Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν συμφωνώ φίλε μου. Μόνο οι αριθμοί ευημερούν.

Ζούμε με κουπόνια, κατά τα άλλα όλα πάνε καλά.

Αλλά θα ξεφύγει η συζήτηση, κακώς το άρχισα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

14 minutes ago, Chrischal1908 said:

Το σήμα κινητής βελτιώθηκε καθόλου;; Εκκρεμούν αναβαθμίσεις ή τελείωσαν;;

Ναι οι λιγκιαδες και το micro της Αβερωφ. 2 κεραίες. Όλα, μα όλα, τα υπόλοιπα αναβαθμισμένα. 

13 minutes ago, p_k said:

Είναι που είμαστε πρώτοι σε οικονομική ανάπτυξη,το είπαν και στις ειδήσεις.

Αυτό για τα τζάκια.

Δεν νομίζω ότι είναι πάντα σχετικά αυτά τα δυο. Ναι πολλοί ανάβουν λόγω οικονομικών προβλημάτων αλλά υπάρχει και ο παράγοντας της μιζέριας. 

Αν με ρωτάς δεν ειναι δυνατόν να βλέπεις κόσμο με αγορασμένα διαμερισματα σε υψηλούς ορόφους και να ανοίγουν τζάκια γιατί η θέρμανση είναι… ακριβή για την τσεπη τους. Δηλαδή κάπου ώπα.
Επειδή και εγώ εχω διαμέρισμα ψηλά, είμαι συμφιλιωμένος με την ιδέα πως η θέρμανση κάθε χρόνο θα είναι ακριβή. Πολλοί όμως δεν ειναι. 

5 minutes ago, p_k said:

Δεν συμφωνώ φίλε μου. Μόνο οι αριθμοί ευημερούν.

Ζούμε με κουπόνια, κατά τα άλλα όλα πάνε καλά.

Αλλά θα ξεφύγει η συζήτηση, κακώς το άρχισα.

 

Επειδή βλέπω καθημερινά τα νέα της οικονομίας, και επειδή βρίσκομαι μέσα σε αυτή κατά κάποιο τρόπο και εχω μια άποψη εκ των έσω, οι αριθμοί ευημερούν όντως. Δηλαδή υπάρχει αξιοσημείωτη αναπτυξη στην ελληνική οικονομία. Εγω το βλέπω καθημερινά αυτό  


Τα λάθη του παρελθοντως όμως πληρώνονται, δυστυχώς. Και πληρώνονται από μας. 
 

Ας λήξουμε τη συζήτηση εδώ. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, panos.k2 said:

Σήμερα ήρθε η κάρτα μου για το Neo. Την ενεργοποίησα μέσω της εφαρμογής.  Εύκολη διαδικασία. Αύριο λογικά θα μπω στο δίκτυο. 
 

ΥΓ: Τραγικά τα πράγματα στα Γιάννενα με τα τζάκια τις τελευταίες 3 μέρες. Επειδή είμαι ψηλά και βλέπω σχεδόν όλη την πόλη, υπάρχει τρομερή μαυρίλα. Και εννοείται η μυρωδιά είναι ανυπόφορη. Χθες και προχθές τα πράγματα ήταν ακόμα χειρότερα. 

Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει; Παρήγγειλα κι εγώ μία να βρίσκεται..

 

Αυτό με τα τζάκια και τις σόμπες είναι χάλι τα τελευταία χρόνια. Κάθε μέρα μετά τις 5 το απόγευμα μυρίζει κάπνα παντού. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, katsiletra said:

Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει; Παρήγγειλα κι εγώ μία να βρίσκεται..

 

Αυτό με τα τζάκια και τις σόμπες είναι χάλι τα τελευταία χρόνια. Κάθε μέρα μετά τις 5 το απόγευμα μυρίζει κάπνα παντού. 

Σάββατο έκανα την παραγγελία. Τρίτη την είχα. 
Με άμεση φορητότητα, σήμερα ενεργοποιήθηκε. 

Link to comment
Share on other sites

103954 παίζει, ήταν κλειστή αρκετό καιρό.
Όχι speedtest γιατί τελείωσαν τα δεδομένα. Περάστηκε στο cellmapper1019fef8037c0c12739ed278134c2108.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Σάββατο έκανα την παραγγελία. Τρίτη την είχα. 
Με άμεση φορητότητα, σήμερα ενεργοποιήθηκε. 

