Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω πως μάλλον δεν υπάρχει τρόπος εφαρμογές που έχω αγοράσει από το play store και είναι διαθέσιμες και σε windows phone να μην τις πληρώσω δυο φορές. Δεν είναι όμως κάπως παράξενο αυτό;

 

Πράγματι, αυτό δεν γίνεται. Γιατί είναι παράξενο; Είναι διαφορετικά καταστήματα με διαφορετικές εφαρμογές που δεν έχουν σχέση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πράγματι, αυτό δεν γίνεται. Γιατί είναι παράξενο; Είναι διαφορετικά καταστήματα με διαφορετικές εφαρμογές που δεν έχουν σχέση.

Για να μιλήσω λίγο πιο συγκεκριμένα, αναφέρομαι στην εφαρμογή unified remote που χρησιμοποιώ συνέχεια, κάθε μέρα και είναι η πρώτη που βάζω στο τηλέφωνο. Την έχω αγοράσει για το android και την έχω σε σε trial στο WP. Ο δημιουργός είναι ίδιος, δηλαδή το κατάστημα. Η αγορά που απευθύνεται είναι διαφορετική.

Εντάξει, επειδή είναι πολύ σημαντική για μένα, πρέπει να την αγοράσω και στο WP.

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλήσω λίγο πιο συγκεκριμένα, αναφέρομαι στην εφαρμογή unified remote που χρησιμοποιώ συνέχεια, κάθε μέρα και είναι η πρώτη που βάζω στο τηλέφωνο. Την έχω αγοράσει για το android και την έχω σε σε trial στο WP. Ο δημιουργός είναι ίδιος, δηλαδή το κατάστημα. Η αγορά που απευθύνεται είναι διαφορετική.

Εντάξει, επειδή είναι πολύ σημαντική για μένα, πρέπει να την αγοράσω και στο WP.

 

Αυτό εξαρτάται από τον developer σε ποιο κατάστημα θα την διαθέσει δωρεάν και σε ποιο θα την έχει επί πληρωμή.

 

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει καμια εφαρμογή για βιντεοκληση;εκτός skipe

 

 

Προς το παρόν μόνο Skype.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει καμια εφαρμογή για βιντεοκληση;εκτός skipe

 

 

υπάρχουν πολλές , μια που μου έρχεται στο μυαλό τώρα και σχετικά καλή και γνωστή είναι το ooVoo

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/oovoo-video-call/7b7772c6-3fe6-4dc1-a6cf-b611777a9781

 

WeChat

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/wechat/23e1505b-9383-4ed4-9195-da23a3442820

 

 

και αλλες

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει καμια εφαρμογή για βιντεοκληση;εκτός skipe

 

υπάρχουν πολλές , μια που μου έρχεται στο μυαλό τώρα και σχετικά καλή και γνωστή είναι το ooVoo

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/oovoo-video-call/7b7772c6-3fe6-4dc1-a6cf-b611777a9781

 

WeChat

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/wechat/23e1505b-9383-4ed4-9195-da23a3442820

και αλλες

 

Τελευταια εβαλε και το LINE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια απορία μιας και είμαι καινούριος στα windows .

Ένας γνωστός μου είπε ότι πρέπει να βάλω antivirus στο κινητό , μιας και τα windows είναι ευάλωτο σύστημα επειδή είναι ανοιχτό , εγώ ξέρω το αντίθετο .

Ισχύει κάτι τέτοιο και αν ισχύει έχετε να μου προτείνετε κάποιο antivirus ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια απορία μιας και είμαι καινούριος στα windows .

Ένας γνωστός μου είπε ότι πρέπει να βάλω antivirus στο κινητό , μιας και τα windows είναι ευάλωτο σύστημα επειδή είναι ανοιχτό , εγώ ξέρω το αντίθετο .

Ισχύει κάτι τέτοιο και αν ισχύει έχετε να μου προτείνετε κάποιο antivirus ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Αρχικά τα Windows Phone είναι ένα κλειστό λειτουργικό σύστημα και όχι ιδιαίτερα ευάλωτο. Κατά τη γνώμη μου τα antivirus είναι άχρηστα στα WP, άσε που έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο store.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια απορία μιας και είμαι καινούριος στα windows .

Ένας γνωστός μου είπε ότι πρέπει να βάλω antivirus στο κινητό , μιας και τα windows είναι ευάλωτο σύστημα επειδή είναι ανοιχτό , εγώ ξέρω το αντίθετο .

Ισχύει κάτι τέτοιο και αν ισχύει έχετε να μου προτείνετε κάποιο antivirus ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Να μην εμπιστεύεσαι τις τεχνολογικές γνώσεις του συγκεκριμένου γνωστού σαυ.

Μιλάμε πάντα για τα Windows Phone 8/8.1 που έχει το κινητό σου.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια σας. Έχω εντυπωσιαστεί από τη συγκεκριμένη συσκευή κ σκέφτομαι το βήμα σε wp απλά τόσα χρόνια χρήστης android με κάνει να διστάζω.

 

 

 

Αν είσαι power user κάτσε στο Android :)

 

Εγώ από το Android μου λείπει το swift key keyboard,και η εφαρμογές στο store πχ βγαίνουν κάτι ωραίες Εφαρμογές Hyundai vr+ Acar και είναι μόνο για Android και IOS .

 

Θέλει τεράστια δουλειά στο store ακόμα ,αυτό θα σου λείψει σίγουρα

 

;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι power user κάτσε στο Android :)

 

Εγώ από το Android μου λείπει το swift key keyboard,και η εφαρμογές στο store πχ βγαίνουν κάτι ωραίες Εφαρμογές Hyundai vr+ Acar και είναι μόνο για Android και IOS .

