Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι , ούτε στον υπολογιστή φαινόταν... Το ledaki άναβε κόκκινο αν κρατούσα το power για πάνω απο 10 δευτερόλεπτα πατημένο. Ακόμα δεν έχω νέα ,αλλά δεν ανησυχώ ^_^

 

Tσαμπα το εστειλες, μια χαρα ηταν το κινητο.

Το εχω αναφερει εδω μεσα οπως και το τι πρεπει να κανεις (πρεπει να μουχει συμβει κανα 7αρι φορες).

 

Είμαι εξωτερικό και θέλω να ενεργοποιησω το 4G. Τι πρέπει να κάνω; Φοραω την τελευταία έκδοση 4.2.2. Έχει κανένα link Ort Video in YouTube?

 

Που βρισκεσαι?

Καναδα η US?

UK που ειμαι ατυχησα, στο US πριν μερικες μερες το ελιωσα στο 4g ομως.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχες το ίδιο θέμα και στο έλυσε ; Εχω βάλει τον franco, αυτον θα τον περάσω απλά από πάνω ;

 

Εαν εχεις τον φρανκο περασε παλι τον στοκ και μετα αυτον που θες.Ο φρανκο εχει modified ramdisc

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είχες το ίδιο θέμα και στο έλυσε ; Εχω βάλει τον franco, αυτον θα τον περάσω απλά από πάνω ;

 

Νόμιζα ότι το είχα, αλλά τελικά ηταν θέμα δικτύου γιατί το έκανε και στο galaxy nexus. Από ψάξιμο όμως που είχα κάνει έλεγαν ότι αυτός έλυνε το πρόβλημα απ' ότι θυμάμαι. Θα ξανακοιτάξω μήπως μπερδεύτηκα κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι το είχα, αλλά τελικά ηταν θέμα δικτύου γιατί το έκανε και στο galaxy nexus. Από ψάξιμο όμως που είχα κάνει έλεγαν ότι αυτός έλυνε το πρόβλημα απ' ότι θυμάμαι. Θα ξανακοιτάξω μήπως μπερδεύτηκα κερνελ.

 

Οκ, σε ευχαριστώ αναμένω την απάντησή σου για να προχωρήσω.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tσαμπα το εστειλες, μια χαρα ηταν το κινητο.

Το εχω αναφερει εδω μεσα οπως και το τι πρεπει να κανεις (πρεπει να μουχει συμβει κανα 7αρι φορες).

 

 

 

Που βρισκεσαι?

Καναδα η US?

UK που ειμαι ατυχησα, στο US πριν μερικες μερες το ελιωσα στο 4g ομως.

 

Γερμανία είμαι και έχω Telekom Κάρτα.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα πήγα εγώ απο κατάστημα και μου είπαν οτι ξεκίνησε η αποστολή των φορτιστών κάποιους τους στέλνουν απευθείας στον πελάτη και άλλα στο κατάστημα και τα παραδίδουν αυτοί. Στο τοπικό κατάστημα μου είπαν ότι απ τα 10 νεξους οι 8 το παρέλαβαν

επίσης εγω δεν έχω κανένα Buzzing στο ακουστικό !

 

Μόλις γύρισα από τη wind. Το 8/10 έχουν παραλάβει είναι, βέβαια, "παραμύθι". Εξακολουθούν να μην έχουν ιδέα για το πότε θα έρθει και να ρίχνουν το φταίξιμο στην LG. Όταν είπα πως ετοιμάζεται ομαδική καταγγελία η απάντηση ήταν: "Μπορείς να κάνεις ότι νομίζεις".

Από την άλλη κάλεσα την LG και επιβεβαίωσε πως η μη παράδοση των φορτιστών οφείλεται σε δίκη της αδυναμία και είπε το γνωστό σε όλους:" τέλος του μήνα".

Με την ευκαιρία ρώτησα για το θέμα του ακουστικού. Η απάντηση ήταν πως δεν υπάρχουν αναφορές. Όταν είπα πως έχουν "βουίξει" τα forums, είπαν πως δεν αρκεί αν δεν έχουν αναφορές από πελάτες!;

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από τη wind. Το 8/10 έχουν παραλάβει είναι, βέβαια, "παραμύθι". Εξακολουθούν να μην έχουν ιδέα για το πότε θα έρθει και να ρίχνουν το φταίξιμο στην LG. Όταν είπα πως ετοιμάζεται ομαδική καταγγελία η απάντηση ήταν: "Μπορείς να κάνεις ότι νομίζεις".

