Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λες το ξέρω.

 

Αν και με περασμένη τη dp wp8.1 upd1 ήδη , πατώντας στην αναζήτηση USB, δε μου βγάζει τίποτε όπως παραπάνω.

 

Επίσης εγώ μιλάω για το ότι θα υπάρχει εμφανής σελίδα USB στος ρυθμίσεις,

κάτι που τώρα δεν υπάρχει καθόλου στην ακριβώς ίδια έκδοση WP 8.1 upd1 OS με τη Lumia Denim στα βίντεο.

Μάλλον με τη Lumia Denim θα έρθουν τα απαραίτητα firmware tweaks.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι φώτο δεν είναι από το ίντερνετ... Είναι από το δικό μου κινητό με Cyan...

 

Το καταλαβα αυτό που λες απλά εδώ φαίνεται μόνο στην αναζήτηση καθώς τυπικά δεν υπάρχει ακόμα 100% :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οι φώτο δεν είναι από το ίντερνετ... Είναι από το δικό μου κινητό με Cyan...

 

 

 

 

 

Το καταλαβα αυτό που λες απλά εδώ φαίνεται μόνο στην αναζήτηση καθώς τυπικά δεν υπάρχει ακόμα 100% :)

 

 

 

Αυτό με το USB που λες δεν φαίνεται ούτε σε εμένα. Τι κινητό έχεις;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Lumia 1020 με Cyan χωρίς Devs Preview... Ίσως στην devs preview του Update 1 να το αφαίρεσαν καθώς είναι καθαρά δοκιμαστικό....

 

Πάντως σε όλους φαινόταν θυμάμαι είχες γραφτεί από μια σελίδα και όλοι όσοι το είχαμε δοκιμάσει το βλέπαμε...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το USB που λες δεν φαίνεται ούτε σε εμένα. Τι κινητό έχεις;

 

Εμένα με 625 με επίσημη Cyan φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό είναι το θέμα.

Δεν εμφανίζεται ούτε στην αναζήτηση του κινητού στις εφαρμογές αλλά ούτε και σε αυτή του Bing.

Στο Lumia Denim μάλλον θα εμφανίζεται και στα δύο.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς στην DP θα το αφαίρεσαν.. Καθόλου περίεργο αφού ουσιαστικά δεν υπάρχει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα με 920 cyan φαίνεται. Απλά θέλει να γράψεις usb και να επιλέξεις usb ρυθμίσεις.. ;) Αλλιώς δεν το βγάζει

Τι σημαίνει όμως αυτό; Αν τσεκάρουμε τα κουτάκια, θα έχουμε ειδοποιήσεις;

Επίσεις usb on the go γιατι δεν έχουμε; Τα 8.1 δεν έλεγαν ότι θα έχουν;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, σκέφτομαι να κάνω μετάβαση στα wp και στο 730 όταν με το καλό έρθει απ τα μέρη μας αλλά με προβληματιζουν μερικά πράγματα όπως

1)Λιγότερες εφαρμογές στο store

2)καποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν σωστά όπως στο Android πχ viber

3)Ακόμα δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή YouTube;

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα με 920 cyan φαίνεται. Απλά θέλει να γράψεις usb και να επιλέξεις usb ρυθμίσεις.. ;) Αλλιώς δεν το βγάζει

Τι σημαίνει όμως αυτό; Αν τσεκάρουμε τα κουτάκια, θα έχουμε ειδοποιήσεις;

Επίσεις usb on the go γιατι δεν έχουμε; Τα 8.1 δεν έλεγαν ότι θα έχουν;

 

Λέμε ακριβώς ότι με περασμένη dp, ακόμα και να γράψεις usb δε σου βγάζει να επιλέξεις usb ρυθμίσεις. Και μάλιστα στο Lumia denim θα υπάρχει USB απευθείας στις ρυθμίσεις.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, σκέφτομαι να κάνω μετάβαση στα wp και στο 730 όταν με το καλό έρθει απ τα μέρη μας αλλά με προβληματιζουν μερικά πράγματα όπως

1)Λιγότερες εφαρμογές στο store

2)καποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν σωστά όπως στο Android πχ viber

3)Ακόμα δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή YouTube;

 

Καλημερα!

