Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάω να το περάσω από Jiayu.es app και μου βγάζει error occured 145

 

Παιδιά, μην βάζετε τα recovery, αντιγράφοντας τα από το PC (ιδίως όταν έχετε περιβάλλον Windows). Προτιμήστε να τα κατεβάσετε απ'ευθείας από το τηλέφωνο. apotsi κατέβασε την από το τηλέφωνο και εγκατέστησε την με το

ΜοbileUncle (αφού την τοποθετήσεις στο top level directory της SD card). Θα εγκατασταθεί χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντιγράφω από το #1 ποστ οδηγίες

χρησιμοποιώντας το img που έδωσα στο ποστ #3318

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην βάζετε τα recovery, αντιγράφοντας τα από το PC (ιδίως όταν έχετε περιβάλλον Windows). Προτιμήστε να τα κατεβάσετε απ'ευθείας από το τηλέφωνο. apotsi κατέβασε την από το τηλέφωνο και εγκατέστησε την με το

ΜοbileUncle (αφού την τοποθετήσεις στο top level directory της SD card). Θα εγκατασταθεί χωρίς πρόβλημα...

Όλα καλά με αυτές τις οδηγίες.

 

Ευχαριστώ πολύ

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 24ωρο με την miui σε advance 2/32 το μοναδικο bug που εχω δει ειν@ι το οτι στις εισερχόμενες κλήσεις δεν μου βγάζει το ονομα του καλουντος. Βασικο πολυ αυτο για μενα οταν δεν θες να απαντησεις σε καποιες κλησεις....

Δεν εχει κολησει πουθενα, καμια επαννεκινηση και πολυ στρωτη καταναλωση μπαταρίας.

 

edit.

ενω με την official ειχα στα 10 πατηματα και 2 ακυρα!!!! με την miui δεν ειχα κανενα ή ενα. ισως βεβαια μπορει να φταει και η μεμβρανη προστασιας ...ισως και οχι...

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

Οι Επαφες σου, είναι στον GMAIL account σου?

Ειναι της μορφής +3069xxxxxxχχ ή "σκετες" 69xxxxx?

 

Εβαλες να συγχρονιστεί Gmail with Xiaomi account?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οι Επαφες σου, είναι στον GMAIL account σου?

Ειναι της μορφής +3069xxxxxxχχ ή "σκετες" 69xxxxx?

 

Εβαλες να συγχρονιστεί Gmail with Xiaomi account?

ναι ειναι στο gmail και συχρονισμενες με το xiaomi acoount μιας και προυπηρχε ο λογαρασμος του κινητου ;)αλλωστε το αναφερει ο ρωσσος και αυτος σαν bug..!

αυτο που προσεξα τωρα ειναι το εξης οτι προσπαθωντας να παιξει το τερασριο σε απαιτησεις παιχνιδι realracing 3( το οποιο το εχω σαν δοκιμη γραφικων και ταχυτητας) ενω στην ofiicial ετρεχε απροβληματιστα, στην miui κολλαει και χρειαζεται να αφαιρεσω την μπαταρια για να επανελθει. τωρα ξανα εβαλα την Official Μηπως και φταει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Real Racing: Το κατεβάζω (896Mb) για να δοκιμάσω

 

Δεν ειπες αν οι Επαφές ειναι της μορφής +3069xxxxxxχχ ή "σκετες" 69xxxxx?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Real Racing: Το κατεβάζω (896Mb) για να δοκιμάσω

 

Δεν ειπες αν οι Επαφές ειναι της μορφής +3069xxxxxxχχ ή "σκετες" 69xxxxx?

 

ειναι mix gril Αντωνη αλλα το παραπανω bug συμβαινει σε ολες τις επαφες μιας και το δοκιμασα και αυτο μηπως και φταει

 

(αυτο το οτι απο ρομ σε ρομ για να διαβασει το συνολο της μνημης και να το εμφανισει πρεπει καποιες φορες να κανεις format της καρτας ποτε δεν μπορεσα να το καταλαβω!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω καταφέρει, γιατί έχει captcha με κυριλλικούς χαρακτήρες...!

 

Ακολουθώντας τις οδηγίες του aiakos, εφτιαξα (και πέρασα επιτυχημένα) CMW 6.0.4.4

Σας το προτείνω!

