Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω το s2 το οποιο οπως λες εχει την επιλογη και δειχνει οτι μεταφερει, διοτι στην ουσια δεν μεταφερει, διοτι ουτε η καρτα δειχνει καποια mb μεταφερθεντα, αλλα και αμα βγαλεις την καρτα και χωρις να εχεις κανει επιστροφη των εφαρμογων στο τηλεφωνο οι εφαρμογες παιζουν κανονικα. αρα τι;;;απλως να 'χαμε να λεγαμε. αυτο οντως δεν εχει την ψευτικη αυτη επιλογη, οποτε για να μεταφερεις υποχρεωτικα ρουτ αν δεν σε φτανει ο χωρος, πραγμα σπανιο διοτι οπως ειπα χωραει τα παντα. Η αληθεια ομως ειναι η εξης: αν δεν θελεις ρουτ τοτε τα 8g ειναι λιγα γι'αυτον που θελει να φορτωσει πραγματα που δεν χωρανε, αλλα καποια πραγματα φορτωνονται και απ' ευθειας στην sd και τα βλεπει κανονικα ειδικα φωτο, βιντεο μουσικη παιχνιδια κλπ.η ρομ ομως σε καθε περιπτωση δεν ειναι παραγοντας που επιβαρυνει η συμβαλει στην ευρυθμη λειτουργια της συσκευης, ενω καθοριστικο ρολο παιζει η ραμ και ο επεξεργαστης.συνεπως το προβλημα που αναφερει το συγκεκριμενο αρθρο δεν ειναι καθοριστικο για την επιλογη του καταναλωτη, γιατι η μικροτερη ρομ φαινεται με το καλημερα απο μια απλη αναγνωση των τεχν. χαρακτηριστικων, και αυτο που δειχνει ειναι ενα καθαρα θεμα λογισμικου, που στην συγκεκριμενη συσκευη ερχονται αναβαθμισεις, ενω και οι συσκευες που εχουν την επιλογη και πολυ ακριβοτερες μαλιστα δεν ειναι χρησιμη αφου δεν κανει δουλεια.συνεπως ειναι αδικο το εντιμο να παρουσιαζεται σαν μειονεκτημα. αλλωστε οπως ειπα και ποιο πανω το ρουτ ειναι must για τις αντροιντ συσκευες σε καθε περιπτωση.τι να πουν τοτε και οι αλλοι που δεν εχουν την δυνατοτητα να βαλουν sd και εχουν πληρωσει και ενα τσουβαλι ευρω, αλλα εκτος απο αυτους δες τι γινεται με τους κατοχους του s4 που δεν μπορουν (προς το παρον) να κανουν ρουτ γιατι κινδυνευουν να χασουν την εγγυηση τους λογω knox.

 

Ρε παιδια , δεν πολυκαταλαβα αυτο με την sd...το κινητο δεχεται sd σωστα??? Προς τι ο πανικος? Δεν αποθηκευονται πραγματα στην sd??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, εντάξει , ψήνομαι για S II Plus. Υπάρχει καμια σύγκριση απο του κατεχοντες S III mini vs S II Plus; (ειδα φοτο ζωντανα απο S III mini !!! καταπληκτικές )

Θήκες, φλιπ-φλοπ κλπ, screen protectors θα βρούμε κάπου;

Ευχαριστώ

μόλις εψαξα http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p4634.m570.l1311.R1.TR12.TRC2.A0.TRS0&_nkw=samsung+galaxy+s+ii+plus&_sacat=0&_from=R40

 

Μπορει κανεις να μου πει την διαφορα απο flip battery

http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/pict/310715144904_3.jpg

απο αυτο στην εικόνα;

http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mKbR11Wf70GCFjMTnqj5ZkA.jpg

σορυ αλλα δεν ειχα ποτε μου τετοια πραγματα

Edited by dkastani_1
Link to comment
Share on other sites

*Πραγματα* ναι , εφαρμογες χωρις να ειναι ρουτ η συσκευη οχι.

 

Οταν λες πραγματα , εννοεις φωτο / μουσικη / παιχνιδια? Οταν γινεσαι ρουτ χανεις την εγγυηση της συσκευης?

 

Aσχετο με αυτα αλλα , το s2 plus διαβαζει pdf αρχεια και τετοια ? Δεχεται adobe flash?

Edited by jkos36
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα οταν λεω πραγματα εννοω φωτο βιντεο και μουσικη.οταν γινεσαι ρουτ χανεις την εγγυηση αλλα πανευκολα το κανεις unroot και δεν χανεις τιποτε.pdf διαβαζει τωρα για adobe flash δεν ξερω δεν το χρειαστηκα και δεν το εχω δοκιμασει, παντως στο s2 που εχω τρεχει αλλα και σ'αυτο το ειχα βαλει και το εβγαλα δεν μου χρειαζοταν.οποτε σ'αυτο το θεμα δεν μπορω να βοηθησω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum! Ηθελα να ρωτησω τους κατοχους, επειδη σεφτομαι να το αγορασω, ποια εκδοση "τρεχει" επισημα αυτη τη στιγμη η συσκευη ή ποια εχει ανακοινωθει επισημα, αν εχει ανακοινωθει καποια. Ευχαριστω εκ των προτερων

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum! Ηθελα να ρωτησω τους κατοχους, επειδη σεφτομαι να το αγορασω, ποια εκδοση "τρεχει" επισημα αυτη τη στιγμη η συσκευη ή ποια εχει ανακοινωθει επισημα, αν εχει ανακοινωθει καποια. Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Την 4.1 εχει τωρα,και λεγεται οτι θα παρει αναβαθμιση!

