Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και εγώ νέος χρήστης του κινητού. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές (σε σχέση με το Huawei Ideos X5) που είχα. Όσον αφορα την SD card. Είναι αλήθεια οτι υποστηρίζει 64gb κάρτες;

 

Επίσης. Είναι καλύτερο να προσπαθήσω να το rootάρω ή να προσπαθήσω να αναβαθμίσω την έκδοση? (έχω την 4.1.2)

 

Οπως βλέπετε και στα 2 λέω προσπαθήσω γιατί δεν ξέρω πως γίνεται. Μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός; Ευχαριστώ.

 

Την καρτα που λες την διαβαζει,επισης το κανεις μια αναβαθμιση σε 4.2.2 και μετα περνας μια ρομ της αρεσκειας σου (cm11 κατα την γνωμη μου) και εισαι αρχοντας.

 

Οδηγοι : Εγκατασταση ρομ (

) <-- Μετα αυτο

Εγκατασταση CWM ( http://www.youtube.com/watch?v=ugBY4SJHpOc ) <-- Πρωτα αυτο

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, δύο ερωτήσεις.

1. Πώς γ'ινεται να μεταφέρω τις επαφές από την sim στο τηλέφωνο?

2.Οταν περνάω καινούργια επαφή δέχεται μέχρι 13 χαρακτήρες είτε είναι Αγγλικά είτε Ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να δεχτεί περισσότερους?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δύο ερωτήσεις.

1. Πώς γ'ινεται να μεταφέρω τις επαφές από την sim στο τηλέφωνο?

2.Οταν περνάω καινούργια επαφή δέχεται μέχρι 13 χαρακτήρες είτε είναι Αγγλικά είτε Ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να δεχτεί περισσότερους?

 

Τις επαφές τις καταχωρείς πλεον στο google account σου για να συγχρονιζονται...

έτσι πέρνει όλα τα στοιχεία της επαφής.

 

Εαν την 1η φορά εισάγεις επαφές απο την SIM στην συνέχεια τις συγχρονίζεις μέσω του google account και τις μορφοποιείς μέσω του Gmail σου (στο PC)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 4.2.2 την ελληνικη ολα καλα το κινητο πεταει αλλα οταν παω να ανοιξω τα βίντεο απο την μαμισια εφαρμογη του μου κλείνει το πρόγραμμα. Ξερει κατι κανενας;
Link to comment
Share on other sites

'Περιεργη' διαθεσιμοτητα εχει αυτο το κινητο, γιατι ψαχνομαι να το αγορασω.

Αν και παγκοσμιως ειναι δημοφιλες γενικα, στο ebay το προσφερουν λιγοι, σε amazon το πηραν λιγοι. Στην δε ελλαδα, μεγαλα καταστηματα λιγα το φερνουν.

Καποια μικρα καταστηματα το φερνουν, σε φτηνη τιμη, αλλα καπου διαβασα οτι πιθανως ειναι παρα-εισαγωγη;

Για ενα τοσο mainstream κινητο περιμενα καλυτερη διαθεσιμοτητα (πχ πλαισιο, γερμανος, e-gate, δεν ειδα να το εχουν, δεν ξερω για voda-wind).

Προβληματιζομαι που να αγορασω.

 

-------------------------------------------------------------

 

Απο μεμβρανη προστασιας της οθονης τι θα προτεινατε?

Υπαρχει κατι σε tempered glass ή τι αλλο ειναι καλο και προστατευει, αφηνοντας ανεπαφη την εμπειρια με το κινητο;

(κατα προτιμηση με αντιχαρακτικη προστασια).

Μπορει καποιος να μου δωσει καποιο λινκ, κατα προτιμηση στο ebay, αλλα στην χειροτερη, εστω και αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τιμη σε mediamarkt?

 

-----

Την 4.4 εκδοση, υπαρχει καλη πληροφορηση αν θα την παρει official, ή μονο φημες;

 

------

 

Υπαρχει καμια λυση σε θηκη, για οποιον θελει να βαλει μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας με τροποιοιημενο καπακι-πλατη του κινητου;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Α)245 ευρω με την 4.2.2. Β) θα την παρει επισημα, αλλα ποτε;;; κανεις δεν ξερει.

 

Ευχαριστω.

Εντυπωση μου κανει. Αλλα s2 plus τα πουλανε στην αγορα με 4.1, και αλλα με 4.2.2?

 

Αληθεια, μπορω να ζητησω απο το καταστημα που θα αγορασω (και μιλω για αλλο καταστημα περα απο mmarkt που ειναι πιο τυπικοι σε αυτα 'τι προβλεπει ο κανονισμος του καταστηματος), να μου περασουν αν υπαρχει, νεοτερη official rom?

Link to comment
Share on other sites

Ζητησε τι εχεις να χασεις...αλλα και να μην στο κανουν μπορεις και μονος σου ειναι τοσο απλο και το φλασαρισμα αλλα και το ρουτ στα samsung, oρεξη να χεις, και απο ρομ κλπ γεματο το καλαθι του νοικοκυρη.χωρια που υπαρχουν τοσοι καθηγητες εγω μεσα που θα σε κανουν τσακαλι αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις μπαταρια οχι της samsung, αλλα γερμανικης κατασκευης;

Το δελεαρ δεν θα ηταν η τιμη, αλλα η χωρητικοτητα, καθως βλεπω οτι για το ιδιο μεγεθος βγαζουν 1750mA αντι για 1650 της original samsung.