Ωραίος. Για δεύτερο το πήρες ή για κύριο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, katsiletra said:

Ωραίος. Για δεύτερο το πήρες ή για κύριο;

Αν δεν κάνω λάθος το πήρε για κύριο, φορητότητα από nova. @panos.k2αν κάνω λάθος διόρθωσέ με

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Gv2008 said:

Αν δεν κάνω λάθος το πήρε για κύριο, φορητότητα από nova. @panos.k2αν κάνω λάθος διόρθωσέ με

Ναι έτσι είναι. Από αύριο μετρησεις. 

Link to comment
Share on other sites

Και μια πρωινή μέτρηση, ψάχνοντας το 5G, από μια γειτονιά στους Αμπελόκηπους Ιωαννίνων. 

Screenshot_20231223_090332_Speedtest.jpg

Screenshot_20231223_090808_NetMonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινή μεσημβρινή μέτρηση οδος Γαριβάλδη. Εξωτερικά.  Ιωαννινα. 3 λεπτά έφερνε γύρω γύρω το Speedtest. 
IMG_1040.thumb.png.98082f7439d98c96e3f62db5fc23b465.pngIMG_1041.thumb.png.b8280deceb7c54c813db1a2c708fbc23.png

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Χθεσινή μεσημβρινή μέτρηση οδος Γαριβάλδη. Εξωτερικά.  Ιωαννινα. 3 λεπτά έφερνε γύρω γύρω το Speedtest. 
IMG_1040.thumb.png.98082f7439d98c96e3f62db5fc23b465.pngIMG_1041.thumb.png.b8280deceb7c54c813db1a2c708fbc23.png
Λιγκιαδες γαρ. Δεν το χάρισαν τελικά μου φαίνεται το Χριστουγεννιάτικο δώρο.. Έχουν μια μέρα διορία βέβαια ακόμα . Αλλιώς μπορούν και για αγιοβασιλιατικο να το πάνε, προλαβαίνουν Όμως τώρα είναι και περίοδος διακοπών, άρα από Γενάρη σας βλέπω να είστε έτοιμοι.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnny_htc said:

Λιγκιαδες γαρ. Δεν το χάρισαν τελικά μου φαίνεται το Χριστουγεννιάτικο δώρο.. Έχουν μια μέρα διορία βέβαια ακόμα emoji14.png. Αλλιώς μπορούν και για αγιοβασιλιατικο να το πάνε, προλαβαίνουν emoji28.pngΌμως τώρα είναι και περίοδος διακοπών, άρα από Γενάρη σας βλέπω να είστε έτοιμοι.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

«Λιγκιαδες γαρ» και στην 8ης μεραρχίας(πάνω από τη λιμνοπουλα), λεωφορος που περνάει κατω από τους Αμπελοκήπους και μέσω αυτής πας κέντρο-αεροδρομιο. 
Υπάρχει οπτική επαφή με το πάρκο κεραιων, που είναι σε ευθεία γύρω στα 4.5km απο την οδο  IMG_1057.thumb.png.59392e42be5090ee1e6aba2f16cb59f0.pngIMG_1058.thumb.png.d8131bb735d253bf389d613c263f3d31.pngIMG_1059.thumb.png.fef73a6711fab83cf1f15f95bd199b06.pngIMG_1056.thumb.png.e0948abd064a94db5afa2cee61e071c0.png

1 ώρα πριν, johnny_htc said:

Όμως τώρα είναι και περίοδος διακοπών, άρα από Γενάρη σας βλέπω να είστε έτοιμοι.

Εφόσον γίνει σωστή αναβάθμιση στις λιγκιαδες θεωρω πως πολυ εύκολα θα ανταγωνιστούν στα ίσα με τη Nova. 
Δεν ειναι δυνατόν στην Γαριβάλδη με τόσο κόσμο τα βραδια η μόνη με σωστό σημα να είναι η μαυρη. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, panos.k2 said:

«Λιγκιαδες γαρ» και στην 8ης μεραρχίας(πάνω από τη λιμνοπουλα), λεωφορος που περνάει κατω από τους Αμπελοκήπους και μέσω αυτής πας κέντρο-αεροδρομιο. 
Υπάρχει οπτική επαφή με το πάρκο κεραιων, που είναι σε ευθεία γύρω στα 4.5km απο την οδο  IMG_1057.thumb.png.59392e42be5090ee1e6aba2f16cb59f0.pngIMG_1058.thumb.png.d8131bb735d253bf389d613c263f3d31.pngIMG_1059.thumb.png.fef73a6711fab83cf1f15f95bd199b06.pngIMG_1056.thumb.png.e0948abd064a94db5afa2cee61e071c0.png

Εφόσον γίνει σωστή αναβάθμιση στις λιγκιαδες θεωρω πως πολυ εύκολα θα ανταγωνιστούν στα ίσα με τη Nova. 
Δεν ειναι δυνατόν στην Γαριβάλδη με τόσο κόσμο τα βραδια η μόνη με σωστό σημα να είναι η μαυρη. 

