Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα είχα συζήτηση με ένα παιδί σε άλλο νήμα που προσπαθούσε να με πείσει οτι σήμερα σε κινητό αντροιντ των 100 ευρώ δεν υπάρχει lag. Πόσο μάλλον σε κινητά μεγαλύτερης τιμής. Τελικά αντιλαμβάνομαι οτι δεν πολύς κόσμος δεν ξέρει τι σημαίνει "χωρίς lag". Αυτό μόνο.

 

Και μια ερώτηση: Εχω κατεβάσει κάποια ringtone, αλλά μου τα περνάει μόνο ως ήχο κλήσης. Θέλω να χρησιμοποιησω κάποιο ως ήχο μηνύματος. Πως το κάνω;

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα είχα συζήτηση με ένα παιδί σε άλλο νήμα που προσπαθούσε να με πείσει οτι σήμερα σε κινητό αντροιντ των 100 ευρώ δεν υπάρχει lag. Πόσο μάλλον σε κινητά μεγαλύτερης τιμής. Τελικά αντιλαμβάνομαι οτι δεν πολύς κόσμος δεν ξέρει τι σημαίνει "χωρίς lag". Αυτό μόνο.

 

Και μια ερώτηση: Εχω κατεβάσει κάποια ringtone, αλλά μου τα περνάει μόνο ως ήχο κλήσης. Θέλω να χρησιμοποιησω κάποιο ως ήχο μηνύματος. Πως το κάνω;

 

Δεν μπορεις ακομα, στο επομενο Update θα μπορεις να βαλεις custom ringtones στα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δημιουργείς νέα όπου στην ουσία είναι η παλιά+το τραγούδι που ήθελες να προσθέσεις. Έχεις δηλαδή αυτό που θέλεις.

 

Δεν το εχω δοκιμασει γιατι τα φτιαχνω παντα στο πισι αλλα νομιζω οτι φτιαχνει μια νεα λιστα με ενα τραγουδι

δεν βαζει και κομματια απο αλλη λιστα μαζι

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να εγκαταστισω μια εφαρμογη που εχω περασει απο τον υπολογιστη στο κινητο μεσο usb, αλλα δεν ξερω που να παω για να βρω το αρχειο. ειναι μια εφαρμογη που σου επιτρεπει να συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη μεσω firefox ή chromium για ολα τα λειτουργικα. την εφαρμογη την εχω κατεβασει απο εδω........

http://www.julien-manici.com/windows_mobile_wifi_remote_access/

και θελω να κανω αυτο..............

https://forum.ubuntu-gr.org/viewtopic.php?f=9&t=11352

 

ΥΓ. εχω το lumia 1020

YΓ2. ειναι οπως το airdroid στα android phone

Edited by bobos73
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό που έγραψες. Την περασμένη Παρασκευή μου πέφτει το lumia 920 (μιλάμε για γερή πτώση) και επειδή στο κατάστημα που πήγα δεν είχε lumia παίρνω ένα galaxy s3 μέχρι να φέρουν και πάλι το 920.

 

 

 

 

 

Έζησα λοιπόν 4 μέρες γεμάτες lag. Δεινοπάθησα, μαρτύρησα και έγινα "επαίτης" για ένα lumia.:lol:

 

 

 

 

 

Τελικά επέστρεψα στον πανέμορφο κόσμο του 920.

 

 

 

Η συζήτηση περί λαγκ έχει εξαντληθεί σε πολλά τοπικ.το s3 το είχα για 5μηνες και ξέρω τα προβλήματα του.αλλά πίστεψέ με οι ελλείψεις των WP είναι πολύ μεγαλύτερες από το λαγκ του s3.

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση περί λαγκ έχει εξαντληθεί σε πολλά τοπικ.το s3 το είχα για 5μηνες και ξέρω τα προβλήματα του.αλλά πίστεψέ με οι ελλείψεις των WP είναι πολύ μεγαλύτερες από το λαγκ του s3.

 

Έχω πιάσει στα χέρια μου καινούριο S4 (του κουτιού που λένε) επομένως δεν ξέρω για τα lag που μπορεί να βγάζει μελλοντικά αν περαστούν πολλές εφαρμογές και μέρες χρήσης..Φαντάζομαι όμως ότι δεν θα έχει διαφορές απ΄το S3..

