Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@osfp

Εμπιστευσου τις αποψεις οποιων νομιζεις τοτε.

Η κριτικη του πως φερονται καποια μελη σε τι βοηθα στο να καταλαβεις αν πρεπει να τη παρεις?

και εγω καταλαβαινω πολλα για το τι ειδους χρηστης οταν καποιος στηριζεται στα benchmarks για αγορα συσκευης.

Και ναι...ειμαι απο αυτους που και χαλια να βγουν (που εβγαιναν αλλα δεν εδωσα σημασια) τα νουμερα αν η εμπειρια χρησης ειναι αυτη που πρεπει, ειναι αχρηστα.

Και μεχρι τωρα αυτο ειδα.

 

Θα ηθελα να μου εξηγησεις πως τα benchmarks εξομοιωνουν πιο δυσκολες συνθηκες χρησης.

Και τι εννοεις με το δυσκολες συνθηκες.

Και ποια συμπεριφορα ειναι σωστη για σενα, ποσα cores σε ποιεσ συχνοτητες, ποιες θερμοκρασιες κλπ.

Για να μιλαμε με στοιχεια.

Γιατι ωραιο ειναι να βλεπουμε εναν αριθμο και ποιες συσκευες περναει και απο ποιες χανει αλλα το τι σημαινει ειναι το θεμα.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"προβληματα" σαν το μπουκωμα του ηχου στο τραπεζι κλπ δε με απασχολουν, δε τα θεωρω καν προβληματα, θα παιξω γυρω απο αυτα και δε με νοιαζουν.

Εγω το nexus το θελω επειδη εχει το Pure android και τις αμεσες αναβαιμισεις. Μου αρεσει το stock feel, και επισης θα εχει και πολυ καλη μεταπωληση αν μελλοντικα θελω κατι αλλο. Επισης μου αρεσει και εμφανησιακα.

 

Σαν μειονεκτηματα στη θεωρια με πειραζει μονο η απουσια MicroSD, αφου LTE στην Ελλαδα θα δουμε το 2020 και η μετρια καμερα. Αυτα γνωριζοντας τα εξ'αρχης ειμαι διατεθημενος να τα καταπιω και να παρω τη συσκευη απολαμβανοντας τα υπολοιπα καλα της που ειναι σημαντικα για μενα!

Αλλα δε θελω να εχω δωσει ~450 ευρω (στα 350 αλλαζει λιγο το πραγμα αλλα οχι τρομερα) και να εχω παρει "κουτσο αλογο" αν τυχον παιζει thermal throttling σε βαρια χρηση ουτε να ειναι η φωτογραφικη του απαραδεκτη...γιατι σε αυτην την περιπτωση θα σκεφτομαι οτι με τα ιδια ή λιγα παραπανω πηγαινα σε optimus G ή padfone 2 (χωρις το tablet) χωρις τα προβληματα (απο τη στιγμη που εχω κανει την επιλογη μου για S4 pro, αυτα παιζουν).

Link to comment
Share on other sites

φιλε δε ξερω για ολους εδω, αλλα εγω οπως και αρκετοι, θελουν μια nexus συσκευη για το γεγονος οτι μπορεις να φλασαρεις οτι θες οσο θες χωρις να φοβασαι καποιου ειδους bricking. εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετες συσκευες και το nexus 4 ειναι μια απο τις καλυτερες. καθε συσκευη εξυπηρετει ενα σκοπο και το nexus ειναι πρωτα για developing και μετα για ολα τα αλλα. το οτι πρεπει να πατησεις με μισο νιουτον παραπανω το digitizer δε το εχω προσεξει καν παρα τα οσα λενε πολλοι.
Link to comment
Share on other sites

@osfp

Εμπιστευσου τις αποψεις οποιων νομιζεις τοτε.

Η κριτικη του πως φερονται καποια μελη σε τι βοηθα στο να καταλαβεις αν πρεπει να τη παρεις?

