Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουγει γενικα το πενακι με σχετικες εφαρμογες αλλα οπως πριν χωρις extra λειτουργιες του Note3....

 

Συγνώμη για την καθυστερινενη απάντηση. Στις ρυθμίσεις εχει επιλογή για τη λειτουργία air command

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η 4.3 official δεν έχει της λειτουργίες του note3.

 

Θα πρέπει να περάσεις μια custom όπως του sotmax.

 

Και το ενεργοποιείς από το μενού του spen - και τσεκάρεις το εντολή χωρίς επαφή

Edited by Vasilisx360
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση γιατι θα τρελαθω τελειως... Εχω την εξης εκδοση στο κινητο μου

AP: N7100XXDME6

CP: N7100XXDMF1

CSC: N7100DBTDME2

 

Το θεμα μου ειναι οτι ψαχνω να την βρω και στο xda.com και στο sammobile αλλα τιποτα και εκτος αυτου πως μπορώ να δω απο που ειναι το κινητο μου?? Γερμανικο / Γαλλικο / κτλπ???

 

EDIT: Το βρηκα απο sammobile Γερμανικο ειναι τελικα

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια χάρη.. Όποιος το πήρε απο πλαίσιο , αυτές τις μέρες της προσφοράς , μπορεί να μου πεί ποιά ρομ φορούσε;;

Αυτή XXDME6 ;;

 

Ευχαριστώ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια χάρη.. Όποιος το πήρε απο πλαίσιο , αυτές τις μέρες της προσφοράς , μπορεί να μου πεί ποιά ρομ φορούσε;;

Αυτή XXDME6 ;;

 

Ευχαριστώ :)

 

Και γω απο Πλαισιο. Λοιπον ηρθε με XXDME6 και CSC: OXXDMF1...:)

Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστω μαζι σας πως το γαλλικο δικο μου πηρε μια αναβαθμιση γυρω στα 80mb πριν δυο μερες.

Αγορασμενο μεσα Σεπτεβρη και ειναι η πρωτη που πηρε.

Φαναζομαι κατι που απλα οι υπολοιποι εχουν παρει προηγουμενως.

Μονη διαφορα που παρατηρω ειναι οτι το android system πλεον φαινεται στο battery να καταναλωνει περισσοτερη ενεργεια, αν και δεν νομιζω πραγματικα να συμβαινει αυτο. Η συνολικη διαρκεια της μπαταριας μου φαινεται ιδια ακριβως με προηγουμενως. Τεραστια!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μια βοηθεια θα ηθελα.εκανα την αναβαθμιση σε 4.3 για το note 2 ολα καλα,αλλα ελα τωρα που δεν ξερω πως να γυρισω στην προηγουμενη.δεν εχει ελληνικο μενου ακομα η 4.3 οποτε πως μπορω να γυρισω πισω?στην τελευταια νομιζω 4.2.2 δεν θυμαμαι.ελληνικο ειναι το τηλ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μια βοηθεια θα ηθελα.εκανα την αναβαθμιση σε 4.3 για το note 2 ολα καλα,αλλα ελα τωρα που δεν ξερω πως να γυρισω στην προηγουμενη.δεν εχει ελληνικο μενου ακομα η 4.3 οποτε πως μπορω να γυρισω πισω?στην τελευταια νομιζω 4.2.2 δεν θυμαμαι.ελληνικο ειναι το τηλ

 

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το δουλεύεις κυρίως ως τηλέφωνο, γιατί εγώ σήμερα μέσα σε 6 ώρες του άδειασμα την μπαταρία, και όχι δεν έπαιξα παιχνίδι, είχα ανοιχτό WiFi και μετά 3G και το δούλεψα ως smartphone....