Το lag είναι μια πραγματικότητα. Ωστόσο οι "ελλείψεις" είναι σχετικές.. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες & απαιτήσεις.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Έχω πιάσει στα χέρια μου καινούριο S4 (του κουτιού που λένε) επομένως δεν ξέρω για τα lag που μπορεί να βγάζει μελλοντικά αν περαστούν πολλές εφαρμογές και μέρες χρήσης..Φαντάζομαι όμως ότι δεν θα έχει διαφορές απ΄το S3..

 

 

Το lag είναι μια πραγματικότητα. Ωστόσο οι "ελλείψεις" είναι σχετικές.. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες & απαιτήσεις.

 

 

 

και οι ελλείψεις μια πραγματικότητα είναι..δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου αναφερω 20 πράγματα που θα έπρεπε να κάνει ένα smartphone και δεν μπορούν να κάνουν τα wp ή τα κάνουν με πολύ δυσκολότερο τρόπο.

 

Αυτή η συζήτηση δεν έχει νόημα και είμαστε και οφ τοπικ .

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να εγκαταστισω μια εφαρμογη που εχω περασει απο τον υπολογιστη στο κινητο μεσο usb, αλλα δεν ξερω που να παω για να βρω το αρχειο. ειναι μια εφαρμογη που σου επιτρεπει να συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη μεσω firefox ή chromium για ολα τα λειτουργικα. την εφαρμογη την εχω κατεβασει απο εδω........

http://www.julien-manici.com/windows_mobile_wifi_remote_access/

και θελω να κανω αυτο..............

https://forum.ubuntu-gr.org/viewtopic.php?f=9&t=11352

 

ΥΓ. εχω το lumia 1020

YΓ2. ειναι οπως το airdroid στα android phone

επισης μοιπως γνωριζετε κατι αλλο ,αλλα παρομια τροπο συνχρονισμου?

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που δινεις δεν μπορεί να γινει κάτι μιας και είναι αλλο λειτουργικό...windows mobile ενώ τα κινητά μας (κι εγώ 1020 έχω)φοράνε πλέον windows phone
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Έχω πιάσει στα χέρια μου καινούριο S4 (του κουτιού που λένε) επομένως δεν ξέρω για τα lag που μπορεί να βγάζει μελλοντικά αν περαστούν πολλές εφαρμογές και μέρες χρήσης..Φαντάζομαι όμως ότι δεν θα έχει διαφορές απ΄το S3..

Το lag είναι μια πραγματικότητα. Ωστόσο οι "ελλείψεις" είναι σχετικές.. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες & απαιτήσεις.

 

και οι ελλείψεις μια πραγματικότητα είναι..δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου αναφερω 20 πράγματα που θα έπρεπε να κάνει ένα smartphone και δεν μπορούν να κάνουν τα wp ή τα κάνουν με πολύ δυσκολότερο τρόπο.

 

Αυτή η συζήτηση δεν έχει νόημα και είμαστε και οφ τοπικ .

 

Δεν θα ελεγα οφ τοπικ η κουβεντα .... για Windows Phones κουβεντιαζουμε

(οι συγκρισεις σε λαγκ ειναι αλλο θεμα και οχι για εδω).

Εγω παντως θα ηθελα να ακουσω ποια ειναι κατα την αποψη σου τα 20 πραγματα που δεν κανουν τα wp ...

Link to comment
Share on other sites

και οι ελλείψεις μια πραγματικότητα είναι..δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου αναφερω 20 πράγματα που θα έπρεπε να κάνει ένα smartphone και δεν μπορούν να κάνουν τα wp ή τα κάνουν με πολύ δυσκολότερο τρόπο.

 

Αυτή η συζήτηση δεν έχει νόημα και είμαστε και οφ τοπικ .

 

Και γω αυτό πιστεύω, δεν είμαστε off..Ας το κρίνουν οι διαχειριστές αυτό.

20 (μη σου πω 120) πράγματα επιπλέον θα έπρεπε να κάνει ένα smartphone και δεν μπορούν να κάνουν γενικώς! Το αν τα χρησιμοποιεί ο καθένας μας αυτό είναι άλλο θέμα! Άρα η έλλειψη θεωρώ προσωπικά ότι είναι υποκειμενική..