και εγω καταλαβαινω πολλα για το τι ειδους χρηστης οταν καποιος στηριζεται στα benchmarks για αγορα συσκευης.

Και ναι...ειμαι απο αυτους που και χαλια να βγουν (που εβγαιναν αλλα δεν εδωσα σημασια) τα νουμερα αν η εμπειρια χρησης ειναι αυτη που πρεπει, ειναι αχρηστα.

Και μεχρι τωρα αυτο ειδα.

 

καταρχην καλως η κακως το εχω ηδη παρει απλα δε το εχω στα χερια μου ακομα!

Ομως θελω να βγαλω μια εμπεριστατωμενη αποψη γιατι αν το μετανιωσω καλο ειναι να το πουλησω σφραγισμενο και οχι αφου το χρησιμοποιησω...

 

Τα benchmarks φιλε μου δου δειχνουν πραγματα που δεν ειναι μετρησιμα με το ματι τι να κανουμε. Οταν εχεις μια συσκευη με την αιχμη της τεχνολογιας, ενα θηριο δηλαδη δε μπορεις να κρινεις αν αποδιδει οπως πρεπει παιζοντας angry birds, δε θα δεις εκει την αποδοση του adreno 320....εγω θελω να ξερω οτι πηρα αυτο που πληρωσα και οτι και σε 2 χρονια (που τοτε θα εχει σημασια) θα εχει η συσκευη μου την αποδοση που πρεπει. Τοσο απλο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλως η κακως το εχω ηδη παρει απλα δε το εχω στα χερια μου ακομα!

Ομως θελω να βγαλω μια εμπεριστατωμενη αποψη γιατι αν το μετανιωσω καλο ειναι να το πουλησω σφραγισμενο και οχι αφου το χρησιμοποιησω...

 

Τα benchmarks φιλε μου δου δειχνουν πραγματα που δεν ειναι μετρησιμα με το ματι τι να κανουμε. Οταν εχεις μια συσκευη με την αιχμη της τεχνολογιας, ενα θηριο δηλαδη δε μπορεις να κρινεις αν αποδιδει οπως πρεπει παιζοντας angry birds, δε θα δεις εκει την αποδοση του adreno 320....εγω θελω να ξερω οτι πηρα αυτο που πληρωσα και οτι και σε 2 χρονια (που τοτε θα εχει σημασια) θα εχει η συσκευη μου την αποδοση που πρεπει. Τοσο απλο ειναι.

 

Εδώ δεν ξέρουμε το δικό μας πρέπει σε δύο χρόνια, θα μαντέψουμε το δικό σου :) ; σε δύο χρόνια μάλλον τα 8 πυρήνα με 4 γιγα μνήμη θα είναι και το δεδομένο για τα τηλ, οπότε το n4 θα είναι και επιεικώς αποδεκτό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks ειναι αυτο που λεει το ονομα τους - συνθετικά μετροπρογράμματα που αναλόγως αν εχεις 2 ή4 εφαρμογες ανοιχτες περισσοτερες βγαζει και διαφορετικο σκορ. Το μονο που μετρανε τα benchmarks ειναι το e-peen του Χ κολλημενου (δικαιως ή αδίκως ειναι αλλη κουβεντα). Μου θυμιζει εποχες που τρωγαμε απειρες βραδιες, χρηματα και νευρα για να βγαλουμε 100 ποντους παραπανω στο Cinebench και 3 εκατοστα μικροτερο Pi

 

H συσκευη ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει στην κατηγορια : χειρισμός με το ενα χερι. Θα ειναι η 2η καλυτερη οταν με το καλο ερθει το Optimus G. Και απο εκει και περα θα στεκεται αξιοπρεπως για τουλαχιστον 18 μηνες ακομα. Απο εκει και περα το θεμα ειναι αν σε καλυπτει εσενα προσωπικα. Και αυτο το καταλαβαινεις οταν πιασεις και δουλεψεις κατι με τα χερια σου για τουλαχιστον ν+2 μερες. Παρτο δουλεψε το και αν δεν σου κανει σκουπισε το, πακεταρε το και δωστό. Λεφτα δεν θα χασεις. Στα 450€ μερικοι το περιμενουν σα ξερολοκουμο. Και ειναι κακα τα ψεμματα.