Μην διαβάζω υπερβολές λοιπόν...Γιατί ακόμη και το τραγικό σε αυτονομία LG 4x που είχα πριν από το νοτε2, αν δεν το δουλεύα ιδιαίτερα σαν smartphone και αυτό καλά τα πήγαινε....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=347425

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το δουλεύεις κυρίως ως τηλέφωνο, γιατί εγώ σήμερα μέσα σε 6 ώρες του άδειασμα την μπαταρία, και όχι δεν έπαιξα παιχνίδι, είχα ανοιχτό WiFi και μετά 3G και το δούλεψα ως smartphone....

Μην διαβάζω υπερβολές λοιπόν...Γιατί ακόμη και το τραγικό σε αυτονομία LG 4x που είχα πριν από το νοτε2, αν δεν το δουλεύα ιδιαίτερα σαν smartphone και αυτό καλά τα πήγαινε....

 

Πρωιν κάτοχος gnex και νυν κάτοχος note. Το note κρατάει διπλάσια μπαταρία κ με περισσότερη χρήση.

Το οτι σου κράτησε μόνο 6 ώρες να το κοιτάξεις. 1η μέρα που το πήρα ειχε 11+ ώρες χρήσης για να τελειώσει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πρωιν κάτοχος gnex και νυν κάτοχος note. Το note κρατάει διπλάσια μπαταρία κ με περισσότερη χρήση.

Το οτι σου κράτησε μόνο 6 ώρες να το κοιτάξεις. 1η μέρα που το πήρα ειχε 11+ ώρες χρήσης για να τελειώσει η μπαταρία.

 

11 ωρες με ανοικτη οθονη δεν παιζει.Αναλογα την χρηση μπορεις να δεις απο 8 ωρες μεχρι και 5 (πχ αν το λιωνεις με καποιο παιχνιδι η το δουλευεις εντατικα με πολυ 3g).Ολα ειναι θεμα χρησης.

Link to comment
Share on other sites

11 ωρες με ανοικτη οθονη δεν παιζει.Αναλογα την χρηση μπορεις να δεις απο 8 ωρες μεχρι και 5 (πχ αν το λιωνεις με καποιο παιχνιδι η το δουλευεις εντατικα με πολυ 3g).Ολα ειναι θεμα χρησης.

 

Ισως το παράκανα στις ώρες κ να έχεις δίκιο. Αλλά μου κρατάει 2 μέρες χαλαρά κ με αρκετή χρήση ως smartphone που το gnex κράταγε 1 μέρα κ με λιγότερη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Ισως το παράκανα στις ώρες κ να έχεις δίκιο. Αλλά μου κρατάει 2 μέρες χαλαρά κ με αρκετή χρήση ως smartphone που το gnex κράταγε 1 μέρα κ με λιγότερη χρήση.

 

Φυσικα και δεν συγκρίνεται η αυτονομια του note 2 με το gnex και μαλιστα και με κανενα αλλο στην κατηγορια του.Οι 2 μερες που λες, με αρκετη χρηση ειναι λογικο διαστημα, θα το δεις να σου κρατα και περισσοτερο.Οπως είπα και πιο πανω ολα ειναι θεμα χρησης και πιεσης της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας...

 

Βγήκε με αρχή την Ινδία η Official 4.3 για το Note II την κατεβάζω αυτή την στιγμή για εντυπώσεις.

 

http://www.sammobile.com/2013/11/19/samsung-galaxy-note-ii-gt-n7100-receives-official-android-4-3-jelly-bean-update/

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

 

Βγήκε με αρχή την Ινδία η Official 4.3 για το Note II την κατεβάζω αυτή την στιγμή για εντυπώσεις.

 

http://www.sammobile.com/2013/11/19/samsung-galaxy-note-ii-gt-n7100-receives-official-android-4-3-jelly-bean-update/

 

Μέσω KIES μπορούμε να την κατεβάσουμε αν δεν έχουμε Ινδικό; Ή πρέπει να περιμένω πότε θα βγει για το πχ γαλλικό που ειναι το δικο μου;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Kies μπορείς μόνο αν είναι Ινδικό διαφορετικά περιμένεις την αναβάθμιση της χώρας προέλευσης του κινητού.