Κάποιος μπορεί να θέλει μόνο τηλ-sms-radio (όπως αρκετά άτομα που ξέρω). Γι αυτoύς ο flash player είναι κινέζικα! Άρα είτε υπάρχει (android) είτε δεν υπάρχει (wp8) είναι ένα και το αυτό.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε να προσθέσουμε λέξεις στο λεξικό...ωστε όταν γράφουμε να τις βγάζει στις επιλογές?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα οφ τοπικ η κουβεντα .... για Windows Phones κουβεντιαζουμε

(οι συγκρισεις σε λαγκ ειναι αλλο θεμα και οχι για εδω).

Εγω παντως θα ηθελα να ακουσω ποια ειναι κατα την αποψη σου τα 20 πραγματα που δεν κανουν τα wp ...

 

Και γω αυτό πιστεύω, δεν είμαστε off..Ας το κρίνουν οι διαχειριστές αυτό.

20 (μη σου πω 120) πράγματα επιπλέον θα έπρεπε να κάνει ένα smartphone και δεν μπορούν να κάνουν γενικώς! Το αν τα χρησιμοποιεί ο καθένας μας αυτό είναι άλλο θέμα! Άρα η έλλειψη θεωρώ προσωπικά ότι είναι υποκειμενική..

Κάποιος μπορεί να θέλει μόνο τηλ-sms-radio (όπως αρκετά άτομα που ξέρω). Γι αυτoύς ο flash player είναι κινέζικα! Άρα είτε υπάρχει (android) είτε δεν υπάρχει (wp8) είναι ένα και το αυτό.

 

ανεφερα οτι δεν τα κανουν ή τα κανουν με πολυ δυσκολοτερο τροπο.....

 

1)μιας και πανω απο ολα ειναι τηλεφωνο....δεν εχει Τ9 dialer....ξερω εχει στο μαρκετ αλλα δεν υποστηριζουν το "ιστορικο" της συσκευης...οσο και αν εψαξα ενα σωστο και ολοκληρωμενο Τ9 dialer δεν βρηκα στο μαρκετ

2)και ξαναλεω μιας και πανω απο ολα ειναι τηλεφωνο.....δεν μπορω να στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες(εχω το ativ δεν ξερω τι γινεται στα αλλα κινητα αλλα φαινεται οτι δεν το υποστηριζει το λειτουργικο)....

3)δεν εχει file manager.......τεραστια συζητηση

4)δεν μπορω να διαχειριστω τη μουσικη μου και για να κανω οτιδηποτε πρεπει να το συνδεσω με τον υπολογιστη (σοβαρη εφαρμογη Music player στο μαρκετ δεν υπαρχει)

5)αναπαραγωγη βιντεο.......νομιζω δεν χρειαζεται αναλυση

6)facebook η εφαρμογη που σχεδον ολοι χρησιμοποιουν...λειψη το λιγοτερο (εχω δοκιμασει και το facebook beta)

7)μεταφορα αρχειων over the air(αν υπαρχει εφαρμογη συγχωρεστε με αλλα δεν βρηκα κατι)

8)αποθηκευση αρχειων απο mail.....και ιστοσελιδων και μεταφορα στο pc......απο οτι μου ειπατε μοναδικη λυση να τα φορτωσω στο skydrive - αυτο κολαει σε αυτο που ειπα στην αρχη "τα κανουν με πολυ δυσκολοτερο τροπο....."