 

Ελπιζω να βοηθησα

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι τα "specs" που αγοραζεις, τα αγοραζεις για το future-proofing. Για σημερα και ο δυπιρινος Krait με 1gb ram και adreno 225 μια χαρα σφαιρατος ειναι στο jelly bean.

Δε με νοιαζει λοιπον αμα σε 2 χρονια το galaxy S5 και το nexus 6 θα εχουν 8πυρηνο, με νοιαζει οταν κυκλοφορησει το Nexus5 και εχει android5 να το παρει αμεσα και το δικο μου και να παει πολυ καλα, και οταν βγει το nexus6 και εχει android6 παλι να το παρει και το δικο μου nexus4 και να πηγαινει αποδεκτα-καλουτσικα. Και το 3D παιχνιδακι μετα απο 2 χρονια να παιζει μια χαρα στην 720p οθονη του nexus μου με 30fps και ας εχει 60fps στα 1080p στις οθονες των τοτε τερατων με adreno 500 και powerVR 744. Δε θα με νοιαξει αυτο, δε θελω να εχω παντα την αιχμη, θελω ομως η "αιχμη" που πηρα σημερα να εχει αντικρυσμα αυριο και οχι να μου πουνε σε 3 μηνες "αρχιζει η παραγωγη revision2 χωρις προβληματα μπλαμπλαμπλα".

 

Με πιανεις?

Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks φιλε μου δου δειχνουν πραγματα που δεν ειναι μετρησιμα με το ματι τι να κανουμε.

 

Το μονο που μετρανε τα benchmarks ειναι το e-peen του Χ κολλημενου (δικαιως ή αδίκως ειναι αλλη κουβεντα).

 

My point.

Αν θα σου κανει σε δυο χρονια δε το ξερει κανενα benchmark.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μια χαρά μου φαίνεται το touch... 212batch...

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστη το κυνηγι των benchmarks ειναι οντως για το e-penis που λετε.

Το να τρεξεις ενα prime95 ή ενα linpack ομως (καμια σχεση με το mobile bench, στο PC ειναι stability tester) και να δεις οτι το συστημα σου ειναι ΟΚ ειναι αλλο θεμα.

 

το να αφοριζετε λοιπον τα παντα επειδη στα menu παει σφαιρατα και να μιλατε για e-penis δεν κολαει.

 

Δηλαδη εσεις οι ιδιοι δεν εχετε απορια αν η συσκευη σας ειναι ενταξει? Δε σας νοιαζει? Δεν καταλαβαινω...

 

Το να μου πει κανεις "με 350 ευρω και throttling να κανει χεστηκα, στην καθημερινη χρηση απολαμβανω τον 4πυρηνο και δε με νοιαζει αν στο 1% της χρησης μου κανει throttling" αυτο εχει νοημα,ειναι τιμιο, μαγκια του και τελος. Αλλα το να μη το ψαχνεις παραπερα (επειδη πιθανον φοβασαι για το τι θα βρεις) και να λες αυθορμητα "ενταξει λογω android 4.2 ειναι δε τρεχει τιποτα οι αλλοι φταινε, ta bench δεν εχουν σημασια" τοτε εθελοτυφλεις...

 

My point.

Αν θα σου κανει σε δυο χρονια δε το ξερει κανενα benchmark.

 

εγω θελω να μπορει να κανει αυτα που πρεπει. Αν σε 2 χρονια δεν ειναι αρκετα αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Εγω θα ξερω οτι εκανα οτι μπορουσα και δεν θα μπορουσα να κανω κατι παραπανω. Αλλα το να πω σε 2 χρονια "μαλακα Κωστα αν ειχες παρει το OptimusG θα ησουν ΟΚ τωρα, αλλα αγνοησες επιδεικτικα τα δεδομενα" αυτο δε θελω να το ζησω...

