Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελος παντων το κινητο το κατεστρεψα!! πεταξα δλδ 240ευρω.. μια χαρα... τη τυχη μου μεσαΑΑΑΑΑΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη την rom την εχει φλασαρει κανεις?φαινεται πολυ διαφορετικη και εχει versions για ολα τα μοντελα iocean.θα την βαλω αυριο και θα γραψω εντυπωσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη την rom την εχει φλασαρει κανεις?φαινεται πολυ διαφορετικη και εχει versions για ολα τα μοντελα iocean.θα την βαλω αυριο και θα γραψω εντυπωσεις.

ναι αυτή έχω, (απο το ιταλικό site την κατέβασα αλλα είναι η ίδια νομίζω) δεν έχω προβλήματα, απλά το θέμα με την μή αναγνώριση των επαφών που λύνεται μέσα απο το gravity box

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτή έχω, (απο το ιταλικό site την κατέβασα αλλα είναι η ίδια νομίζω) δεν έχω προβλήματα, απλά το θέμα με την μή αναγνώριση των επαφών που λύνεται μέσα απο το gravity box

ενταξει θα την βαλω αφου παρω πρωτα backup.μηπως εχεις βρει κανενα recovery για τη συσκευη μας που να ειναι εξ ολοκληρου στα αγγλικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο minideal to iocean x7 elite με 32 gb rom.

πριν απο λιγο καιρο μετα απο ενα reset και φλασαρισμα custom rom μου βγαζει μονο 1,4 gb rom.

εκανα factory reset ,περασα την τελευταια εργοστασιακη rom με τα flash tools αλλα η μνημη πουθενα...

εγραψα εδω το προβλημα μου επειδη μπαινουν πολλα ατομα με εμπειρια στα κινεζικα μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επανελθει η μνημη στα 32 gb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενταξει θα την βαλω αφου παρω πρωτα backup.μηπως εχεις βρει κανενα recovery για τη συσκευη μας που να ειναι εξ ολοκληρου στα αγγλικα?

 

δεν έχεις βάλει στην συσκευή magldr? απο εκεί μπορείς να κάνεις backup/restore την rom που έχεις ήδη, αν δεν έχεις βάλε και το power menu για να κάνεις επανεκίνηση σε restore (χωρίς τα κουμπία)

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις βάλει στην συσκευή magldr? απο εκεί μπορείς να κάνεις backup/restore την rom που έχεις ήδη, αν δεν έχεις βάλε και το power menu για να κάνεις επανεκίνηση σε restore (χωρίς τα κουμπία)
εχω βαλει ενα recovery που τα μισα ειναι αγγλικα και τα μισα κινεζικα.αλλα μπορω να κανω backup restore wipe κλπ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ενα recovery που τα μισα ειναι αγγλικα και τα μισα κινεζικα.αλλα μπορω να κανω backup restore wipe κλπ.

αν σου κάνει την δουλεία τότε είναι οκ, αλλιώς το αλλάζεις και βάζεις magdlr που είναι στα αγγλικά

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει magldr για αυτό το κινητό;

 

ναι υπάρχει

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο minideal to iocean x7 elite με 32 gb rom.

πριν απο λιγο καιρο μετα απο ενα reset και φλασαρισμα custom rom μου βγαζει μονο 1,4 gb rom.

εκανα factory reset ,περασα την τελευταια εργοστασιακη rom με τα flash tools αλλα η μνημη πουθενα...

εγραψα εδω το προβλημα μου επειδη μπαινουν πολλα ατομα με εμπειρια στα κινεζικα μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επανελθει η μνημη στα 32 gb.

εδω που το μεταφερατε παιδια ειμαστε τρεις κι ο κουκος...εχω ρωτησει παλαιοτερα και δεν γνωριζε κανεις πως επανερχεται η μνημη...

 

αν σου κάνει την δουλεία τότε είναι οκ, αλλιώς το αλλάζεις και βάζεις magdlr που είναι στα αγγλικά
φιλε επισκεπτη μπορεις να μου πεις που θα βρω το magdlr και πως το εγκαθιστω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2469671

 

Η καλύτερη ROM ως τώρα μακράν.

 

Επίσης δεν έχει Ελληνικά, για όποιον τα θέλει δηλαδή.

