Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σκρουτζομάγαζο μπορούμε να το πάρουμε χωρίς ΦΠΑ?
Αν εχεις επαγγελματικο αφμ το πληρωνεις κανονικα,ζητας τιμολογιο και αφαιρειται ολο το φπα του,οταν ειναι να καταθεσεις το δικο σου.Ασε που αφαιρειται κανονικα σαν εξοδο και με τους φορολογικους συντελεστες εκει που εχουν φτασει,γλυτωνεις ενα σοβαρο ποσο κι απο εκει ;) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Το εχει παραλαβει κανενας να μας πει εντυπωσεις?

Διαβαζοντας 4-5 σελιδες πισω αυτο που με προβληματιζει ειναι το led notification-αν ειναι δυνατο η' ισα-ισα να το δεις απο μισο μετρο.

Επισης παιδια μπορουμε με καποιο τροπο να μεταφερουμε το on/off στα πλαγια με καποια εφαρμογη-θυμαμαι μια εφαρμογη αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της και αν ειναι αξιοπιστη η' θα φτιαξει κατι και θα χαλασει κατι αλλο τη θυμαμαι την ειχα εγκαταστησει στο xperia s που εχει εξισου το on/off πανω και δεν μου αρεσει ιδιαιτερα,μου δημιουργουσε δυσλειτουργια με το bt handsfree(παταγα την κουμπι για επομενο τραγουδι απο το hadsfree και μου ανοιγε η οθονη του κινητου στα καλα καθουμενα)

Υπαρχει καποιο αξιοπιστη εφαρμογη να δουλευει σωστα δηλαδη.

 

Εδω εντυπωσεις απο χρηστες στη Γερμανια που το παρελαβαν το κινητο(με chrome για αγγλικα)

http://www.amazon.de/product-reviews/B00BFUSB28/ref=olp_pr_see_all_top?ie=UTF8&showViewpoints=1

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Το εχει παραλαβει κανενας να μας πει εντυπωσεις?

Διαβαζοντας 4-5 σελιδες πισω αυτο που με προβληματιζει ειναι το led notification-αν ειναι δυνατο η' ισα-ισα να το δεις απο μισο μετρο.

Επισης παιδια μπορουμε με καποιο τροπο να μεταφερουμε το on/off στα πλαγια με καποια εφαρμογη-θυμαμαι μια εφαρμογη αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της και αν ειναι αξιοπιστη η' θα φτιαξει κατι και θα χαλασει κατι αλλο τη θυμαμαι την ειχα εγκαταστησει στο xperia s που εχει εξισου το on/off πανω και δεν μου αρεσει ιδιαιτερα,μου δημιουργουσε δυσλειτουργια με το bt handsfree(παταγα την κουμπι για επομενο τραγουδι απο το hadsfree και μου ανοιγε η οθονη του κινητου στα καλα καθουμενα)

Υπαρχει καποιο αξιοπιστη εφαρμογη να δουλευει σωστα δηλαδη.

 

Εδω εντυπωσεις απο χρηστες στη Γερμανια που το παρελαβαν το κινητο(με chrome για αγγλικα)

http://www.amazon.de/product-reviews/B00BFUSB28/ref=olp_pr_see_all_top?ie=UTF8&showViewpoints=1

 

Η εφαρμογή λέγεται no lock. Δεν είναι συμβατή με όλα τα κινητά και έχει 2 χρόνια να ανανεωθεί. Έχω ρωτήσει σε 3 site αλλά κανείς δεν απαντάει. Αναγκαστικά θα το δούμε από κοντά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι Αλλη εφαρμογή για το κλείδωμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι Αλλη εφαρμογή για το κλείδωμα

 

Τέτοιες υπάρχουν ένα σωρό. Εγώ χρησιμοποιώ την lock screen ενός Kenneth Cheng. Αυτός φτιάχνει απλές εφαρμογές διακόπτες. Το καλό με την εφαρμογή του είναι ότι μόλις κάνει τη δουλειά της "αυτοκτονεί" γλυτώνοντας πόρους από το σύστημα. Αυτό όμως έχει και τα κακά του, αφού σε παλιότερες συσκευές που είχαν πρόβλημα με τους πόρους, επειδή η εφαρμογή δεν έμενε στο παρασκήνιο το σύστημα καθυστερούσε να την τρέξει προσπαθώντας να σταματήσει κάποια άλλη λειτουργία.

