Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sorry ρε παιδιά, αλλά γιατί κάνετε τέτοιες διαδικασίες με την σιμ? Αφού οι εταιρίες κινητής τις δίνουν δωρεάν:O

 

Είσαι σίγουρος ότι τις δίνουν δωρεάν;

Τα Χριστούγεννα που ρώτησα σε Γερμανό και Oteshop για τη δική μου, μου είπαν ότι χρεώνουν την καινούρια € 5,00.

Δεν είναι τόσο το μεγάλο κόστος, αλλά το γιατί!!

Εγώ άλλωστε έχω 2in1 SIM και 'καιγόμουν' να την κρατήσω, αφού 2in1 micro-SIM δεν υπάρχει. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι τις δίνουν δωρεάν;

Τα Χριστούγεννα που ρώτησα σε Γερμανό και Oteshop για τη δική μου, μου είπαν ότι χρεώνουν την καινούρια € 5,00.

Δεν είναι τόσο το μεγάλο κόστος, αλλά το γιατί!!

Εγώ άλλωστε έχω 2in1 SIM και 'καιγόμουν' να την κρατήσω, αφού 2in1 micro-SIM δεν υπάρχει. ;)

για cosmote δεν ξέρω, αλλά wind που πήρα λόγω του Nexus πριν από ένα μήνα δεν με χρέωσαν.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για cosmote δεν ξέρω, αλλά wind που πήρα λόγω του Nexus πριν από ένα μήνα δεν με χρέωσαν.

 

και στην vodafone που ήμουν εγώ όταν πήρα ένα iphone και άλλαξα sim με χρέωσαν 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

για cosmote δεν ξέρω, αλλά wind που πήρα λόγω του Nexus πριν από ένα μήνα δεν με χρέωσαν.

 

Απ' ότι φαίνεται ΜΟΝΟ η Wind δεν χρεώνει. :p

Και για μένα πολύ καλά κάνει. Παίρνεις μία καινούρια συσκευή που η SIM που σου έχουν χορηγήσει δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Οπότε πρέπει να σου δώσουν καινούρια SIM..

 

Πάντως όπως έγραψα και παραπάνω, δεν είναι αμάν και κάνα τρελό ποσό για να θέλεις να το αποφύγεις.

Απλά, εγώ έπρεπε να εξαντλήσω όλες τις πιθανότητες να μπορεί να δουλέψει η παλιά κάρτα κόβοντάς την, γιατί ήθελα την 2in1 υπηρεσία. Η πλάκα είναι ότι έχουν μαζέψει απ' όλα τα καταστήματα του κόφτες, για να μη μπορούν οι υπάλληλοί τους να κόβουν τις SIM γνωστών τους, και έτσι να αναγκάζονται να αγοράσουν την καινούρια, κι εμένα μου την έκοψαν δωρεάν σε κατάστημα της Wind (είχε αργήσει να έρθει ο κόφτης που είχα παραγγείλει από Amazon).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα Γερμανό και πήρα Twin Sim, μία mini και μία micro, δίνοντας 10€.

Θα μπορούσα να πάρω απλά μια micro με 5€, αλλά χρειάζομαι και μια mini.

 

Τελικά το MyPhoneExplorer απ' ότι φαίνεται μπορεί να κάνει export σε .vcf, οπότε μένει να δω πώς θα κάνω import με το Gmail.

 

Speaking of which, μπορεί να μου πει κάποιος πώς περνάω τα .vcf στο Gmail;

Edited by phanispal
Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδιά, αλλά γιατί κάνετε τέτοιες διαδικασίες με την σιμ? Αφού οι εταιρίες κινητής τις δίνουν δωρεάν:O

 

γιατί είμαστε ταλιμπάν :lol::p:)

 

το κινητό το πήρα τρίτη και το νωρίτερο που θα πηγαινα cosmote ήταν σάββατο ..οπότε στην αναμονή 4 ημερών πήρα το θάρρος και την πετσόκοψα :lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

γιατί είμαστε ταλιμπάν :lol::p:)

 

το κινητό το πήρα τρίτη και το νωρίτερο που θα πηγαινα cosmote ήταν σάββατο ..οπότε στην αναμονή 4 ημερών πήρα το θάρρος και την πετσόκοψα :lol:

 

Αφού το τεκμηριώνει έτσι πάω πάσο φίλε, σε καταλαβαίνω, Εγώ από την ταυλα μου να το πάρω περίμενα σαν το αδέσποτο έξω από το κέντρο διανομής των ελτα:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα Γερμανό και πήρα Twin Sim, μία mini και μία micro, δίνοντας 10€.

