Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω για καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες που χρειαζομαι να υπαρχουν και στα windows λογισμικο: θελω μια εφαρμογη για μαγνητοφωνηση μια εφαρμογη για αυτοματη εγγραφη ολων των κλησεων(εισερχομενες-εξερχομενες) και μια εφαρμογη για τηλεκοντρολ TV κτλ.Αυτες λογω δουλειας τις χρειαζομαι οπωσδηποτε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, έχω ένα ativ s το οποίο έχει κάψει το usb του και θέλω να πάρω backup. ποια εφαρμογή προτείνετε παρόμοια με το superbeam ώστε να στείλω τα αρχεία στο άλλο μου τηλέφωνο-android?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω για καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες που χρειαζομαι να υπαρχουν και στα windows λογισμικο: θελω μια εφαρμογη για μαγνητοφωνηση μια εφαρμογη για αυτοματη εγγραφη ολων των κλησεων(εισερχομενες-εξερχομενες) και μια εφαρμογη για τηλεκοντρολ TV κτλ.Αυτες λογω δουλειας τις χρειαζομαι οπωσδηποτε.

 

Για μαγνητοφώνηση νομίζω έχει ήδη! Για εγγραφή κλήσεων μάλλον θα πρέπει να περιμένεις τα 10αρια! Δεν ξέρω αν υπάρχει καποια αξιόπιστη εφαρμογη εγγραφής κλήσεων στο store!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα ativ s το οποίο έχει κάψει το usb του και θέλω να πάρω backup. ποια εφαρμογή προτείνετε παρόμοια με το superbeam ώστε να στείλω τα αρχεία στο άλλο μου τηλέφωνο-android?

 

Εξαρτάτε για τι αρχεία μιλάς. Η εύκολη λύση είναι να τα ανεβάσεις στο onedrive. (Φωτογραφιες βίντεο αρχεία office PDF κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να περάσω στο Ativ τη beta έκδοση του Facebook μέσω Google που δίνει το link του Windows Store κι ανοίγει απευθείας στη συσκευή, αλλά αντί για ανακατεύθυνση, μου άνοιγε συνεχώς μια σελίδα windowsstore ή κάπως έτσι και είχε εφαρμογές για υπολογιστή (κάτι έλεγε για Windows XP, Office). Άλλαξε κάτι?

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να περάσω στο Ativ τη beta έκδοση του Facebook μέσω Google που δίνει το link του Windows Store κι ανοίγει απευθείας στη συσκευή, αλλά αντί για ανακατεύθυνση, μου άνοιγε συνεχώς μια σελίδα windowsstore ή κάπως έτσι και είχε εφαρμογές για υπολογιστή (κάτι έλεγε για Windows XP, Office). Άλλαξε κάτι?

 

Μου το κάνει και εμένα. Με διαφορετικό τρόπο. Μου λέει ότι δεν έχω δηλωμένο το κινητο μου στο store και δεν μπορώ να κατεβάσω απο τον υπολογιστή και το store.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να περάσω στο Ativ τη beta έκδοση του Facebook μέσω Google που δίνει το link του Windows Store κι ανοίγει απευθείας στη συσκευή, αλλά αντί για ανακατεύθυνση, μου άνοιγε συνεχώς μια σελίδα windowsstore ή κάπως έτσι και είχε εφαρμογές για υπολογιστή (κάτι έλεγε για Windows XP, Office). Άλλαξε κάτι?

 

Σήμερα το κατέβασα κανονικά σε ένα 532.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες αυτό

http://www.windowsphone.com/s?appid=93da5d29-daf0-4783-9ed5-a87b33247ec6

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μια απορια.Εχω παρει προσφατα ενα lumia 535 και δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα.Ενώ στο android (note2) το office ειναι οκ, στο lumia δεν εχει καθολου επιλογες.Πχ. δεν εχει καν εισαγωγη εικονας στο εγγραφο.Ειναι φυσιολογικο να εχει τοσο περιορισμενες επιλογες ενω στο android ειναι πληρες?Μηπως κανω κατι λαθος?(καινουρια στα wp, την κατανοηση σας!)
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αυτές θα αναβαθμιστούν με την έλευση των Windows 10 το φθινόπωρο. Τότε θα γίνουν όπως αυτές στο Android σου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μια βοήθεια παρακαλώ, έχω περασμένες φωτογραφίες τις οποίες βλέπω μέσα στα αρχεία αλλά δε μου τις εμφανίζει στην εφαρμογή "φωτογραφίες", τί μπορεί να φταίει;

