Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω το κινητό μια εβδομάδα περίπου και προσπάθησα σήμερα να βάλω ραδιόφωνο για πρώτη φορά. Βαζω τα ακουστικά που είχε μέσα, ανοιγω την εφαρμογη FM Radio αλλα μου λέει earphones not connected. Υπόψιν οτι η συσκευή έχει γίνει root και η εκδοση του android είναι η 4.2.2 Tι μπορεί να φταίει;

 

Απο οτι βλέπω τα ακουστικά δεν λειτουργούν καθόλου, δηλαδή ακόμα και αν τα συνδέσω για να μιλήσω, η φωνή ακούγεται απο το τηλέφωνο και οχι απο τα ακουστικά

 

Αν βάλεις κάποιο mp3 να παίζει δεν το ακούς; :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολυ για τη συμβουλή. Την πρώτη φορά που το έβαλα δεν ακουγόταν το mp3. Την 2η ακουστηκε. Το προβλημα ηταν οτι κουμπωνε αρκετα καλα μια σκαλα πριν μπει ολοκληρο μεσα.

 

Προφανως επειδη ειναι νεο το κινητο δεν το εσπρωξα πολυ μεσα θεωρωντας οτι κουμπωνε εκει. Μολις το εσπρωξα (κατα λαθος) πιο μεσα λειτουργησε και το mp3 αλλα και το ραδιοφωνο. Ευχαριστώ πολύ.

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια,αν εχει την καλοσυνη καποιος θελω να δει την μπαταρια της συσκευης του και να μου πει την ημερομηνια κατασκευης της.Θελω να διαπιστωσω κατι σημαντικο...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αν εχει την καλοσυνη καποιος θελω να δει την μπαταρια της συσκευης του και να μου πει την ημερομηνια κατασκευης της.Θελω να διαπιστωσω κατι σημαντικο...

 

δε μπόρεσα να το βρω, που ακριβώς φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτο που γράφει στο πισω μερος της μπαταριας...

η δικια μου γράφει:

 

ΕΒ-L 1M8GVU 1650 mAh

S/N: NA1D1179S/4-B

Κατι Κινέζικα: 2013.01.17

 

Υπόψιν οτι το τηλ. μου το αγόρασα 13/5/2013

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

η δικιά μου εκεί πίσω έχει μόνο

EB-L1M8GVU

S/N: NA1D92kS/4-B

και καμία ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και η φωτο

 

http://s2.postimg.org/qpl2fej8p/P_20140302_113833.jpg

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,στα 176 ευρω αξιζει η αγορα του?με ενδιαφερει η φωτογραφικη και σερφαρισμα.κανω απο ολα βγαζει προβληματα,τρωει κολληματα?

Ευχαριστημενοι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς βάλει bumper στο s2 plus; Θελω να μάθω εάν κάνει αυτό που είναι για το απλό s2. Γενικώς οι θήκες κάνουν;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς βάλει bumper στο s2 plus; Θελω να μάθω εάν κάνει αυτό που είναι για το απλό s2. Γενικώς οι θήκες κάνουν;

 

Καλημέρα,ναι οι θήκες του αρχικού SII κάνουν ακριβώς στο PLUS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Κάτοχος Galaxy s2 Plus GT-I9105P με έκδοση android 4.1.2 ,έκδοση βασικού φάσματος i9105PXXAMC1 ,έκδοση kernel 3.0.31-1040387 se.infra@Sep-98#1 SMP PREEMPT Mon Mar 11 20:54:57 KST2013 και αριθμό κατασκευής JZ054K.I9105PXXAMC2 αγορασμένο από το SKROUTZ.

Λόγω του ότι είμαι λίγο άσχετος θέλω να το αναβαθμίσω σε android 4.2.2 αλλά δεν μου βγάζει καμιά διαθέσιμη αναβάθμιση από το ψάξιμο που έχω κάνει,υπάρχει τρόπος να γίνει ?

Ποιά είναι η πιο κατάλληλη έκδοση εάν υπάρχει ?

Αξίζει τον κόπο να το κάνω ,υπάρχουν σημαντικές διαφορές με την 4.1.2 ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Κάτοχος Galaxy s2 Plus GT-I9105P με έκδοση android 4.1.2 ,έκδοση βασικού φάσματος i9105PXXAMC1 ,έκδοση kernel 3.0.31-1040387 se.infra@Sep-98#1 SMP PREEMPT Mon Mar 11 20:54:57 KST2013 και αριθμό κατασκευής JZ054K.I9105PXXAMC2 αγορασμένο από το SKROUTZ.

