Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Ειλικρινα δεν μπορω να βγαλω καμια ακρη διαβαζοντας το thread αυτο...ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?Παραδωθηκαν σε μερικες χωρες σε ολο τον κοσμο συνολικα 2 παρτιδες,370.000 συσκευες.Εξαντληθηκαν μεσα σε μερικες ωρες και οι 2 παρτιδες και περαν αυτου,καμια ανακοινωση για στοκαρισμα της αγορας παγκοσμιως.Μαλιστα διαβασα οτι υπαρχει περιπτωση να μη το ξανακυκλοφορησουν και να παμε απο μαιο στο επομενο μοντελο,το nexus 5.....TA NEYΡΑ ΜΟΥ.ΤΙ EPIC FAIL ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ GOOGLE?

 

Αντιστοιχο θεμα και με τα nexus 7,oπου καπου στον οκτωβρη ειχε ανακοινωθει μειωση τιμης,η οποια ουδεποτε δεν εγινε!Και βεβαια,το φθηνοτερο μοντελο των 8 γιγα αφαντο,και οπου υπαρχει στοκ πχ αμαζον,ειναι πιο ακριβο και απο το 32 γιγα!Τα παραπανω σκηνικα συνολικα ειναι να τραβας τα βυζια σου...

 

Οι συσκευες ειναι πανω απο 570k. και δε νομιζω να εχουν υπολογισει τα προσφατα στοκαρισματα των καταστηματων.

Προσωπικα και για τα 3 που αγορασα, τα 2 απο google play και ενα απο gumtree, εγινε χωρις δυσκολια.

Μπορεις να το βρεις στα περισσοτερα καταστηματα στο UK, οποτε κανενα προβλημα.

Αν το θες πιο φθηνα τοτε πρεπει να περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι συσκευες ειναι πανω απο 570k. και δε νομιζω να εχουν υπολογισει τα προσφατα στοκαρισματα των καταστηματων.

Προσωπικα και για τα 3 που αγορασα, τα 2 απο google play και ενα απο gumtree, εγινε χωρις δυσκολια.

Μπορεις να το βρεις στα περισσοτερα καταστηματα στο UK, οποτε κανενα προβλημα.

Αν το θες πιο φθηνα τοτε πρεπει να περιμενεις.

 

Θες να μου δωσεις εστω ενα λινκ απο καταστημα uk που το εχει?Το μονο που βρισκω ειναι απο amazon.co.uk,ενα διαθεσιμο,τιμη 480 λιρες!600 και βαλε ευρω?Υποτιθεται το κινητο θα εβγαινε στα 299 δολαρια!!!!

Ειναι epic fail αυτο απο την google,ειναι σα να εβγαλε limited edition,την στιγμη που η στρατηγικη της ηταν να σαρωσει τα παντα στο περασμα της.

6 μηνiτικο κινητο,μη διαθεσιμο,με ελαχιστα κομματια να τα πουλανε χρυσαφι,και κερασακι στην τουρτα να ανακοινωνεται nexus 5 για μεσα μαιου και με πιθανοτητα διαθεσης του ακομα νωριτερα,στην (θεωριτικη) τιμη του σημερινου,στα 299 δολαρια..

 

Τα ιδια και με το nexus 7,που τα 16gb ανακοινωθηκε τελος του 12 οτι πεφτει στα 199 δολαρια,αν το βρειτε πουθενα τοσο πειτε το κ σε μενα...

 

Τεσπα,πραγματικα οσοι το βρηκατε ειστε τυχεροι,ευχομαι ολοψυχα να εχετε κανει οσους βλ@μμενους φιλους εχετε να κλαινε τα διπλασια λεφτα τους για το 4s... ;)

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως.

http://www.carphonewarehouse.com/

Ενα απο αυτα που το εχει.

Μπορεις να το βρεις και σε αλλα.

Btw τη στρατηγικη της δε τη ξερει κανεις, οπως και πολλα στελεχη που ειναι κατω απο αυτους που χρειαζεται να μαθουν.

Link to comment
Share on other sites

Καμια πλακα δε κανω.

Ψαξε στο gumtree και θα βρεις φθηνοτερα, ειναι πολυ ευκολο.

Κινητα υπαρχουν.

Αν τα θες τωρα, πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Precious :)

Παραγγελία google store γερμανίας 360 ευρώ για το 16άρι στις 4/12

 

Λεπτό , πανέμορφο . οθόνη τέρας και η αφή κορυφαία. πριν είχα το galaxy s2 και πιστευώ οτι ειναι πολυ καλύτερη του N4 και δεν εχω βγάλει την ζελατίνα ακόμα.

