Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό γίνεται ήδη σε jb.Aπλά σέρνεις την μία εφαρμογή πάνω στην άλλη και δημιουργείται ο φάκελος.:)

 

Ο φιλος μιλαει για δημιουργια φακελου στο application drawer.Σιγουρα custom launchers το κανουν αλλα στο sense 4.5 φακελος δημιουργειται μονο στο home screen

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο ειναι πραγματικα εργο τεχνης.Υπαρχει καποιο βιντεο,παιδια που να δειχνει το notification led?

Δεν μπόρεσα να βρω κάποιο video αυτή την στιγμή αλλά με σιγουριά μπορώ να σου πω ότι είναι μικρό και μέσα σε μια οπή στο ηχείο του πάνω μέρους (μάλιστα αν θυμάμαι καλά είναι αριστερά και στην δεύτερη γραμμή των τρυπών/οπών του ηχείου). Το κακό είναι ότι είναι αδύναμο, όπως το είδα και στο video. Ο λόγος που το παρατήρησα είναι ότι και στο one S της γυναίκας μου είναι πολύ αδύναμο και τοποθετημένο ακριβώς στο ίδιο σημείο (νομίζω το αυτό ισχύει και στο one X). Θα ήθελα να είναι σαν του note2, δηλαδή σωστό σε μέγεθος ώστε να ενημερώνει και όχι να το βλέπεις μόνο αν είναι στο μισό μέτρο η συσκευή και σε σκοτεινό χώρο (το S3 για παράδειγμα έχει led λιγάκι μεγαλούτσικο αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δεις...)

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος μιλαει για δημιουργια φακελου στο application drawer.Σιγουρα custom launchers το κανουν αλλα στο sense 4.5 φακελος δημιουργειται μονο στο home screen

 

Το καινούριο sense είναι λίγο διαφορετικό σε σκέψη. Πρακτικά η homescreen αποτελείται από τη γνωστή με τα widget + το app drawer. Το app drawer έχει πια τη δυνατότητα ταξινόμησης αλλά και δημιουργίας φακέλων. Η ιδέα είναι προφανώς να έχεις το blinkfeed τις 4 συντομεύσεις και με ένα πάτημα τις εφαρμογές που θέλεις (αφού μπορείς να κρύψεις όσες δε θέλεις) μόνες τους οι ομαδοποιημένες σε φακέλους. Αυτή η καινούρια σκέψη είναι και ο λόγος που αν μπεις σε μια εφαρμογή από το app drawer πατώντας το home πηγαίνεις πάλι στο app drawer καθώς και η ύπαρξη ρολογιού στο app drawer.

 

Δεν μπόρεσα να βρω κάποιο video αυτή την στιγμή αλλά με σιγουριά μπορώ να σου πω ότι είναι μικρό και μέσα σε μια οπή στο ηχείο του πάνω μέρους (μάλιστα αν θυμάμαι καλά είναι αριστερά και στην δεύτερη γραμμή των τρυπών/οπών του ηχείου). Το κακό είναι ότι είναι αδύναμο, όπως το είδα και στο video. Ο λόγος που το παρατήρησα είναι ότι και στο one S της γυναίκας μου είναι πολύ αδύναμο και τοποθετημένο ακριβώς στο ίδιο σημείο (νομίζω το αυτό ισχύει και στο one X). Θα ήθελα να είναι σαν του note2, δηλαδή σωστό σε μέγεθος ώστε να ενημερώνει και όχι να το βλέπεις μόνο αν είναι στο μισό μέτρο η συσκευή και σε σκοτεινό χώρο (το S3 για παράδειγμα έχει led λιγάκι μεγαλούτσικο αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δεις...)

 

Δυστυχώς αυτό είναι ένα θέμα. Το led είναι μικρό, κακώς τοποθετημένο και με 2 μόνο χρώματα. Τουλάχιστον στο one X ήταν σαφώς πιο έντονο.

