οι κλασσικές παιδικές ασθένειες
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ερχεται ρουταρισμενη,η πρεπει να κανουμε εμεις την διαδικασια? εχουν βγει custom rom που εχουν φτιαξει εκτος των αλλων και το gps.

 

Η δική μου ήρθε rooted το ψάχνω με το GPS αν βρω κάτι θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άντε κάντε κανένα review σταματηστε να το σκαλιζεται το κινητο . χαχαχα

πειτε τι σας άρεσε και τι όχι .

Διάρκεια μπαταρίας σε αυτούς που έχουν την 2000 - διάρκεια με την 3000;

Και όπως έγραψα πιο πίσω δεν ζητάω πολλά μόνο να μου πείτε για το καθένα από τα παρακάτω

 

Σήμα wifi

Σήμα GPS

Σήμα 3G ( αν μπορέσεις και έχεις )

Σερφαρισμα

Διάρκεια μπαταρίας

Κλήσεις ( αν ακούγεται αν σε ακούν )

Λειτουργικότητα των 2sim (αν έχεις φυσικά )

Φως στα κουμπιά αφής (ίση - ιδια φωτεινωτητα σε όλα; )

Ηχεία - μεγαφωνο

Led ειδοποιησεων

Κανένα βαρύ παιχνίδι

Διάφορα λαγκαρισματα

Γενικη εντύπωση κατασκευής - πλαστικών κ.τ.λ.

 

 

Είναι θέματα που πιστεύω ότι ο καθένας που θέλει να αγοράσει το οποιοδήποτε κινητό θα τον βοηθήσουν στο να διαλέξει τι θέλει να πάρει

Αν έχετε να συμπληρώσετε και κάποιο άλλο στοιχείο να το βάλουμε και αυτό .

Στους τυχερούς που το έχουν στα χέρια τους αν θέλουν ας κάνουν τον κόπο να μας πούνε κάποια πράγματα για τα παραπάνω

 

Ευχαριστώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω μονο ο ildrosos το ειχει στα χερια του.το δικο μου εχει φυγει απο 27/6 και δεν εχει ακομα φανει στο αεροδρομιο.σε λιγες μερες θα το εχουμε αρκετοι και θα δωσουμε πληρη εικονα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πάω παραλία. Θα ξεκινήσω απο κει να σας γράψω ότι θέλετε γιατί σας καθυστέρησα.. Αλλά λόγω δουλειάς ! Τα λέμε σε καμμία ωρίτσα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...