Edited by Jimmys02
Link to comment
Share on other sites

εδω που το μεταφερατε παιδια ειμαστε τρεις κι ο κουκος...εχω ρωτησει παλαιοτερα και δεν γνωριζε κανεις πως επανερχεται η μνημη...

 

φιλε επισκεπτη μπορεις να μου πεις που θα βρω το magdlr και πως το εγκαθιστω?

to magdlr που το θυμήθηκα? sorry, αυτό ήτανε για htc hd2, τώρα θέλεις το ClockworkMod

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2161970

κατεβάζεις το Rom Manage επιλέγεις κινητό και έτοιμο

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

to magdlr που το θυμήθηκα? sorry, αυτό ήτανε για htc hd2, τώρα θέλεις το ClockworkMod

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2161970

κατεβάζεις το Rom Manage επιλέγεις κινητό και έτοιμο

φιλε Episkeptis εχω δοκιμασει με το rom manager αλλα δεν εχει recovery για iocean x7.

και εχω βαλει ενα με το mobile ungle tools που ειναι touch αλλα στο πρωτο επιπεδο ειναι στα κινεζικα!αλλα αν πατησεις καποιο απο αυτα εχει εντολες στα αγγλικα!

 

System Settings -> Storage -> Erase Phone Storage...

 

Έτσι επαναφέρεται η εσωτερική μνήμη του κινητού

σ ευχαριστω πολυ φιλε Jimmys02!επιτελους επανηλθε η μνημη !ηταν τοσο απλο και δεν το γνωριζαμε.

νασαι καλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε Episkeptis εχω δοκιμασει με το rom manager αλλα δεν εχει recovery για iocean x7.

και εχω βαλει ενα με το mobile ungle tools που ειναι touch αλλα στο πρωτο επιπεδο ειναι στα κινεζικα!αλλα αν πατησεις καποιο απο αυτα εχει εντολες στα αγγλικα

 

Απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2469671

Συνιστώ την TWRP

 

You can download TWRP for all Iocean from here.

Otherwise if you prefer CWM, download this CWMrecovery.img for Iocean x7 Youth/Youth Turbo or this one for Iocean x7 Plus/Elite and flash it through MobileUncleTools app.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Απο σημερα και εγω ευτυχης κατοχος ενος Iocean x7 elite.Εχει μεσα μια εφαρμογη superuser αρα ρουταρισμενο σωστα?θα διαβασω ολο το forum απλα ρε παιδια δεν εχει ελληνικα πως βαζω?Μπορει να βοηθησει κανεις?Και επισης οποιαδηποτε συμβουλη οσον αφορα προγραμματακια και οτιδηποτε που αφορα τη λειτουργια μιας και το εχω λιγες ωρες ειναι δεκτα.Ευχαριστω εκ τον προτερων.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλε Episkeptis εχω δοκιμασει με το rom manager αλλα δεν εχει recovery για iocean x7.

και εχω βαλει ενα με το mobile ungle tools που ειναι touch αλλα στο πρωτο επιπεδο ειναι στα κινεζικα!αλλα αν πατησεις καποιο απο αυτα εχει εντολες στα αγγλικα!

 

ναι όντως δεν έχει βάζωντας το madglr πέρνεις backup ξεκινώντας με madglr κατα την εκκίνηση (πιό εύκολα μπορείς να κατεβάσεις το power menu και να επανεκινήσης σε recovery mode) αλλά πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το madglr στον οδηγό που σου έστειλα σου λέει το πώς.

Αυτό που λές είναι ο κινέζικος boot loader τον είχα και εγώ πριν βάλω το madglr, μετά κάνεις ότι θέλεις, εγκαθιστάς όποια rom θέλεις και αν δεν σου παίζει απλά κάνει εκίννηση σε restore mode και επαναφέρεις απο το backup που έχεις.

 

Καλησπερα.Απο σημερα και εγω ευτυχης κατοχος ενος Iocean x7 elite.Εχει μεσα μια εφαρμογη superuser αρα ρουταρισμενο σωστα?θα διαβασω ολο το forum απλα ρε παιδια δεν εχει ελληνικα πως βαζω?Μπορει να βοηθησει κανεις?Και επισης οποιαδηποτε συμβουλη οσον αφορα προγραμματακια και οτιδηποτε που αφορα τη λειτουργια μιας και το εχω λιγες ωρες ειναι δεκτα.Ευχαριστω εκ τον προτερων.