υποθέτω ότι είναι αυτές με "εμπλουτισμένη λήψη" αλλά δεν είμαι σίγουρος

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ζητούν πολλοί '2g/3g/4g only' mode αντί για το υπάρχον 'μέχρι 2g/3g/4g'

και αυτό μάλιστα φαίνεται και λογικό;

Υπάρχει μάλλον κάτι που δεν το έχω αντιληφθεί,

μια και θεωρώ πως το 'μέχρι 2g/3g/4g' είναι το ιδεατό και αποτελεί αναβάθμιση αντί για υποβάθμιση της χρήσης.

 

Και τα αρνητικά:

πρώτα το Skype για WP 7, επειτα το Skype για Windows 8,

ακολουθούν μεταξύ άλλων τα Photosynth,

και τώρα τα MS Υγεία και Άσκηση, Γαστρονομία, Ταξίδι .

Δε μας τα λέει καλά η MS, τη στιγμή που ούτε κατά προτεραιότητα τα δικά της app δεν τα δίνει στις πλατφόρμες της.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ζητούν πολλοί '2g/3g/4g only' mode αντί για το υπάρχον 'μέχρι 2g/3g/4g'

και αυτό μάλιστα φαίνεται και λογικό;

Υπάρχει μάλλον κάτι που δεν το έχω αντιληφθεί,

μια και θεωρώ πως το 'μέχρι 2g/3g/4g' είναι το ιδεατό και αποτελεί αναβάθμιση αντί για υποβάθμιση της χρήσης.

 

Και τα αρνητικά:

πρώτα το Skype για WP 7, επειτα το Skype για Windows 8,

ακολουθούν μεταξύ άλλων τα Photosynth,

και τώρα τα MS Υγεία και Άσκηση, Γαστρονομία, Ταξίδι .

Δε μας τα λέει καλά η MS, τη στιγμή που ούτε κατά προτεραιότητα τα δικά της app δεν τα δίνει στις πλατφόρμες της.

 

Το 3G only mode (μιας και 4G only δεν έχει υπάρξει ακόμα) είναι ίσως το ένα από τα πιο σημαντικά πράγματα που πρέπει να προστεθούν στα Windows Phone μιας και υπάρχουν ορισμένες εταιρείες που ενώ η περιοχή στην οποία βρίσκεται καλύπτεται από 3G, το κινητό πέφτει σε 2G. Αυτό είναι σύνηθες πρόβλημα με τη Vodafone η οποία σε περιοχές που έχει 4/5 3G το κινητό δείχνει GPRS. Αυτή τη στιγμή, το Lumia μου με VF, έχει 5/5 GPRS, αν το βάλω στο G3 που έχει 3G only λειτουργία, θα έχω 3-4/5 3G. Δεν είναι καλύτερο από το αυτόματο των Windows Phone?

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το λέω ως αρνητικό μόνο για τα WP, το ίδιο ισχύει και σε iOS/Stock Android (πχ. CyanogenMod).

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το 3G only mode (μιας και 4G only δεν έχει υπάρξει ακόμα) είναι ίσως το ένα από τα πιο σημαντικά πράγματα που πρέπει να προστεθούν στα Windows Phone μιας και υπάρχουν ορισμένες εταιρείες που ενώ η περιοχή στην οποία βρίσκεται καλύπτεται από 3G, το κινητό πέφτει σε 2G. Αυτό είναι σύνηθες πρόβλημα με τη Vodafone η οποία σε περιοχές που έχει 4/5 3G το κινητό δείχνει GPRS. Αυτή τη στιγμή, το Lumia μου με VF, έχει 5/5 GPRS, αν το βάλω στο G3 που έχει 3G only λειτουργία, θα έχω 3-4/5 3G. Δεν είναι καλύτερο από το αυτόματο των Windows Phone?

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το λέω ως αρνητικό μόνο για τα WP, το ίδιο ισχύει και σε iOS/Stock Android (πχ. CyanogenMod).

