Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβληματακι με τις καρτες.... εχω μεσα μια cosmote και μια vodafone.Οταν εχω και τις 2 μεσα ακομακαι αν ειναι η μια απενεργοποιημενη βλεπω κατι πεσιματα στο σημα και ειδικα οταν ανοιγω να λειτουργει και για δεδομενα το 3g.Επισης να δειχνει οτι εχει σημα και να με παιρνουν και να λεει οτι ειμαι εκτος δικτυου.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε εσας?Βγαζοντας την καρτα και οταν αφησω μονο μια ειναι ολα μια χαρα.......
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα προβληματακι με τις καρτες.... εχω μεσα μια cosmote και μια vodafone.Οταν εχω και τις 2 μεσα ακομακαι αν ειναι η μια απενεργοποιημενη βλεπω κατι πεσιματα στο σημα και ειδικα οταν ανοιγω να λειτουργει και για δεδομενα το 3g.Επισης να δειχνει οτι εχει σημα και να με παιρνουν και να λεει οτι ειμαι εκτος δικτυου.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε εσας?Βγαζοντας την καρτα και οταν αφησω μονο μια ειναι ολα μια χαρα.......

 

Καπου ειχα διαβασει οτι οι καρτες τις cosmote εχουν ενα θεματακι και δεν συνεργαζοντε με αλλες, το ιδιο μου κανει και εμενα με wind και cosmote αντιστοιχα, αντιθετα αμα ειναι και οι δυο cosmote λειτουργουν αφογα. Αν εχει βρει καποιος λυση σε αυτο ας μας διαφωτισει..!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με τις καρτες.... εχω μεσα μια cosmote και μια vodafone.Οταν εχω και τις 2 μεσα ακομακαι αν ειναι η μια απενεργοποιημενη βλεπω κατι πεσιματα στο σημα και ειδικα οταν ανοιγω να λειτουργει και για δεδομενα το 3g.Επισης να δειχνει οτι εχει σημα και να με παιρνουν και να λεει οτι ειμαι εκτος δικτυου.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε εσας?Βγαζοντας την καρτα και οταν αφησω μονο μια ειναι ολα μια χαρα.......

εχεις την stock rom?η καρτα που δεν δουλευει σου εμφανιζει ενα κλειδι εκει που δειχνει το σημα στην πανω μπαρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι οπως το πηρα δεν εχω πειραξει τιποτα ηρθε απο to2c ρουταρισμενο .Μου βγαζει σημα και στις 2 δεν εχει κανενα κλειδι. απλα καποια στιγμη το δειχνει χαμηλο το σημα, καποια στιγμη χωρις σημα στα καλα καθουμενα και εχω προσεξει οτι το κανει ειδικα οταν ανοιξω το 3g αλλα το εκανε μερικες μερες αφου εβαλα και της δυο καρτες.Ισως και απο τις πρωτες μερες απλα δεν το ειχα παρει χαμπαρι.Ξαφνικα μου ερχοταν μυνημα οταν ειχα κληση και οταν ρωτησα αυτον που πηρε μου ελεγε οτι το δικτυο ελεγε οτι ημουν εκτος ειχα το τηλ κλειστο κτλ ενω εμενα μου εδειχνε σημα full.Σημερα αλλαξα και την παλια καρτα που ειχα στη vodafone με καινουρια και αυτη της cosmote καινουρια και αυτη.Τους αλλαξα και θεση αλλα παλι τα ιδια.....με μια καρτα το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα.Σκεφτηκα να κανω reset τη συσκευη για να επανελθει στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν το εκανα.Επισης για ρομ δεν εχω ιδεα πως μπαινει αν εχετε να προτεινετε κατι καλο και να μου πειτε τη διαδικασια ευχαριστως να το δοκιμασω.Αν αλλαξεις ρομ με το root τι γινεται το ξανακανεις ευκολα φανταζομαι ετσι? Edited by asdfgh123
ρομ
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε εδω και κατεβασε την gamma rom και το αντιστοιχο recovery για το μοντελο του iocean που εχεις.

μεταφερε τα χυμα στην sd card.απο το google play κατεβασε την free εφαρμογη mobileungle.

ανοιξε αυτη την εφαρμογη και πατησε recovery update.εγκατεστησε το recovery που εχεις βαλει στην καρτα.

τωρα κανε επανεκκινηση στο recovery και κανε factory reset και wipe case και dalyik.

