Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εφαρμογή "Πορτοφόλι" την κατέστρεψαν ή μου φαίνεται; Πιο παλιά μπορούσες offline και χειροκίνητα (δηλ. χωρίς κάποια εφαρμογή) να προσθέσεις ότι ήθελες. Έτσι, εκτός των άλλων είχα προσθέσει κάρτες σούπερ μάρκετ, κωδικούς από site κλπ. Τώρα αυτό δεν γίνεται και δεν μ αφήνεις και να τις επεξεργαστώ προφανώς. Μέγα λάθος..

Όσο για τον ΙΕ που ανέφεραν κάποιοι και σε μένα όταν μπω YouTube και ρολλάρω προς τα κάτω, πολλές φορές κλείνει

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται και τα βίντεο στην εφαρμογή του dropbox εκτός από τις φωτογραφίες;Υπάρχει κάποια ρύθμιση;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ρυθμίσεις, swipe δεξιά, φωτογραφίες +καμερα, αυτόματη αποστολή και προσθέτεις την εφαρμογή dropbox.

Αλλα γιατί ασχολείσαι με dropbox όταν το OneDrive σου προσφέρει 230gb free (τα 30 για πάντα)??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ένας λόγος να είναι αυτό που συμβαίνει σε μένα. Ενώ δεν θέλω να χρησιμοποιώ πολλούς λογαριασμούς cloud, για να μην χάνω την μπάλα, με το που έχω τι, παρ'ολα αυτά, για να παίξει αποθηκευμένο βίντεο από το OneDrive, χρειάζεται μετάνοιες και προσευχές. Νομίζω πως με σπρώχνει να χρησιμοποιήσω κάποια άλλη υπηρεσία όπως dropbox ή ακόμη και Google drive.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, swipe δεξιά, φωτογραφίες +καμερα, αυτόματη αποστολή και προσθέτεις την εφαρμογή dropbox.

Αλλα γιατί ασχολείσαι με dropbox όταν το OneDrive σου προσφέρει 230gb free (τα 30 για πάντα)??

Τα 100 από την πρόσφορα της Αμερικής, τα αλλα 100 από που προκύπτουν;

Link to comment
Share on other sites

Τα 100 από την πρόσφορα της Αμερικής, τα αλλα 100 από που προκύπτουν;

 

Απο σύνδεση λογαριασμού με dropbox

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ανοίγω το Skype μου βγάζει επιλογή να συνδεθώ μέσω του windows accound σαν βασική επιλογή και σαν δεύτερη μέσω του Skype name.

Η ερώτηση μου είναι αν μπορώ να έχω σαν επιλογή μόνο το Skype name και να βγάλω το windows accound..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ανοίγω το Skype μου βγάζει επιλογή να συνδεθώ μέσω του windows accound σαν βασική επιλογή και σαν δεύτερη μέσω του Skype name.

Η ερώτηση μου είναι αν μπορώ να έχω σαν επιλογή μόνο το Skype name και να βγάλω το windows accound..

Ευχαριστώ

 

οχι γιατι απλα ετσι το εχει φτιαξει η microsoft, γιατι πλεον μπορεις να ενωσεις το hotmail με το skype και να ειναι ολα σε ενα, αν δεν θες να τα ενωσεις σου δινει την επιλογη να μπαινεις με το ενα ή το αλλο. Λογικα αν μπεις με το skype λογαριασμο σου θα μεινει με αυτο αφου δεν κανεις εξοδο απο τον λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον εχω ενα θεμα, για οσους ξερουν και ασχολουνται, που αφορα την bet365 με το κιν μου (lumia 1020) και λογικα με ολα τα windows phones..

Δεν μπορω να δω live straming στο κιν τους αγωνες που εχει διαθεσιμους με live streaming η bet365

Παταω να παιξει,μου λεει ψαξτε εφαρμογη στο store, κατεβασα 3 αλλα τιποτα και παλι..Ξερω οτι δεν εχουμε flash player,αλλα και σε αρκετα νεα android δεν υπαρχει υποστηριξη flash αλλα μεσω καποιου 3ου player μπορουν να παιξουν..

Ξερει κανενας αν γινεται να βλεπουμε το live streaming κι εμεις στα windows?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον εχω ενα θεμα, για οσους ξερουν και ασχολουνται, που αφορα την bet365 με το κιν μου (lumia 1020) και λογικα με ολα τα windows phones..