 

Νομιζω πως σε πιο παλια μηνυματα ειχαν πει καποιοι οτι εξαρταται απο τη χωρα προελευσης του κινητου ( για το 930 ). Καποια ειχανε επιλογη μεταξυ 2g, 3g. Δεν θυμαμαι ποια ομως..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως σε πιο παλια μηνυματα ειχαν πει καποιοι οτι εξαρταται απο τη χωρα προελευσης του κινητου ( για το 930 ). Καποια ειχανε επιλογη μεταξυ 2g, 3g. Δεν θυμαμαι ποια ομως..

 

Μπορεί ορισμένα να έχουν θέμα ROM και να μην εμφανίζουν όλες τις επιλογές αλλά η λειτουργικότητα είναι η ίδια. Τα Windows Phone δεν έχουν επιλογή για 3G only.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το 3G only mode (μιας και 4G only δεν έχει υπάρξει ακόμα) είναι ίσως το ένα από τα πιο σημαντικά πράγματα που πρέπει να προστεθούν στα Windows Phone μιας και υπάρχουν ορισμένες εταιρείες που ενώ η περιοχή στην οποία βρίσκεται καλύπτεται από 3G, το κινητό πέφτει σε 2G. Αυτό είναι σύνηθες πρόβλημα με τη Vodafone η οποία σε περιοχές που έχει 4/5 3G το κινητό δείχνει GPRS. Αυτή τη στιγμή, το Lumia μου με VF, έχει 5/5 GPRS, αν το βάλω στο G3 που έχει 3G only λειτουργία, θα έχω 3-4/5 3G. Δεν είναι καλύτερο από το αυτόματο των Windows Phone?

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το λέω ως αρνητικό μόνο για τα WP, το ίδιο ισχύει και σε iOS/Stock Android (πχ. CyanogenMod).

 

Μια στιγμή.

Επομένως το πρόβλημα δεν είναι το 'μέχρι 2g/3g/4g' αλλά ο τρόπος που λειτουργεί

διότι πολύ απλά όταν το σήμα είναι ισχυρό, δε θα έπρεπε να έχει λόγο να αλλάξει λειτουργία στο δίκτυο.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως (έχω επιλεγμένο το 3g) δεν αλλάζει ταχύτητα δικτύου παρόλο που έχω σήμα 2-3/5.

Επειδή έχω περασμένα τα 10αρια, το κοίταξα τώρα και έχει επιλογή μέχρι αλλά και μόνο 3g/4g

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ στην σελίδα taxheaven.gr ???? Είναι θέμα WP ή κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ στην σελίδα taxheaven.gr ???? Είναι θέμα WP ή κάνω κάτι λάθος;

 

Δοκίμασα να μπω στη σελίδα και μου έβγαλε μήνυμα: 404, η σελίδα δε βρέθηκε...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα, τι θέμα είναι από PC και android μπαίνει κανονικά. Με το Lumia γιατί δεν μπαίνει. Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ στην σελίδα taxheaven.gr ???? Είναι θέμα WP ή κάνω κάτι λάθος;

 

Δυστυχώς είναι θέμα WP συνάδελφε...

Εγώ την βλέπω με τον opera. Δοκιμασε και θα κανεις την δουλειά σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια απορία για το viber .ενεργοποιώ την τοποθεσία και μόλις Μπω μεσα στο σπιτι την χάνει και μου λεει ότι δεν μπορει να με βρει . δεν την βρίσκει απο το δίκτυο ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η *@$}^ η χρωματιστή μπάρα, στην κορυφή της οθόνης, στην εφαρμογή του messenger, μπήκε με το τελευταίο update; Γιατί, παίζει να είναι ό,τι πιο κακόγουστο έχω δει τελευταία σε εφαρμογή WP... Βασικά, μου θυμίζει ένα "άλλο" λειτουργικό.... :lol:

 

@triviz. Την τοποθεσία την έχεις on;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα !

 

Μόλις έστειλα μήνυμα σε μια επαφή μου στο viber, με το location στο on, και μια χαρά φαίνεται η τοποθεσία μου, όταν αγγίζω την επιλογή, δίπλα στο μήνυμα που έστειλα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...