Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σου, το χω τρεις μήνες περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό, γρήγορο στο internet, πολύ καλό στις φωτογραφίες, ιδανικές (για μένα) αναλογίες και σχεδόν απροβλημάτιστο στην χρήση του. Αν ρίξεις μια ματιά στα σχόλια από την αρχή που βγήκε θα διαπιστώσεις ότι σχεδόν όλοι οι κάτοχοι λένε τα καλύτερα. Τώρα πλέον και σε φοβερή τιμή,... νομίζω είναι ευκαιρία !!!

 

Καλησπέρα kosgeo μπας και γνωρίζεις , ποιό είναι το καλύτερο modem για Vodafone για το s2 9100, γιατί το τηλέφωνο το έκανα πάσα στη γυναίκα μου (πήρα το plus) κάνει διακοπές από εκεί που μιλάει και θα μου το πετάξει στο κεφάλι...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα kosgeo μπας και γνωρίζεις , ποιό είναι το καλύτερο modem για Vodafone για το s2 9100, γιατί το τηλέφωνο το έκανα πάσα στη γυναίκα μου (πήρα το plus) κάνει διακοπές από εκεί που μιλάει και θα μου το πετάξει στο κεφάλι...Ευχαριστώ

 

δε μου χρειάσθηκε modem ποτέ και δε γνωρίζω ... από κράνη όμως θα πρότεινα κάτι σαν [ATTACH]43292[/ATTACH] αυτό ... δοκιμασμένο :)

Link to comment
Share on other sites

δε μου χρειάσθηκε modem ποτέ και δε γνωρίζω ... από κράνη όμως θα πρότεινα κάτι σαν [ATTACH]43292[/ATTACH] αυτό ... δοκιμασμένο :)

χεχε...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε το Samsung Galaxy i9105 P από το Internet στην Ελλάδα. Στο κινητό δεν δουλεύει η κάμερα. Τι προτείνετε; Το κινητό δεν είναι root.
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή από εκει που το πηρε (τηλέφωνο στο Internetομάγαζο). Αφου το πηρε τωρα, εχει δικαίωμα επιστροφής (απ οσο ξερω η διαρκεια επιστροφης, ειναι 7 εργάσιμες. Τοσο ηταν τουλαχιστον στο birdphone που το πηρα εγω και τους πηρα τηλεφωνο γιατι νομιζα πως ειχε πρόβλημα).

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή από εκει που το πηρε (τηλέφωνο στο Internetομάγαζο). Αφου το πηρε τωρα, εχει δικαίωμα επιστροφής (απ οσο ξερω η διαρκεια επιστροφης, ειναι 7 εργάσιμες. Τοσο ηταν τουλαχιστον στο birdphone που το πηρα εγω και τους πηρα τηλεφωνο γιατι νομιζα πως ειχε πρόβλημα).

 

Επειδή έχω περάσει άπειρες rom στο δικό μου που είναι το Samsung Galaxy s II μήπως να του περάσω ξανά την rom; Είχε άλλος τέτοιο πρόβλημα εδώ στο forum;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα σου απαντήσει καποιος άλλος, γιατι δεν γνωριζω για τις ram. Το δικό μου (εδω και ενα χρονο) ειναι "μαμά".

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε το Samsung Galaxy i9105 P από το Internet στην Ελλάδα. Στο κινητό δεν δουλεύει η κάμερα. Τι προτείνετε; Το κινητό δεν είναι root.

Καλημέρα , ή επιστροφή στο κατάστημα, ή Samsung service ,έτσι κι αλλιώς το τηλέφωνο καλύπτεται με 2 χρόνια εγγύηση ΧΩΡΙΣ δεύτερη κουβέντα από τη Samsung Hellas

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , ή επιστροφή στο κατάστημα, ή Samsung service ,έτσι κι αλλιώς το τηλέφωνο καλύπτεται με 2 χρόνια εγγύηση ΧΩΡΙΣ δεύτερη κουβέντα από τη Samsung Hellas

 

Αν και του έκανα wipe cache και factory reset πάλι τίποτα. Πιστεύω πως είναι προβληματική η κάμερα και του είπα να το στείλει στο Samsung service στο Χαϊδάρι.