Λοιπον εγω θα σου πω να κανεις αφοβα την μεταβαση..Κατοχος lumia 1020 και:

1) Εχει ολες τις μεγαλες επισημες,η σχεδον ολες αναλογα τι χρησιμοποιεις (fb,instagram,viber,messenger,whatsapp κτλ). Και παρα πολλα και καλα παιχνιδια πλεον,δεν ξερω κατα ποσο σε ενδιαφερει

2) Εμενα και σε πολλους ακομα απ οτι διαβαζω λειτουργει μια χαρα. Πολυ σπανια να μου φαει καποιο κολλημα και να μην χτυπησει η να μην βγαλει ειδοποιηση

3) Ακομα οχι δεν υπαρχει αλλα υπαρχουν καποιες ανεπισημες που ειναι τρομερες πχ mytube

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Λοιπον εγω θα σου πω να κανεις αφοβα την μεταβαση..Κατοχος lumia 1020 και:

1) Εχει ολες τις μεγαλες επισημες,η σχεδον ολες αναλογα τι χρησιμοποιεις (fb,instagram,viber,messenger,whatsapp κτλ). Και παρα πολλα και καλα παιχνιδια πλεον,δεν ξερω κατα ποσο σε ενδιαφερει

2) Εμενα και σε πολλους ακομα απ οτι διαβαζω λειτουργει μια χαρα. Πολυ σπανια να μου φαει καποιο κολλημα και να μην χτυπησει η να μην βγαλει ειδοποιηση

3) Ακομα οχι δεν υπαρχει αλλα υπαρχουν καποιες ανεπισημες που ειναι τρομερες πχ mytube

 

Καλως να μας έρθει το επισημο youtube..σιγουρα θα είμαι από τους πρώτους που θα την κατεβάσουν. Αλλά σαν τις ανεπίσημες εφαρμογες δεν υπάρχουν. και σίγουρα δεν πρόκειται να τις απεγκαταστήσει κάποιος. Οι λειτουργίες που προσφέρουν για κατέβασμα βιντεο και μουσικής οπως επίσης dlna kai google cast όλα σε μια εφαρμογή δεν νομίζω θα προσφέρει ποτέ η google. Απλά συμφωνώ μαζί σου και επαυξάνω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, σκέφτομαι να κάνω μετάβαση στα wp και στο 730 όταν με το καλό έρθει απ τα μέρη μας αλλά με προβληματιζουν μερικά πράγματα όπως

1)Λιγότερες εφαρμογές στο store

2)καποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν σωστά όπως στο Android πχ viber

3)Ακόμα δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή YouTube;

 

Δημήτρη, καλώς όρισες στην παρέα μας. Κάνε τη μετάβαση και δε θα το μετανιώσεις. Οι εφαρμογές είναι λιγότερες, αλλά και πάλι υπάρχουν πάνω από 300 χιλιάδες. Νομίζω ότι σε αυτή την τάξη μεγέθους δε θα σου λείψει σχεδόν τίποτα. Οι μόνες πρωτοκλασάτες εφαρμογές που απουσιάζουν είναι της Google κι αυτό γιατί έχει επιλέξει συνειδητά να μποϋκοτάρει το λογισμικό. Η Microsoft έκατσε και έφτιαξε μια υπέροχη εφαρμογή για το Youtube, αλλά την επόμενη μέρα η Google έφερε διάφορες αιτιάσεις και η εφαρμογή κατέβηκε. Πάντως, αν κατεβάσεις την mytube, θα συμφωνήσεις ότι είναι η καλύτερη εφαρμογή για Youtube σε όλα τα λειτουργικά. Και τώρα με τη νέα πολιτική της Microsoft, οι εφαρμογές είναι βέβαιο πως θα αυξηθούν. Όσο για το Viber, και μένα που εμφάνισε κάποια προβλήματα. Αλλά με μια επανεγκατάσταση, το πρόβλημα λύθηκε. Διάλεξε λοιπόν κινητό WP και ό,τι χρειαστείς, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, σκέφτομαι να κάνω μετάβαση στα wp και στο 730 όταν με το καλό έρθει απ τα μέρη μας αλλά με προβληματιζουν μερικά πράγματα όπως