9)προσωπικα χρησιμοποιω πολυ το κινητο με το tapatalk ......μετα το τελευταιο Update νομιζα οτι εστρωσε αλλα τελικα και σημερα με πεταξε...φυσικα λειπουν και βασικες λειτουργιες (Multi quote-αλλου βρισκεται το main topic και αλλου οι απαντησεις και το ui μαυρη μαυριλα πλακωσε ή ολα ασπρα)

10) ΔΕΝ υπαρχει real time tile για ενημερωση της σταθμης της μπαταριας.....πρεπει καθε φορα να μπαινω στο insider pro για να ενημερωνεται...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

11)στην μπαρα επανω δεν δειχνει μονιμα το gps-το σημα κινητης-το wifi.....πολυ βασικο

12)στα μαιλ που εχω μου εμφανιζει στους φακελους μονο τα εισερχομενα που εχουν ερθει στο κινητο και οχι συνολικα τα μαιλ που εχουν ερθει στα εισερχομενα.....δοκιμασα και εφαρμογες yahoo mail αλλα ολες ειναι τραγικες (καμια επισημη της yahoo) και ως επι των πλειστων δεν υποστηριζουν πολλαπλους λογαριασμους

13)μηδεν παραμετροποιηση......δεν αφηνει πουθενα να ορισεις μια φωτο background(feature που το εχουν και τα απλα τηλεφωνα εδω και χρονια)....μπαινεις στο μενου των εφαρμογων και παντου μαυρη μαυριλα πλακωσε

14)χωρις να σε ρωτησει στο μενου εφαρμογων εχει την ΑΒ......"γιατι ετσι τους αρεσει στην ms"

15)ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.....δεν μπορεις να διαχωρισεις τους ηχους κλησης-multimedia

16)πολλες ελειψεις σε εφαρμογες (μεσω app της wind σε android και ios ελεγχεις τα υπολοιπα-δεν υπαρχουν εφαρμογες airtickets-autoeurope-aegean......και ο καταλογος μπορει να μεγαλωσει πολυ)

17)πολλες εφαρμογες ειναι κακογραμμενες και παρατημενες απο τους devs ..μαλλον λογω χαμηλης απηχησης των wp

18)δεν υπαρχει πληκτρολογιο swype και οι προγνωσεις του μαμα πληκτρολογιου δεν ειναι τοι καλυτερο(γινεται να προσθεσουμε λεξεις?)......στο μαρκετ δεν βρηκα τιποτα αντιστοιχο

19)χρησιμοποιει και αχρηστευει στην ουσια για οσους δεν το θελουν ελα ολοκληρο cpacitive στο bing.......γιατι να μην επιτρεπει τη λειτουργια του σε ολες τις εφαρμογες που εχουν search?

 

με τον καιρο μπορει να μου ρθουν και αλλα......

ενταξει ο καθενας βολευεται διαφορετικα..κατι που ενοχλει εμενα μπορει να μην ενοχλει εσας

δεν κατηγορω κανενα για την επιλογη του..και εγω αυτη τη στιγμη wp εχω(η τιμη ειναι καθοριστικος παραγοντας)

 

αυτο που με τσατιζει περισσοτερο ειναι οτι το 90% των παραπανω ειναι γελοιο στο να τα κανει η ms......αλλα γιατι δεν τα δινει...παρα πολυ αργη εξελιξη σε μια αγορα που τρεχει με χιλια!

ειναι λες και επιτηδες σαμποταρουν το λειτουργικο τους.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε να προσθέσουμε λέξεις στο λεξικό...ωστε όταν γράφουμε να τις βγάζει στις επιλογές?

 

Επιλέγεις την λέξη που θες κι αν δεν υπάρχει ήδη στο λεξικό θα στην βγάλει απο κάτω με ένα δίπλα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε να προσθέσουμε λέξεις στο λεξικό...ωστε όταν γράφουμε να τις βγάζει στις επιλογές?

 

Γινεται ναι, γραψε σε ενα μηνυμα την λεξη που θες και επελεξε την. Στην γραμμη που δειχνει τις προτασεις θα σου εμφανισει ενα + και διπλα την λεξη σου, το πατας και το αποθηκευει!

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα που αναφέρθηκαν παραπάνω, δεν είναι θέμα λειτουργικού. Στα lumia έχει κανονικά 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα που αναφέρθηκαν παραπάνω, δεν είναι θέμα λειτουργικού. Στα lumia έχει κανονικά 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

 

υπαρχει εφαρμογη που λειτουργει και εκτος lumia?βρηκα αλλα ειναι επι πληρωμη...χαχα..κατι ειναι και αυτο

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εφαρμογή (πιθανόν θα υπάρχει στο store, πέτυχα συζήτηση σε άλλο νήμα αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο). Στο lumia αποτελεί μέρος του λειτουργικού και όχι ξεχωριστή εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

ανεφερα οτι δεν τα κανουν ή τα κανουν με πολυ δυσκολοτερο τροπο.....

