Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρώτησα και αλλού παίδες και όποιος μπορεί ας μου πει.

Η εγκατάσταση όλων τη προσθέτει και αν αξίζει. :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα την unbranded με odin χωρίς format πάνω από την 4.1.1 και όλα φαίνονται ΟΚ. Θα δείξει...:D
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eχει δοκιμασει κανεις την xxdmb6 (Γαλλική) ?

Ισχυει οτι ειναι ελαφρως πιο γρήγορη?Με odin θα μπει κανονικα χωρις να αλλάξει το counter?

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανεις την xxdmb6 (Γαλλική) ?

Ισχυει οτι ειναι ελαφρως πιο γρήγορη?Με odin θα μπει κανονικα χωρις να αλλάξει το counter?

 

Δεν την έχω δοκιμάσει ,στο xda είχα διαβάσει κάποια σχόλια (άλλα θετικά και άλλα αρνητικά ) .Αν την βάλεις δεν αυξάνεται ο counter καθώς πρόκειται για official firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ελεος με αυτη την cosmote. Ακομη περιμενουμε την 4.1.2. Στο galaxy s2 (vodafone)μου ηρθε, και στο note 2 εχω ακομη την 4.1.1. Υπαρχει καμια ενημερωση για τα cosmote branded;
Link to comment
Share on other sites

Ελεος με αυτη την cosmote. Ακομη περιμενουμε την 4.1.2. Στο galaxy s2 (vodafone)μου ηρθε, και στο note 2 εχω ακομη την 4.1.1. Υπαρχει καμια ενημερωση για τα cosmote branded;

 

Τσέκαρε λίγο αν είναι αυτή:

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-N7100&pcode=COS#firmware

Link to comment
Share on other sites

Ελεος με αυτη την cosmote. Ακομη περιμενουμε την 4.1.2. Στο galaxy s2 (vodafone)μου ηρθε, και στο note 2 εχω ακομη την 4.1.1. Υπαρχει καμια ενημερωση για τα cosmote branded;

 

Κι εδώ Cosmote branded και δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα ...

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται στο πρώτο μήνυμα του θέματος, έχει βγει η cosmote 4.1.2. Συνδεθείτε με το kies και κάντε την αναβάθμιση, αν δε θέλετε να την κάνετε με Odin. Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται στο πρώτο μήνυμα του θέματος, έχει βγει η cosmote 4.1.2. Συνδεθείτε με το kies και κάντε την αναβάθμιση, αν δε θέλετε να την κάνετε με Odin.

 

δυστυχως οταν συνδεομαι με το kies, μου λεει οτι η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου! το εχω αγορασει απο Γερμανο.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οταν συνδεομαι με το kies, μου λεει οτι η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου! το εχω αγορασει απο Γερμανο.

 

Μάλλον δεν έχει το σωστό λογισμικό, μπορεί και να μην είναι ελληνικό το firmware. Διάβασε το FAQ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απο την παραπανω φωτο φαινεται τι ειναι;

 

Κανε την διαδικασία που περιγράφεται στο FAQ για νε δεις την χωρα προέλευσης του τηλεφώνου ,και το σωστό firmware .....ούτε πέντε λεπτά δεν θα σου πάρει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε την διαδικασία που περιγράφεται στο FAQ για νε δεις την χωρα προέλευσης του τηλεφώνου ,και το σωστό firmware .....ούτε πέντε λεπτά δεν θα σου πάρει .

 

εκανα τη διαδικασια και το αποτελεσμα ειναι αυτο στη φωτο. τι λετε να κανω; αν θα το περασω τι πρεπει να κανω για να μη χασω τιποτα; βεβαια δεν ξερω αν θα συνδεσω το τηλεφωνο θα μου γραψει παλι οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογ/κου.[ATTACH]31554[/ATTACH]

Edited by gianisv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μπορείτε ρε παιδιά να μου πείτε τι ανβάθμιση firmware ήταν η σημερινή δεδομένου ότι ήδη ήμουν σε 4.1.2???Συγνώμη έχω το galaxy noyte II

Link to comment
Share on other sites

εκανα τη διαδικασια και το αποτελεσμα ειναι αυτο στη φωτο. τι λετε να κανω; αν θα το περασω τι πρεπει να κανω για να μη χασω τιποτα; βεβαια δεν ξερω αν θα συνδεσω το τηλεφωνο θα μου γραψει παλι οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογ/κου.[ATTACH]31554[/ATTACH]

 

καμμια προταση παιδια;

Link to comment
Share on other sites

καμμια προταση παιδια;

 

Κανε ενα backup με titanium αν εισαι root αλλιώς με carbon ,αποθήκευσε τις επαφές σου αν δεν τις εχεις στο gmail σου ,και πέρνα το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα backup με titanium αν εισαι root αλλιώς με carbon ,αποθήκευσε τις επαφές σου αν δεν τις εχεις στο gmail σου ,και πέρνα το .

 

το τηλεφωνο ειναι απειραχτο οπως το πηρα. εκανα back up μεσω kies αλλα οταν το συνδεσα μου λεει οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση. τη διαδικασια απο την παραπανω φωτο που εχω επισυναψει την εκανα χωρις να συνδεσω το τηλεφωνο. στο τελευταιο σταδιο (φωτο) λογικα θα πρεπει να το συνδεσω, αλλα δεν ξερω μηπως μου γραψει παλι οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση. συγγνωμη για τη (ζαλαδα), αλλα δε γνωριζω πολλα.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι απειραχτο οπως το πηρα. εκανα back up μεσω kies αλλα οταν το συνδεσα μου λεει οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση. τη διαδικασια απο την παραπανω φωτο που εχω επισυναψει την εκανα χωρις να συνδεσω το τηλεφωνο. στο τελευταιο σταδιο (φωτο) λογικα θα πρεπει να το συνδεσω, αλλα δεν ξερω μηπως μου γραψει παλι οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση. συγγνωμη για τη (ζαλαδα), αλλα δε γνωριζω πολλα.

 

Αν προχωρήσεις τη διαδικασία, θα μπορέσεις να το αναβαθμίσεις.

Απλά θα πρέπει να βάλεις το κινητό σε download mode πριν το συνδέσεις (θα σου το πεί και το KIES).

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι απειραχτο οπως το πηρα. εκανα back up μεσω kies αλλα οταν το συνδεσα μου λεει οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση. τη διαδικασια απο την παραπανω φωτο που εχω επισυναψει την εκανα χωρις να συνδεσω το τηλεφωνο. στο τελευταιο σταδιο (φωτο) λογικα θα πρεπει να το συνδεσω, αλλα δεν ξερω μηπως μου γραψει παλι οτι δεν υποστηριζει αναβαθμιση. συγγνωμη για τη (ζαλαδα), αλλα δε γνωριζω πολλα.

 

Το τηλέφωνο είναι ελληνικό, αλλά μάλλον έχει αλλάξει το csc ή κάποιο άλλο αρχείο του firmware έχει αλλοιωθεί. Κάνε τη διαδικασία και θα γίνει η αναβάθμιση αυτόματα, μη φοβάσαι τίποτα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι ελληνικό, αλλά μάλλον έχει αλλάξει το csc ή κάποιο άλλο αρχείο του firmware έχει αλλοιωθεί. Κάνε τη διαδικασία και θα γίνει η αναβάθμιση αυτόματα, μη φοβάσαι τίποτα.

 

ολα πηγαν καλα! ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...