Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιοσ να μου στείλει το link για την official 4.3 να την περάσω μέσω odin? γτ το kies δεν αναγνωρίζει το note μου για αναβάθμιση λογισμικού......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία και μοναδική είναι η 4.3 που υπάρχει προς το παρών και είναι πάνω-πάνω στη λίστα!

Η συγκεκριμένη έκδοση είναι για Ινδία μόνο. Για τις υπόλοιπες χώρες δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα οπότε υπομονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια, ανησυχω για το αν θα παρουμε την 4.3 στα δικα μας. Σταματησαν την αναβαθμιση των S3, και τωρα διαβασα οτι παυουν και την αναβαθμιση των S4 για Η.Π.Α....Λέτε να τριτώσει το κακό με την δική μας αναβάθμιση; :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια, ανησυχω για το αν θα παρουμε την 4.3 στα δικα μας. Σταματησαν την αναβαθμιση των S3, και τωρα διαβασα οτι παυουν και την αναβαθμιση των S4 για Η.Π.Α....Λέτε να τριτώσει το κακό με την δική μας αναβάθμιση; :mad::mad::mad:

 

Δύσκολο το κόβω

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

 

Βγήκε με αρχή την Ινδία η Official 4.3 για το Note II την κατεβάζω αυτή την στιγμή για εντυπώσεις.

 

http://www.sammobile.com/2013/11/19/samsung-galaxy-note-ii-gt-n7100-receives-official-android-4-3-jelly-bean-update/

 

Σημερα βαλανε μεσα και την Κινα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε κανονικά χωρίς προβλήματα με Odin 3.07.

 

Μέχρι στιγμής έχει κανονικά το KNOX και ότι αναφέρει κανονικά το Change Log. Φυσικά και ΔΕΝ έχει καλούδια του Note 3 όπως το Air το οποίο όποιος το θέλει θα το βρει σε Custom. Δεν έχει κανένα κόλλημα όπως έβγαλε το Update του S3, φαίνεται ποιο smooth και είναι μέχρι πάνω κανονικά το background και στην μπάρα πληροφοριών. Υπάρχει μία πολύ μικρή διαφορά στην οθόνη που αναφέρουν Improved Display colour reproduction (Display looks much sharper than before). Νομίζω ότι είναι ακόμα ποιο φωτεινή. Ταχύτατη και όμορφη η νέα εφαρμογή Gallery, πολύ καλύτερο το νέο email, ποιο γρήγορη εφαρμογή επαφών, νέο πρόγραμμα sms, νέο πρόγραμμα ημερολόγιο.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν υπάρχουν Ελληνικά. (Καλύτερα γιατί η μετάφραση τους είναι λίγο...)

 

Αυτά για τώρα.

Οταν λες δεν υπαρχουν ελληνικα?Δεν υπαρχει ελληνικο μενου?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει Ελληνικα γιατι αυτη που εχει περασει ειναι για την Ινδια.Να σας πω κι εγω δυο λογια για την επικείμενη αναβάθμιση μια κι εχω δοκιμασει ολες τις leaked.Οταν ειχα περασει την πρωτη ΜΙ6 ειχα γραψει αρκετες φορες ποσο ενθουσιασμενος ημουν με την ταχυτητα της...δυστυχως, μετα απο τις τελευταιες που δοκίμασα (MJ5 και MK4 που δωθηκε και επισημα) ανακαλω οσα ειχα γραψει!!! Υπαρχουν πλεον καραμπινατες καθυστερησεις στο ανοιγμα-κλεισιμο ολων των εφαρμογων με αποτελεσμα (και ειδικα με την παροδο μερικων ημερων) να σου περνα η εντυπωση οτι το κινητο σου πλεον εχει γινει πιο αργο (δυστυχως) και ειναι κατι που με εχει χαλασει αφανταστα.Η official δεν εχει καμια σχεση στο θεμα ταχυτας και σπιρταδας με εκεινα που ειχαμε δει στην πρωτη leaked MI6.Τωρα γιατι το εκαναν αυτο δεν γνωριζω αλλα κατα την δικη μου αποψη το "ψιλοεκαψαν"τελικα το νοτελακι γιατί δεν ελεγε να τους βγει πιο τσαχπινικο κι απο το 3 ;) .Στα αλλα σημεια υπαρχουν πολλες και σωστες βελτιωσεις.Εντυπωση μου εκανε η καμερα και ειδικα στις βραδυνες φωτο, πολυ μεγαλη διαφορα.Στο θεμα αυτονομιας τα πραγματα ειναι καλυτερα απο οτι με την 4.1.2.Τελος να πω οτι γενικα το note ειναι πλεον lag free,εκτος απο ενα,ανεπαισθητο πλεον,lag στη συλλογή δεν βλεπεις καπου αλλου κατι τετοιο και τα παντα κυλουν ομαλά.Η αυτοματη φωτεινοτητα δεν ειναι και στα καλυτερα της και υπαρχει κι ενα bug με τον κερσορα στο στοκ πληκτρολογιο που πετάγεται οπου του καπνισει οταν κανεις διορθωσεις. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Στα αλλα σημεια υπαρχουν πολλες και σωστες βελτιωσεις.Εντυπωση μου εκανε η καμερα και ειδικα στις βραδυνες φωτο, πολυ μεγαλη διαφορα.Στο θεμα αυτονομιας τα πραγματα ειναι καλυτερα απο οτι με την 4.1.2.Τελος να πω οτι γενικα το note ειναι πλεον lag free,εκτος απο ενα,ανεπαισθητο πλεον,lag στη συλλογή δεν βλεπεις καπου αλλου κατι τετοιο και τα παντα κυλουν ομαλά.