Edited by OSFP7
Link to comment
Share on other sites

Με cyanogen kernel η franco εμενα ουτε throttling κανει ουτε ανεβαζει θερμοκρασιες. OSFP 7 εγω θα σου ελεγα αν εχεις σκοπο να κρατησεις κινητο για 2 χρονια τοτε μη σκεφτεσαι καν το ενδεχομενο να μη παρεις nexus συσκευη. Καλα αυτο για το optimus G που ειπες το εκλαμβανω ως αστειο. Δηλαδη θα παρεις κινητο που ειναι 2 εκδοσεις πισω (βγαινει με ics) και σε 2 χρονια να εισαι το πολυ με jelly 4.2. Ασε το ενδεχομενο να το βαρεθεις και επιλογες για custom roms, tweaks κτλ να μη βρισκεις. Το nexus ειναι η χαρα του modder. Εχουν περασει πολλες συσκευες απο τα χερια μου, οι τελευταιες ηταν SGS II Xperia S HTC ONE S. Ε δε συγκρινεται πουθενα ομως. Οι φωτο του ειναι αποδεκτες και οχι απαραδεκτες! Και πιστευω με καποια αναβαθμιση θα βελτιωθουν κι αλλο γιατι η ποιοτητα της καμερας φαινεται καλη. H μπαταρια ειναι μια χαρα στο δικο μου, σε επιπεδα ONE S βγαζεις τη μερα ανετα δηλαδη. Η ποιοτητα κατασκευης και η εμφανιση ΚΟΡΥΦΑΙΑ. Και στο λεει ενας που το πηρε απο play store 350 ευρω και δεν εχω λογο να εθελοτυφλησω. Τελος θεμα με το digitizer θα καταλαβεις μονο αν ειχες πριν Galaxy S 3 , Note 2 η iphone > 4s. Εγω δεν ειχα και γι αυτο δε με ενοχλει...
Link to comment
Share on other sites

@osfp7

 

Tech και future proofing είναι έννοιες ασυμβίβαστες. Περνεις κάτι που σε καλύπτει τώρα

 

Το αν θα σε καλύπτει σε 2 χρονια δεν μπορεί να σου το πει κανένα μέτροπρογραμμα

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσεις οι ιδιοι δεν εχετε απορια αν η συσκευη σας ειναι ενταξει? Δε σας νοιαζει? Δεν καταλαβαινω...

Αλλα το να μη το ψαχνεις παραπερα (επειδη πιθανον φοβασαι για το τι θα βρεις) και να λες αυθορμητα "ενταξει λογω android 4.2 ειναι δε τρεχει τιποτα οι αλλοι φταινε, ta bench δεν εχουν σημασια" τοτε εθελοτυφλεις...

 

Το κινητό κάνει ολα αυτά που θελω σφαιρατα και κανω πολλά με το κινητο.

Είναι πανέμορφο, η οθόνη ευκρινεστατη. Το touch σε κορυφαίο επίπεδο.

Το ηχείο πολυ δυνατο αν δεν το έχεις σε επιπεδη επιφάνεια..

Το λογισμικό πανέμορφο και με πολλά καλούδια.

 

Η συσκευή μου είναι ένταξη. Τι άλλο να ψαξω παραπερα;; νομίζεις στο xda μόνο εσυ διαβαζεις; και το throttling διαβασα, και το κουδουνισμα του ηχειου κλπ.

Πρέπει να το ψιριζεις;; αφού δουλεύει!

Τι bench και βλακειες; τι θα καταλαβω; αφού το κινητό με ικανοποιεί απόλυτα!

Τι δω 1000 τι δω 15000 στο antutu.