Εχει ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ για Mediatek επεξεργαστες, μεγαλύτερη γραμματοσειρά (ειναι πολύ πιο ευανάγνωστο), εγκαθίσταται εύκολα μέσω MobileUncleTools.

 

απο εμπειρεια σε nexus s πολλα προβληματακια λυνοντουσαν με ενα fix permissions κατι που δεν εχει η παραπανω recovery. για παραδειγμα, το παιχνιδι που προανεφερα(real racing 3) εκανε frozen την συσκευη. περασα το παλιο recovery και με fix permissions επαιξε.

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

παρέλαβα σήμερα από minideal το advanced με την G4HG 20130816-151656.

 

όταν πάω να ανοίξω μέιλ μου βγάζει unfortunately email has stopped.

 

αυτό λύνεται με κάποιο τρόπο πέρα από το να βάλω άλλη rom?

 

αν όχι ποια rom να περάσω? από το jiayu.es???

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

παρέλαβα σήμερα από minideal το advanced με την G4HG 20130816-151656.

 

όταν πάω να ανοίξω μέιλ μου βγάζει unfortunately email has stopped.

 

αυτό λύνεται με κάποιο τρόπο πέρα από το να βάλω άλλη rom?

 

αν όχι ποια rom να περάσω? από το jiayu.es???

 

καλησπερα και καλως ηρθες

εαν θες official βαλε αυτην http://pan.baidu.com/share/link?shareid=1188578576&uk=1680007479 την τελευταια αναβαθμισμενη αλλα να ξερεις οτι δεν εχει Ελληνικα και κανει ενα σκαλοπατη η ενδειξη της μπααριας απο το 34 % στο 14%

 

εαν παλι θες miui για τη δικη μας συσκευη ειναι αυτη η ρομ http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4hg-miui/

και για recovery απο εδω http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=G4T

Link to comment
Share on other sites

Μου πεταει συνεχεια installation aborted και στις 2 Miui on G4..........:mad:

Tι λετε να φταιει? Μην πει καποιος τα zip-corrupted γιατι τα εχω κατεβασει απο 2 φορες!:worry:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου πεταει συνεχεια installation aborted και στις 2 Miui on G4..........:mad:

Tι λετε να φταιει? Μην πει καποιος τα zip-corrupted γιατι τα εχω κατεβασει απο 2 φορες!:worry:

 

Κατεβασε το απευθείας στο κινητο και δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Real Racing: Το κατεβάζω (896Mb) για να δοκιμάσω

 

Κατέβηκε το σχεδόν 1Gb παιχνίδι, αλλα και σε μένα (με MIUI) κολλησε στην εκκίνηση...

Εγραψα στο aiakos για να "βοηθήσει" να εντοπίσουμε CWM έκδοση με το Fix Permissions inlcuded, ωστε να "φτιάξω" CMW που να το περιέχει

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

παρέλαβα σήμερα από minideal το advanced με την G4HG 20130816-151656.

 

όταν πάω να ανοίξω μέιλ μου βγάζει unfortunately email has stopped.

 

Απ' ό,τι έχω δει, όλες οι ROM που βάζει το MiniDeal φαίνονται να έχουν το ίδιο πρόβλημα (το έχω δει σε Lenovo A660, Jiayu G3S και τώρα και το G4 του φίλου εδώ).

Το apk που φαίνεται να 'σκάει' είναι το Exchange Services, και (από 1-2 περιπτώσεις που και πάλι είδα σε άλλους - εγώ έβαλα κατευθείαν άλλη ROM, οπότε δεν... πρόλαβα να δω το πρόβλημα!) φαίνεται να λύνεται αντιγράφοντας το apk (Exchange2.apk και Exchange2.odex, αν θυμάμαι καλά - δεν έχω τηλέφωνο κοντά μου για να το επιβεβαιώσω τώρα που γράφω...) από άλλο τηλέφωνο με όμοια έκδοση λειτουργικού, αλλά... όχι του MiniDeal!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

παρέλαβα σήμερα από minideal το advanced με την G4HG 20130816-151656.

 

όταν πάω να ανοίξω μέιλ μου βγάζει unfortunately email has stopped.

 

αυτό λύνεται με κάποιο τρόπο πέρα από το να βάλω άλλη rom?