 

έκανε εγκατασταση καμια 60αρια εφαμογες λόγω του αυτόματου restore και ταυτόχρονα εμπαινα και σε βαρια site στον chrome και το κινητό δεν κόλωνε.

 

chrome Πολύ καλός.

φωτογραφική καλή μου φαίνεται με ωραία Κόλπα(hdr) το 4.1.2

 

κατευθειαν root , recovery Κλπ κλπ

 

Πάω να δοκιμάσω μια aokp rom για αρχή και βλέπουμε.

 

ισως το πιο ωραίο κινητό που είχα μέχρι τώρα εδω και 12 χρόνια :p

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια karaLRS.

Σου εύχομαι να λιώσεις στα rom+kernel flashings. :lol:

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το Ν4 με DLNA TV;

Το κινητό φυσικά υποστηρίζει DLNA, αλλά η σύνδεση πώς ακριβώς γίνεται; Πρέπει να κατεβάσεις 3rd party εφαρμογή όπως για παράδειγμα την BubbleUPnP ή χρειάζεται και κάτι άλλο; Αν ναι, από εκεί και πέρα χρειάζονται κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις και στο κινητό και στην TV;

 

Αν έχει κανείς τίποτα οδηγίες..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια karaLRS.

Σου εύχομαι να λιώσεις στα rom+kernel flashings. :lol:

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το Ν4 με DLNA TV;

Το κινητό φυσικά υποστηρίζει DLNA, αλλά η σύνδεση πώς ακριβώς γίνεται; Πρέπει να κατεβάσεις 3rd party εφαρμογή όπως για παράδειγμα την BubbleUPnP ή χρειάζεται και κάτι άλλο; Αν ναι, από εκεί και πέρα χρειάζονται κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις και στο κινητό και στην TV;

 

Αν έχει κανείς τίποτα οδηγίες..

εγώ έχω κατεβάσει το imediashare και δούλεψε κανονικά με samsung smart tv, εύκολα και γρήγορα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω κατεβάσει το imediashare και δούλεψε κανονικά με samsung smart tv, εύκολα και γρήγορα

 

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα το πρόγραμμα που λες με το Desire και την Philips που έχω, αλλά δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει. Τόση ώρα προαπαθώ να κάνω και το N4 να δουλέψει με το BubbleUPnP και τελικά κατάφερα να κάνω τη σύνδεση πριν από λίγο, αλλά ΜΟΝΟ η TV βλέπει το κινητό και όχι και το αντίθετο. Δηλαδή πρέπει να διαλέξω το playlist μου από το τηλεκοντρόλ της TV και όχι από το κινητό και μετά να του πω να το στείλει στην TV. Στο Devices της εφαρμογής δεν βλέπω την TV, όπως συμβαίνει στο

!!

 

Aύριο θα δοκιμάσω και σε μία Samsung Smart TV και αν τα καταφέρω θα σημαίνει ότι κάτι παίζει με την Philips.

Αλλιώς θα χρησιμοποιήσω και το iMediaShare.

 

Ευχαριστώ, θα επανέλθω αύριο με τα αποτελέσματα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια το θεμα με το touch εχει αρχησει να με εκνευριζει........δεν εχει προβλημα το κινητο απλα το touch του δεν ειναι οπως ειναι σε ενα s3 για παραδειγμα και οποιος εχει συνηθισει στην υπερευαισθησια θα εχει προβλημα..........
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια το θεμα με το touch εχει αρχησει να με εκνευριζει........δεν εχει προβλημα το κινητο απλα το touch του δεν ειναι οπως ειναι σε ενα s3 για παραδειγμα και οποιος εχει συνηθισει στην υπερευαισθησια θα εχει προβλημα..........

 

Το εγραψα τη day 1 που επιασα το κινητο. Ενω ειναι ενα εξαιρετικο κινητο, με πολυ καλα υλικα και ποιοτητα κατασκευης, αυτο και μονο το γεγονος το εκανε dealbreaker to me...

ΥΓ Εννοειται οτι και με τις καταλληλες ρυθμισεις δεν αλλαζουν πολλα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια το θεμα με το touch εχει αρχησει να με εκνευριζει........δεν εχει προβλημα το κινητο απλα το touch του δεν ειναι οπως ειναι σε ενα s3 για παραδειγμα και οποιος εχει συνηθισει στην υπερευαισθησια θα εχει προβλημα..........

 

Aν είσαι root, τότε δοκίμασε και αυτό το mod.

