Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικο το warning στο log ειναι οτι εγινε fail to verification της εφαρμογης που κατεβασε (στην περιπτωση μας το google search).Αν εβαζα να κατεβασει αλλη εφαρμογη θα ειχαμε το ιδιο warning με το ονομα της εφαρμογης.Πολυ περιεργο προβλημα και συναμα τροχοπεδη για την αποκτηση της συσκευης

ναι εχεις δικιο, ειναι λιγο μπρος γκρεμος και πισω ρεμα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά έπεσε άκυρο από την LG γιατί είπαν ότι δεν έχουν την τεχνογνωσία και τα ανταλλακτικά για να το φτιάξουν. Μόλις έρθει στην Ελλάδα επίσημα μπορούν να το αναλάβουν

 

Το εχουμε πει εδω και πολλα Post.

Η LG Ελλαδας θα αναλαβει μονο οταν και αν ερθει εδω.

Με ποια λογικη θα ειχε ανταλλακτικα για ενα τηλεφωνο που δεν εισαγεται?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπεσε άκυρο από την LG γιατί είπαν ότι δεν έχουν την τεχνογνωσία και τα ανταλλακτικά για να το φτιάξουν. Μόλις έρθει στην Ελλάδα επίσημα μπορούν να το αναλάβουν

 

Κρίμα φίλε μου.Δύσκολα θα αναλάμβαναν κινητο που δεν εχουν εισάγει.Γιατί δεν δοκιμάζεις RMA με google playstore?

 

http://support.google.com/googleplay/bin/answer.py?hl=en&answer=2411741#GB

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει εδω και πολλα Post.

Η LG Ελλαδας θα αναλαβει μονο οταν και αν ερθει εδω.

Με ποια λογικη θα ειχε ανταλλακτικα για ενα τηλεφωνο που δεν εισαγεται?

 

Δεν είπα ότι είναι λογικό ούτε έριξα το φταίξιμο στην LG απλώς δεν έχανα και τίποτα να δοκιμάσω . Το τηλέφωνο που έχει πρόβλημα δεν είναι άλλωστε δικό μου και ο κάτοχος του δεν θέλει να το στείλει πίσω Αγγλία γιατί πρέπει να το στείλει πρώτα στο παιδί που το αγόρασε και μετά εκείνος να κάνει rma. Ολόκληρη ιστορία δηλαδή

Edited by ivyhae
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους:)

 

Δυο ερωτήσεις ήθελα να κάνω:

1)Σχετικά με τη διαθεσιμότητα της συσκευής σε ΗΠΑ, Αγγλία και Γερμανία τι ισχύει;

2)Εάν μια συσκευη αγορασμενη απο ΗΠΑ χαλάσει, μπορεί να σταλεί στην Αγγλία για επισκευή εντός εγγύησης;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1) έχει δοθεί 1-2 σελίδες πριν λινκ για τον έλεγχο της διαθεσιμότητας της συσκευής

2) όχι θα πρέπει να σταλεί στην χώρα αγοράς, στην προκειμένη στις ΗΠΑ.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

1) έχει δοθεί 1-2 σελίδες πριν λινκ για τον έλεγχο της διαθεσιμότητας της συσκευής

2) όχι θα πρέπει να σταλεί στην χώρα αγοράς, στην προκειμένη στις ΗΠΑ.

 

Ευχαριστώ πολυ!!

Το λινκ που ανεφερες το είχα δει αλλα νόμιζα ότι σχετιζοταν με κάποιο test θερμοκρασίας :O

Για Ευρώπη ειναι out of stock :( Για ΗΠΑ έχει error η σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη στο 5% ποιές εφαρμογές ανήκουν; Ποιές δηλαδή εγκαθιστά κανονικά;

 

Απο οσο θυμαμαι,γιατι χθες στη 2η συσκευη για παραδειγμα δεν εκανε install το google drive (γενικα με ολες τις google εφαρμογες τρωει φρικη)

 

Η πρωτη συσκευη εκανε install με τη πρωτη ή με λιγο κοπο

Supersu :eek: (το update)

zedge

supersu pro

network signal info

Adaway

και καποιες λιγες ακομα που δεν θυμαμαι.Στη πρωτη συσκευη δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδυασμους(αφαιρεση της εφαρμογης απο το /system/app με titanium (το οποιο ανηκει στις εφαρμογες που δεν κατεβαζει μεσω wifi) και install της εφαρμογης απο το market.Clear cache,clear dalvik.Με τιποτα)

