Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως αυτο συμβαίνει όταν συνδέεσαι με δεδομένα; Έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση δεδομένων; Αυτο το βρίσκεις μεσα στον browser, στις ρυθμίσεις.

 

 

 

Σε μένα ο uc browser κρασαρει δίχως αύριο. Ο internet explorer συγχρονίζεται άψογα με τα w8.1 και παίρνει αυτόματα καρτέλες κλπ.

 

Κρασάρει?? Τι συσκευή έχεις γιατί σε μένα δεν έχει κρασάρει ούτε μια φορά...περίεργο...

 

Τι εννοείς παίρνει καρτέλες αυτόματα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Lumia 630 που είχα κρασαρε συνέχεια. Ασφαλώς λόγω 512mb ram. Αλλά ακόμη και όταν τον δοκίμασα στο 640 πάλι μου κρασαρε. Όχι το ίδιο συχνά, αλλά το έκανε.

 

 

 

Οταν λέω για τον συγχρονισμό τι εννοώ. Όταν συνδέσεις στο PC σου με Win8 ή 10, τον λογαριασμό Microsoft που έχεις και στο κινητό σου, τότε γίνεται ένας συγχρονισμός σε κάποιες εφαρμογές (OneNote, Internet Explorer, Office κλπ). Έτσι λοιπόν, οι φάκελοι αγαπημένων περνάνε στο κινητό όπως ακριβώς τους τακτοποιήσεις στον explorer σου. Χωρίς να κανεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έρχονται τα μηνύματα από το βαιμπερ...ξερει κανεις γιατί;

Έχω το Lumia το 930 με Windows 8.1

 

Για να δω τα μηνύματα πρέπει να ανοίξω εγώ την εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έρχονται τα μηνύματα από το βαιμπερ...ξερει κανεις γιατί;

Έχω το Lumia το 930 με Windows 8.1

 

Για να δω τα μηνύματα πρέπει να ανοίξω εγώ την εφαρμογή..

 

Μία από τα ίδια εδώ και 2 ώρες που μιλάω

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

βαζεις χωρα uk γλωσσα uk και κατεβαζεις..πρην την ανοιξεις εχεις βγαλει σιμ..την ανοιγεις και απενεργοποιεις το location check. ξανα βαζεις καρτα και εισαι ετοιμος!!

 

Η γλωσσα μας το χαλαγε. Ολα ΟΚ πλεον :up:

 

Μας ξανάρθες????

 

Περασα να πω ενα γεια. Ειμαι χωρις WP για την ωρα, αλλα εχω δωσει σε δικα μου ατομα το 820 και το 925 και με αναγκαζουν να θυμηθω τα παλια :)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να κανεις σε Nokia Lumia 930 τον uc browser προεπιλεγμένο πρόγραμμα αντί του internet explorer. Γτ σε οποιοδήποτε λινκ κι αν πατήσεις ανοίγει μέσω i.e...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φαίνομαι συνδεδεμένος στο viber συνέχεια. Προσπάθησα να το αφήσω να "παίζει" στο παρασκήνιο, μα πάλι με βγάζει εκτός σύνδεσης. Υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φαίνομαι συνδεδεμένος στο viber συνέχεια. Προσπάθησα να το αφήσω να "παίζει" στο παρασκήνιο, μα πάλι με βγάζει εκτός σύνδεσης. Υπάρχει τρόπος;

 