 

1)μιας και πανω απο ολα ειναι τηλεφωνο....δεν εχει Τ9 dialer....ξερω εχει στο μαρκετ αλλα δεν υποστηριζουν το "ιστορικο" της συσκευης...οσο και αν εψαξα ενα σωστο και ολοκληρωμενο Τ9 dialer δεν βρηκα στο μαρκετ

2)και ξαναλεω μιας και πανω απο ολα ειναι τηλεφωνο.....δεν μπορω να στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες(εχω το ativ δεν ξερω τι γινεται στα αλλα κινητα αλλα φαινεται οτι δεν το υποστηριζει το λειτουργικο)

3)δεν εχει file manager.......τεραστια συζητηση

4)δεν μπορω να διαχειριστω τη μουσικη μου και για να κανω οτιδηποτε πρεπει να το συνδεσω με τον υπολογιστη (σοβαρη εφαρμογη Music player στο μαρκετ δεν υπαρχει)

5)αναπαραγωγη βιντεο.......νομιζω δεν χρειαζεται αναλυση

6)facebook η εφαρμογη που σχεδον ολοι χρησιμοποιουν...λειψη το λιγοτερο (εχω δοκιμασει και το facebook beta)

7)μεταφορα αρχειων over the air(αν υπαρχει εφαρμογη συγχωρεστε με αλλα δεν βρηκα κατι)

8)αποθηκευση αρχειων απο mail.....και ιστοσελιδων και μεταφορα στο pc......απο οτι μου ειπατε μοναδικη λυση να τα φορτωσω στο skydrive - αυτο κολαει σε αυτο που ειπα στην αρχη "τα κανουν με πολυ δυσκολοτερο τροπο....."

9)προσωπικα χρησιμοποιω πολυ το κινητο με το tapatalk ......μετα το τελευταιο Update νομιζα οτι εστρωσε αλλα τελικα και σημερα με πεταξε...φυσικα λειπουν και βασικες λειτουργιες (Multi quote-αλλου βρισκεται το main topic και αλλου οι απαντησεις και το ui μαυρη μαυριλα πλακωσε ή ολα ασπρα)

10) ΔΕΝ υπαρχει real time tile για ενημερωση της σταθμης της μπαταριας.....πρεπει καθε φορα να μπαινω στο insider pro για να ενημερωνεται...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

11)στην μπαρα επανω δεν δειχνει μονιμα το gps-το σημα κινητης-το wifi.....πολυ βασικο

12)στα μαιλ που εχω μου εμφανιζει στους φακελους μονο τα εισερχομενα που εχουν ερθει στο κινητο και οχι συνολικα τα μαιλ που εχουν ερθει στα εισερχομενα.....δοκιμασα και εφαρμογες yahoo mail αλλα ολες ειναι τραγικες (καμια επισημη της yahoo) και ως επι των πλειστων δεν υποστηριζουν πολλαπλους λογαριασμους

13)μηδεν παραμετροποιηση......δεν αφηνει πουθενα να ορισεις μια φωτο background(feature που το εχουν και τα απλα τηλεφωνα εδω και χρονια)....μπαινεις στο μενου των εφαρμογων και παντου μαυρη μαυριλα πλακωσε

14)χωρις να σε ρωτησει στο μενου εφαρμογων εχει την ΑΒ......"γιατι ετσι τους αρεσει στην ms"

15)ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.....δεν μπορεις να διαχωρισεις τους ηχους κλησης-multimedia

16)πολλες ελειψεις σε εφαρμογες (μεσω app της wind σε android και ios ελεγχεις τα υπολοιπα-δεν υπαρχουν εφαρμογες airtickets-autoeurope-aegean......και ο καταλογος μπορει να μεγαλωσει πολυ)

17)πολλες εφαρμογες ειναι κακογραμμενες και παρατημενες απο τους devs ..μαλλον λογω χαμηλης απηχησης των wp

18)δεν υπαρχει πληκτρολογιο swype και οι προγνωσεις του μαμα πληκτρολογιου δεν ειναι τοι καλυτερο(γινεται να προσθεσουμε λεξεις?)......στο μαρκετ δεν βρηκα τιποτα αντιστοιχο

 

με τον καιρο μπορει να μου ρθουν και αλλα......