 

Να τονίσω πως στο Firmware υπάρχει και το Knox στον Bootloader οπότε όσοι θέλετε να το περάσετε πρέπει να είσαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί. Διάβασα πως κατά την εγκατάσταση μέσω Odin μερικές φορές υπήρχε σφάλμα με αποτέλεσμα να αποτύχει η αναβάθμιση αλλά να γράψει ο μετρητής του Knox.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Kies μπορείς μόνο αν είναι Ινδικό διαφορετικά περιμένεις την αναβάθμιση της χώρας προέλευσης του κινητού.

 

Να τονίσω πως στο Firmware υπάρχει και το Knox στον Bootloader οπότε όσοι θέλετε να το περάσετε πρέπει να είσαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί. Διάβασα πως κατά την εγκατάσταση μέσω Odin μερικές φορές υπήρχε σφάλμα με αποτέλεσμα να αποτύχει η αναβάθμιση αλλά να γράψει ο μετρητής του Knox.

 

Εχουν πει για το αν θα τηρηθει καποια σειρα, δηλ πρωτη η Ινδια, δευτερη.... κτλ ή απλά περιμένουμε;

Link to comment
Share on other sites

με το καλο οταν ερθει και στην ελλαδα, οταν περασουμε την 4,3 μετα αν δεν μας αρεσει θα μπορουμε να παμε πισω στην 4.1?

επισης για να την περασουμε πρεπει να γινουμε unroot ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που θα έχει τον καινούργιο Bootloader δεν θα μπορείς να πας σε παλιότερη έκδοση.

Γενικότερα για να αναβαθμίσεις πρέπει το κινητό να είναι με το Stock Firmware με μηδενισμένο Counter και χωρίς καμία τροποποίηση.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ισχύει και για ΟΤΑ; Έχω αλλάξει το firmware μέσω odin από αυτό της cosmote σε unbranded ελληνικό μέσω odin. (δεν είμαι rooted etc). Μέσω kies μου λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται. Η αναβάθμιση ΟΤΑ θα γίνεται κανονικά ή πρέπει να την περάσω μέσω odin πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Αύριο ισχύει και για ΟΤΑ; Έχω αλλάξει το firmware μέσω odin από αυτό της cosmote σε unbranded ελληνικό μέσω odin. (δεν είμαι rooted etc). Μέσω kies μου λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται. Η αναβάθμιση ΟΤΑ θα γίνεται κανονικά ή πρέπει να την περάσω μέσω odin πάλι;

Αφού δεν μπορείς με το kies τότε σίγουρα δεν γίνεται ούτε με OTA .Μάλλον δεν εχεις το σωστό csc ,πέρασε την την με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε κανονικά χωρίς προβλήματα με Odin 3.07.

 

Μέχρι στιγμής έχει κανονικά το KNOX και ότι αναφέρει κανονικά το Change Log. Φυσικά και ΔΕΝ έχει καλούδια του Note 3 όπως το Air το οποίο όποιος το θέλει θα το βρει σε Custom. Δεν έχει κανένα κόλλημα όπως έβγαλε το Update του S3, φαίνεται ποιο smooth και είναι μέχρι πάνω κανονικά το background και στην μπάρα πληροφοριών. Υπάρχει μία πολύ μικρή διαφορά στην οθόνη που αναφέρουν Improved Display colour reproduction (Display looks much sharper than before). Νομίζω ότι είναι ακόμα ποιο φωτεινή. Ταχύτατη και όμορφη η νέα εφαρμογή Gallery, πολύ καλύτερο το νέο email, ποιο γρήγορη εφαρμογή επαφών, νέο πρόγραμμα sms, νέο πρόγραμμα ημερολόγιο.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν υπάρχουν Ελληνικά. (Καλύτερα γιατί η μετάφραση τους είναι λίγο...)

 

Αυτά για τώρα.

Edited by eon
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...