Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το expansys και ενώ στο site τους έχουν σαν ενδεικτική ημερομηνία την 13/4 για το ONE παρόλα αυτά η κοπέλα αφού πρώτα τσέκαρε από ότι μου είπε τις παραγγελίες θα είναι λέει διαθέσιμο γύρω στις 29/3...

Μακάρι αν και δεν το βλέπω...

Όποιος έχει ακούσει κάτι ας το παραθέσει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το expansys και ενώ στο site τους έχουν σαν ενδεικτική ημερομηνία την 13/4 για το ONE παρόλα αυτά η κοπέλα αφού πρώτα τσέκαρε από ότι μου είπε τις παραγγελίες θα είναι λέει διαθέσιμο γύρω στις 29/3...

Μακάρι αν και δεν το βλέπω...

Όποιος έχει ακούσει κάτι ας το παραθέσει.

 

Κι εμενα στις πληροφοριες της παραγγελιας μου λεει αναμενεται σε 12 ημερες ενω στη σελιδα για το One λεει 13 Απρ.

 

Τι να πω μακαρι να ερθουν καποια κομματια μεχρι τις 29!

Link to comment
Share on other sites

Μα πως μπορεί να συγκριθεί μια κάμερα με 4 ultra pixels - όσο καλά και φωτεινά είναι - με μια που είναι 13 mps? Όταν κάνεις μεγέθυνση φαίνεται η λεπτομέρεια.

 

Γίνεται.

Πως να συγκρίνεις μια πολυ καλη κάμερα των 4mp με μια μέτρια των 13?το αποτέλεσμα ειναι που μετράει και οχι η μεγενθυση,τι να το κάνω να εχει mp αλλα το αποτέλεσμα να ειναι μέτριο.οπως του t,4x κ.α

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται.

Πως να συγκρίνεις μια πολυ καλη κάμερα των 4mp με μια μέτρια των 13?το αποτέλεσμα ειναι που μετράει και οχι η μεγενθυση,τι να το κάνω να εχει mp αλλα το αποτέλεσμα να ειναι μέτριο.οπως του t,4x κ.α

Ετσι μα ετσι ακριβως.Εχω μια nikon στα 4mp,απο τις πρωτες compact,διπλα στην οποια,αντικειμενικα,δεν μπορει να σταθει κανενα κινητο εως τωρα οσα mp κι αν ειναι,η διαφορα ειναι χαωδης.Αλλα πραγματα ειναι που μετρανε (φακος,αισθητηρας,επεξεργαστης κλπ) και οχι τα megapixels

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μα ετσι ακριβως.Εχω μια nikon στα 4mp,απο τις πρωτες compact,διπλα στην οποια,αντικειμενικα,δεν μπορει να σταθει κανενα κινητο εως τωρα οσα mp κι αν ειναι,η διαφορα ειναι χαωδης.Αλλα πραγματα ειναι που μετρανε (φακος,αισθητηρας,επεξεργαστης κλπ) και οχι τα megapixels

 

Κι εγώ το ίδιο. Η παλιά μου Νικον ρίχνει στα ώτα σε όλα τα κινητά.

Ο λόγος είναι πολύ απλά: Ο ΦΑΚΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

φρεσκο πραμα!!!

Σχεδον ολες οι λειτουργίες του σε ενα πολυ ωραιο βιντεο απο Ιταλία μερια...

Το τηλ οπως φαινεται τα σπαει και σε ταχυτητα/σμουθ αλλα και design!!!

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λεω αυριο να ριξω την παραγγελια μου αλλα εχω κολησει δεν ξερω τι χρωμα να επιλεξω.

Σαν χρωμα γενικα μου αρεσει το μαυρο αλλα στην συσκευη δεν μου φενεται τοσο ωραιο ειναι καπως θαμπο και αφηνει δακτυλιες.

Εσεις που σκοπευετε να το αγορασετε ποιο σας αρεσει περισσοτερο?

 

Black -

Silver -

Link to comment
Share on other sites

Λεω αυριο να ριξω την παραγγελια μου αλλα εχω κολησει δεν ξερω τι χρωμα να επιλεξω.

Σαν χρωμα γενικα μου αρεσει το μαυρο αλλα στην συσκευη δεν μου φενεται τοσο ωραιο ειναι καπως θαμπο και αφηνει δακτυλιες.

Εσεις που σκοπευετε να το αγορασετε ποιο σας αρεσει περισσοτερο?

 

Black -

Silver -

 

Περιμένω το black...

Link to comment
Share on other sites

Μετά και το παραπάνω βιντεο αν και samsung fun μπορώ να πω πως το one απλά ήρθε για να μείνει και όσο και να μην θέλουν η καλύτερα να μην μπορούν το υποστηρίξουν εκεί στην htc(4.2.2 επειγόντως)...αυτό λογικά θα πουλάει μόνο του...

Κατά την γνώμη μου είναι αυτό που όλοι λέγαμε για τα iphone,ποιοτητα-ποιοτητα-ποιοτητα...

Επιτέλους πραγματικά ένα κορυφαίο σε ποιότητα κινητό κατ εμε πιο ποιοτικό απο to iphone και πλέον το android απέκτησε αυτό που όλοι το κατηγορούσαν ... Ποιότητα...

