Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ξαναγράψει το πρόβλημά μου αλλά η κατάσταση είναι λίγο τραγική γι'αυτό και ξαναγράφω.

 

Έχω το nexus 2.5 μήνες και ανά τακτά χρονικά διαστήματα έχω πρόβλημα με το data του ίντερνετ. Με λίγα λόγια τα μειλ και το μηνύματα του whatsapp έρχονται με καθυστέρηση 10-20 λεπτών. Η πλάκα είναι ότι αυτό δεν γίνεται πάντα. Με το wifi όλα καλά. Πήρα στην cosmote τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχω κάποιο θέμα με την γραμμή μου, πήρα στην LG αλλά και αυτοί δεν ξέρουν τι να μου πουν. Δεν έχουν ακούσει κάτι παρόμοιο, οπότε και να πω ότι το στέλνω σε αυτούς δεν θα αλλάξει και κάτι.

 

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι ας μου πει γιατί δεν μπορώ να συνεχίσω να δουλεύω το τηλέφωνο με αυτό τον τρόπο.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θα σου έδειχνε το betterbatterystats τίποτα, αφού το είχες κλειστό (power off και όχι απλά με σβησμένη οθόνη, σωστα?).Ο φίλος δεν κατάλαβε ότι το ειχες τελείως κλειστό

Nομιζω και γω οτι με κλειστο κινητο δεν δειχνει και λογικο ιναι αφου δεν δουλευει τπτ.

Αφού ήταν κλειστό πώς κάτι έτρεχε;

 

Τοτε κατι επαιξε με τι φορτιση.Μηπως φταιει το καλωδιο του φορτιστη..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ξαναγράψει το πρόβλημά μου αλλά η κατάσταση είναι λίγο τραγική γι'αυτό και ξαναγράφω.

 

Έχω το nexus 2.5 μήνες και ανά τακτά χρονικά διαστήματα έχω πρόβλημα με το data του ίντερνετ. Με λίγα λόγια τα μειλ και το μηνύματα του whatsapp έρχονται με καθυστέρηση 10-20 λεπτών. Η πλάκα είναι ότι αυτό δεν γίνεται πάντα. Με το wifi όλα καλά. Πήρα στην cosmote τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχω κάποιο θέμα με την γραμμή μου, πήρα στην LG αλλά και αυτοί δεν ξέρουν τι να μου πουν. Δεν έχουν ακούσει κάτι παρόμοιο, οπότε και να πω ότι το στέλνω σε αυτούς δεν θα αλλάξει και κάτι.

 

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι ας μου πει γιατί δεν μπορώ να συνεχίσω να δουλεύω το τηλέφωνο με αυτό τον τρόπο.

 

Ευχαριστώ!

 

Εινα γνωστο ρε ****το αυτο το προβλημα και δεν το εχουν ολα τα Nexus.Ειναι καποιο λαθος της Google στον κωδικα του kernel το οποιο ειπε οτι θα το φτιαξει με update (λογικα στην Key Lime Pie).Απο οσο το ειδα και στο XDA δεν φτιαχνεται καπως.Απλα ζεις με αυτο.Σε αλλους δεν ερχονται καν ειδοποιησεις με κλειστη την οθονη και πρεπει να την ανοιξεις για να ερθουν και σε αλλους ερχονται με καθυστερηση αλλα με κλειστη την οθονη.Εμενα παντως λειτουργει κανονικα.Τι να σου πω τωρα.Στην θεση σου θα το κυνηγουσα για αλλαγη ελπιζοντας να μου ερθει μοντελο που να δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εινα γνωστο ρε ****το αυτο το προβλημα και δεν το εχουν ολα τα Nexus.Ειναι καποιο λαθος της Google στον κωδικα του kernel το οποιο ειπε οτι θα το φτιαξει με update (λογικα στην Key Lime Pie).Απο οσο το ειδα και στο XDA δεν φτιαχνεται καπως.Απλα ζεις με αυτο.Σε αλλους δεν ερχονται καν ειδοποιησεις με κλειστη την οθονη και πρεπει να την ανοιξεις για να ερθουν και σε αλλους ερχονται με καθυστερηση αλλα με κλειστη την οθονη.Εμενα παντως λειτουργει κανονικα.Τι να σου πω τωρα.Στην θεση σου θα το κυνηγουσα για αλλαγη ελπιζοντας να μου ερθει μοντελο που να δουλευει κανονικα.