 

Πολύ ενθαρρυντικά τα παραπάνω. :D

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενθαρρυντικά τα παραπάνω. :D

 

Αυτα ναι, το θεμα των καθυστερησεων ομως ειναι κατι παραπανω απο εμφανες και για εμενα ειναι οτι χειροτερο μπορουσαν να κανουν.Απογοητευτηκα απο αυτες τις ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα γιατι το εκαναν αυτο δεν γνωριζω αλλα κατα την δικη μου αποψη το "ψιλοεκαψαν"τελικα το νοτελακι γιατί δεν ελεγε να τους βγει πιο τσαχπινικο κι απο το 3 ;)

 

Αν ισχύει αυτό, μάλλον θα εφαρμόζουν τα υψηλής μαεστρίας κόλπα που σκαρφίστηκε κάποτε η M$ έτσι ώστε να επιβάλει αλλαγή hardware σε κάθε νέα έκδοση των windows. Φυσικά όταν έφαγε τελικά την φόλα με τα vista άλλαξε άρδην πολιτική, πράγμα το οποίο αξίζει να συμβεί και στους αντιγραφείς της.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό, μάλλον θα εφαρμόζουν τα υψηλής μαεστρίας κόλπα που σκαρφίστηκε κάποτε η M$ έτσι ώστε να επιβάλει αλλαγή hardware σε κάθε νέα έκδοση των windows. Φυσικά όταν έφαγε τελικά την φόλα με τα vista άλλαξε άρδην πολιτική, πράγμα το οποίο αξίζει να συμβεί και στους αντιγραφείς της.
H samsung ειναι υποδειγμα αντιγραφεα και οχι μονο.Γενικα η εταιρεια αυτη εχει καβαλισει το καλαμι και εχει ξεφυγει εντελως
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, είχα για 2 περίπου βδομάδες το note ii. Όλα ωραία όλα καλά, είχα 2 θεματάκια, 1ον το ακουστικό ήταν κάπως χαμηλό για τα γούστα μου, πιο χαμηλό από του σ3. Ξέρω ότι αυτό με ρουτ και κάποιες ρυθμίσεις διορθώνεται. Το 20 και σμαντικότερο, είχε αδύναμο σήμα wifi, τουλάχιστον μια γραμμή κάτω σε σχεση με σ3 που έχω τωρα, να μην πω δύο. Αυτό διορθώνεται με κάποιο τρόπο; Είναι και σε σας έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, είχα για 2 περίπου βδομάδες το note ii. Όλα ωραία όλα καλά, είχα 2 θεματάκια, 1ον το ακουστικό ήταν κάπως χαμηλό για τα γούστα μου, πιο χαμηλό από του σ3. Ξέρω ότι αυτό με ρουτ και κάποιες ρυθμίσεις διορθώνεται. Το 20 και σμαντικότερο, είχε αδύναμο σήμα wifi, τουλάχιστον μια γραμμή κάτω σε σχεση με σ3 που έχω τωρα, να μην πω δύο. Αυτό διορθώνεται με κάποιο τρόπο; Είναι και σε σας έτσι;

 

Πρωτη φορά ακούω για χαμηλό σήμα wifi σε Note II :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου κι εγώ ξένέρωσα, σε σημείο που δεν μπορούσα να σερφάρω. Στο ίδιο σημείο το σ3 1-2 γραμμές πάνω. Βρε έκανα ρυθμίσεις στο ρούτερ, άλλαξα κανάλια τίποτα. Το έχει δεί κανένας άλλος; Σκέφτομαι να το ξαναπάρω γιατί σαν συσκευή δεν είχα άλλο παράπονο, μήπως μου έτυχε το λαχείο; Αν δω ότι ξαναγίνεται, μπορώ με κάποιο τρόπο να δυναμώσω το σήμα;
Link to comment
Share on other sites

To WiFi του είναι από τα ατού της συσκευής. Μην λέμε τα ίδια.

 

Aκριβώς αυτό :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

όταν λέει ότι συνίσταται factory reset πριν και μετά το φλασάρισμα εννοεί από τις ρυθμίσεις επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ή από recovery???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα απόκτησα το εν λόγο κινητό μεταχείρισμενο το θέμα είναι πως έχει ακόμα ένα χρόνο εγγύηση αλλά δυστυχώς έχει Ρουτ και μπετα την 4.3 το θέμα είναι ότι εγώ το θέλω μαμά αποκλειστικά. εάν ακολουθήσω τον οδηγό δεν υπάρχει περίπτωση αποτυχίας έτσι. Δεν ξέρω ούτε από ποια χώρα είναι το κινητό ούτε ποιο είναι το οφισιαλ firmware

Επίσης δεν έχω backup to stock firmware.

Να προχωρήσω η όχι? Σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά επαναφέρει το κινητό?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα απόκτησα το εν λόγο κινητό μεταχείρισμενο το θέμα είναι πως έχει ακόμα ένα χρόνο εγγύηση αλλά δυστυχώς έχει Ρουτ και μπετα την 4.3 το θέμα είναι ότι εγώ το θέλω μαμά αποκλειστικά. εάν ακολουθήσω τον οδηγό δεν υπάρχει περίπτωση αποτυχίας έτσι. Δεν ξέρω ούτε από ποια χώρα είναι το κινητό ούτε ποιο είναι το οφισιαλ firmware

Επίσης δεν έχω backup to stock firmware.

Να προχωρήσω η όχι? Σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά επαναφέρει το κινητό?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Με ενα τηλεφωνο στην samsung και το IMEI θα μαθεις την προελευση.Ελπιζω να σου εδωσε και την αποδειξη αγορας γιατι χωρις αυτην ξεχνα την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...