Στην Γαριβάλδη πριν από κάνα χρόνο η αδερφή μου με Vodafone που της είχα δώσει ήταν οκ. Άρα μόνο η Cosmote έχει πρόβλημα. Μόλις τελειώσουν Λιγκιαδες θα πάρει πλεονέκτημα η πράσινη λόγω και του περισσότερου φάσματος

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στην Γαριβάλδη πριν από κάνα χρόνο η αδερφή μου με Vodafone που της είχα δώσει ήταν οκ. Άρα μόνο η Cosmote έχει πρόβλημα. Μόλις τελειώσουν Λιγκιαδες θα πάρει πλεονέκτημα η πράσινη λόγω και του περισσότερου φάσματος

Σε εσωτερικους χωρους απ ότι ειδα πριν λιγες μέρες είχε μικρά θεματάκια αλλά γενικά δεν ηταν κακή. Πολυ μέτρια θα την ελεγα σε εσωτερικους χωρους. 

Για την κοκκινη στα Γιάννενα είμαι μπερδεμένος, μισοί λένε ότι είναι μια χαρά και μισοί λένε πως έχει σοβαρά θέματα. 
Εγω όσο την χρησιμοποίησα δεν ειδα κάποιο σοβαρό θέμα, κάπου στη μέση θα την έβαζα αναμεσα στους άλλους δυο. Αυτό που με χαλάει απλά είναι ότι κάνει σε παρα πολλά σημεία εναλλαγές 4G-5G. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, panos.k2 said:

Σε εσωτερικους χωρους απ ότι ειδα πριν λιγες μέρες είχε μικρά θεματάκια αλλά γενικά δεν ηταν κακή. Πολυ μέτρια θα την ελεγα σε εσωτερικους χωρους. 

Για την κοκκινη στα Γιάννενα είμαι μπερδεμένος, μισοί λένε ότι είναι μια χαρά και μισοί λένε πως έχει σοβαρά θέματα. 
Εγω όσο την χρησιμοποίησα δεν ειδα κάποιο σοβαρό θέμα, κάπου στη μέση θα την έβαζα αναμεσα στους άλλους δυο. Αυτό που με χαλάει απλά είναι ότι κάνει σε παρα πολλά σημεία εναλλαγές 4G-5G. 

Ακριβώς. Είναι μέτρια προς καλή. Με ταχυτητες δεν μπορώ να σου μιλήσω,αλλά η αδελφή μου δεν είχε παράπονο ήταν λειτουργικότατη

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον γίνει σωστή αναβάθμιση στις λιγκιαδες θεωρω πως πολυ εύκολα θα ανταγωνιστούν στα ίσα με τη Nova. 
Δεν ειναι δυνατόν στην Γαριβάλδη με τόσο κόσμο τα βραδια η μόνη με σωστό σημα να είναι η μαυρη. 
Ε θα γίνει. Είναι κομβικής σημασίας για τα κρυφά σημεία φαίνεται, οπότε υπομονή..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

. Εντάξει, τραγικά τα πράγματα σε πολλές περιπτώσεις από ο, τι φαίνεται. Καλές οι προσπάθειες να δικαιολογούμε οτιδήποτε έχει σχέση με αυτήν μέχρι και ο ανάδρομος Ερμής θα μας πούνε ότι φταίει για την κατάσταση σε πολλά σημεία της ελλάδας με Ε και αδυναμία πραγματοποιησης ακόμη και φωνητικών κλησεων, κάθονται και μετράνε κάτω από τις κεραίες 1.700 άρια και χαίρονται δεν πειράζει. 

Edited by olympios1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, olympios1 said:

. Εντάξει, τραγική η πράσινη από ο, τι φαίνεται. Καλές οι προσπάθειες να δικαιολογούμε οτιδήποτε έχει σχέση με αυτήν μέχρι και ο ανάδρομος Ερμής θα μας πούνε ότι φταίει για την κατάσταση σε πολλά σημεία της ελλάδας με Ε και αδυναμία πραγματοποιησης ακόμη και φωνητικών κλησεων, κάθονται και μετράνε κάτω από τις κεραίες 1.700 άρια και χαίρονται δεν πειράζει. 