 

Μιλάμε για ασύρματους φορτιστές ή κανονικούς; Σόρρυ απλά δεν το έχω παρακολουθήσει από την αρχή.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ασύρματους φορτιστές ή κανονικούς; Σόρρυ απλά δεν το έχω παρακολουθήσει από την αρχή.

 

ασυρματους:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ανοίξουμε ένα νέο θέμα με όσους δεν έχουν πάρει το φορτιστή να φτιαχτεί μια λιστα ώστε να προχωρήσουμε σε μαζική καταγγελία?
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

εγώ σήμερα το παρήγγειλα το nexus

για το ασύρματο φορτιστή ισχύει ακόμα ;

πρέπει να των ζητήσω από την wind; όχι ότι θα μου των δώσουν !

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ψήνομαι ιδιαίτερα να το πάρω το Nexus 4. Ωστόσο, πέρασα χθες μία βόλτα από τα public για να το δοκιμάσω και κάτι με χάλασε στην απόκριση της οθόνης.

Συγκεκριμένα, μερικά πατήματα στην οθόνη δεν τα έπιανε, ενώ παρατήρησα ότι θέλει να μετακινήσεις το δάχτυλο σου 1-2 εκατοστά για να πιάσει επιλογή (πχ στην εναλλαγή οθονών, στο zoom in- zoom out).

Είναι όντως έτσι; Μπορεί να διορθωθεί κάπως;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ανοίξουμε ένα νέο θέμα με όσους δεν έχουν πάρει το φορτιστή να φτιαχτεί μια λιστα ώστε να προχωρήσουμε σε μαζική καταγγελία?

 

Συμφωνω.Αν καποιος εχει ξανακανει αντιστοιχη ενεργεια ας ενημερωσει εδω για να ανοιξουμε το νεο thread.Αντε να τους πιεσουμε να δουμε τι μπορει να γινει.Παντως με δεδομενο οτι το ελεγε πεντακαθαρα στην διαφήμιση οτι μαζι παιρνεις ΔΩΡΟ τον φορτιστη αξιας 79 ευρω ειναι 100% υπερ μας.Τουλαχιστον αν δεν σκοπευουν να τον δωσουν ειναι υποχρεωμενοι θελω να πιστευω ή να κοψουν πιστωτικο-δωροεπιταγη 79 ευρω ή να τα αφαιρεσουν-απλωσουν ως εκπτωση σε τυχον συνδρομητες Wind.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο μενού πηγαίνοντας στης κλήσεις και πατοντας *#*#4636#*#* σε βγάζει ενα μενού.

Επιλεγης πληροφορίες τηλεφώνου.

Μετα ορισμός προτημώμενου τύπου δικτίου. LTE/GSM/CDMA auto (PRL).

 

Με τό που το επιλέξεις χάνει το σήμα και επανέρχεται και έχεις 4G.

Σε μένα όχι. Ξανά μπαίνω και βλέπω οτι δεν κρατάει την επιλογή που έβαλα και γύρναει στην αρχική επιλογή.

Μπορεί να θέλει να το ενεργοποιησω από την εταιρία που είμαι δεν ξέρω. Ξέρω όμως οτι για Ελλάδα πρεπει να έχεις σύνδεση με ηδικο πακέτο.Άρα κάτι τέτοιο παίζει.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι εγω...βεβαια ειμαι με paranoid rom

 

Δεν μπορω να το εξηγησω, ειναι σαν να κλεινει στιγμιαια και να ξαναεπανερχεται..

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο μενού πηγαίνοντας στης κλήσεις και πατοντας *#*#4636#*#* σε βγάζει ενα μενού.

Επιλεγης πληροφορίες τηλεφώνου.

Μετα ορισμός προτημώμενου τύπου δικτίου. LTE/GSM/CDMA auto (PRL).

 

Με τό που το επιλέξεις χάνει το σήμα και επανέρχεται και έχεις 4G.

Σε μένα όχι. Ξανά μπαίνω και βλέπω οτι δεν κρατάει την επιλογή που έβαλα και γύρναει στην αρχική επιλογή.

Μπορεί να θέλει να το ενεργοποιησω από την εταιρία που είμαι δεν ξέρω. Ξέρω όμως οτι για Ελλάδα πρεπει να έχεις σύνδεση με ηδικο πακέτο.Άρα κάτι τέτοιο παίζει.