 

Α και να προσθεσω οτι με το note2 σαν wifi hotspot το n4 κατεβαζε απροβληματιστα.Τι αλλο θα δουν τα ματακια μου!:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πειράξει το DPI γιατί τρώει φρίκη το play store κ σου βγάζει μη συμβατές εφαρμογες

 

Μακαρι να ηταν αυτο .Τεσταρισμενο με συσκευες που βγηκαν απο σφραγισμενα κουτια!Μια εξ αυτων απευθειας απο μαμα google

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, μπορεί να μην γουστάρει netgear :P Αφού τουλάχιστον κατεβάζει χωρίς πρόβλημα μέσω Note2 κάτι είναι και αυτό lol
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες περιπτωσεις εχουμε notification light?

Γιατι δε θυμαμαι να μου εχει αναψει μεχρι τωρα. :confused:

 

edit:

Εβαλα το Lightflow να δω αν δουλευει :lol: και πλεον εχω σε ολα ειδοποιηση (sms, emai, etc).

At default ποτε ειδοποιει η συσκευη?

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες περιπτωσεις εχουμε notification light?

Γιατι δε θυμαμαι να μου εχει αναψει μεχρι τωρα. :confused:

 

edit:

Εβαλα το Lightflow να δω αν δουλευει :lol: και πλεον εχω σε ολα ειδοποιηση (sms, emai, etc).

At default ποτε ειδοποιει η συσκευη?

 

Σε όλα έχει εμένα από την αρχή. SMS, Gmail, αναπάντητες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εχει σε όλες τις native apps και από κει και πέρα εξαρτάται την εφαρμογή αν υποστηρίζει. Οι περισσότερες δημοφιλείς εφαρμογές έχουν led notification.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα.

Εκανα disable το app και φαινεται οντως οπως το ειπατε πλεον.

Λες και ειχε κολλησει το notification light γιατι μεχρι σημερα δεν μουχε αναψει, παντως πλεον οκ.

Περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα κι εγώ. Όλα καλά αλλά όταν το κουνάω δεξιά αριστερά κοντά στο αυτί μου ακούγεται ένα πολύ σιγανό τσικ τσικ μέσα στην συσκευή σαν κάτι ελαφρώς να κουνιέται. Λέτε να έχω κανά πρόβλημα;; Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;;
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως πως θα το ακουμπήσω, δεν ακούγεται πάντα. Και αν το κουνήσω πάνω κάτω δεν ακούγεται μόνο δεξιά αριστερά.

Τώρα που το ξαναδοκίμασα από το ύψος της κάμερας είναι..

Link to comment
Share on other sites

Ενα ελαφρύ ανεπαίσθητο τρίξιμο κάνουν και τα volume keys που δεν εχουν λίγο μποσικο, ίσως είναι και από εκεί.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις κάποιο μονοφωνικο ακουστικό στο τηλέφωνο; Ψάχνω κάποιο ώστε να αποφευγω το ενεργοβορο BT για τις κλήσεις. Oποιο και να δοκίμασα επώνυμό ή μη δεν λειτουργεί και το μόνο που κάνει όταν το συνδέω είναι να ανοίγει τον browser. Κάθε υπόδειξη δεκτή!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τον ήχο που φτάνει στον άλλο συνομιλιτή κατά τη διάρκεια της κλήσης? Το παρέλαβα χθες βράδυ και μίλησα σήμερα το πρωί με 2 άτομα και μου είπαν ότι ακούγομαι σαν να είμαι στο πηγάδι, πολύ μακριά..
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανείς πρόβλημα με τον ήχο που φτάνει στον άλλο συνομιλιτή κατά τη διάρκεια της κλήσης? Το παρέλαβα χθες βράδυ και μίλησα σήμερα το πρωί με 2 άτομα και μου είπαν ότι ακούγομαι σαν να είμαι στο πηγάδι, πολύ μακριά..

 

Το έχεις σε κάποια θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις σε κάποια θήκη;

 

Του έβαλα το poetic bumper που μου ήρθε αλλά το μικρόφωνο κάτω είναι ελεύθερο, έχει τρυπούλα..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα το poetic bumper που μου ήρθε αλλά το μικρόφωνο κάτω είναι ελεύθερο, έχει τρυπούλα..

 

Δοκιμασε απο περιεργεια και χωρις την θηκη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...