ενταξει ο καθενας βολευεται διαφορετικα..κατι που ενοχλει εμενα μπορει να μην ενοχλει εσας

δεν κατηγορω κανενα για την επιλογη του..και εγω αυτη τη στιγμη wp εχω(η τιμη ειναι καθοριστικος παραγοντας)

 

αυτο που με τσατιζει περισσοτερο ειναι οτι το 90% των παραπανω ειναι γελοιο στο να τα κανει η ms......αλλα γιατι δεν τα δινει...παρα πολυ αργη εξελιξη σε μια αγορα που τρεχει με χιλια!

ειναι λες και επιτηδες σαμποταρουν το λειτουργικο τους.

 

Σεβαστη η γνωμη σου αν και σε πολλα διαφωνω.

1) Ειναι υποκειμενικο.

2)Μπορεις, ειναι βλακεια της samsung που δεν το εδωσε.

3-4-5) Συμφωνω απολυτα.

6)Μαζι σου, αλλα δεν το θεωρω κριτηριο να κρινω ενα λειτουργικο απο αυτο.

7-8) Μπορεις να κατεβασεις οτι θες απο οποιο site θες και να το μεταφερεις στο pc. Ενα προγραμμα ειναι το get them all, ειναι εξαιρετικο, δοκιμασε το αν θες.

9)Μετα το τελευταιο update ειναι αλλο προγραμμα το tapatalk. Αρκετα γρηγορο και προσωπικα που το εκανα clean install δεν εχω δει καποιο bug.

10)Eρχεται στο επομενο update

11) Και αυτο προσωπικη αποψη, πχ εμενα δεν με ενοχλει.

12)Εχω outlook και gmail και δεν τα εχω συναντησει αυτα που λες. Μπορει να εχει προβλημα με το yahoo, απλα δεν το γνωριζω για να σου απαντησω.

13)Εμενα μου αρεσει ο minimal χαρακτηρας των wp, βεβαια το να σου δινει την επιλογη να το παραμετροποιησεις δεν θα εβλαπτε.

14)Ειλικρινα το χρησιμοποιω καθε μερα, ενω στην αρχη και εγω γκρινιαζα, με βολεψε.

15)Ερχεται και αυτο με το update.

16)Αυτο ειναι ενας μυθος που περιμενα οτι θα εχει σταματησει..Εχει ελλειψεις αλλα σε καμια περιπτωση πολλες.

17)Διαφωνω, τοσο καλογραμμενες εφαρμογες δεν ειχα συναντησει στο android. Mytube, Baconit, 6tag ειναι πολλες κλασεις πανω απο τις αντιστοιχες επισημες. Και πλεον στις μεγαλυτερες ευρωπαικες χωρες εχει 10+%, οποτε δεν θα το λεγα.

18) Στην αρχη ξενερωσα γιατι το ειχα συνηθισει αλλα πραγματικα το πληκτρολογιο και το λεξικο ειναι τοσο καλα που το ξεχασα αμεσως.

 

Το θετικο ειναι οτι οι περισσοτερες ελλειψεις θα μπουν στα 2 επομενα update συμφωνα με τις διαρροες.

 

Παντως γι αυτο υπαρχουν (ευτυχως) πολλα λειτουργικα, οτι βρισκω εγω προβλημα στο ενα εσενα μπορει να σου αρεσει και το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

ανεφερα οτι δεν τα κανουν ή τα κανουν με πολυ δυσκολοτερο τροπο.....

 

1)μιας και πανω απο ολα ειναι τηλεφωνο....δεν εχει Τ9 dialer....ξερω εχει στο μαρκετ αλλα δεν υποστηριζουν το "ιστορικο" της συσκευης...οσο και αν εψαξα ενα σωστο και ολοκληρωμενο Τ9 dialer δεν βρηκα στο μαρκετ

2)και ξαναλεω μιας και πανω απο ολα ειναι τηλεφωνο.....δεν μπορω να στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες(εχω το ativ δεν ξερω τι γινεται στα αλλα κινητα αλλα φαινεται οτι δεν το υποστηριζει το λειτουργικο)

.....