Έχει γραφτεί από παιδιά εδώ μέσα ότι είδαν ΜΕΓΑΛΗ διαφορά. Το μόνο που χρειάζεται να ξέρεις είναι ότι όταν bootάρει το κινητό, κολλάει στην SIM screen για μερικά δευτερόλεπτα έως και ένα λεπτό, γιατί εκείνη την ώρα γίνονται οι αλλαγές στους drivers ή κάτι τέτοιο.

Μην τρομάξεις, δεν θα έχει πάθει κάτι η συσκευή. :lol:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παιδιά

στην Ελλάδα έχω δει στα πρατήρια shell την δυνατότητα να πληρώνεις μέσω nfc.

ξέρουμε πως γίνεται αυτό στο nexus 4, γιατί δεν βλέπω αυτή την επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ το touch sensitivity κορυφαίο.

Πριν είχα το galaxy s2 και το touch του nexus είναι καλύτερο..

Γλυστραει εντυπωσιακα :-)

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=D30vBWCWCnI

 

Πάρα μα πάρα πολύ καλό review.

 

Παίδες με τη μετατροπή της mini sim σε micro sim τι παίζει;

 

Μου είπαν ότι χάνω επαφές κ.λπ., ισχύει;

Πώς θα περάσω τις επαφές στη micro sim ή στο τηλέφωνο;

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με W960i και τις επαφές τις έχω τόσο στη mini sim, όσο και στη συσκευή.

 

Αναμένω το Nexus 4 και σε λίγο θα πάω για αλλαγή της mini sim σε micro sim, ή έκδοση νέας micro sim, δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν.

Βασικά αν δεν εκδίδουν νέα micro ώστε να έχω παράλληλα και τη mini sim, δε θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το W960i μέχρι να μου έρθει το Nexus.

 

Τέλος πάντων, το βασικότερο είναι πώς θα περάσω τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να περάσεις όλες σου τις επαφές στον Gmail λογαριασμό σου με τον οποίο θα συσχετίζεις όλες σου τις android συσκευές.

Θέλει λίγο να ασχοληθείς στην αρχή, αλλά μετά με έναν απλό συγχρονισμό θα έχεις παντού τις επαφές σου.

Αξίζει τον κόπο!

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση.

 

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος;

Σου επιτρέπει εξαγωγή σε vcf αρχείο? Αν ναι τότε κάνεις import το αρχείο, μετά συγχρονιζεις με gmail και τέλος

Link to comment
Share on other sites

To W960i λες; Δεν το γνωρίζω, θα το κοιτάξω, αν και δε νομίζω.

 

Symbian φοράει fyi πάντως.

 

Διαφορετικά πώς μπορώ να περάσω τις επαφές στο Gmail account;

 

Επίσης, τι ισχύει τελικά με τη μετατροπή των sim;

Απλά κόβουν τη mini, ή βγάζουν απ' την αρχή νέα micro;

Κι αν ισχύει το δεύτερο, καταστρέφουν τη mini ή σε αφήνουν να την κρατήσεις;

Για να πω την αλήθεια, θα με βόλευε πολύ να έχω και τις δύο παράλληλα, κι ας λειτουργεί εκείνη που θα χρησιμοποιώ πρώτη.

Edited by phanispal
Link to comment
Share on other sites

T

Απλά κόβουν τη mini, ή βγάζουν απ' την αρχή νέα micro;

Κι αν ισχύει το δεύτερο, καταστρέφουν τη mini ή σε αφήνουν να την κρατήσεις;

Για να πω την αλήθεια, θα με βόλευε πολύ να έχω και τις δύο παράλληλα, κι ας λειτουργεί εκείνη που θα χρησιμοποιώ πρώτη.

 

εγω έκανα αυτό

http://www.thechinacellphone.com/micro_sim_template.pdf

 

τα σημεία για να κόψεις την κάνουν λιγο πιο μεγάλη οπότε μετα για ακρίβεις χρησιμοποιείς μια λίμα και χωράει ακριβώς στο κουτάκι για την sim στο nexus.

 

φοβόμουν οτι δεν θα δουλευει καλά αλλα εδω και πέντε μέρες δεν έχει δείξει να χάνει σήμα

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδιά, αλλά γιατί κάνετε τέτοιες διαδικασίες με την σιμ? Αφού οι εταιρίες κινητής τις δίνουν δωρεάν:O

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα εναν κοφτη απο το ebay με ενα 2ευρω για ολες τις sim μου.

Η giffgaff επρεπε να μου ακυρωσει τη πρωτη για να μου στειλει τη micro και η Voda CU ηθελε 5 ευρω.

Πηραν...μηδεν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...