Όχι φίλε μου δεν γίνετε στα windows στο Viber να φαίνεσαι συνέχεια συνδεδεμένος, μετά από δέκα λεπτά ακριβώς σε δείχνει αποσυνδεδεμένο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το που το κλείνω με εμφανίζει εκτός σύνδεσης. Ακόμα και τηλέφωνο να δεχτώ δεν μπορώ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλη εφαρμογή όπως το whats app που να μπορώ να είμαι on line συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως αυτο που δεν δουλεύει καθόλου είναι το Skype. Τις τελευταίες δυο εβδομάδες το χρησιμοποιώ από υπολογιστή σχεδόν καθημερινά και δεν μου εχει έρθει ούτε ενα μήνυμα. Επίσης όταν το ανοίγω πάλι δεν έρχονται τα μηνύματα που έχω ανταλλάξει τελευταία. Νεκρή εφαρμογή....
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες νομιζω οτι βρηκα πως μπορεις να κανεις την εφαρμογη του βαιμπερ να στελνει ειδοποιησεις ακομα και οταν το κινητο ειναι σε αναμονη...χωρις δηλαδη να δουλευει η εφαρμογη εκεινη την ωρα....Προς το παρων εμενα δουλευει κατα αυτον τον τροπο....δοκιμαστε το και εσεις και πειτε μου.....Λογικα θα δουλευει και σε skype και σε ολα τα συναφη..

 

Εχω τα 8.1 οποτε με βαση αυτα θα σας πω....Αντιστοιχα κινηθειτε και οσοι εχετε τα 10αρια μηπως δουλεψει...

 

Πατε στις ρυθμισεις--->οθονη κλειδωματος--->πατατε εκει που λεει ''Επιλεξτε εφαρμογες για εμφανιση γρηγορης καταστασης'' και προσθεστε το viber ή to skype ή οποια εφαρμογη θελετε....

 

Μετα απο αυτο θα πρεπει να δεχεστε μηνυματα κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες νομιζω οτι βρηκα πως μπορεις να κανεις την εφαρμογη του βαιμπερ να στελνει ειδοποιησεις ακομα και οταν το κινητο ειναι σε αναμονη...χωρις δηλαδη να δουλευει η εφαρμογη εκεινη την ωρα....Προς το παρων εμενα δουλευει κατα αυτον τον τροπο....δοκιμαστε το και εσεις και πειτε μου.....Λογικα θα δουλευει και σε skype και σε ολα τα συναφη..

 

 

 

 

 

Εχω τα 8.1 οποτε με βαση αυτα θα σας πω....Αντιστοιχα κινηθειτε και οσοι εχετε τα 10αρια μηπως δουλεψει...

 

 

 

 

 

Πατε στις ρυθμισεις--->οθονη κλειδωματος--->πατατε εκει που λεει ''Επιλεξτε εφαρμογες για εμφανιση γρηγορης καταστασης'' και προσθεστε το viber ή to skype ή οποια εφαρμογη θελετε....

 

 

 

 

 

Μετα απο αυτο θα πρεπει να δεχεστε μηνυματα κανονικα!

 

 

 

Σωστο,αυτο που λες. Ειναι απο τα πρωτα που εκανα οταν πηρα το τηλ και δεν ειχα ποτε προβλημα με ειδοποιησεις(μιλαω για viber). Ερχονται κανονικα και στα 8.1 αλλα και στα 10 που εχω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες νομιζω οτι βρηκα πως μπορεις να κανεις την εφαρμογη του βαιμπερ να στελνει ειδοποιησεις ακομα και οταν το κινητο ειναι σε αναμονη...χωρις δηλαδη να δουλευει η εφαρμογη εκεινη την ωρα....Προς το παρων εμενα δουλευει κατα αυτον τον τροπο....δοκιμαστε το και εσεις και πειτε μου.....Λογικα θα δουλευει και σε skype και σε ολα τα συναφη..

 

Εχω τα 8.1 οποτε με βαση αυτα θα σας πω....Αντιστοιχα κινηθειτε και οσοι εχετε τα 10αρια μηπως δουλεψει...

 

Πατε στις ρυθμισεις--->οθονη κλειδωματος--->πατατε εκει που λεει ''Επιλεξτε εφαρμογες για εμφανιση γρηγορης καταστασης'' και προσθεστε το viber ή to skype ή οποια εφαρμογη θελετε....

 

Μετα απο αυτο θα πρεπει να δεχεστε μηνυματα κανονικα!

 

Όντως δουλεύει! Ευχαριστώ πολύ!