αυτο που με τσατιζει περισσοτερο ειναι οτι το 90% των παραπανω ειναι γελοιο στο να τα κανει η ms......αλλα γιατι δεν τα δινει...παρα πολυ αργη εξελιξη σε μια αγορα που τρεχει με χιλια!

ειναι λες και επιτηδες σαμποταρουν το λειτουργικο τους.

 

Σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να γραψεις τις ... σοβαρες ελειψεις που εχει το λειτουργικο

Δεν θα μπω στην λογικη να σου απαντησω σε ολα ενα προς ενα .. Για σενα ειναι σοβαρες ελειψεις και ειναι σεβαστο και αποδεκτο ...

Για μενα δειχνει οτι εισαι καινουργιος στο λειτουργικο και το δεν το ξερεις ακομη καλα !!!

 

Εγω που θελω ενα τηλ να δουλευει χωρις προβληματα και να κανει αυτα που θελω ειμαι ικανοποιημενος γιατι μετα απο τοσα χρονια δεν ασχολουμαι πια με το hardware+software του τηλεφωνου ...

Περναω τον χρονο μου χρησιμοποιωντας το τηλεφωνο ... και οχι φτιαχνοντας το.

 

Υπαρχουν πολλα που χρειαζεται ακομη το λειτουργικο ...

Σε αλλους ειναι απαραιτητα (και πανε αλλου) σε αλλους δεν ειναι η βρισκουν αλλους τροπους για να κανουν αυτο που θελουν.

Αυτο που λεω εδω και 3 χρονια ειναι οτι ειναι μια πολυ σοβαρη εναλλακτικη προταση για ολους εμας και αυτο μονο καλο μπορει να ειναι ...!!!

Link to comment
Share on other sites

12)στα μαιλ που εχω μου εμφανιζει στους φακελους μονο τα εισερχομενα που εχουν ερθει στο κινητο και οχι συνολικα τα μαιλ που εχουν ερθει στα εισερχομενα.....δοκιμασα και εφαρμογες yahoo mail αλλα ολες ειναι τραγικες (καμια επισημη της yahoo) και ως επι των πλειστων δεν υποστηριζουν πολλαπλους λογαριασμους

19)χρησιμοποιει και αχρηστευει στην ουσια για οσους δεν το θελουν ελα ολοκληρο cpacitive στο bing.......γιατι να μην επιτρεπει τη λειτουργια του σε ολες τις εφαρμογες που εχουν search?

 

12) Πήγαινε στα εισερχόμενα email και πάτα τις 3 τελείες και μετά ρυθμίσεις. Επέλεξε τον λογαρισμό email που θέλεις και μετά πάτα ρυθμίσεις συγχρονισμού. Εκεί που λέει "Λήψη email" επέλεξε "χωρίς χρονικό περιορισμό" και θα σου εμφανίσει

συνολικά ότι email σου έχουν στείλει στα εισερχόμενα!

 

19) Για την λειτουργία του πλήκτρου search τα είπαμε προχθές 2-3 σελίδες παραπίσω!Εδώ στην Ελλάδα έχει περιορισμένη λειτουργία αλλά όλα τα OS προσφέρουν έξτρα λειτουργίες που συνήθως δεν είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα ή έχουν περιορισμένες δυνατότητες!

 

Τα υπόλοιπα έχουν απαντηθεί από τα άλλα παιδιά και λίγο πολύ με βρίσκουν και εμένα σύμφωνο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να γραψεις τις ... σοβαρες ελειψεις που εχει το λειτουργικο

Δεν θα μπω στην λογικη να σου απαντησω σε ολα ενα προς ενα .. Για σενα ειναι σοβαρες ελειψεις και ειναι σεβαστο και αποδεκτο ...

Για μενα δειχνει οτι εισαι καινουργιος στο λειτουργικο και το δεν το ξερεις ακομη καλα !!!

 

Εγω που θελω ενα τηλ να δουλευει χωρις προβληματα και να κανει αυτα που θελω ειμαι ικανοποιημενος γιατι μετα απο τοσα χρονια δεν ασχολουμαι πια με το hardware+software του τηλεφωνου ...

