Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.εχω ενα προβλημα, το κινητο μερικες φορες μενει "σβηστο" δηλ. δεν ανοιγει ενω λειτουργει,και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ανοιξει.Ιδεες κανεις? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια.touch to focus στο βιντεο δεν εχει η μου φαινεται ?:confused:

 

δεν έχει το βίντεο

 

παιδια καλησπερα.εχω ενα προβλημα, το κινητο μερικες φορες μενει "σβηστο" δηλ. δεν ανοιγει ενω λειτουργει,και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ανοιξει.Ιδεες κανεις? ευχαριστω

 

έχεις εντοπίσει μήπως στο κάνει μετά από μια εφαρμογή που κατέβασες ;

κάνε δοκιμές καταργώντας κάποιες που τις έβαλες περίπου στο διάστημα άρχισε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει το βίντεο

 

 

 

έχεις εντοπίσει μήπως στο κάνει μετά από μια εφαρμογή που κατέβασες ;

κάνε δοκιμές καταργώντας κάποιες που τις έβαλες περίπου στο διάστημα άρχισε το πρόβλημα

 

μετα την αναβαθμιση επρεπε να κανω hard reset?

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση επρεπε να κανω hard reset?

 

όχι , οι αναβαθμίσεις μέσω Kies δεν προϋποθέτουν hard reset

Link to comment
Share on other sites

όχι , οι αναβαθμίσεις μέσω Kies δεν προϋποθέτουν hard reset[/quote

επομενως θα πρεπει να τσεκαρω τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει?

Link to comment
Share on other sites

όχι , οι αναβαθμίσεις μέσω Kies δεν προϋποθέτουν hard reset[/quote

επομενως θα πρεπει να τσεκαρω τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει?

 

μου φαίνεται από εκεί πρέπει να ξεκινήσεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας καινουρια κατοχοσ και εγω του s2 gt I9105P plusτο πειρα μολις σημερα ολα καλα οσπου πηγα καιτου εβαλα μια προστατευικη ζελατινα τςρα που το ξανακοιταω με λεπτομερεια η οθονη μου pixeliazei εχει σαν κουκιδιτσες λετε να φταιει η προστατευτικη ζελατινα η εχει θεμα η οθονη... επεισης παιζει κανενα ledaki notification εσει καποια τετοια λειτουργεια΄΄΄κα ικατι αλλο ειναι gorila glas;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Φταίει η ζελατίνα. Led δεν έχει αλλά υπάρχουν εφαρμογές όπως η NoLED που μπορούν να βοηθήσουν. Έχει Gorilla Glass αλλά κατά την άποψή μου χρειάζεται η ζελατίνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung S2 Plus (GT-I9105P) με 4.2.2.

Το κινητό παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

 

Αν χρησιμοποιήσω το GPS και κατόπιν το κλείσω αυτό παραμένει ανοιχτό χωρίς κάποια ένδειξη.

 

Το ανακάλυψα κοιτώντας τα στατιστικά της μπαταρίας όπου το GPS φαίνεται να παραμένει ενεργό και να καταναλώνει μπαταρία με γοργούς ρυθμούς.

 

Η μόνη λύση που έχω είναι να κάνω επανεκκίνηση το κινητό.

 

Το εχει κανείς αντιμετωπίσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung S2 Plus (GT-I9105P) με 4.2.2.

Το κινητό παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

 

Αν χρησιμοποιήσω το GPS και κατόπιν το κλείσω αυτό παραμένει ανοιχτό χωρίς κάποια ένδειξη.

 

Το ανακάλυψα κοιτώντας τα στατιστικά της μπαταρίας όπου το GPS φαίνεται να παραμένει ενεργό και να καταναλώνει μπαταρία με γοργούς ρυθμούς.

 

Η μόνη λύση που έχω είναι να κάνω επανεκκίνηση το κινητό.

 

Το εχει κανείς αντιμετωπίσει;

Ευχαριστώ.

 

 

Μηπως το χρησιμοποιείς με καποιο πρόγραμμα πλοήγησης και δεν κλεινεις το πρόγραμμα ?Το εχω παθει και το κινητο ...μιλαγε μονο του με το dont panic γιατι δεν ειχα κανει εξοδο από το πρόγραμμα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το χρησιμοποιείς με καποιο πρόγραμμα πλοήγησης και δεν κλεινεις το πρόγραμμα ?Το εχω παθει και το κινητο ...μιλαγε μονο του με το dont panic γιατι δεν ειχα κανει εξοδο από το πρόγραμμα

 

 

Το μόνο πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το google maps. Το on/off του gps γίνεται από το widget στο menu της samsung.