1)Λιγότερες εφαρμογές στο store

2)καποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν σωστά όπως στο Android πχ viber

3)Ακόμα δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή YouTube;

 

1) Ναι έχει λιγότερες... Αν υπάρχουν κάποιες που σου είναι απαραίτητες ρώτα εδώ αν υπάρχουν (ή αν γίνονται από το λειτουργικό) ή μπορείς να τσεκάρεις στο store... Από επίσημες δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές που δεν έχουν έρθει ακόμα στα WP αλλά ψάξτο πριν...

 

2) Μια χαρά δουλεύουν σε ένα μεγάλο βαθμό... Συγκεκριμένα για το viber και στο Android φίλων μου τρώει σκαλώματα... Με τα WP8 μου έτρωγε και μένα μπόλικα αλλά από WP8.1 και μετά δεν χρειάστηκε ποτέ να το ξαναεγκαταστήσω...

 

3) Δεν την χρειάζεσαι κατά τη γνώμη μου... MyTube και MetroTube έχουν κάνει φοβερή δουλειά...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

1)

2) Μια χαρά δουλεύουν σε ένα μεγάλο βαθμό... Συγκεκριμένα για το viber και στο Android φίλων μου τρώει σκαλώματα... Με τα WP8 μου έτρωγε και μένα μπόλικα αλλά από WP8.1 και μετά δεν χρειάστηκε ποτέ να το ξαναεγκαταστήσω...

 

Δεν μου αρέσει να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου :p αλλά σ εμένα περισσότερα προβλήματα βγάζουν οι εφαρμογές τώρα με την cyan παρά πριν την αναβάθμιση. Βέβαια δεν χρησιμοποιώ το Viber αλλά κυρίως Skype και λιγότερο Facebook.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Skype πολύ λίγη χρήση, οπότε δεν έχω καθαρότατη άποψη... Αλλά από τη Cyan και μετά οι ειδοποιήσεις σε Messenger, Viber, Instagram, Facebook, Twitter, 2 Outlook, Onefootball, Amazing Weather, NextGen Reader, WPCentral λειτουργούν απροβλημάτιστα... Αυτές είναι που χρησιμοποιώ περισσότερο και θέλω να ανανεώνονται αλλά και άλλες που δεν τις πολυχρησιμοποιώ (eBay, Skype) μου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις όταν θέλω... Εννοείται πως όλες τρέχουν στο background (ναι το έχω παρακάνει :lol: )
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Skype πολύ λίγη χρήση, οπότε δεν έχω καθαρότατη άποψη... Αλλά από τη Cyan και μετά οι ειδοποιήσεις σε Messenger, Viber, Instagram, Facebook, Twitter, 2 Outlook, Onefootball, Amazing Weather, NextGen Reader, WPCentral λειτουργούν απροβλημάτιστα... Αυτές είναι που χρησιμοποιώ περισσότερο και θέλω να ανανεώνονται αλλά και άλλες που δεν τις πολυχρησιμοποιώ (eBay, Skype) μου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις όταν θέλω... Εννοείται πως όλες τρέχουν στο background (ναι το έχω παρακάνει :lol: )

 

Όντως το έχεις παρακάνει αλλά εγώ που έχω αρκετά λιγότερες από σένα αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια κατά καιρούς, όπως και με την διάρκεια της μπαταρίας.. Ελπίζω να στρώσει.