 

Για να ζητήσω καινούριο λίγο δύσκολο το βλέπω γιατί το πήρα πριν 2.5 μήνες. Θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή. Αλλά γιατί να το κάνει σε ορισμένα δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

:D
Link to comment
Share on other sites

Για να ζητήσω καινούριο λίγο δύσκολο το βλέπω γιατί το πήρα πριν 2.5 μήνες. Θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή. Αλλά γιατί να το κάνει σε ορισμένα δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αυτό που λέει ο firekostas ή αλλιώς ζήτα απο την lg να σου αλλάξει κεραία στο κινητό, σε μερικούς στο xda έτσι λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου έδειχνε το betterbatterystats τίποτα, αφού το είχες κλειστό (power off και όχι απλά με σβησμένη οθόνη, σωστα?).Ο φίλος δεν κατάλαβε ότι το ειχες τελείως κλειστό

 

Ας ελπίζουμε να μην το ξανά πάθει.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω και γω οτι με κλειστο κινητο δεν δειχνει και λογικο ιναι αφου δεν δουλευει τπτ.

 

 

Τοτε κατι επαιξε με τι φορτιση.Μηπως φταιει το καλωδιο του φορτιστη..

 

Καλώδιο έχω από το sgs2 που είναι και Μακρι. Πειράζει άμα το φωρτιζω από το laptop καμία φορά; 5 ώρες που με βγάζει αυτονομία πως είμαι; ανοιχτή οθόνη και σερφαρισμα. Όχι βίντεο από YouTube (δεν έχω καλη ταχύτητα)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ξαναγράψει το πρόβλημά μου αλλά η κατάσταση είναι λίγο τραγική γι'αυτό και ξαναγράφω.

 

Έχω το nexus 2.5 μήνες και ανά τακτά χρονικά διαστήματα έχω πρόβλημα με το data του ίντερνετ. Με λίγα λόγια τα μειλ και το μηνύματα του whatsapp έρχονται με καθυστέρηση 10-20 λεπτών. Η πλάκα είναι ότι αυτό δεν γίνεται πάντα. Με το wifi όλα καλά. Πήρα στην cosmote τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχω κάποιο θέμα με την γραμμή μου, πήρα στην LG αλλά και αυτοί δεν ξέρουν τι να μου πουν. Δεν έχουν ακούσει κάτι παρόμοιο, οπότε και να πω ότι το στέλνω σε αυτούς δεν θα αλλάξει και κάτι.

 

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι ας μου πει γιατί δεν μπορώ να συνεχίσω να δουλεύω το τηλέφωνο με αυτό τον τρόπο.

 

Ευχαριστώ!

 

To push notification fixer δε βοηθαει?

Link to comment
Share on other sites

To push notification fixer δε βοηθαει?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν είμαι root. Θα κάνω λίγο υπομονή και θα το σκεφτώ για μετά.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν είμαι root. Θα κάνω λίγο υπομονή και θα το σκεφτώ για μετά.

 

Ευχαριστώ!

 

Καλα ρε αφου ησουν root (σου ειχα στειλει kernel) γιατι ξαναγυρισες?

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε αφου ησουν root (σου ειχα στειλει kernel) γιατι ξαναγυρισες?

 

Το είχα κάνει μπας και έφτιαχνε το πρόβλημα αλλά τίποτα. Έχω απελπιστεί λίγο και μου φαίνεται θα το αφήσω στην άκρη το κινητό μέχρι να έρθει η 5.

:D
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει μπας και έφτιαχνε το πρόβλημα αλλά τίποτα. Έχω απελπιστεί λίγο και μου φαίνεται θα το αφήσω στην άκρη το κινητό μέχρι να έρθει η 5.