Θα μπορούσα να πάρω απλά μια micro με 5€, αλλά χρειάζομαι και μια mini.

 

Τελικά το MyPhoneExplorer απ' ότι φαίνεται μπορεί να κάνει export σε .vcf, οπότε μένει να δω πώς θα κάνω import με το Gmail.

 

Speaking of which, μπορεί να μου πει κάποιος πώς περνάω τα .vcf στο Gmail;

 

Aπό τη στιγμή που έχεις το .vcf αρχείο με τις επαφές στο pc σου, ανοίγεις το Gmail, επάνω αριστερά όπου γράφει Gmail εσύ επιλέγεις Contacts και στο More επιλέγεις Import. Στο Browse θα ψάξεις το path όπου έχεις αποθηκευμένο το αρχείο, στο pc σου. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Απλά δε μπορώ να τις επιλέξω όλες με τη μία, πρέπει να κάνω εισαγωγή μία μία κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Έχω το nexus 7 32gb και μου γράφει ελεύθερος χώρος 27gb .Θα ήθελα να ρωτήσω αν πάρω το nexus 4 8gb(για να μη ξεφύγω στην τιμή) πόσο χώρο θα μου αφήνει άραγε ελεύθερο απο τα 8gb?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει συμβατούς φορτιστές για ασύρματη φόρτιση, το έχει ένας φίλος μου και ψάχνει αφού ο ασύρματος της Google θα αργήσει αρκετά
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει συμβατούς φορτιστές για ασύρματη φόρτιση, το έχει ένας φίλος μου και ψάχνει αφού ο ασύρματος της Google θα αργήσει αρκετά

 

Ρίξε μια ματια στο τοπικ με τα αξεσουάρ, έχουν βάλει μια Philips που είναι συμβατή και είναι και σε προσφορά απο το shop στα 35€ αν θυμαμαι καλά...

Βρήκα το λινκ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010329

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματια στο τοπικ με τα αξεσουάρ, έχουν βάλει μια Philips που είναι συμβατή και είναι και σε προσφορά απο το shop στα 35€ αν θυμαμαι καλά...

Βρήκα το λινκ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010329

 

Το πήρα αυτό από το eshop και φορτίζει άψογα. Λίγο μόνο ζεσταίνεται αλλά είναι λογικό.

:lol:
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τα παιδια του thread. περιμενω απο μερα σε μερα να ερθει και το δικο μου και αρχισα να διαβαζω το θεμα εδω. εχω μια απορια μονο, μιας και ειδα βιντεακια στο ιντερνετ και γενικα εψαξα πολυ πριν το αποφασισω να το παρω. για το touch που αναφερουν καποια παιδια πιο πισω, πρεπει να "πιεσεις" περισσοτερο απ οτι σε αλλες συσκευες, αυτο εννοειτε; γιατι ειδα οτι ειναι πολυ smooth το κινητο. επισης το θεμα με το μικροφωνο, ηταν στην πρωτη παρτιδα λογικα που εφυγε αμεσως σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα αυτό από το eshop και φορτίζει άψογα. Λίγο μόνο ζεσταίνεται αλλά είναι λογικό.

 

Πόσο ζεσταινεται αν έχεις την καλοσύνη να μας πεις ακριβώς ;)??

Link to comment
Share on other sites

για το touch που αναφερουν καποια παιδια πιο πισω, πρεπει να "πιεσεις" περισσοτερο απ οτι σε αλλες συσκευες, αυτο εννοειτε; γιατι ειδα οτι ειναι πολυ smooth το κινητο. επισης το θεμα με το μικροφωνο, ηταν στην πρωτη παρτιδα λογικα που εφυγε αμεσως σωστα;

 

προσωπικά στο δικό μου κομμάτι Nexus 4 θεωρώ οτι είναι κορυφαίο το touch

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ζεσταινεται αν έχεις την καλοσύνη να μας πεις ακριβώς ;)??

 

Ζεσταίνεται όταν φορτίζει πάνω στην "πλάκα". Όχι τίποτα τρομερό αλλά ζεσταίνεται.

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Aν είσαι root, τότε δοκίμασε και αυτό το mod.

