Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cortana το wp8 "siri"..! Όσοι ξέρετε από Halo την ξέρετε την κυρία..Είναι σύστημα φωνητικών εντολών που πέρα από τις βασικές εντολές που θα εκτελεί, θα "μαθαίνει" τις προτιμήσεις του χρήστη και θα προσαρμόζεται σε αυτές.

Μιλάμε για την έκδοση Windows Phone 8.1 όπως λέει που εκτός από το νέο σύστημα φωνητικών εντολών Cortana θα φέρει notification center και πολλές αλλαγές στο UI.

Είδομεν! :)

Ελπίζω η μαντάμ να μιλάει Ελληνικά..που δεν το βλέπω!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και αν θεωρήσουμε μια αναλογη καθυστέρηση θα παμε για πασχα μερια

 

Τότε θα προσπεράσουν την GDR3 και θα πάρουν κατευθείαν τα 8.1 που θα ανακοινωθούν (για τα WP) τέλη Φεβρουαρίου. Οπότε λίγο μετά το Πάσχα-αρχές καλοκαιριού θα την έχουν στα κινητά τους! Άλμα 2 minor updates και παίρνουν κατευθείαν το major! :p

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δε πιστεύω να κάνουν καμιά ταρζανια και δε δώσουν την 8.1 στη παρούσα γενιά κινητών με τη δικαιολογία ότι και καλά δε τη σηκώνει λόγω μεγάλου update στα specs που ετοιμάζουν?

Τουλάχιστον στα καλά τωρινά κινητά στυλ 925 κ.α. θα είναι epic fail αν το κάνουν!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ας μην προτρεχουμε;)

Θα ειναι μεγα αυτογκολ αν τυχων η MS δεν αναβαθμισει τα υπαρχον wp8 μοντελα,παει μετα τελος δεν θα την εμπιστευτει κανενας και ας παρατησει το τομεα κινητης.

Το μονο ερωτηματικο ειναι αυτα με τα 512mb ισως αν και ουτε και εδω θα δικαιολογειται βεβαια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά κρατάω και 1 πισινή γιατί πολλά έχουν δει τα μάτια μας

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά κρατάω και 1 πισινή γιατί πολλά έχουν δει τα μάτια μας

 

Καλα ας κρατάμε 1 πισινη για τα πάντα βέβαια εδώ που τα λέμε Μανο και όχι μονο στα των WP.:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά κρατάω και 1 πισινή γιατί πολλά έχουν δει τα μάτια μας

 

Στην προκειμένη μη κρατάς πισινή. Υπάρχει δημόσια δέσμευση (κάτι που δεν συνέβαινε στις προηγούμενες περιπτώσεις).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ρε παιδιά γιατί το 1020 το βλέπω ζεστά.

 

Και καλά κάνεις.....:)

Σε μαύρο βέβαια....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...!θέλω να θέσω το εξής ερώτημα...: πως μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα απο το wp (lumia 620) στον υπολογιστη;;;

 

μετά απο ψάξιμο δεν κατάφερα να βρώ κάτι....όποιος μπορεί ας βοηθήσει.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αν είχες μπει στο σωστό θέμα, χωρίς καθόλου ψάξιμο θα είχες πάρει την απάντησή σου από την τελευταία σελίδα του θέματος. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4892933#post4892933

 

Δεν ανοίγουμε θέμα για το παραμικρό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με email

 

Έχω ένα Nokia 520, δοκιμάζω τα windows, ευχαριστημένος,με τους όποιους περιορισμούς.

 

Στα email συμβαίνει το εξής:

 

Διαβάζονται σωστά, αλλα όταν κάνω reply η forward ο παραλήπτης δεν μπορεί να τα διαβασει.. Έιναι σελίδες με διαφορους χαρακτήρες..

 

Έψαξα δεν βρηκα κάτι σχετικό

 

Κανείς με ίδιο θέμα;

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με email

 

Έχω ένα Nokia 520, δοκιμάζω τα windows, ευχαριστημένος,με τους όποιους περιορισμούς.

 

Στα email συμβαίνει το εξής:

 

Διαβάζονται σωστά, αλλα όταν κάνω reply η forward ο παραλήπτης δεν μπορεί να τα διαβασει.. Έιναι σελίδες με διαφορους χαρακτήρες..

 

Έψαξα δεν βρηκα κάτι σχετικό

 

Κανείς με ίδιο θέμα;

 

το παθαίνω και γω με το 720lumia μόνο όμως όταν απαντώ στο μαιλ, όχι όταν γράφω και στέλνω. Οπότε τώρα απαντώ σε greekenglish.