 

Δεν το θεωρω τοσο τραγικο ωστε να το αφησεις ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρω τοσο τραγικο ωστε να το αφησεις ;)

 

Ναι το ξέρω. Και φυσικά δεν θα το κάνω. Το κινητό είναι άψογο για τις δικές μου ανάγκες. Άλλα όταν βλέπεις τα mail και τα whatsapp να έρχονται με καθυστέρηση 10-20 λεπτών είναι λίγο χαζό. Συσκευή της Google είναι και δεν δουλεύει σωστά. Τι να πω...

:D
Link to comment
Share on other sites

Eισαι διατεθημενος να αφησεις το κινητο σου αλλα οχι να κανεις root? :confused:

 

Χαχα. Δεν μου είναι τίποτα να κάνω root. Απλά πλησιάζει η ώρα του Google I/O οπότε θα περιμένω λίγο και μετά βλέπουμε.

:D
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα παιδιά..έχει παρατηρήσει κανένας π.χ. στα sms στιγμιαίο κλείσιμο του πληκτρολογίου και επαναφορά του? σα να γίνεται κατά κάποιο τρόπο reaarangement στην οθόνη? και αν ναι, οφείλεται κάπου? ή διορθώνεται κάπως?
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε από την εφαρμογή του facebook το messenger location services.

 

Είναι το πρώτο που έκανα. :)

Και όμως, η κατάσταση συνεχίζει... Τελειώς τρελό, να μου ανοίγει μόνο του το GPS... Καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Φανατικός pure google συσκευών μόλις παρήγγειλα κ γώ ένα 16άρι καθότι το Galaxy Nexus μου μας άφησε χρόνους. Ελπίζω πως κάποια παράπονα που διαβάζω για υπερθέρμανση συσκευής και μικρή αυτονομία σχετίζονται περισσότερο με την ιδιαίτερη χρήση που κάνουν ορισμένοι (3G data και σερφάρισμα ή βαριά παιχνίδια) και ότι δεν αφορούν την χρήση που έκανα κ στην προηγούμενη συσκευή, δηλαδή 2G+WiFi μονίμως ανοιχτά, ελάχιστο 3G, μουσική περί την 1 ώρα και περίπου 15-30 λεπτά browsing την ημέρα. Με αυτή τη χρήση έβγαζα 2 μέρες άνετα με 25% να μένει, πολύ καλά για τέτοιες συσκευές. Μπορώ να περιμένω τα ίδια από το Ν4;

 

Επίσης επειδή έχω ένα θέμα με την προσοχή των συσκευών, θα ήθελα να επενδύσω άμεσα σε μια θήκη. Αυτό το εξωτερικό περίβλημα που πουλάει η ίδια η Google δουλεύει καλά σύμφωνα με την εμπειρία σας ή καλύτερα μια κλασσική θήκη που το προστατεύει ολόκληρο; Γενικώς όπως είπα δεν είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο που έκανα. :)

Και όμως, η κατάσταση συνεχίζει... Τελειώς τρελό, να μου ανοίγει μόνο του το GPS... Καμιά άλλη ιδέα;

 

Λέω τώρα εγω.μήπως εκανες κάνα σκηνικό με NFC tag και ρυθμίστηκε να ανοίγει το gps κάθε φορά που ανοίγει το Facebook?? Πολύ φαντασία δε λέω αλλά για κοίτα το.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο που έκανα. :)

Και όμως, η κατάσταση συνεχίζει... Τελειώς τρελό, να μου ανοίγει μόνο του το GPS... Καμιά άλλη ιδέα;

 

Και εμένα μου την ανοιγη μονο του καμιά φορά. Δες και στο viber αν το lokation servise είναι ενεργοποιημένο.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Φανατικός pure google συσκευών μόλις παρήγγειλα κ γώ ένα 16άρι καθότι το Galaxy Nexus μου μας άφησε χρόνους. Ελπίζω πως κάποια παράπονα που διαβάζω για υπερθέρμανση συσκευής και μικρή αυτονομία σχετίζονται περισσότερο με την ιδιαίτερη χρήση που κάνουν ορισμένοι (3G data και σερφάρισμα ή βαριά παιχνίδια) και ότι δεν αφορούν την χρήση που έκανα κ στην προηγούμενη συσκευή, δηλαδή 2G+WiFi μονίμως ανοιχτά, ελάχιστο 3G, μουσική περί την 1 ώρα και περίπου 15-30 λεπτά browsing την ημέρα. Με αυτή τη χρήση έβγαζα 2 μέρες άνετα με 25% να μένει, πολύ καλά για τέτοιες συσκευές. Μπορώ να περιμένω τα ίδια από το Ν4;