 

:) Μόλις το παρήγγειλα, 201 ευρώ

 

 

Πολυ καλη επιλογη,εγω το εχω καταευχαριστηθει,δεν κολλαει πουθενα!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το περιμένω με αγωνία, βιαστηκα και δεν ζητησα DOA απο το online καταστημα. Ελπιζω να ειναι ενταξει το κινητό

 

Γιατι να μην ειναι οκ?

Ενταξει θα ειναι!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Και το doa ειναι πολιτικη του μαγαζιου, η το εχει η δεν το εχει, δεν σημαινει οτι επειδη δεν το ζητησες δεν παρεχεται, αλλα ουτε και αν το ζητουσες θα σου εδιναν καποιο χαρτι, οποτε ρωτα τους τηλεφωνικα πλεον αν ισχυει για το δεδομενο καταστημα η οχι.απλως για να ξερεις, ασχετως αν θα σου ειναι αχρειαστο.
Link to comment
Share on other sites

Την 4.1 εχει τωρα,και λεγεται οτι θα παρει αναβαθμιση!

 

Ευχαριστω πολυ για τη πληροφορια! Ξερουμε ομως για ποια αναβαθμιση μιλαμε; 4.2 ή 4.3;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη πληροφορια! Ξερουμε ομως για ποια αναβαθμιση μιλαμε; 4.2 ή 4.3;

 

 

Για την 4,2 εχω ακουσει οτι θα παρει το συγκεκριμενο κινητο!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Φημολογειται οτι θα παρει την 4.2 και 4.4 κιτ κατ, αλλα δεν ειναι σιγουρα επιβεβαιωμενο.και δεν ξερουμε αν δωσουν 4.4 χωρις knox.
Link to comment
Share on other sites

Φημολογειται οτι θα παρει την 4.2 και 4.4 κιτ κατ, αλλα δεν ειναι σιγουρα επιβεβαιωμενο.και δεν ξερουμε αν δωσουν 4.4 χωρις knox.

 

 

 

Τουλαχιστον την 4,2 θα την παρουμε?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ποιος τα λεει αυτα ρε παιδια?

 

 

Edit: Βλακεια μου, ειμουν σε λαθος θεμα. :P

Edited by tass0s
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Το λέει η Samsung.

 

Νεα εκδοση 4.2.2 για ΕΛΛΑΔΑ απο την Samsung εδω: http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9105P

 

 

Ποιος τα λεει αυτα ρε παιδια?
Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

:) το παρελαβα, χθες.Υπεροχο,καταπληκτικη οθονη,φοβερες φωτογραφιες,ολα καλα, ειχε δικαιο η παρεα του φορουμ'ευχαριστω.

Εχει το τηλ. πραγματι 4 παρα κατι gb ελευθερα για εγκαταστασειες εφαρμογων ,παιχνιδιων και ευτυχως οι εφαρμογες που εγκαθιστας μεταφερονται στην εξωτερικη καρτα.πχ απο εφαρμογη 25mb γυρω στα 21 μεταφερονται και παραμενουν 4 στην εσωτερικη.

Στο κουτι του εχει μεσα κατι κουμπακια σιλικονης, σε σακουλακι μεσα, εχει κανεις ιδεα σε τι χρησιμεουουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πρεπει να ειναι για τα ακουστικα.

 

:) το παρελαβα, χθες.Υπεροχο,καταπληκτικη οθονη,φοβερες φωτογραφιες,ολα καλα, ειχε δικαιο η παρεα του φορουμ'ευχαριστω.

Εχει το τηλ. πραγματι 4 παρα κατι gb ελευθερα για εγκαταστασειες εφαρμογων ,παιχνιδιων και ευτυχως οι εφαρμογες που εγκαθιστας μεταφερονται στην εξωτερικη καρτα.πχ απο εφαρμογη 25mb γυρω στα 21 μεταφερονται και παραμενουν 4 στην εσωτερικη.

Στο κουτι του εχει μεσα κατι κουμπακια σιλικονης, σε σακουλακι μεσα, εχει κανεις ιδεα σε τι χρησιμεουουν;

 

Καλημερα, δεν ειναι ΟΤΑ την βαζουμε με το ODIN

 

Δεν είναι OTA η αναβάθμιση 4.2.2 ? Δε μου βγαίνει στην ενημέρωση...
Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ναι για τα ακουστικά ειναι, βλακεια μου, πως δεν το είδα;

Αλλη ερωτηση για την μνημη ram

Παρατηρω στης εφαρμογες διεργασιας τρεχει συνεχως η εφαρμογή, με 4,6 ΜΒ, "ενημερωση λογισμικού"

Τι ειναι αυτο ; γιατι να τρεχει συνεχως; Το σκοτωνω με taskkiller και επανερχεται

377 ΜΒ ΣΕ ΧΡΗΣΗ 427 ΕΛΕΥΘΕΡΑ , φυσιολογικο;

Edited by dkastani_1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλημερα, δεν ειναι ΟΤΑ την βαζουμε με το ODIN

Μπορεί κάποιος να δώσει ένα λινκ για την διαδικασία αναβάθμισης 4.2.2? Το αρχείο είναι 900+ mb ή κάνω λάθος? Επίσης αξίζει τον κόπο, υπάρχει κάτι να βελτώνεται ή να περιμένω να βγει καμια CM της προκοπής?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...