Λόγω του ότι είμαι λίγο άσχετος θέλω να το αναβαθμίσω σε android 4.2.2 αλλά δεν μου βγάζει καμιά διαθέσιμη αναβάθμιση από το ψάξιμο που έχω κάνει,υπάρχει τρόπος να γίνει ?

Ποιά είναι η πιο κατάλληλη έκδοση εάν υπάρχει ?

Αξίζει τον κόπο να το κάνω ,υπάρχουν σημαντικές διαφορές με την 4.1.2 ?

Ευχαριστώ.

 

καλώς ήρθες στην παρέα

το ψάξιμο που λες ότι έκανες , εννοείς φαντάζομαι ότι το σύνδεσες μέσω kies ?

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στην παρέα

το ψάξιμο που λες ότι έκανες , εννοείς φαντάζομαι ότι το σύνδεσες μέσω kies ?

 

Με τη σύνδεση μέσω Kies μου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση PDA:ML1 / PHONE:ML1 / CSC:MI1 (COA).Δεν θέλω να το κάνω μέσω Kies γιατί φοβάμαι την ξερή ,και στο s2 που είχα το είχα αναβαθμίσει μέσω ODIN.Τι κάνω λοιπόν τώρα?

Ευχαριστώ kosgeo,

Link to comment
Share on other sites

Με τη σύνδεση μέσω Kies μου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση PDA:ML1 / PHONE:ML1 / CSC:MI1 (COA).Δεν θέλω να το κάνω μέσω Kies γιατί φοβάμαι την ξερή ,και στο s2 που είχα το είχα αναβαθμίσει μέσω ODIN.Τι κάνω λοιπόν τώρα?

Ευχαριστώ kosgeo,

 

δε πιστεύω ότι πρέπει να φοβάσαι την αναβάθμιση μέσω kies, αλλά ο άλλος τρόπος από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Link to comment
Share on other sites

δε πιστεύω ότι πρέπει να φοβάσαι την αναβάθμιση μέσω kies, αλλά ο άλλος τρόπος από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ένα σημερα σε αντικατασταση ενός IPhone 4 της γυναικας μου και μου φανηκε αξιο των χρηματων του

 

Εγω εχω το S4

 

Υπαρχει screen protector που μου ζηταει να καλυπτει και πισω το κινητο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλη μου παρήγγειλε από το i-buy.gr το κινητό και ενώ έδειχνε ότι πρόκειται για τον Ι9105 της έφεραν τον Ι9105p (έκδοση με NFC). Με εγγύηση όμως τί γίνεται;; θα έχει υποστήριξη από Samsung Hellas;; Φοβάμαι πως όχι. Στο site τους πάντως δείχνουν αυτό:

 

http://www.i-buy.gr/index.php?target=products&product_id=41216

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλη μου παρήγγειλε από το i-buy.gr το κινητό και ενώ έδειχνε ότι πρόκειται για τον Ι9105 της έφεραν τον Ι9105p (έκδοση με NFC). Με εγγύηση όμως τί γίνεται;; θα έχει υποστήριξη από Samsung Hellas;; Φοβάμαι πως όχι. Στο site τους πάντως δείχνουν αυτό:

 

http://www.i-buy.gr/index.php?target=products&product_id=41216

 

μου φαίνεται ότι όλα τα καταστήματα άσχετα αν το δε το γράφουν έχουν την έκδοση με το NFC γιατί είναι αυτό είναι με τις προδιαγραφές κυκλοφορίας για Ευρώπη, καλύπτεται πλήρως από την αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εδω και μια βδομάδα δεν λειτουργει καθόλου η δονηση.Εχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων αλλά πάλι τίποτα.Εχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευή μας δεν θα παρει νέα αναβάθμιση οσο αφορά το Kitkat έτσι; Υπάρχει τρόπος παρ'ολα αυτά να το εγκαταστήσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Με τη σύνδεση μέσω Kies μου βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση PDA:ML1 / PHONE:ML1 / CSC:MI1 (COA).Δεν θέλω να το κάνω μέσω Kies γιατί φοβάμαι την ξερή ,και στο s2 που είχα το είχα αναβαθμίσει μέσω ODIN.Τι κάνω λοιπόν τώρα?

Ευχαριστώ kosgeo,

 

Εμένα μου έβγαλε ότι υπάρχει νεότερη αυτή:

PDA:NB1 / PHONE:NB1 / CSC:NA1 (DBT)

Το έχει κάνει κανείς?

 

τροποποίηση: εντάξει το έκανα είναι μια ενημέρωση της 4.2.2. μάλλον για γερμανικά τηλέφωνα (αγορά από σκρτζ)

Edited by johnywh
ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...