 

Επίσης επειδή έχω ένα θέμα με την προσοχή των συσκευών, θα ήθελα να επενδύσω άμεσα σε μια θήκη. Αυτό το εξωτερικό περίβλημα που πουλάει η ίδια η Google δουλεύει καλά σύμφωνα με την εμπειρία σας ή καλύτερα μια κλασσική θήκη που το προστατεύει ολόκληρο; Γενικώς όπως είπα δεν είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός!

 

Το κινητό άμα είσαι με wifi δεν ζεσταίνεται τόσο όσο άμα είσαι με 3G. Άμα δεν έχεις καλό σήμα και προσπαθεί ώρα να ανοιξη μια σελίδα τοτε πάλι ανεβάζει θερμοκρασία. Για να γίνει ζεστό θα πάει πάνω από 33c, πάει και 40c άμα το πιέσεις και τότε όντως είναι ζεστό αλλά πάνω στην κάμερα, (αν δεν κάνω λάθος όταν είναι ζεστό το κινητό πέφτει και ποιο γρήγορα η μπαταρία) από την μέση και κάτω δεν ανεβάζει θερμοκρασίες (που άμα ανέβαζε θα ενοχλούσε στο να το κρατάς). Με την χρήση που λες ναι όντως θα σου βγάλει 2 μέρες. Την μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει η οθόνη, οπότε άμα ειναι σβηστη δεν τρώει τίποτα. Θήκη δεν το έχω γιατί μ'αρεσει να το κραταω στα χέρια μου, η αίσθηση που αφήνει στην παλάμη σου είναι πολύ καλή νιώθεις ότι κρατάς ένα σοβαρό κινητό . Απλά πήρα μια σαν πορτοφόλι υφασμάτινη που μπαίνει μέσα όλο το κινητό έχει θέση για τρεις κάρτες μέσα είναι με μαλακό ύφασμα και καθαρίζει την οθόνη (το κινητό δεν γεμίζει δαχτυλιές με το παραμικρό όπως γίνεται με το Xperia Z που φαίνεται χάλια μετά) και τσεπούλα με φερμουάρ από την έξω πλευρά. Όμορφη τεριαζη με το τζην και την χρεισημοποιηω όταν βγαίνω έξω. Έχεις ανοιχτό το BT με ένα handsfree και είσαι άρχοντας...;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να σηκώσουμε σε cloud φάση, τα mp3 μας και να τα streamάρουμε χωρίς να τα κάνει download??

Γιατί στο Google Drive που έβαλα πρώτα το κανε download και μετά το έπαιξε νομίζω...

 

Και κάνα music player free , πέρα από το default?

Link to comment
Share on other sites

To push notification fixer δε βοηθαει?

 

Οι περισσότεροι (μέσα σ' αυτούς είμαι κι εγώ) νομίζω ότι έχουμε το ακριβώς αντίθετο πρόβλημα, δηλαδή έχουμε καθυστέρηση στα notifications όταν είμαστε με WiFi και όχι με data.

 

Στην περίπτωση μου πάντως το Notification Fixer δεν έχει βοηθήσει. :mad:

Ας ελπίσουμε όντως με τη Key Lime Pie να διορθωθεί το πρόβλημα (και φυσικά να μας ερθει γρήγορα)..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να σηκώσουμε σε cloud φάση, τα mp3 μας και να τα streamάρουμε χωρίς να τα κάνει download??

Γιατί στο Google Drive που έβαλα πρώτα το κανε download και μετά το έπαιξε νομίζω...

 

Και κάνα music player free , πέρα από το default?

 

Το Amazon mp3 cloud player κάνει όλα αυτά που λες.

Αλλά για μεγάλο χώρο αποθήκευσης θέλει μικρή συνδρομή.

Το δουλεύω εδώ και ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...