 

Το gorilla glass πως ειναι στο συγκεκριμενο κινητο;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Να ρωτήσω κατι,μπορούμε να κάνουμε μόνο root χωρίς να αλλάξουμε ρομ? Απλά να μπορούμε να κάνουμε απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος?
Link to comment
Share on other sites

Απαντω και στους δυο απο πανω.:1)το gorilla glass...δεν ειναι σιγουρο οτι υπαρχει αλλοι γραφουν ναι αλλοι οχι και η σαμμυ δεν λεει τιποτε τετοιο.

2)Βεβαιως και μπορεις να κανεις μονο ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Eχθές η συσκευή αναβαθμίστηκε αυτόματα σε 4.2.2. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Απλά και γρήγορα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η σύνδεση με το pc. Οτι drivers κι αν έχω κατεβάσει, δεν το αναγνωρίζει με τίποτα.Ούτε σαν USB oύτε μέσω kies. Και με μια ματιά που έριξα στο διαδίκτυο συμπέρανα οτι πολύς κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Shit. Μετά την αναβάθμιση δεν μου αλλάζει τη γλώσσα εισαγωγής των επαφών. Μόνο Αγγλικά. Εκτός κι αν κάνω καμμια μακακία.

 

Akυρον. Πρέπει να ξαναεισάγω τις γλώσσες.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Eχθές η συσκευή αναβαθμίστηκε αυτόματα σε 4.2.2. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Απλά και γρήγορα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η σύνδεση με το pc. Οτι drivers κι αν έχω κατεβάσει, δεν το αναγνωρίζει με τίποτα.Ούτε σαν USB oύτε μέσω kies. Και με μια ματιά που έριξα στο διαδίκτυο συμπέρανα οτι πολύς κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Πως αναβαθμιστηκε αυτοματα μονη της; Εχει καποια εφαρμογη; Βρηκε οτι εχει βγαλει η samsung νεα εκδοση της rom για το κινητο και την κατεβασε και την εγκατεστησε;

Ολα οτι ειχες στο τηλεφωνο σου παρεμειναν οπως ηταν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα!

Είμαι καινούρια εδώ και χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας καθώς δεν σκαμπάζω και πολλά!! :O

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Galaxy Ace και δεν είχα καταφέρει να συνδεθώ ποτέ με το PC μου.Αλλά τώρα πρέπει να τα καταφέρω...Υπάρχει κάποιο Link που πρέπει να ακολουθήσω; Παίζει ρόλο ο υπολογιστής; Μήπως φταίνε τα VISTA μου;

Please όμως..μην μου απαντήσετε με περίεργες ορολογίες γιατί πάλι δεν θα καταφέρω τίποτα!!! :help:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις και κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου το Kies ώστε να περαστούν οι Drivers.

Μόλις γίνει η εγκατάσταση μπορείς να συνδέσεις μέσω USB το κινητό σου στον υπολογιστή και λογικά θα το αναγνωρίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!! Το εγκατέστησα και όλα είναι σούπερ!!!

Αν χρειαστώ βοήθεια θα επανέλθω. Ευχαριστώ και πάλι!!! :up:

Link to comment
Share on other sites

Πως αναβαθμιστηκε αυτοματα μονη της; Εχει καποια εφαρμογη; Βρηκε οτι εχει βγαλει η samsung νεα εκδοση της rom για το κινητο και την κατεβασε και την εγκατεστησε;

Ολα οτι ειχες στο τηλεφωνο σου παρεμειναν οπως ηταν;

 

Mε το που βρήκε δίκτυο, ξεκίνησε να κατεβάζει την αναβάθμιση. Το πήρα με 4.1.2 και εγκατέστησε την 4.2.2. Δεν τόχω πολυψάξει για να δω τι άλλαξε, αλλά εκ πρώτης όψεως δεν φαίνεται νάχει αλλάξει κάτι σημαντικό. Eπίσης έκανε και αυτόματη ενημέρωση κάποιων εφαρμογών. Το μόνο που κράσαρε ήταν το Avira το οποίο απεγκατέστησα και εγκατέστησα εκ νέου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβάζεις και κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου το Kies ώστε να περαστούν οι Drivers.

Μόλις γίνει η εγκατάσταση μπορείς να συνδέσεις μέσω USB το κινητό σου στον υπολογιστή και λογικά θα το αναγνωρίσει.

 

Εχω κατεβάσει το Kies αλλά δυστυχώς δεν μου αναγνωρίζει τη συσκευή. Μήπως δεν υποστηρίζει 64bit?

Link to comment
Share on other sites

To κινητο υποστηριζει την λειτουργια 'usb on the go' ή αλλιως otg?

 

Στην cm11 οχι ακομα...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στην cm11 οχι ακομα...

 

Ρε παιδια που βρισκουμε rom για το i9105;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...