Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο με μια ακομα συσκευη(jxd 5110 b) ηρθαν σε ενα μικρο χαρτοκουτο με την acs εν εχει καλαματα dhl.

 

 

 

Products

------------------------------------------------------

1 x JIAYU G2S Smart Phone MTK6577T Dual Core 1.2GB RAM IPS (G2S) = €137.91

Color Black

1 x JXD S5110B Dual Core Android Console Dual Analog Stick (S5110-D) =

€95.77

Color Black

Memory +8 GB

------------------------------------------------------

Sub-Total: €233.68

DHL Rates (Average transit time: 3-7 business days, tracking number offered.

GR (1 x 2.00g)): €17.62

Total: €251.30

φιλαρακι αυτα πληρωσα ακριβως και ηρθαν στο μαγαζι μου.θα κανω μξια προσπαθεια για τα βιντεο και θα σε ξαναρωτησω.νασαι καλα

Edited by habibi
οπα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...

1 x JXD S5110B Dual Core Android Console Dual Analog Stick (S5110-D) =

€95.77

Color Black

Memory +8 GB

...

Αυτό τι λέει; σκέφτομαι να πάρω κάτι τέτοιο για την κόρη μου!!

[ξέρω είναι off topic, αλλά για κονσόλες android δεν έχουμε topic!!]

Link to comment
Share on other sites

...σε συνεχεια για το θεμα με τις εισερχομενεσ κλησεις που δεν ακους και δεν σε ακουνε,οπως επισης και τα μηνηματα που ερχοντε με αναπαντητες ενω εχεις κανονικα σημα στο τηλεφωνο,εχω να αναφερω οτι προσωπικα με βοηθησαν τα reboot(οταν αρχισουν τα συγκεκριμενα προβληματα) ....συγκεκριμενα μετα απο reboot το τηλεφωνο λειτουργησε κανονικα τουλαχιστον για ενα μηνα,χωρις προβληματα....να το δοκιμασει και ο φιλος που ειχε παρομοιο προβλημα γιατι το σερβις στην κινα πεφτει και λιγο μακρυα....
Link to comment
Share on other sites

...σε συνεχεια για το θεμα με τις εισερχομενεσ κλησεις που δεν ακους και δεν σε ακουνε,οπως επισης και τα μηνηματα που ερχοντε με αναπαντητες ενω εχεις κανονικα σημα στο τηλεφωνο,εχω να αναφερω οτι προσωπικα με βοηθησαν τα reboot(οταν αρχισουν τα συγκεκριμενα προβληματα) ....συγκεκριμενα μετα απο reboot το τηλεφωνο λειτουργησε κανονικα τουλαχιστον για ενα μηνα,χωρις προβληματα....να το δοκιμασει και ο φιλος που ειχε παρομοιο προβλημα γιατι το σερβις στην κινα πεφτει και λιγο μακρυα....

 

Στον υπολογιστη οταν εχουμε καποιο προβλημα κανουμε reboot, ο ιδιος κανονας ισχυει και στα smartphone ετσι και αλλιως ειναι ενας υπολογιστης.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι κάτοχος του κινητού για 6 μίνες περίπου και κάνω χρίση του σαν βασική συσκευή.

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημενος, μάλιστα πήρα ένα ίδιο για την σχέση μου και ένα λευκό για τον αδελφό μου!

 

Τα μόνα αρνητικά στοιχειά που έχω εντοπίσει είναι:

  • όπως και για κάθε άλλο MediaTek κινητό, το αργό GPS που όμως με app που τρέχει στο παρασκήνιο λύνεται,

  • επίσης το θέμα με τα ακουστικά/hands free που δεν είναι συμβατό με όλα, προσωπικά μου δούλεψε με κάποια μοντέλα της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του κινητού για 6 μίνες περίπου και κάνω χρίση του σαν βασική συσκευή.

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημενος, μάλιστα πήρα ένα ίδιο για την σχέση μου και ένα λευκό για τον αδελφό μου!

 

Τα μόνα αρνητικά στοιχειά που έχω εντοπίσει είναι:

  • όπως και για κάθε άλλο MediaTek κινητό, το αργό GPS που όμως με app που τρέχει στο παρασκήνιο λύνεται,

  • επίσης το θέμα με τα ακουστικά/hands free που δεν είναι συμβατό με όλα, προσωπικά μου δούλεψε με κάποια μοντέλα της Samsung

1. δεν έχει καμιά σχέση με τη mediatek, αφορά αποκλειστικά την κεραία του κινητού τυχόν πρόβλημα στο gps

2. λογικο, στην αγορά υπάρχουν δύο πρότυπα handsfree, άλλες εταιρίες χρησιμοποιούν το ένα, άλλες το άλλο. Δεν φταίει η Jiayu γι αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. δεν έχει καμιά σχέση με τη mediatek, αφορά αποκλειστικά την κεραία του κινητού τυχόν πρόβλημα στο gps

 

Έχοντας δοκιμάσει πολλές συσκευές με mediatek επεξεργαστή... θα διαφωνήσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει πολλές συσκευές με mediatek επεξεργαστή... θα διαφωνήσω.

Μην επιμένεις, εγώ και πολλοί άλλοι που χρησιμοποιούν mediatek συσκευές σε πλοήγηση και μη, διαφωνούν μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Kαι άλλοι τόσοι συμφωνούμε ότι δεν είναι αυτόνοητη η σωστή πλοήγηση με όλα τα mtk κινητά απλά επειδή με τα κολπάκια που κυκλοφορούν,κλειδώνει γρήγορα σήμα όσο ειμαστε σταματημένοι.Εγώ δε θα πω ότι φταίει η mtk cpu αλλά η κεραία κυρίως του gps.To θέμα ειναι ότι οι περισσότεροι κατασκευαστές δεν βάζουν καλή κεραία Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Kαι άλλοι τόσοι συμφωνούμε ότι δεν είναι αυτόνοητη η σωστή πλοήγηση με όλα τα mtk κινητά απλά επειδή με τα κολπάκια που κυκλοφορούν,κλειδώνει γρήγορα σήμα όσο ειμαστε σταματημένοι.Εγώ δε θα πω ότι φταίει η mtk cpu αλλά η κεραία κυρίως του gps.To θέμα ειναι ότι οι περισσότεροι κατασκευαστές δεν βάζουν καλή κεραία

Σ αυτό ναι, συμφωνω. Το πρόβλημα ειναι αποκλειστικά των κεραιών και της σχεδίασης, κι οχι του chipset. Εγώ πάντως με Zopo Zp820 και THL W8 έχω άριστη πλοήγηση με απόλυτη ακρίβεια, μέσα σε αμάξι. Αυτο τα λέει όλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...