και τελος εγκατεστησε την rom.(install zip from sd card)

πιστευω οτι θα σου δωσει οτι καλυτερο μπορει να κανει το τηλεφωνο αυτο και βεβαια θα σου λυσει και το προβλημα με το σημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε dimi :) τα εκανα και μπηκε η ρομ και ομολογω οτι ειναι πολυ ενδιαφερουσα.Παντως νομιζω οτι χανει σημα το κινητο πολυ ευκολα και με αυτη.Και εχω μονο τη μια καρτα μεσα.Θα βαλω και την αλλη και θα σας πω.Αληθεια γιατι ενω η ρομ μπηκε και δουλευει το κινητο κανονικα παρατηρησα ενα failed σε καποια φαση?Επισης να αναφερω οτι με τη συγκεκριμενη ρομ το wifi πιανει ακομα καλυτερα.Ακομα και πριν βαλω αυτην τη ρομ το wifi επιανε και δουλευε κανονικοτατα σε συγκεκριμενο σημειο που ενος φιλου το oppo find 5 δεν επιασε ποτε.....φυσικα τον κοροιδευα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το προβλημα με το σημα δεν υπαρχει σε αυτο το κινητο.εμενα δεν ειχε ποτε σημα η καρτα της vodafon και πηγα στη wind και πιανει καμπανα!και η αλλη καρτα cosmote μια χαρα σημα εχει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα μου εκανε κατι τρελα παλι με το σημα ,αφου λεω κατι γινεται εχει σοβαρο προβλημα πρεπει να το στειλω πισω μαλλον..... και λογω του οτι εχουμε πολυ υγρασια εδω στο νησι και ειδικα αυτες τις μερες λεω λες να φταιει αυτο??Βγαζω λοιπον απο πανω καρτες και μπαταρια και το φυσαω με το πιστολακι για τα μαλλια για λιγο απο μια αποσταση 30 εκατοστα για 1-2 λεπτακια.Ξαναβαζω καρτες μπαταρια και το ανοιγω και μεχρι τωρα δουλευει αψογα και ισως να εφταιγε αυτο τι να πω.Θα φανει αυριο.:wacko:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια τρελα εκανε κι εμενα με το σημα, απο χτες πλεον δεν λεει να συνδεθει με καμια δυναμη, δουλευει μονο η απλη gsm sim ενω η microsim που εχει το 3g μολις συνδεεται χανει αμεσως το σημα και δεν δεχεται ουτε κλησεις ουτε μυνηματα δειχνοντας το τηλεφωνο σαν κλειστο. Ουτε με αλλαγη ρομ διορθωσε ουτε με κανενα αλλο κολπο. Μαλλον φευγει για Κινα, κριμα...!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερεται που μπορουμε να βρουμε ανταλλακτικα για iocean x7 youth;

Ψαχνω μια απο τις καλωδιοταινιες και δεν μπορεσα να βρω κατι...(aliexpress,to2c,κλπ.)

Μαλλον παει για ανταλλακτικα οποτε αν ενδιαφερετε καποιος ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια τρελα εκανε κι εμενα με το σημα, απο χτες πλεον δεν λεει να συνδεθει με καμια δυναμη, δουλευει μονο η απλη gsm sim ενω η microsim που εχει το 3g μολις συνδεεται χανει αμεσως το σημα και δεν δεχεται ουτε κλησεις ουτε μυνηματα δειχνοντας το τηλεφωνο σαν κλειστο. Ουτε με αλλαγη ρομ διορθωσε ουτε με κανενα αλλο κολπο. Μαλλον φευγει για Κινα, κριμα...!!!

 

Δοκιμασες αυτο που εκανα εγω?Βγαλε απο πανω καρτες και μπαταρια και φυσα το γι 1-2 λεπτα απο 20-30 εκατοστα με το πιστολακι να στεγνωσει και ξαναδοκιμασε.Εμενα προφανως εχανε το σημα λογω μεγαλης υγρασιας ,μια φορα που το ειχα μεσα σε τσαντα και ειχα και σε μια θηκουλα διπλα καφε και χυθηκε και βραχηκε η τσαντα η κατασταση επιδεινωθηκε.Παντως εδω και κατι μερες και αφου το ¨στεγνωσα δουλευει αψογα.Μακαρι να ειναι το ιδιο και στο δικο σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες αυτο που εκανα εγω?Βγαλε απο πανω καρτες και μπαταρια και φυσα το γι 1-2 λεπτα απο 20-30 εκατοστα με το πιστολακι να στεγνωσει και ξαναδοκιμασε.Εμενα προφανως εχανε το σημα λογω μεγαλης υγρασιας ,μια φορα που το ειχα μεσα σε τσαντα και ειχα και σε μια θηκουλα διπλα καφε και χυθηκε και βραχηκε η τσαντα η κατασταση επιδεινωθηκε.Παντως εδω και κατι μερες και αφου το ¨στεγνωσα δουλευει αψογα.Μακαρι να ειναι το ιδιο και στο δικο σου.