 

Το μονο benchmark που θεωρω οτι αξίζει είναι το sun spider. Αλλά οτι και να βγάλει δεν αλλάζει το γεγονός ότι στο σκρολαρισμα σε βαρια site με flash είναι οτι πιο γρήγορο εχω δουλέψει καλύτερο και απο iphone 4s

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω τη γνωμη μου μηπως μπορεψ να βοηθησω.Πριν παρω το nexus 4 ειχα αρκετα καλα κινητα οπως desire,desire hd,galaxy s3,galaxy nexus,iphone 4.Μετα απο περιπου 1 μηνα με το nexus 4 μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι οτι καλυτερο ειχα μεχρι τωρα,ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ.Και εξηγουμαι.Ειμαι με stock rom,stock kernel,rooted.Καταρχας απο αποψη μπαταριας ειναι αρκετα καλο.Μου βγαζει ανετα μια μερα και συνηθως 1,5 μερα με 4 ωρες screen on time.Η καμερα επισης μπορει να μην ειναι και απο τις καλυτερες σε κινητο τηλεφωνο αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ κανεις τη δουλεια σου και με το παραπανω.Αυτο ομως που εχει κανει πραγματικη εντυπωση σε αυτο το κινητο ειναι ο τροπος που συμπεριφερεται καθημερινα.Εχει με διαφορα την πιο ωριμη,σταθερη,γρηγορη και smooth λειτουργια απο οτι αλλο εχω πιασει στα χερια μου.Ουτε ενα reboot,δεν εχω δει το παραμικρο lag,θεμα με throttling δεν εχω αντιμετωπισει,αμεση αποκριση στην αφη.Ο συνδιασμος hardware και software πραγματικα σκοτωνει.Το εχω συγκρινει και με αλλα 4πυρηνα οπως one x,s3 και παλι ανταποκρινεται πιο γρηγορα σε αυτο που του ζητας να κανει.Επισεις εφαρμογες που τις ανοιγω καποια στιγμη το πρωι,τις βρισκω ανοιχτες το βραδυ (2 bg ram).Οι launcher που βαζουν αλλες εταιριες βαρενουν τα κινητα και παροτι εχουν πολυ καλο hardware παρουσιαζουν καθημερινα πολλα slowdowns.Τι να τα κανω λοιπον τα benchmarks και τα ξερα νουμερα οταν το κινητο πραγματικα πεταει?
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστη το κυνηγι των benchmarks ειναι οντως για το e-penis που λετε.

Το να τρεξεις ενα prime95 ή ενα linpack ομως (καμια σχεση με το mobile bench, στο PC ειναι stability tester) και να δεις οτι το συστημα σου ειναι ΟΚ ειναι αλλο θεμα.

 

το να αφοριζετε λοιπον τα παντα επειδη στα menu παει σφαιρατα και να μιλατε για e-penis δεν κολαει.

 

Δηλαδη εσεις οι ιδιοι δεν εχετε απορια αν η συσκευη σας ειναι ενταξει? Δε σας νοιαζει? Δεν καταλαβαινω...

 

Το να μου πει κανεις "με 350 ευρω και throttling να κανει χεστηκα, στην καθημερινη χρηση απολαμβανω τον 4πυρηνο και δε με νοιαζει αν στο 1% της χρησης μου κανει throttling" αυτο εχει νοημα,ειναι τιμιο, μαγκια του και τελος. Αλλα το να μη το ψαχνεις παραπερα (επειδη πιθανον φοβασαι για το τι θα βρεις) και να λες αυθορμητα "ενταξει λογω android 4.2 ειναι δε τρεχει τιποτα οι αλλοι φταινε, ta bench δεν εχουν σημασια" τοτε εθελοτυφλεις...

 

 

 

εγω θελω να μπορει να κανει αυτα που πρεπει. Αν σε 2 χρονια δεν ειναι αρκετα αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Εγω θα ξερω οτι εκανα οτι μπορουσα και δεν θα μπορουσα να κανω κατι παραπανω. Αλλα το να πω σε 2 χρονια "μαλακα Κωστα αν ειχες παρει το OptimusG θα ησουν ΟΚ τωρα, αλλα αγνοησες επιδεικτικα τα δεδομενα" αυτο δε θελω να το ζησω...