Περναω τον χρονο μου χρησιμοποιωντας το τηλεφωνο ... και οχι φτιαχνοντας το.

 

Υπαρχουν πολλα που χρειαζεται ακομη το λειτουργικο ...

Σε αλλους ειναι απαραιτητα (και πανε αλλου) σε αλλους δεν ειναι η βρισκουν αλλους τροπους για να κανουν αυτο που θελουν.

Αυτο που λεω εδω και 3 χρονια ειναι οτι ειναι μια πολυ σοβαρη εναλλακτικη προταση για ολους εμας και αυτο μονο καλο μπορει να ειναι ...!!!

 

θα συμφωνησω μαζι σου οτι για τον περισσοτερο κοσμο τα wp ειναι ιδανικο λειτουργικο...αυτο που εμενα με πειραζει (το να φερω δηλαδη το λειτουργικο στα μετρα μου) τον περισσοτερο κοσμο δεν τον ενδιαφερει (βλεπω συνεχεια android κινητα που ο χρηστης ουτε wallpaper δεν εχει πειραξει..μαλιστα μια φιλη μου φοβαται να μπει ακομα και στο ιντερνετ και το χρησιμοπιει μονο για κηλσεις)...γι αυτο αρχισα και προτεινω σε πολλους να αγορασουν wp.

το περιεργο ξερεις ποιο ειναι?οτι ολοι εχουν android και μαλιστα οταν βλεπουν το δικο μου κανουν λες και βλεπουν εξωγηινο.

που σημαινει οτι για να αυξησει τα ποσοστα της η ms πρεπει να κερδισει τους λιγο πιο hardcore χρηστες -που θα προτεινουν και στους υπολοιπους......

 

νομιζω αν δωσει 4-5 βασικα features θα αυξησει κατα πολυ τα ποσοστα της.

το τηλεφωνο δεν προκειται να το αλλαξω προς το παρον, θα το παλεψω...χαχαχ

 

*το get them all δεν το βρηκα στο μαρκετ

 

@niotheros ευχαριστω πολυ για τα μαιλ ηταν αυτο που εψαχνα

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω μαζι σου οτι για τον περισσοτερο κοσμο τα wp ειναι ιδανικο λειτουργικο...αυτο που εμενα με πειραζει (το να φερω δηλαδη το λειτουργικο στα μετρα μου) τον περισσοτερο κοσμο δεν τον ενδιαφερει (βλεπω συνεχεια android κινητα που ο χρηστης ουτε wallpaper δεν εχει πειραξει..μαλιστα μια φιλη μου φοβαται να μπει ακομα και στο ιντερνετ και το χρησιμοπιει μονο για κηλσεις)...γι αυτο αρχισα και προτεινω σε πολλους να αγορασουν wp.

το περιεργο ξερεις ποιο ειναι?οτι ολοι εχουν android και μαλιστα οταν βλεπουν το δικο μου κανουν λες και βλεπουν εξωγηινο.

που σημαινει οτι για να αυξησει τα ποσοστα της η ms πρεπει να κερδισει τους λιγο πιο hardcore χρηστες -που θα προτεινουν και στους υπολοιπους......

 

νομιζω αν δωσει 4-5 βασικα features θα αυξησει κατα πολυ τα ποσοστα της.

το τηλεφωνο δεν προκειται να το αλλαξω προς το παρον, θα το παλεψω...χαχαχ

 

*το get them all δεν το βρηκα στο μαρκετ

 

 

 

 

 

 

Η πάλη θα ήταν πιο εύκολη με ένα lumia.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πάλη θα ήταν πιο εύκολη με ένα lumia.....;)

 

λιγο να μεγαλωσει την οθονη η νοκια και θα την κανω την μεταβαση...συνηθισα τις 4,8 που να παρει....και τα 170 που εδωσα για το samsung ηταν κουφετο για μενα..:)

Link to comment
Share on other sites

Με 70€ παραπάνω (ή με πολύ λιγότερα σε μεταχειρισμένο) και με έναν μικρό συμβιβασμό στις 4,5 είσαι πρώτος με ένα 920 στα χέρια.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...