Στην κάτω δεξιά γωνία κάθε συσκευής μου...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=kennethcheng.com.lockscreen.free

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η άλλη λύση φυσικά είναι με κάποιον launcher που υποστηρίζει gestures να κάνεις assign ώστε να τρέχει κάποια lock screen εφαρμογή με διπλό πάτημα ή κύλιση προς τα πάνω κτλ.. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θέλουμε να βάλουμε άλλο launcher σε αυτή την συσκευή :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η εφαρμογη που μεταφερει το on/off στην camera button η' στα volume button

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy53aWRnZXRsb2NrZXIiXQ

Θυμαμαι την ειχα αγορασει,αρα να ελπιζω 1 χρονο μετα να εχουν φυγει τα διαφορα conflict με bt handsfree αν τυχον τσιμπησουμε το One.:p

Και επειδη παντα μου αρεσουν κινητα με υψηλη ποιοτητα κατασκευης και ντιζαιν συν ωραιες υψηλης ευκρινειας οθονες.....θα δουμε λοιπον:)

Και για την αυτονομια της συσκευης διαβαζω θετικα πραγματα σε αντιθεση με τα Sony και αυτος βασικος παραγοντας εξισου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η εφαρμογη που μεταφερει το on/off στην camera button η' στα volume button

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy53aWRnZXRsb2NrZXIiXQ

Θυμαμαι την ειχα αγορασει,αρα να ελπιζω 1 χρονο μετα να εχουν φυγει τα διαφορα conflict με bt handsfree αν τυχον τσιμπησουμε το One.:p

Και επειδη παντα μου αρεσουν κινητα με υψηλη ποιοτητα κατασκευης και ντιζαιν συν ωραιες υψηλης ευκρινειας οθονες.....θα δουμε λοιπον:)

Και για την αυτονομια της συσκευης διαβαζω θετικα πραγματα σε αντιθεση με τα Sony και αυτος βασικος παραγοντας εξισου.

Για να γίνει αυτό πρέπει να είναι root η συσκευή? Μήπως καταναλώνει και πολύ μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αυτό πρέπει να είναι root η συσκευή? Μήπως καταναλώνει και πολύ μπαταρία?

 

Κανενα root φιλε μου δεν απαιτειται.

Ασε που δεν ασχολουμε ποτε με root στα κινητα μου.

Δεν θυμαμαι τωρα οσον αφορα καταναλωση μπαταριας,δεν νομιζω αν και εχω 1 χρονο να την χρησιμοποιησω την εφαρμογη,αλλα βλεπω εχει βγει αναβαθμισμενη εκδοση 16 Μαρτιου του 13.

Αλλα το θεμα με το on/off για εμενα ειναι θεμα και πρεπει να βρεθει καποια λυση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι το πιο όμορφο και premium κινητό αυτή την στιγμή.

Το iPhone 5 δείχνει παλιό δίπλα του, ενώ τα ματ πλαστικά του ΒΒ Ζ10 δεν το πλησιάζουν καν.

Το Sony Z καλό αλλά πολύ τετράγωνο και υστερεί σχεδόν παντού.

 

Αν η αυτονομία του είναι σε νορμάλ επίπεδα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο που θα το εμποδίσει να κάνει πολύ καλύτερες πωλήσεις από τον προκάτοχό του.

 

Ένταξη η κάμερα έχει κάποια θεματάκια αλλά δεν είναι κακή. Ειδικά στα κοντινά πλάνα τα πάει μια χαρά.

 

Μακάρι να βοηθήσει την HTC γιατί την χρειαζόμαστε.