 

 

Kατανοητος.

Απλα διαφωνουμε στο οτι στο κινητο το benchmark λεει πιο πολλα.

Πιστευω οτι εχει την ιδια σημασια.

Αν το αφησουμε και αυτο στην ακρη και πουμε οτι εχει σημασια και παλι εχω αλλη προσεγγιση.

Η χρηση που θα του κανω ειναι δεδομενη.

Με αυτη τη χρηση ΚΑΙ ΜΟΝΟ με ενδιαφερει να με καλυπτει.

Αν ναι, τοτε για μενα δουλευει οπως θα επρεπε.

Απο την αλλη αυτο δε σημαινει οτι το εχω μονο να γραφω μηνυματα και προσπαθω ψυχολογικα να μην δω τις αδυναμιες του, να τις κρυψω απο μενα.

Ειναι 24χ7 ανοιχτο, wifi μονιμα, μου εχει μεινει χωρος 2 γιγα μονο (16αρι), 720p ταινιες εχει παιξει, παιχνιδια οπως gta στο φουλ κλπ.

Kernel περναω, το πειραζω συνεχεια και δεν εχει σκουξει ακομα, κανενα throttling, καμια αυξημενη θερμοκρασια.

Αν σε αυτη τη χρηση (που για σενα μπορει να μην ειναι το max.) δεν κανει κιχ, για μενα ειναι τελειο.

Και ας ειναι και συσκευη που μπορει να σκοραρει χαμηλοτερα, γιατι το benchmark δεν θα μετρησει την εμπειρια χρησης που ΕΓΩ θελω να εχω απο το κινητο μου.

Απλα θα το ζορισει σε ενα max που δεν θα φθασει ποτε και με τροπο που δε θα φθασει ποτε.

Κυριως δεν ειναι simulation χρησης το benchmark, γιαυτο και δεν το εχω για κρητηριο αγορας.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φασαρία κάνετε για το τίποτα. Ορισμένα πράγματα δεν θα αλλάξουν ποτέ. Πρέπει όλοι να καταλάβουμε οτι ο κάθε χρήστης έχει διαφορετικές απαιτήσεις και βλέπει τα πράγματα αλλιώς. Δεν υπάρχει καλό ή κακό, σωστό ή λάθος, απλά διαφορετικότητα. Δεν νομίζω οτι ο φίλος OSFP δεν έχει κάνει την έρευνα του ή περιμένει ΜΟΝΟ τα benches για να αποφασίσει. Το τηλ το έχει παραγγείλει όπως είπε. Από εκεί και πέρα το τι ζητάει ο καθένας από την συσκευή του είναι δικό του θέμα και σεβαστό, δεν υπάρχει λόγος διαφωνιών και να προσπαθεί ο ένας να πείσει τον άλλο.

 

Εσείς που λέτε ότι δεν σας εμφανίζει throttling πως το ελέγξατε;

Προσωπικά έχοντας τρέξει βαριά site με flash με Dolphin δεν έχω προσέξει κάτι ιδιαίτερο από θέμα απόδοσης, ούτε και στα πιο βαριά παιχνίδια τύπου Dark Knight, Wild Blood. Ζεσταίνεται ψηλά, αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια, όπως και το S2 περίπου.

Δεν έχω τρέξει όμως κάποια εφαρμογή για να δω τις ταχύτητες και τις θερμοκρασίες. Προφανώς εμενα όπως και σε πολλούς από εδώ μας αρκεί αυτό, το ότι δηλαδή δουλεύει απρόσκοπτα το τηλέφωνο και πολύ γρήγορα.

Αν θέλεις να μου προτείνεις κάποια εφαρμογή να τρέξω ευχαρίστως να σου γράψω νούμερα (μόνο πες μου ποια γιατί δεν έχω το χρόνο για ψάξιμο).