 

Απορία. Διάβασα ότι στις τελευταίες ενημερώσεις αφαιρέθηκε η δυνατότητα να προσομοιώνεται το κουμπί μενού με διαρκές πάτημα του back. Παράλληλα επανέφεραν τη μαύρη μπάρα με τις 3 κουκκίδες (μακράν η χειρότερη ιδέα). Ξέρει κανείς αν τελικά αυτή θα είναι η τελική διάταξη (κι ένας καλός λόγος να μην το πάρουμε);

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγω σημερα απο handtec.co.uk μαυρο χρωμα για να κανει αντιθεση στα λευκα μπλουζακια το καλοκαιρι.:lol::lol:

Παντως στα ηλεκτρονικα καταστηματα γινεται χαμος με το που το φερουν κατευθειαν πακεταρισμα και κουριερ για αποστολη.

Μας βλεπω οσοι το εχουμε παραγγειλει να το περννουμε σε κανε μηνα για Ελλαδα καλο Μαιο και βαλε.

Link to comment
Share on other sites

Άν κρίνω από τις φάτσες τους , πρέπει να είναι όντως εκπληκτικό από κοντά. Προσέξτε τι είπε η κοπελιά στο 1.01 :p

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γενικος το ψηλοθαψανε κυριως στο θεμα καμερα αλλα και σε αλλα

 

Το gsmarena οτι δεν γραφει samsung το στελνει αδιαβαστο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...Βλεπω οτι βγαινει και σε κοκκινο χρωμα...Αξιζει λετε??Απο αποψη κυριως των γρατσουνιων...Οχι πως σε ασημι δεν γρατζουνιεται αλλα τουλαχιστον εκει δεν θα φαινοντε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βάσει όλων των reviews που έχω δει στο internet μιλάμε ξεκάθαρα για το καλύτερο κινητό της χρονιάς."One to rule them all" από το gsmarena, 9,1/10 από το phonearena και πολλά reviews στο youtube που το τοποθετούν πάνω από κάθε κινητό αυτή τη στιγμή.Πολύ τυχεροί όσοι μπορείτε να το αποκτήσετε:)
Link to comment
Share on other sites

Βάσει όλων των reviews που έχω δει στο internet μιλάμε ξεκάθαρα για το καλύτερο κινητό της χρονιάς."One to rule them all" από το gsmarena, 9,1/10 από το phonearena και πολλά reviews στο youtube που το τοποθετούν πάνω από κάθε κινητό αυτή τη στιγμή.Πολύ τυχεροί όσοι μπορείτε να το αποκτήσετε:)

 

χμμ, καθολου υπερβολικοι και το εγραψα μολις το επιασα στα χερια μου εδω.

Αξιζει να παει καλα εμπορικα, πραγματικα...

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ από handtec.co.uk σε ασημί, καιρός να πάρει σύνταξη το HTC Desire μου :):D

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο το φοβάμαι για ξεφλουδισματα.παραγγειλα σε ασήμι χρωμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλως να τα παραλαβετε! :)

 

τελικα απο xda δεν καταλαβα ακομα...

 

γινεται root και μπαινει CWM ή οχι;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια 609.54€

Αντε να σκασει μυτη και στα σκρουτζομαγαζα για να γλυτωσουμε το φπα οσοι μπορουμε και να μας βγει στο πεντακοσαρικο (ειναι και δυσκολοι οι καιροι πλεον)

Link to comment
Share on other sites

οριστε και οι συνεργατες του blink

 

http://blog.htc.com/2013/02/htc-launches-blinkfeed/

 

Απο Ελλαδα δεν αναφερεται καποιος, βεβαια υπαρχουν πολλοι ενδιαφεροντες global

Link to comment
Share on other sites

Αντε να σκασει μυτη και στα σκρουτζομαγαζα για να γλυτωσουμε το φπα οσοι μπορουμε και να μας βγει στο πεντακοσαρικο (ειναι και δυσκολοι οι καιροι πλεον)

Από σκρουτζομάγαζο μπορούμε να το πάρουμε χωρίς ΦΠΑ?

Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις το κινητο για να μαθουμε λεπτομερειες???Εγω το εχω παραγγειλει αλλα το κοβω να μου ερθει αρχες Απριλιου...Εεεεεεεχουμε ακομα :(
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...