 

Δυστυχώς, μέχρι 5 εφαρμογές μπορούν να μπουν σε αυτή τη "λίστα" και δεν ξέρω αν θα δέχομαι ειδοποιήσεις των mail αν δεν είναι σε αυτή τη λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει! Ευχαριστώ πολύ!

 

Δυστυχώς, μέχρι 5 εφαρμογές μπορούν να μπουν σε αυτή τη "λίστα" και δεν ξέρω αν θα δέχομαι ειδοποιήσεις των mail αν δεν είναι σε αυτή τη λίστα.

 

Ειδικά για τα mails, δε θα έχεις κανένα θέμα. Είναι πιο "κύρια" λειτουργία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε νομίζω δεν έχει καμια σχέση... Το μόνο που σου κάνει είναι για να σου δείχνει το εικονίδιο όταν σου έρχεται ειδοποίηση όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο ή από την glance screen..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε νομίζω δεν έχει καμια σχέση... Το μόνο που σου κάνει είναι για να σου δείχνει το εικονίδιο όταν σου έρχεται ειδοποίηση όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο ή από την glance screen..

 

Πάντως η ειδοποίηση σου έρχεται!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως δουλεύει...Η μόνη ******* είναι ότι σε αφήνει μέχρι 5 εφαρμογές..

 

Μπορεί να δει κάποιο απο τα παιδια που εχουν βάλει τα 10αρια αν εκει σε αφηνει παραπανω??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως δουλεύει...Η μόνη ******* είναι ότι σε αφήνει μέχρι 5 εφαρμογές..

 

Μπορεί να δει κάποιο απο τα παιδια που εχουν βάλει τα 10αρια αν εκει σε αφηνει παραπανω??

 

Και στα 10άρια μέχρι 5 αφήνει αλλά δεν θα έχεις τέτοια θέματα... Υπάρχουν αισθητές βελτιώσεις...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό MSFT, με τις εφαρμογές πλοήγησης που έχει, μπορώ να βάζω μια διεύθυνση αυτόματα από το GMaps (τις συντεταγμένες) και να μου δίνει τη δυνατότητα μέσω τοποθεσίας να πηγαίνω?

Είναι το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει στα WP και το επείγομαι καθώς θέλω να κάνω την επιστροφή και είναι το μόνο που με εμποδίζει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δουλευει τωρα και οχι πριν, το θεωρώ τυχαίο, εγω το έχω τικαρισμενο εδώ και ενάμιση χρόνο το viber και είχα πάντα θέμα με τις ειδοποιήσεις, μια ερχόντουσαν μια όχι, από τότε που το μετακίνησα στο τηλέφωνο από την SD, μου δουλεύει σχεδόν τέλεια.. άμα έχετε 20 εφαρμογές που περιμένετε ειδοποίηση θα δουλεύουν μόνο οι 5; όχι βέβαια γιατί είναι άλλη η δουλεια του τικαρισματος.. Άλλωστε τόσες ειδοποιήσεις σας έρχονται χωρίς να είναι μέσα στις 5. Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό MSFT, με τις εφαρμογές πλοήγησης που έχει, μπορώ να βάζω μια διεύθυνση αυτόματα από το GMaps (τις συντεταγμένες) και να μου δίνει τη δυνατότητα μέσω τοποθεσίας να πηγαίνω?

Είναι το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει στα WP και το επείγομαι καθώς θέλω να κάνω την επιστροφή και είναι το μόνο που με εμποδίζει.

 

Δεν έχω εγκατεστημένους Gmaps σαν εφαρμογή για να ξέρω αν το συγκεκριμένο format των συντεταγμένων υποστηρίζεται, αλλά στο HERE Maps που είναι η εφαρμογή πλοήγησης που είναι εγκατεστημένη στο τηλέφωνο μπορείς να του δώσεις συντεταγμένες κανονικά και να σου βγάλει οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Ερώτηση : υπάρχει η δυνατότητα στα WP 8.1 ή στα 10άρια να συνδέσουμε την WP συσκευή μας με HDMI σε μεγάλη οθόνη/tv ώστε να προβάλλεται το περιεχόμενο εκεί?

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...