 

Μωρε του εκανα και πιστολακι και απ'ολα... Μονο μανικιουρ και πεντικιουρ δεν το εκανα...!! Τελικα βρηκα μια λυση μεσω του engineer mode/ bandwidth και εκοψα ολες τις συχνοτητες απο την σιμ 2 και αφησα αυτες στην σιμ 1 τελικα επιτελους πηρε μπροστα, ας ειναι μονοκαρτο, απο το να το στελνω κινα, δεν πειραζει...!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ε σιγουρα απο το να το στειλεις πισω καλυτερα με μια καρτα.Κανε του και κανα μασαζ μπορει να του αρεσει .....
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα...!! Αμα μεινει στασιμη η κατασταση του θα του κανω και μασαζ, εντω μεταξυ η gammarom πολυ καλη, φοβερη παραμετροποιηση και επιτελους λειτουργησε και το gps του...!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα...!! Αμα μεινει στασιμη η κατασταση του θα του κανω και μασαζ, εντω μεταξυ η gammarom πολυ καλη, φοβερη παραμετροποιηση και επιτελους λειτουργησε και το gps του...!!! :)
gamma rom μακραν η καλυτερη.

μου εχει ραγιζει το τζαμι της καμερας και ομως οι φωτογραφιες βγαινουν κανονικα!πως γινεται αυτο?μου κανει εντυπωση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gamma rom μακραν η καλυτερη.

μου εχει ραγιζει το τζαμι της καμερας και ομως οι φωτογραφιες βγαινουν κανονικα!πως γινεται αυτο?μου κανει εντυπωση...

 

Οντως κορυφαια...!! Επειδη το τζαμι ειναι πολυ κοντα και διαφανο με το autofocus που εχει απλα πιανει την λεπτομερεια του θεματος που φωτογραφιζεις περα απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σας παιδια...θα ηθελα να ρωτισω για το κινητο..ειμαι αναμεσα σε δυο στο iocean x7 η στο umi x2 ....το κινητο προωριζετε για κοπελα..αξιζει να το παρω? σας εχει εμφανιση καπιο προβλημα? οταν το παρω θα πρεπει να αλαξω rom και αν ναι πεια? ελπειζω να μην εγεινα κουραστικος...ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια...θα ηθελα να ρωτισω για το κινητο..ειμαι αναμεσα σε δυο στο iocean x7 η στο umi x2 ....το κινητο προωριζετε για κοπελα..αξιζει να το παρω? σας εχει εμφανιση καπιο προβλημα? οταν το παρω θα πρεπει να αλαξω rom και αν ναι πεια? ελπειζω να μην εγεινα κουραστικος...ευχαριστω πολυ...

δεν εχει προβληματα μια χαρα ειναι το χ7.εχει κανει αναβαθμιση στην rom λλα αν θελεις να την αλλαξεις η καλυτερη custom ειναι η gammarom.παντως αν ειναι στα ιδια περιπου χρηματα προτιμησε το thl t100s που ειναι οκταπηρυνο και πιο καινουριο κινητο με καλες κριτικες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου...κιτα οπως ειπα και πριν προωρηζετε για κοπελα...αυτο που με νιαζει να μην εχει προβληματα και να κρατιση μην τα φτιση με τη μια...σκευτομαι να παραγκηλω απο geekbuying.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα...Το κινητό είναι πανέμορφο όπως και να το κάνουμε...Είμαι κι εγώ ένας υποψήφιος αγοραστής του, αυτόν τον καιρό είμαι ζόρικος και μάλλον δυστυχώς δε θα μπορέσω να το χτυπήσω ακόμα :cool:

Βρήκα κάτι πολύ ενδιαφέρον για τους έχοντες και κατέχοντες :lol: σε εξαιρετική τιμή από Αγγλία το Elite! Ειδικά άμα δεν πληρώνεις το exrtaδακι (καταλαβαίνετε τι εννοώ) είναι εξαιρετική ευκαιρία!:D

Ορμάτε παιδιά και καλοφάγωτο! :happy:

http://www.ebay.com/itm/5-0-iOCEAN-X7-Elite-MTK6589T-Quad-Core-1920x1080-Android-4-2-mobile-phone-3G-/151212252050?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item2334f3db92

Link to comment
Share on other sites

αυτό όμως; είναι και 1.7GHz.... iocean X7S ( Basic ) -Real Octa-core Smartphone CPU MT6592 1.7GHz 2GB Ram/16B Rom 5.0" FHD Screen 1920x1080 High-definition 13MP BSI Canmera

http://www.to2c.com/iocean-x7s-real-octa-core-smartphone-cpu-mt6592-1-7ghz-2gb-ram-16b-rom-5-0-fhd-screen-1920x1080-high-definition-13mp-bsi-canmera.html

Γνώμες...??

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το καινούργιο μοντέλο με τον MTK6582 που είναι στα 160 - 170 USD.

 

Θα το έχω στα χέρια μου τη τρίτη όπου και θα γίνει επίσημη παρουσίαση και unboxing ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...