 

Edit: Έχω την υποψία ότι το router μου που τρώει κολλήματα και γενικά δεν έχει και το καλύτερο σήμα εδώ και καιρό προκαλεί δραστική μείωση στην μπαταρία γιατί στο εξοχικό τα πράγματα είναι καλύτερα. Παίζει να φταίει αυτό τι λέτε; Είδη πάντως έχω παραγγείλει καινούριο και θα το αλλάξω μέσα στην εβδομάδα...

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό αφού στο άλλο σπίτι σου δεν αντιμετωπίζεις μεγάλο πρόβλημα...

 

Όσο για τις εφαρμογές αν δεν τρέχουν στο παρασκήνιο δεν ανανεώνονται σωστά και δεν έρχονται στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις... Λογικό να συμβαίνει... Οπότε τις αφήνω όλες εκτός από αυτές που δεν προσφέρουν κάτι (πχ μία που κατεβάζω wallpapers δεν έχει κάποιο λόγο να τρέχει στο background) και τα παιχνίδια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου :p αλλά σ εμένα περισσότερα προβλήματα βγάζουν οι εφαρμογές τώρα με την cyan παρά πριν την αναβάθμιση. Βέβαια δεν χρησιμοποιώ το Viber αλλά κυρίως Skype και λιγότερο Facebook.

 

Να πω την αλήθεια και γω τα ίδια. Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά και στις αρχές όταν έβαλα την Portico είχα κάποια κολλήματα, αλλά μετά με amber, black ήταν όλα τρέλα! Τώρα με cyan μου έχουν τύχει διάφορα αλλά πλέον μετά από 2 βδομ περίπου, μπορώ να πω ότι άρχισε μια ομαλότητα. Με Viber δεν είχα ποτέ θέμα, αν και το χρησιμοποιώ ελάχιστα. Το Skype ενώ ήταν απίστευτα οικονομικό σε κατανάλωση μπαταρίας και ρόλλαρε όμορφα, το κατέστρεψαν, αλλά με 8.1. βελτιώθηκε πάλι (όχι όμως όσο πριν). Το fb έκανε κάτι περίεργα πριν λίγες μέρες με το live tile, αλλά γενικά οι ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικότατα σε όλες τις εφαρμογές. Πλέον έχουν και ήχο κάτι που ήθελα πάρα πολύ!

Γενικά η ξενέρα ήταν ότι όσα περίμενα από τα 8.1. δεν ήρθαν ακόμα (όπως usb on the go) αλλά θα πρέπει να περιμένουμε μάλλον τις gdr..

Πάντως ένα γενικό συμπέρασμα, είναι ότι οι μισές εφαρμογές που παίρνουν update βελτιώνονται και οι υπόλοιπες καταστρέφονται ή γεμίζουν διαφημίσεις..Έχω μετανιώσει πολλάκις για κάποια update..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια και γω τα ίδια. Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά και στις αρχές όταν έβαλα την Portico είχα κάποια κολλήματα, αλλά μετά με amber, black ήταν όλα τρέλα! Τώρα με cyan μου έχουν τύχει διάφορα αλλά πλέον μετά από 2 βδομ περίπου, μπορώ να πω ότι άρχισε μια ομαλότητα. Με Viber δεν είχα ποτέ θέμα, αν και το χρησιμοποιώ ελάχιστα. Το Skype ενώ ήταν απίστευτα οικονομικό σε κατανάλωση μπαταρίας και ρόλλαρε όμορφα, το κατέστρεψαν, αλλά με 8.1. βελτιώθηκε πάλι (όχι όμως όσο πριν). Το fb έκανε κάτι περίεργα πριν λίγες μέρες με το live tile, αλλά γενικά οι ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικότατα σε όλες τις εφαρμογές. Πλέον έχουν και ήχο κάτι που ήθελα πάρα πολύ!

