Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, προσφατα και εγω αγορασα απο το skroutz το i9105p με προεγκατεστημενη την 4.1.2. Ασχετος καθως ειμαι με το λογισμικο Android και τις εννοιες που χρησιμοποιειται, θα ηθελα να ρωτησω αν η εκδοση 4.2.2 ειναι καλυτερη και αν ναι, θα μπορουσε καποιος να μου περιγραψει την διαδικασια εγκαταστασης της (εφοσον αυτη δεν φερει ρισκο γαι την συσκευη και την εγγyηση της Samsung);

Ευχαριστω για τον χρονο σας .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άμα το τηλεφωνο δεν ειναι root δεν μεταφέρονται στην στην extra sd ουτε με την 4.2.2. Απλως σου δινεται η δυνατότητα να επιλέξεις μεταφορά στην sd (στην εσωτερική) και αντε και τοκανες, αλλά να χαμε να λέγαμε, μετρημένα κουκιά ειναι, εχεις 4 gb για εφαρμογές και αυτα ειναι. Το εχω δοκιμασει, ειχα ελευθερο 1.6 gb, κατεβαζω παιχνιδι 1.5 gb-> μεταφορα στην sd τα 1.4 (ετσι λεει ) -> οποτε λογικα θα επρεπε να ειχα ελέυθερα τα 1.5 GB περιπου, αμ δε ! ελευθερα μόνο 100 mb!!!!!!

Αμα ξερει ο φιλος κανενα αλλο τροπο να μας πει γιατι θα ηταν παρα πολύ χρήσιμο

 

Όταν η 4.2.2 λέει μεταφορά στην SD card σε unrooted τηλέφωνο εννοεί πράγματι την εξωτερική.

Μπορείς να το διαπιστώσεις αν κάνεις unmount την κάρτα οπότε χάνεται και η εφαρμογή. Επίσης αν δεις μέσω windows το χώρο της SD κάρτας πριν και μετά τη μεταφορά.

Το 1,5 GB να είναι λίγο τρελλό νούμερο οπότε ίσως να μη δούλεψε αλλά με εφαρμογές των 50ΜB δουλεύει για μέρος της εφαρμογής (πχ στο instagram μεταφέρει τα 16 από τα 21ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Επισης μια παρατηρηση,το συγκεκριμενο μοντελο εχει δυνατοτερα χαρακτηριστικα και απο το iphone 4s.

 

Για πλακα τα συγκρινα και εμεινα εκπληκτος απο το αποτελεσμα...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω απάντηση σε ερώτησή μου σχετικά με αγορά καινούριας κάρτας αποθήκευσης και το αν μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα από τη μία κάρτα στην άλλη.

 

1. Μια Class 10 πάρε για θεμα ταχύτητας

2. Ναι αν είσαι root με titanium

Αν δεν έχω κάνει root ήδη, φαντάζομαι δε μπορώ να τα μεταφέρω; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω απάντηση σε ερώτησή μου σχετικά με αγορά καινούριας κάρτας αποθήκευσης και το αν μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα από τη μία κάρτα στην άλλη.

 

 

Αν δεν έχω κάνει root ήδη, φαντάζομαι δε μπορώ να τα μεταφέρω; :cry:

 

 

οχι φιλε δεν γινετε χωρις root.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, προσφατα και εγω αγορασα απο το skroutz το i9105p με προεγκατεστημενη την 4.1.2. Ασχετος καθως ειμαι με το λογισμικο Android και τις εννοιες που χρησιμοποιειται, θα ηθελα να ρωτησω αν η εκδοση 4.2.2 ειναι καλυτερη και αν ναι, θα μπορουσε καποιος να μου περιγραψει την διαδικασια εγκαταστασης της (εφοσον αυτη δεν φερει ρισκο γαι την συσκευη και την εγγyηση της Samsung);

Ευχαριστω για τον χρονο σας .

 

καταρχήν έχεις συνδέσει τη συσκευή σου στον υπολογιστή μέσω kies, εκεί θα σου προτείνει αν υπάρχει, να κάνεις αναβάθμιση (πλέον σχεδόν για όλες τις χώρες της ΕΕ έχουν βγει οι αναβαθμίσεις στην 4.2)

Link to comment
Share on other sites

υ

καταρχήν έχεις συνδέσει τη συσκευή σου στον υπολογιστή μέσω kies, εκεί θα σου προτείνει αν υπάρχει, να κάνεις αναβάθμιση (πλέον σχεδόν για όλες τις χώρες της ΕΕ έχουν βγει οι αναβαθμίσεις στην 4.2)

 

Αυτο ισχύει και για αλλά samsung πχ s4 mini;;

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

υ

 

Αυτο ισχύει και για αλλά samsung πχ s4 mini;;

 

για όλα τα samsung ισχύει, σε ενημερώνει αν υπάρχει νέα έκδοση λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν γινετε χωρις root.