Σε συνδυασμό με την τρομερή οθόνη αλλά και την ομαλή λειτουργία του κινητού όπως φαίνεται στο βίντεο το καθιστούν no1 αυτήν την στιγμή για μένα...

Το μόνο που θέλω είναι να μην έχουμε θέματα θερμότητας αλλά και μη καλή μπαταρία,αν και πιστεύω οτι δεν θα εχει θεμα σε αυτό....

Είμαι από τους χρήστες που πάντα χρησιμοποιούν 2 συσκευές ταυτόχρονα και πλέον μπορώ να πω με βεβαιότητα οτι αυτό αλλά και το s4 θα προστεθούν σύντομα στη συλλογή μου και θα είναι τα βασικά μου τηλεφώνα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ο Andrea μιλαει για μετριο σημα...

 

οσον αφορα το βιντεο που βγαζει το κινητο ...δεν ειναι κατι το ιδαιτερο γενικα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι μερικοί προπαραγγείλατε.

To expansys είναι γενικά αξιόπιστο;

Τί τρόπους πληρωμής και αποστολής έχει;

Η εγγύηση ισχύει στην Ελλάδα; Θα το δέχεται το service αν γίνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Λεω αυριο να ριξω την παραγγελια μου αλλα εχω κολησει δεν ξερω τι χρωμα να επιλεξω.

Σαν χρωμα γενικα μου αρεσει το μαυρο αλλα στην συσκευη δεν μου φενεται τοσο ωραιο ειναι καπως θαμπο και αφηνει δακτυλιες.

Εσεις που σκοπευετε να το αγορασετε ποιο σας αρεσει περισσοτερο?

 

Black -

Silver -

 

ΜΑΥΡΟ με κλειστα ματια, χωρις συζητηση, αναμφιβολα, σιγουρα.....εε... μαλλον προτιμω το μαυρο απο οτι καταλαβατε :D

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι μερικοί προπαραγγείλατε.

To expansys είναι γενικά αξιόπιστο;

Τί τρόπους πληρωμής και αποστολής έχει;

Η εγγύηση ισχύει στην Ελλάδα; Θα το δέχεται το service αν γίνει κάτι;

 

Είναι πολύ καλή και εξυπηρετικοί...

Όλους και αντικαταβολή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι το μόνο τηλ. που είναι τόσο όμορφο στο ανοικτό χρώμα (ασημί) γιατί έχουν κάνει αυτό το παιγνίδισμα στην πρόσοψη όπου το μεγαλύτερο μέρος των ακμών στα πλάγια (στο ύψος) είναι μαύρο.

Σε συνδυασμό με την σκούρα ταπετσαρία με το φύλλο και το sense είναι νομίζω από τις πιο όμορφες φωτογραφίες κινητού που έχουμε δει.

 

Στο μαύρο απ' ότι ειδα στις φωτογραφίες τουλάχιστον (το πιστεύατε ότι δεν ήξερα ότι θα βγαίνει και σε μαύρο) αμβλύνεται αυτό το κοντράστ που κάνει και φαίνεται πολυτελές μεν αλλά πιο συνηθισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το μαυρο μου αρεσει αλλα,κακα τα ψεματα,δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα οποτε το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο.Περιμενω να το παρουν πρωτα μερικα δικα μας παιδια για να μαθουμε πεντε αληθειες απο πρωτο χερι κι οχι απο τα διαφορα sites που το καθενα εξυπηρετει διαφορους σκοπους και μαλον θα το τσιμπισω κι εγω.
Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα ερωτεύσιμο το design του (ειδικά σε μαύρο για τα γούστα μου). Ελπίζω να μου κάνει την χάρη η htc για να το χτυπήσω το καλοκαίρι, με βασικό το εύκολο και αναστρέψιμο root, την διάρκεια της μπαταρίας και την έλλειψη ελαττωματικών παρτίδων. Σε όλα τα άλλα μπορώ να κάνω παραχωρήσεις.

Άντε ρε htc, κάνε μου την χάρη μπας και αγοράσω κάποιο από τα τηλέφωνά σου, δύο χρόνια τώρα σε κυνηγάω και δεν μου κάθεσαι με τις ανοησίες που κάνεις.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

 

Φοβερές οι AMOLED οθόνες, εκθειάζουν το μαύρο χρώμα τους όμως κιχ για το λευκό τους που είναι απόχρωσης πράσινου-μοβ. Πλέον το μαύρο στις LCD οθόνες τελευταίας γενιάς δεν είναι και τόσο χάλια.... Γούστα είναι αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτές τις φωτογραφίες ανακαλώ!! Και το μαύρο είναι μεγάλη μουν@ρ@!!! Πραγματικά πανέμορφο, μου έπεσε το σαγόνι :D

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτές τις φωτογραφίες ανακαλώ!! Και το μαύρο είναι μεγάλη μουν@ρ@!!! Πραγματικά πανέμορφο, μου έπεσε το σαγόνι :D

 

Χαχαχαχαχα...Στα ειχα πει για το μαυρο ευθυμη μου!!!

Ακουσες τιποτα???σε εμενα στο expansys και σημερα που τους πηρα μου λενε για το τελος τις αλλης εβδομάδας...

ευτυχως αυριο θα ερθει το xperia z ετσι για να μας φυγει λιγο η προσμονή για το one...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...