 

Θα με ενδιέφερε και μένα η λύση του προβλήματος...

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με email

 

Έχω ένα Nokia 520, δοκιμάζω τα windows, ευχαριστημένος,με τους όποιους περιορισμούς.

 

Στα email συμβαίνει το εξής:

 

Διαβάζονται σωστά, αλλα όταν κάνω reply η forward ο παραλήπτης δεν μπορεί να τα διαβασει.. Έιναι σελίδες με διαφορους χαρακτήρες..

 

Έψαξα δεν βρηκα κάτι σχετικό

 

Κανείς με ίδιο θέμα;

 

Εμένα μου έχει τύχει αυτο στο pc και ενώ μου έχει απαντησει ο αλλος με pc (χωρίς να έχει μεσολαβήσει κινητό).....

πριν κανέναν χρόνο!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν υποστηρίζονται οι προτάσεις για το ελληνικό πληκτρολόγιο; Έλεος.

Γιατί τότε μου βγάζει "Προετοιμασία λήψης";

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν υποστηρίζονται οι προτάσεις για το ελληνικό πληκτρολόγιο; Έλεος.

Γιατί τότε μου βγάζει "Προετοιμασία λήψης";

 

Πήγαινε ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου και είσαι έτοιμος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και σε μένα να στέλνω mail και να έχει περιεργους χαρακτήρες και δν ξέρω τι φταίει.. Έχει τύχει επίσης να λαβω μειλ και ενώ στο PC φαίνεται κανονικά στο 920 να φαίνεται όπως στο παραπάνω... Έχουμε καμια λύση? Πως μπορούμε να ορίσουμε κωδικοποίηση στο κινητό?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ας δοκιμασει ο αλλος να βαλει κωδικοποιηση σελιδας σε utf-8 και ξαναδοκιμαστε

 

Δεν είναι εφικτό να ειδοποιούμε όποιον μας στέλνει μαιλ να κανει τέτοιες ρυθμίσεις!

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι θέμα Ελληνικών. Τα email που δεν διαβάζονται έχουν και αγγλικό κείμενο που επίσης καταστρέφεται.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εφικτό να ειδοποιούμε όποιον μας στέλνει μαιλ να κανει τέτοιες ρυθμίσεις!

 

Δεν ειδοποιεις κανενα! Αυτος που θα λαβει το μηνυμα, αν ειναι στα κινεζικα, δοκιμαζει αλλη κωδικοποιηση γιατι προφανως το pc του νομιζει οτι ειναι αλλη απο αυτη που οντως ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνηση:

και στον εαυτο μου όταν το στέλνω, δεν μπορω να το διαβασω, στο κινητο!

όπως στη φωτογραφία που εστειλα.

Αρα τι κωδικοποίηση είναι αυτη που το ίδιο δεν τη διαβαζει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με ποιόν τρόπο μπορει κάποιος να στείλει τις επαφές του από symbian σε Lumia? ; Δοκίμασα Upload to Skydrive αλλά στο hotmail δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες που είχα στο symbian. Με το Transfer my Data από το store θα περαστούν και οι φωτογραφίες των επαφών?

Να πω πως οι φωτογραφία είναι στο vcf αρχείο κάθε επαφής, και όχι ξεχωριστό αρχείο φωτογραφίας :)

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι μπορεί να κάνει με τις ήδη υπάρχουσες φωνητικές εντολές; Για να καταλάβουμε και τις περιορισμους έχει σε σχέση με την Cortana..
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με ποιόν τρόπο μπορει κάποιος να στείλει τις επαφές του από symbian σε Lumia? ; Δοκίμασα Upload to Skydrive αλλά στο hotmail δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες που είχα στο symbian. Με το Transfer my Data από το store θα περαστούν και οι φωτογραφίες των επαφών?

Να πω πως οι φωτογραφία είναι στο vcf αρχείο κάθε επαφής, και όχι ξεχωριστό αρχείο φωτογραφίας :)

 

Αν σου πω πως δεν θυμάμαι καν πως πέρασα τις δικές μου..... Αλτσχάιμερ μάλλον...:)

Το Transfer my Data δεν το δοκίμασα αλλα να ξέρεις πως οι επαφές σου που έχουν και fb θα αλλάξουν ούτως ή άλλως φωτογραφία και θα έχουν πάντα αυτή που χρησιμοποιεί στο fb

Κάνε έναν συγχρονισμό των επαφών σου με το hotmail σου (δεν θυμάμαι καν αν γίνεται στο Symbian) και μέρα θα σου περάσουν όλες στο lumia (και νομίζω με την φωτογραφία τους).

Ποιο lumia πήρες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...