Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

με ενδιαφέρει το κινητό για αγορά, αλλά κολλάω στην έλλειψη Ραδιοφώνου...

Υπάρχει τρόπος που να αντιμετωπιζεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

με ενδιαφέρει το κινητό για αγορά, αλλά κολλάω στην έλλειψη Ραδιοφώνου...

Υπάρχει τρόπος που να αντιμετωπιζεται αυτό?

 

bluetooth με ραδιόφωνο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

με ενδιαφέρει το κινητό για αγορά, αλλά κολλάω στην έλλειψη Ραδιοφώνου...

Υπάρχει τρόπος που να αντιμετωπιζεται αυτό?

 

Η μέσω ίντερνετ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο. Όσοι το χρησιμοποιείτε χωρίς θήκη , αντέχει καθόλου? ή είναι επιρρεπής σε χτυπήματα και μικρογρατζουνιες.

 

Αν αφήσεις πάνω την εργοστασιακή ζελατίνα στο πίσω μέρος (που δεν βγαίνει και εύκολα) και πάρεις ένα bumber (εγώ έχω το original LG) το οποίο προσθέτει ελάχιστο όγκο αλλά είναι πανέμορφο, ποιοτικό και προστατεύει περιμετρικά την συσκευή αλλά και την ανασηκώνει, με αποτέλεσμα όταν την ακουμπάς σε μια επιφάνεια να μην έρχεται σε επαφή η οθόνη και το πίσω γυαλί, το κινητό αντέχει μια χαρά. Screen protector δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω μιας και η οθόνη δεν βγάζει γρατσουνιές από το πουθενά όπως ορισμένα κινητά που τα προστατεύεις σαν τα μάτια σου από κλειδιά κτλ και σου βγάζουν γρατσουνιές στην οθόνη από καθάρισμα με χαρτοπετσέτα. Δεν κυνηγάς βέβαια και την τύχη σου πχ αν φάει τούμπα και βρει σε γωνιά το πίσω γυαλί τουλάχιστον το χαιρετάς :cry:

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει σε προηγούμενα ποστ η μπαταρία(του δικού μου κινήτου τουλάχιστον),είναι απαράδεχτη.Χθες με τη φώτο που βλέπετε(2.30 ώρες ανοιχτή οθόνη!!) είπα ως εδώ!Οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου κάνει ένα pm.
Link to comment
Share on other sites

@pakakos επειδή φαίνεται ότι κατεβαίνει όση ώρα είναι ανοικτή η οθόνη, μπορείς να μας πεις τι χρήση του έκανες? Σερφάρισμα? Βίντεο? Κλήσεις? Με 3g? Επίσης φαίνεται ότι δεν είχε καλό σήμα.Δεν σε ρωτάω για να δικαιολογήσω το κινητό, απλά να συγκρίνω με το δικό μου να δω Γιατί μου κάνει εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει σε προηγούμενα ποστ η μπαταρία(του δικού μου κινήτου τουλάχιστον),είναι απαράδεχτη.Χθες με τη φώτο που βλέπετε(2.30 ώρες ανοιχτή οθόνη!!) είπα ως εδώ!Οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου κάνει ένα pm.

 

Εισαι με 3g ανοιχτο συνεχομενα και μαλλον δεν επιανε κ πολυ σημα απο οτι βλεπω.Ειναι φυσιολογικη η μπαταρια σου.Και μενα σημερα που το ξεπατωσα στο 3g ολο το πρωι,τηλεφωνα μηνυματα ,fb και σερφαρισμα το μεσημερι μπηκε για φορτισμα εχοντας ιδιες ωρες με σενα ανοιχτης οθονης. Για κατι παραπανω παρε G2

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει σε προηγούμενα ποστ η μπαταρία(του δικού μου κινήτου τουλάχιστον),είναι απαράδεχτη.Χθες με τη φώτο που βλέπετε(2.30 ώρες ανοιχτή οθόνη!!) είπα ως εδώ!Οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου κάνει ένα pm.

 

Φυσιολογικό μέχρι εκεί που δεν παίρνει, αυτή είναι η αντοχή του με 3g σε στοκ. Αντε να πας σε 3:30+ στην καλύτερη. Με wifi φτάνει και 5 πάντα στοκ. Δυστυχώς αυτό είναι, αν θες κάτι άλλο πας σε άλλη συσκευή... Με καλορυθμισμένο kernel πας παραπάνω αν ενδιαφέρεσαι να ψαχτείς. Μέχρι εκεί...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό μέχρι εκεί που δεν παίρνει, αυτή είναι η αντοχή του με 3g σε στοκ. Αντε να πας σε 3:30+ στην καλύτερη. Με wifi φτάνει και 5 πάντα στοκ. Δυστυχώς αυτό είναι, αν θες κάτι άλλο πας σε άλλη συσκευή... Με καλορυθμισμένο kernel πας παραπάνω αν ενδιαφέρεσαι να ψαχτείς. Μέχρι εκεί...

 

Μέχρι 5 ώρες σε Wi-Fi, εννοείς οθόνη ή χρήση κινητού;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 5 ώρες σε Wi-Fi, εννοείς οθόνη ή χρήση κινητού;

 

Οθόνη λέει,έχω πιασει 2-3 φορές με αυτόματη φωτεινότητα όταν είχα στοκ..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 5 ώρες σε Wi-Fi, εννοείς οθόνη ή χρήση κινητού;

 

Οθόνη λέω και μιλάω για στοκ root στην περίπτωση μου χωρίς greenify και freeze καμίας εφαρμογής, με όλα ανοιχτά μόνιμα εκτός location reporting.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη λέω και μιλάω για στοκ root στην περίπτωση μου χωρίς greenify και freeze καμίας εφαρμογής, με όλα ανοιχτά μόνιμα εκτός location reporting.