Κάτσε γιατί πήρες φορά φίλε μου:

1)αυτό γίνεται σε λίγες περιπτώσεις που επιλέγεται η 800αρα

2)είναι καλύτερα η μπουκωμένη 800αρα της εταιρείας που υπερασπίζεσαι;;;;

3)τα speedtest λένε ότι η πράσινη γαζώνει και έχει υπερδιπλάσιες ταχύτητες από τον δεύτερο παίκτη

4)οι εμπειρίες των χρηστών σε φόρουμ,μέσα κοινωνικής δικτύωσης αποδεικνύουν την υπέροχη της πράσινης 

Όταν φτιαχτεί αντίστοιχο δίκτυο με της πράσινης από την Vodafone ή την Nova τότε να κουνήσουμε(όλοι μας)το δάκτυλο στον παίκτη που κουβαλάει την κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα με το 50 τοις εκατό της συνδρομητικής βάσης της χώρας

Και προς θεού δεν λέω ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις,αλλά η πλειοψηφία αλλά δείχνει

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Ο, τι να ναι is back with new episodes. Από το να πετάγεσαι και να λες ο, τι να ναι, κάτσε διάβασε σου είπα πρώτον προηγούμενα ποστ εδώ μέσα - αράδες ολόκληρες όλων να λέμε τα πάντα - και δεύτερον, κάτσε και στιφτο να δεις γιατί μπουκωνει η 800αρα στην Cosmote και πώς μένει τελικά άδεια η primary 800αρα της άλλης εταιρείας που ξεπεταχτηκες. Και σκέψου μετά άμα μια εταιρεία με τόσο μικρό φάσμα είχε τον κόσμο της Κοσμοτε όπως ανέφερε ο φίλος από πάνω, τι θα γινόταν.. Τουλάχιστον του Κουτρουλη ο γάμος για αρχή, κάθε μέρα όμως..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, olympios1 said:

. Εντάξει, τραγικά τα πράγματα σε πολλές περιπτώσεις από ο, τι φαίνεται. Καλές οι προσπάθειες να δικαιολογούμε οτιδήποτε έχει σχέση με αυτήν μέχρι και ο ανάδρομος Ερμής θα μας πούνε ότι φταίει για την κατάσταση σε πολλά σημεία της ελλάδας με Ε και αδυναμία πραγματοποιησης ακόμη και φωνητικών κλησεων, κάθονται και μετράνε κάτω από τις κεραίες 1.700 άρια και χαίρονται δεν πειράζει. 

Άλλο προβληματικά σημεία, άλλο προβληματικό δίκτυο. Η Cosmote έχει πολύ καλό δίκτυο με απιστευτο φόρτο και έχει από ότι φαίνεται προβληματικά σημεία όπως αυτά που αναφέρονται κατά καιρούς.

Έχει αρκετή ομοιομορφία ακόμα και υψηλές ταχύτητες με χαμηλό σήμα. Εκεί που χάνει και είναι προφανές είναι στον αριθμό κεραιών και στις θέσεις. Και ξέρω ότι δουλεύει φουλ για πύκνωση.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση ένας σταθμός να έχει μόνο Β20; Είμαι στα 2km με οπτική επαφή στον 106441 (Σταυροχώρι Λασιθίου) και δε μου δίνει κάτι άλλο πέρα από 800 MHz

Galaxy A54 54 - COSMOTE Gigamax Umlimited

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, manzoump said:

Υπάρχει περίπτωση ένας σταθμός να έχει μόνο Β20; Είμαι στα 2km με οπτική επαφή στον 106441 (Σταυροχώρι Λασιθίου) και δε μου δίνει κάτι άλλο πέρα από 800 MHz

Πολύ δύσκολο αναβαθμισμένος σταθμός να έχει μόνο B20. Δεν το έχω πετύχει ποτε. Ίσως έχει βλάβη ή δεν έχει κίνηση και κλείνουν τις άλλες μπάντες για εξοικονόμηση 

Link to comment
Share on other sites

Στην άδεια της κεραίας αναφέρεται ότι έχει όλο το σετ (1,3,7,20). Βλάβη;

590b68332dfddd3253101c05bcd80d18.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τον Αύγουστο που ήρθα πάντως και τώρα, η εικόνα είναι αυτή

 

Screenshot_20231231_151708_NetMonster.jpg

Galaxy A54 54 - COSMOTE Gigamax Umlimited

Link to comment
Share on other sites

Μας το είχε αναφέρει ξανά κάποιος ότι συνέβαινε αυτό, σε αναβαθμισμένη κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...