Έχει γραφτεί από παιδιά εδώ μέσα ότι είδαν ΜΕΓΑΛΗ διαφορά. Το μόνο που χρειάζεται να ξέρεις είναι ότι όταν bootάρει το κινητό, κολλάει στην SIM screen για μερικά δευτερόλεπτα έως και ένα λεπτό, γιατί εκείνη την ώρα γίνονται οι αλλαγές στους drivers ή κάτι τέτοιο.

Μην τρομάξεις, δεν θα έχει πάθει κάτι η συσκευή. :lol:

 

δηλαδη να καταλαβω...εχουμε την κορυφαια Νexus συσκευη για την ωρα...και το καλυτερο κινητο ανδροιδ... και πρεπει να κανουμε mod για την ευαισθισια αφης;

Ομολογω δεν το ειχα παρατηρησει ομως

Δυστυχως τα Samsung μας εχουν καλομαθει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να καταλαβω...εχουμε την κορυφαια Νexus συσκευη για την ωρα...και το καλυτερο κινητο ανδροιδ... και πρεπει να κανουμε mod για την ευαισθισια αφης;

Ομολογω δεν το ειχα παρατηρησει ομως

Δυστυχως τα Samsung μας εχουν καλομαθει...

 

Δημητρη ειχα αποφασισει να το χρησιμοποιω παραλληλα με το note 2 μου μιας και γουσταρω την ποιοτητα του και το pure android, αλλα μεσα σε μια ωρα ειχα απογοητευτει με αυτο το θεμα.

Καλως η κακως ειναι hardware θεμα και απλα υφισταται.

Τα Samsung πραγματι μας εχουν καλομαθει και επειδη ειναι σοβαρο θεμα (μιλαμε για usability) εγω απλα δεν το αποδεχομαι...

ΥΓ Επειδη εχω δοκιμασει τα παντα αυτο ισχυει και για τα αλλα brands (HTC, sony κλπ)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να καταλαβω...εχουμε την κορυφαια Νexus συσκευη για την ωρα...και το καλυτερο κινητο ανδροιδ... και πρεπει να κανουμε mod για την ευαισθισια αφης;

Ομολογω δεν το ειχα παρατηρησει ομως

Δυστυχως τα Samsung μας εχουν καλομαθει...

 

Αν διαβάσεις μήνυμά μου όταν πρωτο-είχε αναφερθεί το mod, θα δεις ότι έχω γράψει πως κι εγώ δεν είδα διαφορά με το mod.

Tα παιδιά όμως μού έγραψαν ότι φταίει το ότι ερχόμουν από υποδεέστερη συσκευή (HTC Desire).

Οι περισσότεροι που είχαν Samsung, κυρίως Galaxy ή και κάποιο Note, είχαν επισημάνει το πρόβλημα αλλά και την διαφορά που είδαν με το mod.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αφή στο δικό μου nexus 4 είναι απλά κορυφαία και είναι αγορασμένο από day 1 της διάθεσης του στην Ελλάδα, αν δεν λειτουργεί σε κάποιον σωστά φαντάζομαι πως είναι θέμα hardware και θα χρειαστεί service αυτά
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που υπάρχει mod και διορθώνει το θέμα προφανώς και δεν είναι θέμα hw. Το mod κάνει downgrade την έκδοση του touch σε παλαιότερο version που δεν έχει θέμα και λειτουργεί άψογα. Βέβαια δεν ξέρω τι έχουν κάνει οι devs γιατί στις τελευταίες roms βλέπω μια βελτίωση... Ή φταίει απλά ότι συνήθισα την συσκευή :p
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που υπάρχει mod και διορθώνει το θέμα προφανώς και δεν είναι θέμα hw. Το mod κάνει downgrade την έκδοση του touch σε παλαιότερο version που δεν έχει θέμα και λειτουργεί άψογα. Βέβαια δεν ξέρω τι έχουν κάνει οι devs γιατί στις τελευταίες roms βλέπω μια βελτίωση... Ή φταίει απλά ότι συνήθισα την συσκευή :p

 

Ευθυμη μαλλον συνηθισες τη συσκευη. Εχω διπλα μου το N4 φιλου μου που μου ζητησε να του φτιαξω ακριβως αυτο το προβλημα...αλλα... τζιφος.

Ο digitizer ειναι συγκεκριμενος και το mod που παραμετροποιει το touch sensitivity διορθωνει καπως την κατασταση, αλλα και παλι δε μπορεις να πληκτρολογησεις με την ιδια ταχυτητα χωρις να χαθει καποιο πατημα.

Προσωπικα εχω συνηθισει σε oversensitive οθονες, αν και αυτο παντα ειναι και θεμα γουστου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...