 

Θέλει τεράστια δουλειά στο store ακόμα ,αυτό θα σου λείψει σίγουρα

 

;)

 

Αυτό ακριβώς ειναι που με προβληματίζει. Το ξέρω ότι ειναι ελλιπές σε σχέση με τις άλλες 2 πλατφόρμες. Αυτό που σκέφτομαι κυρίως ειναι το αν κάποιες κύριες εφαρμογές όπως viber Gmail dropbox λειτουργούν σωστά. Πχ αν λαμβάνοντας μην στο viber έχω ειδοποίηση σε πραγματικό χρόνο η αν πρέπει να μπαίνω κάθε 3 κ λίγο στην εφαρμογή να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πει καμια εφαρμογή για βιντεοκληση;εκτός skipe

Βάλε το line. H καλύτερη εφαρμογή για βιντεοκλήσεις, chat, και ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εβαλα το developers preview και πηρα την τελευταια denim

 

φανταζομαι θα παιρνω κ stable εκδοσεις ε?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή του dropbox ωραία αλλά υπάρχει τρόπος να μπορούμε να συγχρονίζουμε αρχεία χωρίς να ανοίγουμε την εφαρμογή; Δηλαδή μέσα από την έκθεση πατώντας το κουμπί της κοινοποίησης να εμφανίζεται το dropbox και εκεί γιατί μου εμφανίζει τα πάντα εκτός από αυτό.

 

Απ' οτι φαινεται θα το κανει η νεα εκδοση που βγηκε, αυτο που ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ειναι που με προβληματίζει. Το ξέρω ότι ειναι ελλιπές σε σχέση με τις άλλες 2 πλατφόρμες. Αυτό που σκέφτομαι κυρίως ειναι το αν κάποιες κύριες εφαρμογές όπως viber Gmail dropbox λειτουργούν σωστά. Πχ αν λαμβάνοντας μην στο viber έχω ειδοποίηση σε πραγματικό χρόνο η αν πρέπει να μπαίνω κάθε 3 κ λίγο στην εφαρμογή να το δω.

 

Ναι, σε πραγματικό χρόνο. Κανένα πρόβλημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σε πραγματικο χρονο και με την οικονομια μπαταριας ενεργοποιημενη ερχονται σε εμενα (εχω ενεργοποιησει λειτουργεια στο παρασκηνιο παντα).
Link to comment
Share on other sites

1) Όταν με preview for developers έχεις πάρει κανονικά κάποιες αναβαθμίσεις ποια είναι η διαδικασία κατόπιν να πάρεις official;

2) Η εφαρμογή private hub έχει μία διαδικασία για να "κρύβεις" βίντεο αρχεία και όχι μόνο. Γνωρίζει κάποιος που αποθηκεύονται; Υπάρχει δυνατότητα να αποθηκευτούν σε micro sd;

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τις εφαρμογές YouTube; είχα μια πάτησα τώρα να παίξω βίντεο και δεν ξεκινάει. Έκανα επανεκκίνηση πάλι το ίδιο, λέω πάει η εφαρμογή φταίει, βάζω tubepro πατάω play και με πάει στο mobile σαιτ του YouTube.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κάποια εφαρμογή παρόμοια με την my shift work for android ή έστω μία εφαρμογή με την οποία θα μπορώ ένα γεγονός στο ημερολόγιο να το κάνω να εμφανίζεται κάθε 244 ημέρες για παράδειγμα ή κάθε 32 εβδομάδες.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τις εφαρμογές YouTube; είχα μια πάτησα τώρα να παίξω βίντεο και δεν ξεκινάει. Έκανα επανεκκίνηση πάλι το ίδιο, λέω πάει η εφαρμογή φταίει, βάζω tubepro πατάω play και με πάει στο mobile σαιτ του YouTube.

 

Έχω το myTube και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Μήπως έχει θέμα εφαρμογή; Ρώτησε το developer.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τις εφαρμογές YouTube; είχα μια πάτησα τώρα να παίξω βίντεο και δεν ξεκινάει. Έκανα επανεκκίνηση πάλι το ίδιο, λέω πάει η εφαρμογή φταίει, βάζω tubepro πατάω play και με πάει στο mobile σαιτ του YouTube.

 

Και σε εμένα το ίδιο, κανένα πρόβλημα και με τις πέντε εφαρμογές που έχω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για youtube.. έπειτα από το mytube που δεν θέλει να κάνει με τίποτα το update, είπα να δοκιμάσω το onetube pro. Η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν έχει επιλογή να σου εμφανίζει τις λίστες που έχεις δημιουργήσει?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για youtube.. έπειτα από το mytube που δεν θέλει να κάνει με τίποτα το update, είπα να δοκιμάσω το onetube pro. Η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν έχει επιλογή να σου εμφανίζει τις λίστες που έχεις δημιουργήσει?

 

Μιας και είπες για update του mytube, θα γίνει ποτέ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για youtube.. έπειτα από το mytube που δεν θέλει να κάνει με τίποτα το update, είπα να δοκιμάσω το onetube pro. Η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν έχει επιλογή να σου εμφανίζει τις λίστες που έχεις δημιουργήσει?

 

Δοκίμασε την tube cast μακράν η καλύτερη!εχω και τα δυο και εκεί που έλεγα ότι το mytube είναι ο καλύτερο...ήρθε το tube cast και τα έσβησε όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...