Γενικά η ξενέρα ήταν ότι όσα περίμενα από τα 8.1. δεν ήρθαν ακόμα (όπως usb on the go) αλλά θα πρέπει να περιμένουμε μάλλον τις gdr..

Πάντως ένα γενικό συμπέρασμα, είναι ότι οι μισές εφαρμογές που παίρνουν update βελτιώνονται και οι υπόλοιπες καταστρέφονται ή γεμίζουν διαφημίσεις..Έχω μετανιώσει πολλάκις για κάποια update..

Κι εμένα ενώ πριν τα παράθυρα ήταν πολύ ομαλά και χωρίς κολλήματα, τώρα έχουν φάει και κολλήματα κι από όλα! Εξακολουθούν να είναι πιο ομαλά από άλλα λειτουργικά, αλλά κάτι δεν πάει καλά με τα 8.1. Ίσως τα διάφανα παράθυρα με το φόντο, ή κάτι άλλο να επιβαρύνει το σύστημα τι να πω... Και στο lumia 1020 πάει κι έρχεται, αλλά το lumia 520 καμιά σχέση με πριν δυστυχώς... Και σύμφωνα με κάποια τεστ που είχα δει στην μπαταρία, τα 8.1 στο preview τουλάχιστον ήταν μακράν το χειρότερο λειτουργικό. Τρώει την μπαταρία για ορεκτικό! Η καλύτερη διαχείριση πόρων ήταν στο αδικοχαμένο Symbian και στο iOS, ακολουθούσε πιο μετά το Android και πολύ πιο κάτω το WP8 (Black update) και τελευταίο και καταϊδρωμένο το 8.1 DP... Κάτι πρέπει να κάνουν στη Microsoft να βελτιώσουν το ίδιο το λειτουργικό κι όχι απλά την εμφάνισή του.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ενώ πριν τα παράθυρα ήταν πολύ ομαλά και χωρίς κολλήματα, τώρα έχουν φάει και κολλήματα κι από όλα! Εξακολουθούν να είναι πιο ομαλά από άλλα λειτουργικά, αλλά κάτι δεν πάει καλά με τα 8.1. Ίσως τα διάφανα παράθυρα με το φόντο, ή κάτι άλλο να επιβαρύνει το σύστημα τι να πω... Και στο lumia 1020 πάει κι έρχεται, αλλά το lumia 520 καμιά σχέση με πριν δυστυχώς... Και σύμφωνα με κάποια τεστ που είχα δει στην μπαταρία, τα 8.1 στο preview τουλάχιστον ήταν μακράν το χειρότερο λειτουργικό. Τρώει την μπαταρία για ορεκτικό! Η καλύτερη διαχείριση πόρων ήταν στο αδικοχαμένο Symbian και στο iOS, ακολουθούσε πιο μετά το Android και πολύ πιο κάτω το WP8 (Black update) και τελευταίο και καταϊδρωμένο το 8.1 DP... Κάτι πρέπει να κάνουν στη Microsoft να βελτιώσουν το ίδιο το λειτουργικό κι όχι απλά την εμφάνισή του.

 

Όχι τίποτα, επιβεβαιώνονται σιγά σιγά και οι androidάδες που έλεγαν ότι και τα WP8 αν αποκτήσουν όλη την παραμετροποίηση και δυνατότητες του android θα βαρύνουν στο τέλος. Εμ λύσσαξαν πολλοί με το notification center και με την εικόνα φόντου. H 2η πραγματικά άχρηστη απ τη στιγμή που εμείς δεν έχουμε απλά μικρά εικονιδιάκια και πολλές αρχικές σελίδες, αλλά live tiles!