 

Η κάμερά του είναι αξιοπρεπής. Ποτέ κανένα Nexus δεν είχε ιδιαίτερα καλή κάμερα. Και το "θέμα" με την αφή. Το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν είναι ακριβως πρόβλημα, απλά κάποιους χρήστες τους ενοχλεί (και εμένα αρχικά). Με mod όμως γίνεται σουπερ.

 

Αυτά και καλό είναι να παρέχουμε ότι πληροφορίες μπορούμε χωρίς ανούσιες διαφωνίες.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

το mod υπαρχει καποια ρομ που το ενσωματωνει?εχουμε καποια ενημερωση απο την google οτι το "θεμα" θα λυθει στην 4.2.2?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το mod υπαρχει καποια ρομ που το ενσωματωνει?εχουμε καποια ενημερωση απο την google οτι το "θεμα" θα λυθει στην 4.2.2?

Δεν το έχω δει ενσωματωμένο σε καμία ρομ ακόμα.. Και για την 4.2.2 δεν έχω ακούσει κάτι άλλα ναι θα ήθελα να το "δει" η google μαζί με την μπαταρία (με custom kernels είμαστε κομπλέ αυτή την στιγμη αλλά πρέπει να κάνει το θέμα address). Εγώ αυτό που χαίρομαι στην συσκευή είναι η οθόνη του (δύσκολα θα γυρίσω σε amoled) και φυσικά όλη η αίσθηση pure :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το nexus.μπορείτε να μου πείτε τα υπέρ κ τα κατά;;μπαίνω μόνο από Κινητό κ ΜΟΥ είναι δύσκολο να ΨΑΞΩ τόσες σελίδες.ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δει ενσωματωμένο σε καμία ρομ ακόμα.. Και για την 4.2.2 δεν έχω ακούσει κάτι άλλα ναι θα ήθελα να το "δει" η google μαζί με την μπαταρία (με custom kernels είμαστε κομπλέ αυτή την στιγμη αλλά πρέπει να κάνει το θέμα address). Εγώ αυτό που χαίρομαι στην συσκευή είναι η οθόνη του (δύσκολα θα γυρίσω σε amoled) και φυσικά όλη η αίσθηση pure :)

 

ωραια :)

 

το κακο με τον κερνελ του φρανκο,αν καταλαβα καλα ειναι οτι ριχνει ελαφρως την αποδοση για τη μπαταρια...ωστοσο αυτο που ακουγεται περι 20% διαφορα,με κανει να θελω να δοκιμασω..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το nexus.μπορείτε να μου πείτε τα υπέρ κ τα κατά;;μπαίνω μόνο από Κινητό κ ΜΟΥ είναι δύσκολο να ΨΑΞΩ τόσες σελίδες.ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Υπερ: ειναι Nexus

Κατα: ειναι Nexus

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωραια :)

 

το κακο με τον κερνελ του φρανκο,αν καταλαβα καλα ειναι οτι ριχνει ελαφρως την αποδοση για τη μπαταρια...ωστοσο αυτο που ακουγεται περι 20% διαφορα,με κανει να θελω να δοκιμασω..

 

Ισχύει. Η αλήθεια είναι βέβαια οτι έχει αρκετή διαφορά στην μπαταρία, αλλά στην τελική.....κάθε βράδυ μπαίνει για φόρτιση (από μέρους μου) είτε έχει μείνει 15% είτε 35%. Και μάλλον θα τον βγάλω γιατί χάνεται αυτή η γαμάτη αίσθηση της απόλυτης ομαλότητας και το μηδενικού κολλήματος που έχει στοκ.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

εγω θα το ρουταρω για αρχη..και βλεπουμε..πως θα κρατηθω να μη το φλασαρω δε ξερω..χαχα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να το βρω σε λογική τιμή; στο media markt το έχουν 450 ευρα.αλλά δεν υπάρχει απόθεμα.βρίσκομαι Γερμανία.μπορείτε να μου δώσετε κάποιο αξιόπιστο λινκ για αγορά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...