Δεν μπορω να δω live straming στο κιν τους αγωνες που εχει διαθεσιμους με live streaming η bet365

Παταω να παιξει,μου λεει ψαξτε εφαρμογη στο store, κατεβασα 3 αλλα τιποτα και παλι..Ξερω οτι δεν εχουμε flash player,αλλα και σε αρκετα νεα android δεν υπαρχει υποστηριξη flash αλλα μεσω καποιου 3ου player μπορουν να παιξουν..

Ξερει κανενας αν γινεται να βλεπουμε το live streaming κι εμεις στα windows?

 

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=a5fe5d37-fbd8-4304-a01f-71534450a479

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Μονο που αυτό που του προτείνεις θέλει και λεφτά, δωρεάν δεν υπάρχει δυστυχώς τίποτα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά με αυτήν την εφαρμογή βλέπουμε τα βίντεο που θέλει ο φίλος ή είναι μια εφαρμογή για αγώνες γενικά; και εγώ δεν μπορώ να δω βίντεο από το stoiximan και το χειρότερο από το MotoGP.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον εχω ενα θεμα, για οσους ξερουν και ασχολουνται, που αφορα την bet365 με το κιν μου (lumia 1020) και λογικα με ολα τα windows phones..

Δεν μπορω να δω live straming στο κιν τους αγωνες που εχει διαθεσιμους με live streaming η bet365

Παταω να παιξει,μου λεει ψαξτε εφαρμογη στο store, κατεβασα 3 αλλα τιποτα και παλι..Ξερω οτι δεν εχουμε flash player,αλλα και σε αρκετα νεα android δεν υπαρχει υποστηριξη flash αλλα μεσω καποιου 3ου player μπορουν να παιξουν..

Ξερει κανενας αν γινεται να βλεπουμε το live streaming κι εμεις στα windows?

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά με αυτήν την εφαρμογή βλέπουμε τα βίντεο που θέλει ο φίλος ή είναι μια εφαρμογή για αγώνες γενικά; και εγώ δεν μπορώ να δω βίντεο από το stoiximan και το χειρότερο από το MotoGP.com

 

Υπομονή μέχρι την επόμενη αναβάθμιση. Απ'ότι λένε θα υποστηρίζει ο browser live streaming.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω region και γλώσσα τηλεφώνου στα αγγλικά και να βλέπω ειδήσεις και αθλητικά στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Γνωρίζει κανένας τι γίνεται με την εγκατάσταση του Kodi (XBMC) για Windows Phone;

Αγόρασα το Lumia 535 DS και βλέπω αν δεν κάνω λάθος ότι δεν υποστίζεται. Υπάρχει περίπτωση να βγει κάποια έκδοση για windows phone.

Το Kodi remote τι κάνει είναι αντίστοιχο με την κλασική έκδοση του kodi σε android ή Windows;

Αν γνωρίζει κάποιος από εδώ μπορεί να δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με την εγκατάσταση του.

 

Και κάτι τελευταίο υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές του kodi για Windows phone;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by botakias
Link to comment
Share on other sites

Μονο που αυτό που του προτείνεις θέλει και λεφτά, δωρεάν δεν υπάρχει δυστυχώς τίποτα.

 

Δεν είπε για δωρεάν......

Υπήρχε μια πολύ καλή στο store οπου έπαιζε σχεδόν τα πάντα και υπήρχε κάποια στιγμή δωρεάν αλλά κατέβηκε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Ήθελα να δοκιμάσω κάτι στην Cortana και στο mixradio και γύρισα το τηλέφωνο στα αγγλικά, όπως και την περιοχή. Όταν γύρισα πάλι στα ελληνικά, το live tile των ειδήσεων λειτουργούσε κανονικά και στα ελληνικά!!!

 

 

 

Για την ιστορία ενώ η Cortana βγάζει πλέον την θερμοκρασία σωστά για την περιοχή που βρισκόμαστε, αλλά οχι και τις αποστάσεις, το mixRadio καταλαβαίνει πως είμαι Ελλάδα και μου λέει πως η εφαρμογή δεν δουλεύει στην περιοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία ενώ η Cortana βγάζει πλέον την θερμοκρασία σωστά για την περιοχή που βρισκόμαστε, αλλά οχι και τις αποστάσεις, το mixRadio καταλαβαίνει πως είμαι Ελλάδα και μου λέει πως η εφαρμογή δεν δουλεύει στην περιοχή μου.

 

Για το mixradio, πρέπει να αλλάξεις τη χώρα στο λογαριασμό mail σου, αν θυμάμαι καλά. Από εκεί βλέπει τη χώρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Ήθελα να δοκιμάσω κάτι στην Cortana και στο mixradio και γύρισα το τηλέφωνο στα αγγλικά, όπως και την περιοχή. Όταν γύρισα πάλι στα ελληνικά, το live tile των ειδήσεων λειτουργούσε κανονικά και στα ελληνικά!!!