Link to comment
Share on other sites

Αν και του έκανα wipe cache και factory reset πάλι τίποτα. Πιστεύω πως είναι προβληματική η κάμερα και του είπα να το στείλει στο Samsung service στο Χαϊδάρι.

Καλημέρα , νομίζω ότι είναι το σωστό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα σαν κατοχος του plus . αντάλλαξα το grand s2 και καταρχην ξεκουραστηκε το χερι μου...καλυτερη οθόνη,καμερα πολυ καλη , γρηγορη εστιαση και γενικως απροβληματιστο τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει αυτή τη συσκευη για την γυναικα μου και από από google play να βαλω μια εφαρμογή 650ΚΒ και μου λεει δεν υπαρχει αρκετος χωρος αποθηκευσης ενώ από τα 8GB είναι δεσμευμενα μονο τα τα 2,61GB

 

Απεγκαθιστω αρκετες εφαρμογες με πολλα ΜΒ αλλα παλι το ιδιο μηνυμα μου βγαζει οποια εφαρμογή και αν παω να εγκαταστήσω

 

Καποια ιδεα ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα σαν κατοχος του plus . αντάλλαξα το grand s2 και καταρχην ξεκουραστηκε το χερι μου...καλυτερη οθόνη,καμερα πολυ καλη , γρηγορη εστιαση και γενικως απροβληματιστο τηλεφωνο

 

Καλομίλητο! Είναι εντελώς απροβλημάτιστο, με τέλειο gps και ό,τι και να κάνω πάντα έχει μπόλικη ελεύθερη ram (με greenify βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει αυτή τη συσκευη για την γυναικα μου και από από google play να βαλω μια εφαρμογή 650ΚΒ και μου λεει δεν υπαρχει αρκετος χωρος αποθηκευσης ενώ από τα 8GB είναι δεσμευμενα μονο τα τα 2,61GB

 

Απεγκαθιστω αρκετες εφαρμογες με πολλα ΜΒ αλλα παλι το ιδιο μηνυμα μου βγαζει οποια εφαρμογή και αν παω να εγκαταστήσω

 

Καποια ιδεα ?

 

Ευχαριστω.

 

 

Μιλησα με Samsung μετα από 2-3 αποτυχημένες εκκαθαρισεις εσβησα τον λογαριασμο για google play εκανα επανεκινηση , τον ξαναπερασα και όλα καλα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε Upgrade πριν απο λίγο μέσω OTA. Με μια πρώτη ματιά δεν άλλαξε τίποτα (4.2.2 / cosmote ρουμανιας).

Μάλλον ειναι bug fix, ίσως για το openSSL.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

μια μαλλον χαζη ερωτηση αλλα πως μπαινω στην recovery;παταω vol up και power ταυτοχρονα κατα την εκκινηση αλλα τιποτα!:shifty:

 

Vol UP + Home + Power

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε Upgrade πριν απο λίγο μέσω OTA. Με μια πρώτη ματιά δεν άλλαξε τίποτα (4.2.2 / cosmote ρουμανιας).

Μάλλον ειναι bug fix, ίσως για το openSSL.

Και εγώ δεν έχω δει καμιά διαφορά αν και η αναβάθμιση ήταν περίπου 93 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ τα πλήθη!! Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη :)

 

Άνοιξα το Kies σήμερα και μ'ενημερώνει ότι υπάρχει update για το firmware (PDA:NB1/PHONE:NC1/CSC:NC1). Αξίζει να μπω στο μπελά να το εγκαταστήσω; Προσφέρει κάτι επιπλέον;

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390888

Βαλτε την να βρειτε την υγεια σας :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390888

Βαλτε την να βρειτε την υγεια σας :)

Λέω να την περάσω. Σου είναι εύκολο λινκ για σωστό ρεκοβερι και σωστά gapps σε στοκ 4.2 που έχω?

Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

Λέω να την περάσω. Σου είναι εύκολο λινκ για σωστό ρεκοβερι και σωστά gapps σε στοκ 4.2 που έχω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2560928 <-- Recovery

 

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps <-- CM11 Official Gapps

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942 <-- PA Gapps (χρησιμοποιω την πληρη εκδοση που ειναι 268 mb)

 

Μην το γυρισεις σε art γιατι βγαζει αρκετα προβληματα ακομα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...