Ακόμη και αν καθαρίσω όλα τα προγράμματα και παώ απο τις ρυθμίσεις να ανοίξω και να κλείσω το gps αυτό συνεχίζει.

 

Το κατάλαβα γιατί έχω κοιμηθεί δυο τρεις φορές με 100% μπαταρία και το πρωί ήταν στο 60-65%. Στα στατιστικά της μπαταρίας δεν δείχνει κάποιο πρόγραμμα να την καταναλώνει αλλά αν πατήσω στο γράφημα που φαίνεται Σημα/GPS/Wifi/Οθόνη κλπ το gps είναι ανοικτό και ας το έχω κλείσει....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα και εγω το κινητο αυτο απο σκρουτζομαγαζο το οποιο ειχε αξιολογη εξυπηρετηση... το κιν ηρθε αναβαθμισμενο με την εκδοση 4.2 και στα γερμανικα η αρχικη γλωσσα το οποιο εχει γερμανικο βιβλιαρακι η μπαταρια γραφει οτι ειναι 21/02/2014 τι κιν ειναι το gt-I9105P αυτο που θελω να ρωτησω η αναβαθμιση ειναι η τελευταια που παιρνει;; το οτι ειναι απο Γερμανια ειναι θετικο;; ψαχνω να βρω θηκες γι αυτο το μοντελο αλλα ματαια... εχετε καποια υποψην σας΄΄ και το αλλο καποιο συμβατο προγραμμα για ledaki ειδοποιησεων χαμενων κλησεων και το τελευταιο που μπορω να βρω βιβλιαρακι ελληνικων για το Samsung plus 2 GT-I91O5P Επισης στο βιβλιαρακι το sar λεει 0,327 w/kg kai body 0,326 w/kg αυτο τι σημαινει οτι εχει 326 εγω ειχα διαβασει στον σκρουτζ οτι εχει SAR: 0.33 W/kg δεν μπορω να καταλαβω γιοατι το γραφει ετσι στο βιβλιαρακι του EΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα και εγω το κινητο αυτο απο σκρουτζομαγαζο το οποιο ειχε αξιολογη εξυπηρετηση... το κιν ηρθε αναβαθμισμενο με την εκδοση 4.2 και στα γερμανικα η αρχικη γλωσσα το οποιο εχει γερμανικο βιβλιαρακι η μπαταρια γραφει οτι ειναι 21/02/2014 τι κιν ειναι το gt-I9105P αυτο που θελω να ρωτησω η αναβαθμιση ειναι η τελευταια που παιρνει;; το οτι ειναι απο Γερμανια ειναι θετικο;; ψαχνω να βρω θηκες γι αυτο το μοντελο αλλα ματαια... εχετε καποια υποψην σας΄΄ και το αλλο καποιο συμβατο προγραμμα για ledaki ειδοποιησεων χαμενων κλησεων και το τελευταιο που μπορω να βρω βιβλιαρακι ελληνικων για το Samsung plus 2 GT-I91O5P Επισης στο βιβλιαρακι το sar λεει 0,327 w/kg kai body 0,326 w/kg αυτο τι σημαινει οτι εχει 326 εγω ειχα διαβασει στον σκρουτζ οτι εχει SAR: 0.33 W/kg δεν μπορω να καταλαβω γιοατι το γραφει ετσι στο βιβλιαρακι του EΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

καλή σου μέρα

όσον αφορά την αναβάθμιση δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση αν πάρει άλλη, ελπίζουμε ...

για ειδοποιήσεις χαμένων κλήσεων δες την εφαρμογή No-led

εγχειρίδιο στα ελληνικά http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-I9105UANEUR-downloads?downloadName=UM

0,327 στρογγυλοποιημένο 0,33 ?

θήκες, ότι υπάρχει για s2 του ταιριάζει και υπάρχουν αμέτρητες στα e shops

Edited by kosgeo
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες:) παντως ειναι πολυ καλο κινητο

 

Αλλη μια ερωτηση διαπιστωσα πως οταν ειναι κλειστο το κιν το ξυπνητηρι δεν χτυπαει η αφυπνιση ισχυει κατι τετοιο η εγω δεν κανω κατι σωστα ευχαριστω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση διαπιστωσα πως οταν ειναι κλειστο το κιν το ξυπνητηρι δεν χτυπαει η αφυπνιση ισχυει κατι τετοιο η εγω δεν κανω κατι σωστα ευχαριστω

 

σε κανένα smartphone δεν χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες:) παντως ειναι πολυ καλο κινητο

 

Αλλη μια ερωτηση διαπιστωσα πως οταν ειναι κλειστο το κιν το ξυπνητηρι δεν χτυπαει η αφυπνιση ισχυει κατι τετοιο η εγω δεν κανω κατι σωστα ευχαριστω

 

Αν θες να λειτουργεί το ξυπνητήρι αλλά ταυτόχρονα να μην σε ενοχλούν με κλήσεις, μηνύματα κ.τ.λ. τότε μπορείς να το βάλεις σε "Λειτουργία Πτήσης".