Για την ιστορία ενώ η Cortana βγάζει πλέον την θερμοκρασία σωστά για την περιοχή που βρισκόμαστε, αλλά οχι και τις αποστάσεις, το mixRadio καταλαβαίνει πως είμαι Ελλάδα και μου λέει πως η εφαρμογή δεν δουλεύει στην περιοχή μου.

 

Για το mixradio, πρέπει να αλλάξεις τη χώρα στο λογαριασμό mail σου, αν θυμάμαι καλά. Από εκεί βλέπει τη χώρα.

 

Αν εχεις ΝΟΚΙΑ account αλλαξε απο εκει το region σε US και θα δουλευει μια χαρα το MixRadio

 

Καλησπέρα σας,

 

Γνωρίζει κανένας τι γίνεται με την εγκατάσταση του Kodi (XBMC) για Windows Phone;

Αγόρασα το Lumia 535 DS και βλέπω αν δεν κάνω λάθος ότι δεν υποστίζεται. Υπάρχει περίπτωση να βγει κάποια έκδοση για windows phone.

Το Kodi remote τι κάνει είναι αντίστοιχο με την κλασική έκδοση του kodi σε android ή Windows;

Αν γνωρίζει κάποιος από εδώ μπορεί να δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με την εγκατάσταση του.

Και κάτι τελευταίο υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές του kodi για Windows phone;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΧΒΜC για Windows WP δεν υπαρχει προς το παρον ...

το Kodi remote ειναι μια πολυ καλη εφαρμογη για να κοντρολαρεις το xbmc που τρεχει στο pc σου

Edited by niotheros
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Γνωρίζει κανένας τι γίνεται με την εγκατάσταση του Kodi (XBMC) για Windows Phone;

Αγόρασα το Lumia 535 DS και βλέπω αν δεν κάνω λάθος ότι δεν υποστίζεται. Υπάρχει περίπτωση να βγει κάποια έκδοση για windows phone.

Το Kodi remote τι κάνει είναι αντίστοιχο με την κλασική έκδοση του kodi σε android ή Windows;

Αν γνωρίζει κάποιος από εδώ μπορεί να δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με την εγκατάσταση του.

Και κάτι τελευταίο υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές του kodi για Windows phone;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΧΒΜC για Windows WP δεν υπαρχει προς το παρον ...

το Kodi remote ειναι μια πολυ καλη εφαρμογη για να κοντρολαρεις το xbmc που τρεχει στο pc σου

 

Δεν μπορώ να κάνω update σε sports και battery saver. Τι παίζει; Μετά από hard reset και αλλαγή rom.

Εκανε κανονικα ολες τις αλλες ενημερωσεις στις αλλες εφαρμογες ?

Μηπως ειναι κατι προσωρινο ?

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανονικα ολες τις αλλες ενημερωσεις στις αλλες εφαρμογες ?

Μηπως ειναι κατι προσωρινο ?

 

 

 

Ναι οι άλλες έγιναν κανονικά. Αυτά τα δύο δε λέει να τα κάνει. Reboot, soft reset μέχρι και γλώσσα άλλαξα αλλά τίποτα ακόμα. Είναι εφαρμογές συστήματος και δεν μπορώ να τις σβήσω και να τις βάλω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση,την ξερω την εφαρμογη και την ειχα χρησιμοποιησει και πιο παλια,απλα ελεγα μηπως υπαρχει καποιος player που να τα παιζει κατευθειαν απο την bet η οποιοδηποτε στοιχηματικο site live...

Τεσπα,ας περιμενουμε λοιπον μελλοντικη αναβαθμιση σε αυτο!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι άλλες έγιναν κανονικά. Αυτά τα δύο δε λέει να τα κάνει. Reboot, soft reset μέχρι και γλώσσα άλλαξα αλλά τίποτα ακόμα. Είναι εφαρμογές συστήματος και δεν μπορώ να τις σβήσω και να τις βάλω πάλι...

 

Μου το έκανε και σε εμένα, το έκανα restart και μετά έφτιαξε!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι άλλες έγιναν κανονικά. Αυτά τα δύο δε λέει να τα κάνει. Reboot, soft reset μέχρι και γλώσσα άλλαξα αλλά τίποτα ακόμα. Είναι εφαρμογές συστήματος και δεν μπορώ να τις σβήσω και να τις βάλω πάλι...

 

Θα φτιάξει μόνο του ...σε κάποια επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...