Καλά τα λες Συμφωνώ κ γω

Βέβαια για να έχεις πολλές ωρες με 3g πρεπει να χεις καλό σήμα. Αλλιως με κερνελ να ρίξεις συχνότητα λογικά ε;

.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποίησω την αναφορά τοποθεσίας τι δεν θα δουλεύει σωστα;;Οι χάρτες(google) ας πούμε θα βρίσκουν που είμαι όταν χρησιμοποιώ wifi ή δεδομένα χωρίς ενεργοποίηση gps συσκευής;;Για το now δεν με νοιάζει, δεν το χρησιμοποιώ, έχει μεγάλη διάφορα στην μπαταρία;;
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες Συμφωνώ κ γω

Βέβαια για να έχεις πολλές ωρες με 3g πρεπει να χεις καλό σήμα. Αλλιως με κερνελ να ρίξεις συχνότητα λογικά ε;

.

 

Υπάρχουν αρκετές ρυθμίσεις πάντα σε βάρος άλλων. Δεν γίνεται να πηγαίνει σφαίρα και να μην καίει... Στο 3g όπως είπες νούμερο ένα είναι το σήμα. Το καλοκαίρι με 4.3 ήμουν σε καφέ κάθε μέρα με την κεραία 1 χλμ μακριά από πάνω μου στον λόφο. Τέλειο σήμα αλλά 4 ώρες δεν είδα ποτέ. 3:40 max.

 

Edit : το gnex μου περιέργως έβγαλε 4 με συνολικό χρόνο 100-0, 4:30...

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές ρυθμίσεις πάντα σε βάρος άλλων. Δεν γίνεται να πηγαίνει σφαίρα και να μην καίει... Στο 3g όπως είπες νούμερο ένα είναι το σήμα. Το καλοκαίρι με 4.3 ήμουν σε καφέ κάθε μέρα με την κεραία 1 χλμ μακριά από πάνω μου στον λόφο. Τέλειο σήμα αλλά 4 ώρες δεν είδα ποτέ. 3:40 max.

 

Edit : το gnex μου περιέργως έβγαλε 4 με συνολικό χρόνο 100-0, 4:30...

 

Σε 3g με στοκ Rom δεν έχω δει ποτέ πάνω από 2.5 ώρες οθόνη, αλλά με χρήση του ίντερνετ.

Πώς εσύ βλέπεις 3.5 ώρες;

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε 3g με στοκ Rom δεν έχω δει ποτέ πάνω από 2.5 ώρες οθόνη, αλλά με χρήση του ίντερνετ.

Πώς εσύ βλέπεις 5 ώρες;

 

5 ώρες με WiFi έγραψε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες με WiFi έγραψε

 

Σωστά, το διόρθωσα.

Και οι 3.5 πολλές μου φαίνονται.

Με το ζόρι βγάζω 4 με Wi-Fi.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, το διόρθωσα.

Και οι 3.5 πολλές μου φαίνονται.

Με το ζόρι βγάζω 4 με Wi-Fi.

 

Σωστά, διορθώνω για το 3g, έχω κρατήσει τα screenshots :

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

 

1.Φιλος εχει το n4, το φορτιζει πληρως και απευθειας πεφτει στο 93. Επισης οταν φτασει 40%, πεφτει απευθειας στο 13.

Ειναι στοκ, καναμε factory reset αλλα τπτ.

 

2.Συνεχεια του βγαζει 'εισαγεται κωδικο pin' ενω η σιμ ειναι καινουργια.

 

Τι μπορει να εχει;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περισσότερο πού πιάσει με Wi-Fi είναι 4 ώρες και 34 λεπτά SOT. Θα μπορούσε και λίγο περισσότερο μιας και η μπαταρία ήταν στο 14%.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

 

1.Φιλος εχει το n4, το φορτιζει πληρως και απευθειας πεφτει στο 93. Επισης οταν φτασει 40%, πεφτει απευθειας στο 13.

Ειναι στοκ, καναμε factory reset αλλα τπτ.

 

2.Συνεχεια του βγαζει 'εισαγεται κωδικο pin' ενω η σιμ ειναι καινουργια.

 

Τι μπορει να εχει;;;

 

ιλαρά.. ας το στείλει για σερβις. φαντάζομαι εντος εγγυησης θα είναι. δεν μου ακούγεται φυσιολογικό και δεν υπάρχει και λόγος να παιδεύεται. :):)

Link to comment
Share on other sites

@ tsiftsism έβγαζε άλλο ένα μισάωρο λογικά.

 

Μιας και για ακόμα μια φορά λέμε για μπαταρία , να πω ότι Εγώ με την κιτκατ είναι πολύ ευχαριστημένος. Περίπου κάπως έτσι είναι κάθε φορά τώρα. η χρήση είναι μόνιμα σε WiFi,2g, τοποθεσία σε εξοικονόμηση ενέργειας.στοκ κερνελ/ρομ ,ροοτ για gravity, κυρίως tapatalk Και chrome

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

 

1.Φιλος εχει το n4, το φορτιζει πληρως και απευθειας πεφτει στο 93. Επισης οταν φτασει 40%, πεφτει απευθειας στο 13.

Ειναι στοκ, καναμε factory reset αλλα τπτ.

 

2.Συνεχεια του βγαζει 'εισαγεται κωδικο pin' ενω η σιμ ειναι καινουργια.

 

Τι μπορει να εχει;;;

Όταν λες factory reset, μέσα από τις ρυθμίσεις; Αν ναι, κάντε και ένα flash την factory image μήπως γίνει....

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...