Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβγαλα απο την πριζα πριν 10 ωρες (πληρης φορτιση) και ηταν και σε plane mode και το επιασα στα χερια μου τωρα!ειναι φυσιολογικο να κατεβει η μπαταρια στο 88% ;;;και ποιες ειναι οι ΥΠηρεσιες google που μου καταναλωνουν μπαταρια; Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εβγαλα απο την πριζα πριν 10 ωρες (πληρης φορτιση) και ηταν και σε plane mode και το επιασα στα χερια μου τωρα!ειναι φυσιολογικο να κατεβει η μπαταρια στο 88% ;;;και ποιες ειναι οι ΥΠηρεσιες google που μου καταναλωνουν μπαταρια; Ευχαριστω:)

Παιδια καλησπερα σε ολους εχω βαλει στην καρτα μνημης μια samsung class 10 64GB περιπου 100 τραγουδια και δεν βλεπη το κινητο τα τραγουδια τι κανω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Το πληρεστερο λογισμικο για την συσκευη μας ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5464860#post5464860

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

 

Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Το τηλέφωνο το έχει η κοπελιά και οταν θέλει να σταματήσει μια κλήση η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν μπορεί να τερματίσει την κλήση, οπότε και αναγκάζεται να βγάζει την μπαταρία.

 

Έκανα ενα hard reset αλλά το πρόβλημα παραμένει.. Κάποια ιδέα..??

Edited by George_Batzis
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Το τηλέφωνο το έχει η κοπελιά και οταν θέλει να σταματήσει μια κλήση η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν μπορεί να τερματίσει την κλήση, οπότε και αναγκάζεται να βγάζει την μπαταρία.

Έκανα ενα hard reset αλλά το πρόβλημα παραμένει.. Κάποια ιδέα..??

 

Μήπως έχει βάλει ζελατίνα στην οθόνη; Είναι πολύ πιθανό να ευθύνεται αυτή που δεν αφήνει τον αισθητήρα να "αντιληφθεί" την απομάκρυνση του προσώπου απ'τη συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

 

Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Το τηλέφωνο το έχει η κοπελιά και οταν θέλει να σταματήσει μια κλήση η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν μπορεί να τερματίσει την κλήση, οπότε και αναγκάζεται να βγάζει την μπαταρία.

 

Έκανα ενα hard reset αλλά το πρόβλημα παραμένει.. Κάποια ιδέα..??

 

 

Χρησιμοποιεί custom ή official λογισμικό;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το πληρεστερο λογισμικο για την συσκευη μας ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5464860#post5464860

 

καλημέρα ... μια και το κατέχεις όπως φαίνεται , φτιάξε όποτε σου περισσέψει χρόνος έναν οδηγό βήμα βήμα για αρχαρίους, μπας και δοκιμάσουμε και εμείς λίγη ανανέωση στη συσκευή μας :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ... μια και το κατέχεις όπως φαίνεται , φτιάξε όποτε σου περισσέψει χρόνος έναν οδηγό βήμα βήμα για αρχαρίους, μπας και δοκιμάσουμε και εμείς λίγη ανανέωση στη συσκευή μας :)

 

 

κατεβαζεις την ρομ και τα gapps και τα βαζεις στην sd,επειτα ακολουθεις αυτο τον οδηγο βημα προς βημα και εισαι ετοιμος :)

 

http://techbeasts.com/2013/10/21/how-to-install-cwm-root-samsung-galay-s2-plus-gt-i9105-i9105p-on-android-4-2-2-guide/

 

+ video tutorial

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις την ρομ και τα gapps και τα βαζεις στην sd,επειτα ακολουθεις αυτο τον οδηγο βημα προς βημα και εισαι ετοιμος :)

 

http://techbeasts.com/2013/10/21/how-to-install-cwm-root-samsung-galay-s2-plus-gt-i9105-i9105p-on-android-4-2-2-guide/

 

+ video tutorial

 

thanks , θα το μελετήσω και θα το προσπαθήσω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο ειναι φιλε.πεντε λεπτα θα σε παρει. Τωρα το κινητο μου παει σφαιρα,κουμπωσα και τον τελευταιο κερνελ nebula και ειμαι αρχοντας

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
να κάνω μια ερώτηση ίσως είναι και βλακία υπάρχει τρόπος για rootarisma χωρίς να συνδέσω το κινητό καθόλου στο pc ?
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση ίσως είναι και βλακία υπάρχει τρόπος για rootarisma χωρίς να συνδέσω το κινητό καθόλου στο pc ?

 

Δοκιμασε να φλασαρεις μονο το .zip με το supersu1.90,αν δεν το δεχτει τοτε θα πρεπει να περασεις και το custom recovery.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια βοήθεια παιδιά.

 

Έχω ρουτάρει το κινητό κανονικά με τη διαδικασία που περιγράφεται παραπάνω με το Odin κτλ.

Τώρα θέλω να περάσω ROM και GAPPS .

Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ με τις πιο πρόσφατες εκδόσεις τους γιατί έχω μπερδευτεί.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Μόλις πήρα το κινητό και ψάχνω για θήκη. Αν δεν κάνω λάθος οι διαστάσεις του S2 είναι ίδιες με του S2 Plus, και απ'ότι βλέπω στο ebay υπάρχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία για S2. Ξέρετε αν ταιριάζει μία θήκη για S2 στο κινητό μας;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Μόλις πήρα το κινητό και ψάχνω για θήκη. Αν δεν κάνω λάθος οι διαστάσεις του S2 είναι ίδιες με του S2 Plus, και απ'ότι βλέπω στο ebay υπάρχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία για S2. Ξέρετε αν ταιριάζει μία θήκη για S2 στο κινητό μας;

 

είναι ακριβώς το ίδιο. Το λέω γιατί η αδερφή μου έχει το S2 και εγώ το S2 plus.

Link to comment
Share on other sites

είναι ακριβώς το ίδιο. Το λέω γιατί η αδερφή μου έχει το S2 και εγώ το S2 plus.

ΔΕΝ είναι ακριβώς το ίδιο. Πολλές σκληρές δεν ταιριάζουν...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας ειναι ελαχιστα πιο παχυ απο το s2.

Το είχα τσεκαρει με μια θήκη και κινητο s2 που εχει ενας φιλος

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση firmware και την έκανα.

Τωρα το τηλεφωνο εχει Android 4.2.2 (απο 4.1.2) .

Μου αλλαξε και το μενου συντομεύσεων του τηλεφωνου (αυτο που κανουμε scroll απο πανω προς τα κατω,) και εβαλε το καινουργιο και με νεες λειτουργιες (λειτουργια αποκλεισμου κ.α.)

 

Οποιου του ερθει μήνυμα για αναβάθμιση, να εχει μπαταρία και wifi φουλ, γιατί για την αναβαθμηση θα "κατεβάσει" 661mb.

 

http://i161.photobucket.com/albums/t212/ckouko/Screenshot_2014-08-17-17-49-51.png

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου βγήκε και εμένα η αναβάθμιση. Επιτέλους... γιατί είχε αρχίσει να κολάει το ρημάδι άσχημα και ήμουν έτοιμη για format. Πολλές αλλαγές και φυσικά καλύτερα απο πρίν..
Link to comment
Share on other sites

Ευκολο ειναι φιλε.πεντε λεπτα θα σε παρει. Τωρα το κινητο μου παει σφαιρα,κουμπωσα και τον τελευταιο κερνελ nebula και ειμαι αρχοντας

 

καλημέρα, λοιπόν αξιώθηκα να βάλω σήμερα την pac rom, εντυπωσιακή κατ αρχήν να ρωτήσω όμως για τα προβλήματα που αντιμετωπίζω

δεν έχω επαφές μηνύματα

δεν έχω τις εφαρμογές που είχα

και δε βρίσκω τον τρόπο να βάλω τον λογαριασμό google που έχω ( δεν υπάρχει playstore και άλλες εφαρμογές για σύνδεση)

 

υπάρχουν λύσεις για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, λοιπόν αξιώθηκα να βάλω σήμερα την pac rom, εντυπωσιακή κατ αρχήν να ρωτήσω όμως για τα προβλήματα που αντιμετωπίζω

δεν έχω επαφές μηνύματα

δεν έχω τις εφαρμογές που είχα

και δε βρίσκω τον τρόπο να βάλω τον λογαριασμό google που έχω ( δεν υπάρχει playstore και άλλες εφαρμογές για σύνδεση)

 

υπάρχουν λύσεις για τα παραπάνω;

Gapps (Google apps) τα οποία θα προτείνονται σίγουρα στο ανάλογο thread τα πέρασες?

Πάντα με aosp/cm based Rom's χρειάζονται gapps αν θέλεις να έχεις τα περισσότερα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Gapps (Google apps) τα οποία θα προτείνονται σίγουρα στο ανάλογο thread τα πέρασες?

Πάντα με aosp/cm based Rom's χρειάζονται gapps αν θέλεις να έχεις τα περισσότερα που αναφέρεις.

 

δεν τα πέρασα αλλά και δεν το είδα κάπου ή δε το κατάλαβα

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνω; τώρα έχω ξαναεπιστρέψει στην αρχική rom

Link to comment
Share on other sites

δεν τα πέρασα αλλά και δεν το είδα κάπου ή δε το κατάλαβα

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνω; τώρα έχω ξαναεπιστρέψει στην αρχική rom

Κατεβάζεις το πακέτο που θέλεις και το κάνεις install from Sdcard μέσω recovery.

 

Μπορείς πάντα να πάρεις ένα nandroid backup μέσω recovery ώστε αν δεν σου αρέσει η μετάβαση μετά απλά να το επαναφέρεις αντί να στήνεις ξανά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το πακέτο που θέλεις και το κάνεις install from Sdcard μέσω recovery.

 

Μπορείς πάντα να πάρεις ένα nandroid backup μέσω recovery ώστε αν δεν σου αρέσει η μετάβαση μετά απλά να το επαναφέρεις αντί να στήνεις ξανά από την αρχή.

 

ευχαριστώ θα το ξαναπροσπαθήσω με το σωστό τρόπο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...