Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω εμενα δουλεύουν όλα. Μίλησα με τον developer, θα βάλει και ελληνικά στην ROM στην επομενη έκδοση
εγω προς το παρων την εβγαλα για να εχω τηλεφωνο.

μηπως εβαλες το kernel που αναφερει καπου ο developer?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα εαν γνωριζει καποιος να μου πει κατα ποσο επηρεαζεται η μπαταρια οταν λειτουργει το κινητο με 2 sim.Εβαλα μια καρτουλα ακομα μεσα και δεν ξερω ιδεα μου ειναι αδειαζει η μπαταρια πολυ γρηγορα??Η μηπως επειδη εβαλα στη ρυθμιση να μου δειχνει το ποσο % ειναι η μπαταρια μου φαινεται αδειαζει γρηγορα?Εχει καποιος 2 σιμ να μας πει γιατι εγω το εχω λιγες μερες το κινητο και πρωτη μερα με 2 καρτες.Στη αναλυση για την καταναλωση μου λεει 19% αλλα αυτο μαλλον ειναι και αναλογα το ποσο μιλας η χρησιμοποιεις το 3g σωστα?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα εαν γνωριζει καποιος να μου πει κατα ποσο επηρεαζεται η μπαταρια οταν λειτουργει το κινητο με 2 sim.Εβαλα μια καρτουλα ακομα μεσα και δεν ξερω ιδεα μου ειναι αδειαζει η μπαταρια πολυ γρηγορα??Η μηπως επειδη εβαλα στη ρυθμιση να μου δειχνει το ποσο % ειναι η μπαταρια μου φαινεται αδειαζει γρηγορα?Εχει καποιος 2 σιμ να μας πει γιατι εγω το εχω λιγες μερες το κινητο και πρωτη μερα με 2 καρτες.Στη αναλυση για την καταναλωση μου λεει 19% αλλα αυτο μαλλον ειναι και αναλογα το ποσο μιλας η χρησιμοποιεις το 3g σωστα?

 

Η διαφορά κατανάλωσης με 2 καρτες είναι πόλυ μικρή, διότι υπάρχει μόνο μια κεραία στο κινητό που την μοιράζονται και οι 2 sim

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εμενα δουλεύουν όλα. Μίλησα με τον developer, θα βάλει και ελληνικά στην ROM στην επομενη έκδοση

χθες το βραδυ δοκιμασα και την καινουρια που εχει και ελληνικα.παλι δεν ειχα σημα σε καμμια απο τις δυο καρτες που εχω επανω...μηπως δεν δουλευει με δυο καρτες και πρεπει να αφαιρεσω τη μια?τωρα το σκεφτηκα αλλα εχω κανει restore την παλια που ειχα και δεν μπορω να το τεσταρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ δοκιμασα και την καινουρια που εχει και ελληνικα.παλι δεν ειχα σημα σε καμμια απο τις δυο καρτες που εχω επανω...μηπως δεν δουλευει με δυο καρτες και πρεπει να αφαιρεσω τη μια?τωρα το σκεφτηκα αλλα εχω κανει restore την παλια που ειχα και δεν μπορω να το τεσταρω.

 

 

Imei Fix

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2318582

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω!μιλησα με τον niccolo και με βοηθησε και το εφτιαξα.τωρα ειναι οκ!θα βγαλει και αναβαθμιση τις ερχομενες εβδομαδες μου ειπε.

αυτη η rom κανει τη διαφορα και ευτυχως που αφτιαξα το imei γιατι δεν ειχα καθολου σημα στο κινητο.:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλήμερα, θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η ρομ που λέτε πιο πάνω, έχω πάρει ένα iocean elite για την κοπέλα μου και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να της τα σβήσω ολα και να μου γκρινιάζει μετά.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλήμερα, θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η ρομ που λέτε πιο πάνω, έχω πάρει ένα iocean elite για την κοπέλα μου και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να της τα σβήσω ολα και να μου γκρινιάζει μετά.

πιστευω οτι αξιζει πολλα...επειδη ισως η κοπελα σου δεν εχει ιδιαιτρες απαιτησεις ,να μην καταλβει τι εχει κανει ο developer αλλα μονο μια

φωτογραφια αν βγαλει σε δυσκολες υνθηκες φωτος,σιγουρα θα εκτιμησει την διαφορα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα της κανω μια δοκιμη αν ειναι και θα δουμε... Απο πλευρας συνδεσιμοτητας δουλευουν ολα...; Γιατι σε μερικες ρομ αλλων developers υπαρχουν θεματα με το wifi και το bluetooth. Γενικα εισαστε ευχαριστημενοι παντως..!! Χαιρομαι γιατι τελικα ειναι ενα πολυ ωραιο τηλεφωνακι...!!
Link to comment
Share on other sites

Θα της κανω μια δοκιμη αν ειναι και θα δουμε... Απο πλευρας συνδεσιμοτητας δουλευουν ολα...; Γιατι σε μερικες ρομ αλλων developers υπαρχουν θεματα με το wifi και το bluetooth. Γενικα εισαστε ευχαριστημενοι παντως..!! Χαιρομαι γιατι τελικα ειναι ενα πολυ ωραιο τηλεφωνακι...!!
δεν εχει προβληματα συνδεσιμοτητας ειναι οκ.