Πάντα οι προσθήκες είναι ευπρόσδεκτες, αλλά όσο και καλογραμμένο να είναι ένα λειτουργικό, αν έχει όλες τις δυνατότητες (και ίσως παραπάνω) από ένα άλλο, τότε λογικό είναι ότι κάπως θα βαρύνει, ίσως περίπου στο ίδιο επίπεδο. Και τότε αρχίζουν τα jailbreak και οι custom rom για να βγάλεις όλα αυτά τα περιττά που ένα τουλάχιστον 90% δεν χρησιμοποιεί..

Ρε συ MS, μη φτάσουμε εκεί.

 

Υ.Γ.: Ο "αρχηγός" με τα μπουγελώματα και τις φιλανθρωπίες, ας κάνει μια φιλανθωπία και για μας

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα, επιβεβαιώνονται σιγά σιγά και οι androidάδες που έλεγαν ότι και τα WP8 αν αποκτήσουν όλη την παραμετροποίηση και δυνατότητες του android θα βαρύνουν στο τέλος. Εμ λύσσαξαν πολλοί με το notification center και με την εικόνα φόντου. H 2η πραγματικά άχρηστη απ τη στιγμή που εμείς δεν έχουμε απλά μικρά εικονιδιάκια και πολλές αρχικές σελίδες, αλλά live tiles!

Πάντα οι προσθήκες είναι ευπρόσδεκτες, αλλά όσο και καλογραμμένο να είναι ένα λειτουργικό, αν έχει όλες τις δυνατότητες (και ίσως παραπάνω) από ένα άλλο, τότε λογικό είναι ότι κάπως θα βαρύνει, ίσως περίπου στο ίδιο επίπεδο. Και τότε αρχίζουν τα jailbreak και οι custom rom για να βγάλεις όλα αυτά τα περιττά που ένα τουλάχιστον 90% δεν χρησιμοποιεί..

Ρε συ MS, μη φτάσουμε εκεί.

 

Δε λυσσαξαμε, ούτε θέλουμε το κακό του λειτουργικού όσοι έχουμε εμπειρία και από τα δυο λειτουργικά.

Χρήσιμες πινελιές με γνώμονα τη ευχρηστία ζητούσαμε και βλέπω σιγά σιγά (πολύ σιγά βασικά) να ακούει η ms.

Δε νομίζω ένας notif.center να είναι υπαίτιος για να βαρύνει ένα OS.

Δε μπορώ να κρίνω την 8.1 διότι δεν την έχω (αν και ψήνομαι να βάλω την developer) αλλά όσοι την έχουν, δεν εξέφρασαν δυσαρέσκεια.

Ίσα ίσα λένε ότι δε ξαναγυρνάνε στην 8.

Μήπως να κάνεις μια επαναφορά στη συσκευή σου για να 'κάτσει καλύτερα' η 8.1;

 

Όσο για τις εικόνες φόντου, θα συμφωνήσω μαζί σου. Για μένα είναι άχρηστη προσθήκη χωρις ουσία.

Άσε που μέχρι να γίνει transparent από τους προγραμματιστες θα περάσει αρκετός χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

και με την 8 μπορούσα να ζήσω δεν ένοιωθα να της λείπει κάτι, μια χαρά ήταν ... και με την 8.1 μπορώ να ζήσω. Δεν ένοιωσα την συσκευή να ζορίζετε σε τίποτα με την 8.1.. αλλά και να ένοιωθα κάτι θα γύριζα πίσω στην 8 (αν μπορούσα) και θα απενεργοποιούσα τα updates :)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί λέτε πως δεν έχουν ουσία οι εικόνες του φόντου με το transparent effect. Για μένα έχει αλλάξει όλο το λειτουργικό εμφάνιση με αυτή τη καταπληκτική προσθήκη. Το μόνο που περιμένω είναι να έχεις επιλογή να βάλεις και φόντο πίσω από τα tiles όπως στα desktop 8.1 γι αυτούς που προτιμούν κάτι τέτοιο.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...