Όπως ήδη αναφέρθηκε τα Smartphones δεν λειτουργούν όταν είναι κλειστά (όπως γίνεται δηλαδή και με τον υπολογιστή).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

οκ σας ευχαριστω παρα πολυ ολα καλα με αυτο το κινητο αλλα αν ειχε και ledaki ειδοποιησεων θα ηταν αψογο..γιατι κατι εφαρμογες που κατεβασα για λεντακι ειδοποιησεων δεν δουλευουν παντα ¨( αν πεσει υποψην σας καποια καλη προτεινετε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στο σαμσουνγ μας, εφαρμογή με led, και αναβοσβήνει το φλας στις εισερχομενες κλήσεις στα sms και σε αλλα. Ειναι η εφαρφογη flash alerts https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts . Υπάρχουν και αλλες, μπορει καποιος φιλος να postάρει τι εφαρμογη εχει βαλει και αυτος

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

το s2 plus με την 4.2.2. δεν χρειάζεται extra πρόγραμμα για να έχει ειδοποίηση μέσω του Led.

settings -> η συσκευή μου ->προσβασιμότητα -> ειδοποίηση φλας

 

όσο για τις θήκες, δυστυχώς δεν κάνουν όλες. Θέλει δοκιμή πριν την αγορά, εκτός και αν αναφέρει ότι είναι και για 9105P

Πχ. αυτή ΔΕΝ κάνει στο NFC μοντέλο

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.012719

 

αυτές κάνουν

http://www.amazon.co.uk/Case-Mate-Tough-Cases-Samsung-Galaxy/dp/B004WWVWL8/ref=pd_ybh_11

http://www.amazon.co.uk/Case-mate-Barely-Case-Samsung-Galaxy/dp/B005E8MVHI/ref=pd_ybh_12

 

ιδικά η πρώτη αν και ακριβή, αξίζει τα λεφτά της (χοντραίνει όμως το κινητό αρκετά)

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ειμαι νεος στην χρηση σμαρτφον και καταληγω σε αυτο το κινητο μετα απο ψαξιμο τιμης - χαρακτηριστικων ,

θα ηθελα να μου καποιος που το εχει αν ειναι ευχαριστημενος απο το κινητο και πιθανη εξυπηρετηση απο σαμσουνγκ :)

 

 

θα το αγορασω απο εδω αν εχετε ακουσει κατι πειτε μου

 

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ειμαι νεος στην χρηση σμαρτφον και καταληγω σε αυτο το κινητο μετα απο ψαξιμο τιμης - χαρακτηριστικων ,

θα ηθελα να μου καποιος που το εχει αν ειναι ευχαριστημενος απο το κινητο και πιθανη εξυπηρετηση απο σαμσουνγκ :)

 

 

θα το αγορασω απο εδω αν εχετε ακουσει κατι πειτε μου

 

 

ευχαριστω :)

Καλημέρα,Super το τηλέφωνο και Super και η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ειμαι νεος στην χρηση σμαρτφον και καταληγω σε αυτο το κινητο μετα απο ψαξιμο τιμης - χαρακτηριστικων ,

θα ηθελα να μου καποιος που το εχει αν ειναι ευχαριστημενος απο το κινητο και πιθανη εξυπηρετηση απο σαμσουνγκ :)

 

 

θα το αγορασω απο εδω αν εχετε ακουσει κατι πειτε μου

 

 

ευχαριστω :)

 

καλησπέρα σου, το χω τρεις μήνες περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό, γρήγορο στο internet, πολύ καλό στις φωτογραφίες, ιδανικές (για μένα) αναλογίες και σχεδόν απροβλημάτιστο στην χρήση του. Αν ρίξεις μια ματιά στα σχόλια από την αρχή που βγήκε θα διαπιστώσεις ότι σχεδόν όλοι οι κάτοχοι λένε τα καλύτερα. Τώρα πλέον και σε φοβερή τιμή,... νομίζω είναι ευκαιρία !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...