πριν βαλεις την ρομ σου προτεινω να κατεβασεις μια εφαρμογη mobile ungle και να κανεις backup το imei στην καρτα sd.αν δεν σου δουλευει η καρτα sim κανεις restore το imei και εισαι οκ.εχει μια εφαρμογη backup η συσκευη,κανε backup τις εφαρμογες που εχεις τωρα για να μην τις ξαναβαζεις μια μια μετα...εχει και ελληνικα η gamma rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα του κανω μια δοκιμη...!! Ελπιζω να εξαφανιστουν και καποια μικρολαγκ που κανει τωρα..!!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φιλέ να βάλει φωτογραφία σε δύσκολες συνθήκες για ανέβασε καμμια. Φωτογραφία "δύσκολή" να ψηθούμε και οι άλλοι!

 

Παιδιά λόγω ασθενούς σήματος έκανα διπλό post με το ίδιο ακριβώς περιεχόμενο και στην προσπάθειά μου να το σβήσω διαπίστωσα πως δεν υπάρχει επιλογή από κινητό να το σβήσω!ισχύει? Γνωρίζει κάποιος πως σβήνεται?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φιλέ να βάλει φωτογραφία σε δύσκολες συνθήκες για ανέβασε καμμια. Φωτογραφία "δύσκολή" να ψηθούμε και οι άλλοι!

 

Παιδιά λόγω ασθενούς σήματος έκανα διπλό post με το ίδιο ακριβώς περιεχόμενο και στην προσπάθειά μου να το σβήσω διαπίστωσα πως δεν υπάρχει επιλογή από κινητό να το σβήσω!ισχύει? Γνωρίζει κάποιος πως σβήνεται?

εννοω οτι με την μαμισια ρομ ,σε μενα τουλαχιστον αναβε το φλας,αλλα ηταν σαν να μην αναβε γιατι η φωτογραφια αν δεν εβαζα το iso στο 1600 δεν ηταν θεοσκοτεινη.με αυτη την ρομ,και χρησιμοποιωντας την εφαρμογη lenovo super camera που περιλαμβανεται στις εφαρμογες της gamma rom,εαν τραβηξεις φωτογραφια σε μετριο φωτισμο φαινεται καθαρα οτι συμπεριλαμβανει το flash,και αν τραβηξεις ενα αντικειμενο σε αποσταση κατω απο 50 cm σε απολυτο σκοταδι την βγαζει τελεια φωτισμενη.αν σβησεις το φως τελειως και τραβηξεις φωτογραφια στα τρια μετρα παλι δεν φαινεται τιποτα.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι οντως πολυ καλη, την εχω βαλει στο δικο μου jiayu ειδα αρκετα μεγαλη διαφορα στην αποδοση.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως βαζουμε διαφορετικους ηχους κλησης στην καθε επαφη γιατι δεν βρηκα πως αλλαζουν.....Και κατι ακομα παιδια το κινητακι ειναι υπεροχο σε ολα του.Το μεγεθος το συνηθισα ενω φοβομουν να παρω 5αρι και τωρα τα αλλα μου φαινονται μικρα, απολυτα ικανοποιημενος.Οσο για την οθονη και παιχνιδια τι να λεμε........
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φιλε μου πηγαινε στο στοκ ευρετηριο επαφων στην επαφη που θελεις πατα το μενου και μετα πατα set ringtone! Οτι αλλο θες ρωτα!
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν... οποίος τη δοκιμάσει ας αναφέρει εντυπώσεις.
την εβαλα χτες το βραδυ γιαννη.

ο sambaaa ειναι απο τους καλυτερος και εχει κανει καταπληκτικη δουλεια σε ολους τους τομεις.

κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης επιλεγεις ηπειρο και χωρα για να ρυθμιστει αυτοματα το gps να βλεπει τους δορυφορους.

εχει κανει μεταφραση σε ολες τις εφαρμογες και τα menu.

ενα σημαντικο bug που βρηκα ειναι οτι δεν υπαρχει διακοπτης εναλλαγης στις καμερες και λειτουργει μονο η μπροστινη καμερα.του εστειλα μηνυμα να το διορθωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εγκατέστησα στο κινητό μας το 360 διάβασα καλές κριτικές και είπα να το δοκιμάσω Κάνοντας ένα full scan βλέπω ότι μου βγάζει ότι το mediatekdata ειναι malware και να το απεγκαταστησω. Απο οτι βλέπω όμως αυτό το πρόγραμμα υπήρχε στο κινητό και φοβάμαι μηπως βγαζοντας το προκαλεσω κανενα προβλημα. Γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος παραθετω και ενα screenshot.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΝΕΑ ROM

[Ported ROM]MIUI V5 for IOCEAN X7 by Moviestar

Download here:IOCEAN X7 ELITE/SHENG X7

MIUI V5/3.12.20

https://disk.yandex.com/public/?hash=%2BMAGGLGNAhwvgoibXE4ByB5WUAKbFp4saSTCuVCkgH0%3D