 

Μία από τα ίδια, δεν κρατάει την Αλλαγή, ξέρουμε γιατί ?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως (xda) βλέπω ότι χρειάζονται μερικά παραπάνω πραγματάκια εκτός από την απλή επίλογη του LTE σε ένα μενού όπως λέτε. Πχ. ειδική sim, ειδικό data plan, σωστά APN settings κτλ κτλ:

 

Here are all the things you need (checklist):

1) An LTE SIM

2) LTE coverage

3) LTE enabled in the radio settings on the N4 (dial *#*#INFO#*#* in the dialer, and select LTE/GSM auto in the "Set preferred network type")

4) The proper APN for LTE for your carrier (you will need to get this info from your carrier) inputed into your N4 AND selected

5) An LTE compatible data plan

6) LTE provisioned on your account.

 

Note that most carriers do not support VoLTE (i.e., voice over LTE), so you need to select LTE/GSM auto in the settings, and not LTE only in the N4 settings in point #3 above.

 

While all the above items are required, some carriers already have some of them by default. For point #6 above, if your carrier does not have this enabled by default, you will have to call in to make sure it is there. If they don't want to add it, explain to them that you bought an LTE device from outside of your country and you want to be able to use LTE. Ask them, if need be, to add a dummy IMEI to your account to allow provisioning. You may have to call back a few times until you speak to a CSR that actually knows what they are talking about. If you can't get anywhere with that, then you can try putting your SIM in an LTE device that is supported by you carrier and then call them to make sure that LTE is provisioned on your account, then try that SIM in your N4.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα στην cosmote τηλεφωνο και η κοπελα εκει μου πε οτι απλα θελει ενεργοποιηση η υπηρεσια 4g...

δεν μου ανεφερε ουτε καρτες sim ουτε αλλες ρυθμισεις, αν και μου φαινεται παραξενο...

ακομα δεν εχω δοκιμασει να αλλαξω την επιλογη LTE...μπορει να το δοκιμασω το μεσημερι.

 

Α, και κατι αλλο.....την προηγουμενη βδομαδα που δοκιμασα την επιλογη LTE,για δοκιμη με την xylon rom, μετα απο την επανεκκινηση μου βγαλε μηνυμα σφαλματος την ωρα που ξεκινα το τηλεφωνο να μπει στον launcher....εγραφε για κατι κατεστραμμενο στην ρομ, δεν θυμαμαι ακριβως.

οσοι δοκιμασατε την επιλογη LTE, σας εβγαλε κατι παρομοιο???

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι οι συχνότητες LTE στις οποίες μπορεί να παίξει το nexus 4 (band 4 αν θυμάμαι καλά) δεν χρησιμοποιούνται από κανένα πάροχο στην Ελλάδα, οπότε ακόμα κι αν ενεργοποιήσετε το LTE στο κινητό σας ΔΕΝ θα δουλέψει. Μη παιδεύεστε άδικα.
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης στο ίδιο thread αναφέρεται συμβατότητα του LTE με συγκεκριμένες ρομ (CM είναι μία από αυτές) ενώ με άλλες κυρίως AOSP-based όχι.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

εγώ σήμερα το παρήγγειλα το nexus

για το ασύρματο φορτιστή ισχύει ακόμα ;

πρέπει να των ζητήσω από την wind; όχι ότι θα μου των δώσουν !

 

Συγνώμη που επιμένω αλλά θα μπορούσε κανείς να μου απάντηση γιατί θα πάω αύριο πολύ πιθανόν να το πάρω και να ξέρω αν πρέπει να των ζητήσω ;

 

Ευχαριστώ!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά έχουν γράψει φίλοι ότι δεν ισχύει πλέον.

Εφόσον έχεις αποφασίσει να πάρεις τη συσκευή και μάλιστα από εκεί τί χάνεις να ρωτήσεις; Έτσι κι αλλιώς το είπες και μόνος σου. Δεν πρόκειται να πάρεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Την ερχόμενη βδομάδα μου έρχεται ένα μεταχείρα 16gb που βρήκα σε πολύ καλή τιμή από Αγγλία.

Αυτό με τα ποδαράκια τι είναι που έχουν τα νέα μοντέλα; Και πώς ξέρω αν το έχει το δικό μου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...