Οι πρώτες εντυπώσεις από όσους το αγοράσουν θα παίξουν σημαντικό ρόλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κανενα root φιλε μου δεν απαιτειται.

Ασε που δεν ασχολουμε ποτε με root στα κινητα μου.

Δεν θυμαμαι τωρα οσον αφορα καταναλωση μπαταριας,δεν νομιζω αν και εχω 1 χρονο να την χρησιμοποιησω την εφαρμογη,αλλα βλεπω εχει βγει αναβαθμισμενη εκδοση 16 Μαρτιου του 13.

Αλλα το θεμα με το on/off για εμενα ειναι θεμα και πρεπει να βρεθει καποια λυση.

Και εγώ δεν ασχολούμαι με root,προσωπικά δεν βλέπω το λόγο. Επαναλαμβάνω, προσωπικά. Όμως διάβασα αρνητικά σχόλια, ότι καταναλώνει την μπαταρία. Μάλλον δεν αφήνει την συσκευή να κλείσει και κλείνει μόνο την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα το πάρω καθώς με έχει ενθουσιάσει το design του...

Επίσης συμβιβάζομαι στα 32 gb ελειψη sd

Επίσης σε μια ανεκτική μπαταρία(5+ώρες)

Νορμάλ κάμερα..

Δεν μπορώ να συμβιβαστώ όμως στον κλειδωμένο blotware...

Είμαι φαν του σκαλισματος φίλοι μου και δεν το κρύβω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα καλό νέο:

Διόρθωση του προβλήματος της κάμερας με software update.

http://phandroid.com/2013/03/25/htc-one-camera-update/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

@pik

Δημήτρη σαφώς και τα πάει πολύ καλύτερα. Βρίσκεται στο στοιχείο του:

Χαμηλός φωτισμός και κοντινά πλάνα.

Συνθήκες όπου βγάζουμε ίσως τον μεγαλύτερο αριθμό φωτογραφιών μαζί με τους εξωτερικούς χώρους.

 

Πιστεύω ότι μόνο σε μακρινά πλάνα όπως τοπία θα υστερεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@pik

Δημήτρη σαφώς και τα πάει πολύ καλύτερα. Βρίσκεται στο στοιχείο του:

Χαμηλός φωτισμός και κοντινά πλάνα.

Συνθήκες όπου βγάζουμε ίσως τον μεγαλύτερο αριθμό φωτογραφιών μαζί με τους εξωτερικούς χώρους.

 

Πιστεύω ότι μόνο σε μακρινά πλάνα όπως τοπία θα υστερεί.

Από ότι φαίνεται υπάρχει διάθεση να ασχοληθούν με την συσκευή και να διορθώσουν ότι χρήζει διόρθωσης (όπως η κάμερα εν τη προκειμένη). Προσωπικά πιστεύω ότι αν όντως φτιάξουν λιγάκι το θέμα με την κάμερα για μένα δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να μην το αγοράσω, είναι πανέμορφο και η μπαταρία μου αρκεί... Εξάλλου και το S4 θα περάσει από τα χέρια μου αν βαρεθώ το One μετά από κάποιους μήνες συμβίωσης και μου έχει λείψει το πείραγμα (αν αντέξω και δεν rootάρω, που δεν το βλέπω να αντέχω :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε αυτο το email from expansys

Αγαπητέ πελάτη.

 

Η ημερομηνία παραλαβής του HTC One από τον προμηθευτή μας έχει προγραμματιστεί για το τέλος αυτή της εβδομάδας, οπότε θα αρχίσουν να αποστέλλονται και οι παραγγελίες.

Βάσει του χρόνου παράδοσης που χρειάζεται για την αποστολή στην Ελλάδα από τις αποθήκες μας στην Αγγλία, θα πρέπει να παραλάβετε την παραγγελία σας μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

Με εκτίμηση,

EXPANSYS

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε αυτο το email from expansys

Αγαπητέ πελάτη.