 

αν όχι ποια rom να περάσω? από το jiayu.es???

 

Έχω το 1/4 με παλιότερη rom και μου κάνει το ίδιο.

 

Έβαλα άλλο πρόγραμμα email και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετα απο σχεδον 24ωρο με την miui σε advance 2/32 το μοναδικο bug που εχω δει ειν@ι το οτι στις εισερχόμενες κλήσεις δεν μου βγάζει το ονομα του καλουντος. Βασικο πολυ αυτο για μενα οταν δεν θες να απαντησεις σε καποιες κλησεις....

Αν είσαι rooted βάλε το gravity box και κανε το σχετικό tweak. Έχει τόσες επιλογές το συγκεκριμένο που είναι must have.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι rooted βάλε το gravity box και κανε το σχετικό tweak. Έχει τόσες επιλογές το συγκεκριμένο που είναι must have.

 

Gravity Box και MIUI δεν κολλάνε (σύμφωνα με τον δημιουργό...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Real Racing: Το κατεβάζω (896Mb) για να δοκιμάσω

 

Δεν ειπες αν οι Επαφές ειναι της μορφής +3069xxxxxxχχ ή "σκετες" 69xxxxx?

 

Κατέβηκε το σχεδόν 1Gb παιχνίδι, αλλα και σε μένα (με MIUI) κολλησε στην εκκίνηση...

Εγραψα στο aiakos για να "βοηθήσει" να εντοπίσουμε CWM έκδοση με το Fix Permissions inlcuded, ωστε να "φτιάξω" CMW που να το περιέχει

 

λοιπον ξανα γυρισα στιγμιαια σε official αλλα και εκει δεν επαιξε το realracing. περασα το παλαιο recovery, εκανα fix permisions και επαιξε super. ξανα εβαλα miui λοιπον, και ολα κομπλε.μετα απο fix permissions επαιξε και εδω. τωρα μου κανει αλλο κουφο, οπως εια και πιο πανω στο θεμα με τις εισερχομενες κλησεις, αλλες τις εμφανιζει με ονομα καλουντος και αλλες χωρις. ισως φταει οπως ειπες το +3069χχχχχχχ και το 69χχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις Settings στην οθόνη που βλέπεις τα Recent Calls, εχει μερικές επιλογές (Identify unknown numbers, Telocation) που ίσως βοηθήσουν...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω δυο εκκρεμότητες:

 

Α. 160 χαρακτήρες, στην "μαμα" SMS εφαρμογή, σε MIUI, μπορούμε να έχουμε?

Β. Ψάχνω κάποιον με Miui (εφόσον έχει Xiaomi account) να δοκιμάσω το σύστημα αποστολής SMS μέσω MiCloud (στα πρότυπα της Apple και του iMessage φαντάζομαι...), κανείς ενδιαφερόμενος? (κντ με PM, please)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εγκατάσταση και των δυο MIUI στην συσκευή μου η οποία είχε firmware από to2c. (έχω κρατήσει backup) και αντιθέτως με του asot έμενα μου κάνει auto shutdown και σκαλοπάτι στην μπαταρία. Μήπως φταίει ο kernel? Aλλάζει ο kernel όταν βάζεις νέα rom? Μπορεί αυτές οι ερωτήσεις να σας φαίνονται αστείες άλλα είμαι και λίγο άσχετος.:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 1/4 με παλιότερη rom και μου κάνει το ίδιο.

 

Έβαλα άλλο πρόγραμμα email και ησύχασα.

 

έβαλα την τελευταία ρομ από το jiayu.es και όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω δυο εκκρεμότητες:

 

Α. 160 χαρακτήρες, στην "μαμα" SMS εφαρμογή, σε MIUI, μπορούμε να έχουμε?

Β. Ψάχνω κάποιον με Miui (εφόσον έχει Xiaomi account) να δοκιμάσω το σύστημα αποστολής SMS μέσω MiCloud (στα πρότυπα της Apple και του iMessage φαντάζομαι...), κανείς ενδιαφερόμενος? (κντ με PM, please)

 

θα δοκιμασω και αυτο το setting και θα σου πω...... μετα λεω να δοκιμασω με +30..... και χωρις +30....

 

A.δοκιμασε το A.I TYPE KEYBOARD απο goolge play

B. εχεις π.μ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...