MIOCEAN-X7_banner.png

Get MIUI V5 for 98 devices by MIUI Porting Team & XDA Devs here: http://en.miui.com/thread-4717-1-1.html

 

 

- Basic Rom Flash Tutorial -

 

1. Put Downloaded Rom (X.X.X.zip) copied to the root directory of cell phone memory or memory card(that is a direct copy)

2 .Enter Recovery (TWRP or CWM) - You Must Have Installed Custom Recovery In Order To Flash MIUI Rom

3. Select [wipe data / factory reset] → [YES]

4. Select [wipe cache partition] → [YES ]

5.Select [advanced] → [wipe Dalvik Cache] → [ YES ] → Back

6.Select [install zip from sdcard] → [choose zip from sdcard] → [X.X.X.zip] → [YES]

7.Wait flash finished, press Back and select reboot system now [], the phone going to automatically restart with installed MIUI ROM.

 

- First boot need ~ 3 - 5 min. -

 

- Basic GAPPS Flash Tutorial -

 

1.After first boot reboot your phone to recovery again.

2.Select [install zip from sdcard] → [choose zip from sdcard]→ [XXX-GAPPS.zip] → [YES]

3. Wait flash finished, press Back and select reboot system now [], the phone going to automatically restart with installed GAPPS.

4.Set up your Google and Xiaomi Accounts(for themes).

 

Download GAPPS:

 

MIUI GB/2.3.X - DOWNLOAD

MIUI ICS/4.0.X - DOWNLOAD

MIUI JB/4.1.X - DOWNLOAD

MIUI JB/4.2.X - DOWNLOAD

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ROM

[Ported ROM]MIUI V5 for IOCEAN X7 by Moviestar

Download here:IOCEAN X7 ELITE/SHENG X7

MIUI V5/3.12.20

https://disk.yandex.com/public/?hash=%2BMAGGLGNAhwvgoibXE4ByB5WUAKbFp4saSTCuVCkgH0%3D

MIOCEAN-X7_banner.png

Get MIUI V5 for 98 devices by MIUI Porting Team & XDA Devs here: http://en.miui.com/thread-4717-1-1.html

 

 

- Basic Rom Flash Tutorial -

 

1. Put Downloaded Rom (X.X.X.zip) copied to the root directory of cell phone memory or memory card(that is a direct copy)

2 .Enter Recovery (TWRP or CWM) - You Must Have Installed Custom Recovery In Order To Flash MIUI Rom

3. Select [wipe data / factory reset] → [YES]

4. Select [wipe cache partition] → [YES ]

5.Select [advanced] → [wipe Dalvik Cache] → [ YES ] → Back

6.Select [install zip from sdcard] → [choose zip from sdcard] → [X.X.X.zip] → [YES]

7.Wait flash finished, press Back and select reboot system now [], the phone going to automatically restart with installed MIUI ROM.

 

- First boot need ~ 3 - 5 min. -

 

- Basic GAPPS Flash Tutorial -

 

1.After first boot reboot your phone to recovery again.

2.Select [install zip from sdcard] → [choose zip from sdcard]→ [XXX-GAPPS.zip] → [YES]

3. Wait flash finished, press Back and select reboot system now [], the phone going to automatically restart with installed GAPPS.

4.Set up your Google and Xiaomi Accounts(for themes).

 

Download GAPPS:

 

MIUI GB/2.3.X - DOWNLOAD

MIUI ICS/4.0.X - DOWNLOAD

MIUI JB/4.1.X - DOWNLOAD

MIUI JB/4.2.X - DOWNLOAD

αυτη την miui την φτιαχνουν για εκατο περιπου διαφορετικα κινητα.αμφιβαλλω αν εχουν πιασει στα χερια τους την συσκευη μας.μια παλαιοτερη εκδοση ειχα δοκιμασει αλλα την εβγαλα την ιδια μερα γιατι δεν ειχαν κανει ουσιωδη δουλεια ,απλα ειχαν αλλαξει χρωματα και στυλ στο κινητο,και σερνοταν μαλιστα.

σε αυτη την εκδοση εχουν κανει κατι να αξιζει μια δοκιμη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη την miui την φτιαχνουν για εκατο περιπου διαφορετικα κινητα.αμφιβαλλω αν εχουν πιασει στα χερια τους την συσκευη μας.μια παλαιοτερη εκδοση ειχα δοκιμασει αλλα την εβγαλα την ιδια μερα γιατι δεν ειχαν κανει ουσιωδη δουλεια ,απλα ειχαν αλλαξει χρωματα και στυλ στο κινητο,και σερνοταν μαλιστα.

σε αυτη την εκδοση εχουν κανει κατι να αξιζει μια δοκιμη?

 

Απλα γινεται port της rom για το iocean,λογικο ειναι να υπαρχουν καποια bug και κολληματα αλλα με το καιρο αν ο developer ασχοληθει μπορουν να βελτιωθουν(μακαρι να ασχοληθει για εσας τους κατοχους του iocean γιατι ειναι φοβερη rom).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...