 

Η ημερομηνία παραλαβής του HTC One από τον προμηθευτή μας έχει προγραμματιστεί για το τέλος αυτή της εβδομάδας, οπότε θα αρχίσουν να αποστέλλονται και οι παραγγελίες.

Βάσει του χρόνου παράδοσης που χρειάζεται για την αποστολή στην Ελλάδα από τις αποθήκες μας στην Αγγλία, θα πρέπει να παραλάβετε την παραγγελία σας μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

Με εκτίμηση,

EXPANSYS

 

Άντε επιτέλους!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε αυτο το email from expansys

Αγαπητέ πελάτη.

 

Η ημερομηνία παραλαβής του HTC One από τον προμηθευτή μας έχει προγραμματιστεί για το τέλος αυτή της εβδομάδας, οπότε θα αρχίσουν να αποστέλλονται και οι παραγγελίες.

Βάσει του χρόνου παράδοσης που χρειάζεται για την αποστολή στην Ελλάδα από τις αποθήκες μας στην Αγγλία, θα πρέπει να παραλάβετε την παραγγελία σας μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

Με εκτίμηση,

EXPANSYS

Τετοια να μας λες να μας ξεσηκωνεις τωρα :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε αυτο το email from expansys

Αγαπητέ πελάτη.

 

Η ημερομηνία παραλαβής του HTC One από τον προμηθευτή μας έχει προγραμματιστεί για το τέλος αυτή της εβδομάδας, οπότε θα αρχίσουν να αποστέλλονται και οι παραγγελίες.

Βάσει του χρόνου παράδοσης που χρειάζεται για την αποστολή στην Ελλάδα από τις αποθήκες μας στην Αγγλία, θα πρέπει να παραλάβετε την παραγγελία σας μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

Με εκτίμηση,

EXPANSYS

Τελικά μαύρο προεδραρα μου?? Αντε με το καλό! Ξέρεις εσύ, unboxing αν είσαι Αθήνα θέλω κι εγώ αλλιώς φωτογραφίες και πλήρες review!!

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη μαύρο ναι...Εννοείται με το που έρθει κατευθείαν καφέ!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη μαύρο ναι...Εννοείται με το που έρθει κατευθείαν καφέ!!!

 

Και τις φωτογραφίες εδώ στον ειδικό για να σας πει υπέρ και κατα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο από τη συγκριση με το Σ4 στο PhoneArena για το βίντεο

We tend to like the sound captured by the mic of the GS4 more, as it's louder and cleaner than that of the HTC One, which is quieter and sounds a bit muted in comparison.

Περίεργο όχι μόνο γιατί το Ονε είναι σίγουρα καλύτερο στον τομέα, αλλά και γιατί το Σ4 είναι ...σίγουρα χειρότερο.

 

Γενικά έχω αρχίζει και προβληματίζομαι με τα reviews αυτού του σάιτ.

Link to comment
Share on other sites

To clove πριν απο λιγο ανακοινωσε οτι το ασημι θα εχει καθυστερηση μεχρι 3 απριλιου ενω το μαυρο 10 απριλιου.

Υπομονη λοιπον, το καλο πραγμα αργει

Ασχημο ειναι επισης το γεγονος οτι δεν γνωριζουν ποσα κοματια θα παρουν, μπορει να ειναι λιγα τα κοματια.

Επιβεβαιωση και απο handtec δυστυχως

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

To clove πριν απο λιγο ανακοινωσε οτι το ασημι θα εχει καθυστερηση μεχρι 3 απριλιου ενω το μαυρο 10 απριλιου.

Υπομονη λοιπον, το καλο πραγμα αργει

Ασχημο ειναι επισης το γεγονος οτι δεν γνωριζουν ποσα κοματια θα παρουν, μπορει να ειναι λιγα τα κοματια.

 

Άρχισαν τα όργανα... Πολύ φοβάμαι ότι θα ακολουθήσουν και οι άλλοι από Αγγλία (handtek end expansys)

Άντε να δούμε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...