 

εγώ πάντως που πήρα το youth (ελληνικά είχε) και παρότι είχε εγκατηστημένη την εφαρμογή του root δεν ήτανε "κανονικά" rootaρισμένο, τι σημαίνει αυτό? ότι έδειχνε αλλά δεν ήτανε, εφαρμογές όπως το check root και σχετικές μια το έδειχναν root και μία όχι και μπένωντας στα mobile uncle tools ποτέ δεν μου έβγαλε root την συσκευή.

Αλλά ακόμη και αν δεν είναι με την εφαρμογή που έβγαλαν οι κινέζοι (μέσω windows) στην κάνει root αμέσως.

Ελληνικά ανδεν έχει τότε βάζεις άλλη rom αλλά διάβασε τα στοιχεία της γιατι πολλές είναι multilingual αλλά δεν έχουν όλες ελληνικά

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

αυτη φαινεται να ειναι η πιο καλη για τη συσκευη μας.θα την φλασαρω μολις βρω χρονο αλλα θελω να σε ρωτησω αν πρεπει να αλλαξω και Kernel για να παιξει σωστα η δεν χρειαζεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που πήρα το youth (ελληνικά είχε) και παρότι είχε εγκατηστημένη την εφαρμογή του root δεν ήτανε "κανονικά" rootaρισμένο, τι σημαίνει αυτό? ότι έδειχνε αλλά δεν ήτανε, εφαρμογές όπως το check root και σχετικές μια το έδειχναν root και μία όχι και μπένωντας στα mobile uncle tools ποτέ δεν μου έβγαλε root την συσκευή.

Αλλά ακόμη και αν δεν είναι με την εφαρμογή που έβγαλαν οι κινέζοι (μέσω windows) στην κάνει root αμέσως.

Ελληνικά ανδεν έχει τότε βάζεις άλλη rom αλλά διάβασε τα στοιχεία της γιατι πολλές είναι multilingual αλλά δεν έχουν όλες ελληνικά

 

θα κοιταξω να βαλω και εγω το προγραμματακι που λες να δω αν ειναι οντως ρουταρισμενο αλλα μαλλον ειναι....Για ελληνικο menu δεν καιγομαι ενταξει και επειδη δεν εχω ασχοληθει δεν ξερω πως περναει νεα ρομ παλιοτερα ειχα φλασαρει κατι k800 κτλ. κανενα λινκ με τη διαδικασια θα βοηθουσε αν και αμα το ψαξω θα βρω.Το σημαντικοτερο ειναι οτι εβαλα keyboard greek κατι απο το play store για να μπορω να γραφω ελληνικα σε μυνηματα και απετυχα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πληκτρολόγιο είναι το πιο εύκολο, εδώ θα βρεις απόψεις για όλες τις επιλογές... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο είναι το πιο εύκολο, εδώ θα βρεις απόψεις για όλες τις επιλογές... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

 

Ναι εκει εχει πολλα αλλα και αυτα που ειχα βαλει εγω μια χαρα ηταν απλα δεν ειχα φτιαξει τις ρυθμισεις.Τωρα γραφω μυνηματακια στα ελληνικα.Τι εγινε ρε παιδια λιγος κοσμος εδω, δεν βλεπω ενδιαφερον για το εργαλειο το συγκεκριμενο μαλλον επρεπε να παρω το zp980+......

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2469671

 

Η καλύτερη ROM ως τώρα μακράν.

 

Επίσης δεν έχει Ελληνικά, για όποιον τα θέλει δηλαδή.

την εβαλα χτες αλλα ενω εδειχνε full σημα,δεν μπορουσα ουτε να κανω κληση ουτε να δεχθω...μηπως επρεπε να κανω καποια ρυθμιση?

κατα τα αλλα απ οσο ειδα ειναι τελεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα χτες αλλα ενω εδειχνε full σημα,δεν μπορουσα ουτε να κανω κληση ουτε να δεχθω...μηπως επρεπε να κανω καποια ρυθμιση?

κατα τα αλλα απ οσο ειδα ειναι τελεια.

 

Τι να πω εμενα δουλεύουν όλα. Μίλησα με τον developer, θα βάλει και ελληνικά στην ROM στην επομενη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...