 

Έχω μπερδευτεί λίγο σε σχέση με το αν υπάρχει ήδη κάρτα μνήμης. Στις Ρυθμίσεις -> Χώρος αποθήκευσης -> Κάρτα SD γράφει Τοποθετήστε κάρτα SD. Τα 8GB είναι ενσωματωμένα στο κινητό, οπότε αν βάλω κάρτα θα έχω επιπλέον χώρο το μέγεθος της κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν έχεις συνδέσει τη συσκευή σου στον υπολογιστή μέσω kies, εκεί θα σου προτείνει αν υπάρχει, να κάνεις αναβάθμιση (πλέον σχεδόν για όλες τις χώρες της ΕΕ έχουν βγει οι αναβαθμίσεις στην 4.2)

Για το σχεδον που λες kosgeo μηπως ξερεις ποιες δεν ηλθαν ακομη;;; γιατι αυτο που ειχα παρει τελη οκτωβριου απο πουλοφωνο δεν εχει ελθει καμμια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Για το σχεδον που λες kosgeo μηπως ξερεις ποιες δεν ηλθαν ακομη;;; γιατι αυτο που ειχα παρει τελη οκτωβριου απο πουλοφωνο δεν εχει ελθει καμμια αναβαθμιση.

 

από ποια χώρα είναι

τα τελευταία που έχουν δοθεί είναι

 

Country/Carrier Date Version PDA Kies

Slovakia 2014 January 4.2.2 I9105PXWUBML1

Unknown 2014 January 4.2.2 I9105PXWUBML1

Romania (Cosmote) 2014 January 4.2.2 I9105PXWUBML1

Bulgaria 2014 January 4.2.2 I9105PXXUBMI3

Cyprus 2014 January 4.2.2 I9105PXXUBMI3

Spain 2013 December 4.2.2 I9105PXXUBMI3

Netherlands (T-Mobile) 2013 December 4.2.2 I9105PXXUBMI3

Open Austria 2013 December 4.2.2 I9105PXXUBMI3

Slovenia (Si.mobil) 2013 December 4.2.2 I9105PXXUBMI3

Bulgaria (VVT) 2013 December 4.2.2 I9105PXXUBMI3

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φοραει 4.1.2 και εκδοση βασικου φασματος 19105PXXAMC1.τωρα με τον τοπο προελευσεως δεν βγαινει ακρη με kies. μαλλον πρεπει να ρωτησω την σαμμυ δινοντας το IMEI.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο σε σχέση με το αν υπάρχει ήδη κάρτα μνήμης. Στις Ρυθμίσεις -> Χώρος αποθήκευσης -> Κάρτα SD γράφει Τοποθετήστε κάρτα SD. Τα 8GB είναι ενσωματωμένα στο κινητό, οπότε αν βάλω κάρτα θα έχω επιπλέον χώρο το μέγεθος της κάρτας;

 

ακριβως αυτο.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!είμαι νέο μέλος οπότε συγνώμη αν η ερώτηση μου είναι off topic..Λοιπόν έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις απαντήσεις για τα κινητά που ενδιαφέρομαι!!!Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας Galaxy s2 plus ή galaxy s4 mini
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φοραει 4.1.2 και εκδοση βασικου φασματος 19105PXXAMC1.τωρα με τον τοπο προελευσεως δεν βγαινει ακρη με kies. μαλλον πρεπει να ρωτησω την σαμμυ δινοντας το IMEI.

 

deltaplus τι product code έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες product code τι εννοεις;;τον αριθμο κατασκευης;;

 

δίπλα στην έκδοση λογισμικού σε μια παρένθεση έχει τρία γράμματα , το δικό μου είναι (COA)

Link to comment
Share on other sites

στο kies στην 1η σελίδα εκεί που λέει τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού, το δικό μου γράφει PDA:MC2/ PHONE:MC1 / CSC:MB5 (COA)
Link to comment
Share on other sites

Σου γραφω ακροβως αυτα που γραφει:I9105PXXAMC2/I9105POXXAMC1/I9105PXXAMC2.Παλι δεν το βλεπω.

 

περίεργο, έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάτι, δεν δείχνει να είναι κανένα από τα firmware που υπάρχουν http://sampro.pl/firmware/android/samsung-gt-i9105p/

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως, γι'αυτο κι'εγω μιλησα και ειπα οτι πρεπει να δωσω ΙΜΕΙ στην σαμμυ για να μαθω χωρα προελευσεως.το μονο σιγουρο ειναι οτι φοραει 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιο ειναι το "παρατσουκλι" της συσκευης μας? θελω να δω για καμια official slimbean or PAC-Rom :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ νέος χρήστης του κινητού. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές (σε σχέση με το Huawei Ideos X5) που είχα. Όσον αφορα την SD card. Είναι αλήθεια οτι υποστηρίζει 64gb κάρτες;

 

Επίσης. Είναι καλύτερο να προσπαθήσω να το rootάρω ή να προσπαθήσω να αναβαθμίσω την έκδοση? (έχω την 4.1.2)

 

Οπως βλέπετε και στα 2 λέω προσπαθήσω γιατί δεν ξέρω πως γίνεται. Μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός; Ευχαριστώ.

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...