Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια και κλειστό που το έχω τόση ώρα έχω πάθει πλάκα. Είναι πανέμορφο το άτιμο. Πες μου αν μπορείς σε παρακαλώ επειδή είναι το πρώτο κινητό android που έχω, κάποια σελίδα για διαβάσω και να ξεκινήσω. Δεν θέλω προχωρημένα πράγματα (για αρχή) απλά κάπου να καταλάβω ποιες είναι χρήσιμες και καθημερινές εφαρμογές και τέτοια

 

P.S Φίλε taliban δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να κάνω αλλαγή για αυτόν τον λόγο. Θα έχουν και δίκιο να μην μου το αλλάξουν. Διαβάζω μάλιστα σε forum ότι σε διάφορες χώρες χρήστες που το αγοράζουν τώρα ή παίρνουν νέο από rma είναι παρτίδες αρχές του 2013.

 

Ε όχι δεν αξίζει να το πας πίσω να στο αλλάξουν μόνο και μόνο γι αυτό. ουσιαστική διαφορά δεν έχει καμία, και με τη θήκη απολύτως καμία. Ασε που δεν είναι και λόγος αλλαγής. Αν δεν ήταν ευρωπαικό μόνο τότε... Η αν είχε κάποιο ελάττωμα.

Η συσκευή που επέλεξες είναι πιστεύω ότι πιο απλό και προβλημάτιστο σε android.

Σελίδες για τα βασικά είναι και εδώ στο forum στην ενότητα αυτή για το τηλ. και στην ενότητα του android για το λειτουργικό.

 

Εμένα προσωπικά, και νομίζω και του φίλου που το πήρε απ το ίδιο καταστημα δεν νομίζω να μας υποσχέθηκαν την τελευταία έκδοση και να στείλαν την προηγούμενη. Το πιθανότερο είναι οτι και άλλες 10 συσκευές να έχουν στο κατάστημα, να είναι 301Κ. Για μένα μη βασανίζεσαι και κοίτα να το χαρείς ;)

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ παιδιά δεν αγχωνόμαστε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και καλώς με δεχτήκατε στην παρέα σας. (θα σας τα ζαλίσω βέβαια τώρα στις αρχές :D).
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είχε πει ότι η ελεύθερη μνήμη δεν πέφτει κάτω από τα 500mb; lol

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν μιλάμε αν εχει θέμα το τηλ, το δικό μου είναι δεκέμβριος του 12, το ότι πάνε να σε πιάσουν λαλάκα είναι το θέμα

 

Για εξήγησε μου πως με πιάνουν μαλακα; μου πούλησαν κάτι άλλο από αυτό που μου υποσχέθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησε μου πως με πιάνουν μαλακα; μου πούλησαν κάτι άλλο από αυτό που μου υποσχέθηκαν;

 

αν ξέρεις το θέμα με τα ποδαράκια και το δαχτυλίδι και χωρίς την γνώση σου πέρνεις κάτι άλλο, εγώ έτσι θα ένιωθα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λογικό δεν είναι ο οποιοσδήποτε έχει ένα μαγαζί να θέλει να πουλήσει ότι του έχει μείνει η ακόμα και ότι του στέλνουν και ειδικά αν δει ότι ο αγοραστής δεν γνωρίζει θα κάτσει αυτός να σου πει τι και πως? δεν νομίζω. εγώ πάντως το πήρα τον Αύγουστο με τα ποδαρακια γιατί έτσι το ζήτησα. άλλοι κάναν τον κινέζο άλλοι μου το έκλειναν όταν τους ρωτούσα πιο μοντέλο είναι... τι να πεις..2 βδομάδες έκανα να το βρω τελικά απο caizer το πήρα αλλά έχει νομίζω 2 Στο skroutz στο ένα είναι οι μαλακες.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κατάλαβα ποιο καιζερ εννοείς. Όντως είναι αγενείς και απότομοι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το kaizer store και το kaizer shop. 2 iphone που πήρα για 2 φιλες ηταν αψογοι αλλά δεν θυμάμαι απο ποιο ψωνισα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

απο καιζερ. ρουμανικο και απροβληματιστο. η ημερομινια σας κανει για 7 Αυγούστου? η 8 ιουλιου?
Link to comment
Share on other sites

απο καιζερ. ρουμανικο και απροβληματιστο. η ημερομινια σας κανει για 7 Αυγούστου? η 8 ιουλιου?

 

Οι Αμερικάνοι μόνο δεν διαβάζουν ανάποδα την ημερομηνία ή κάνω λάθος;

Αν ναι, τότε είναι 7 Αυγούστου.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το kaizer store και το kaizer shop. 2 iphone που πήρα για 2 φιλες ηταν αψογοι αλλά δεν θυμάμαι απο ποιο ψωνισα.

 

έτσι ακριβώς και εγώ δεν θυμάμαι παντός το ενα το έχει ο Δημήτρης πολύ καλό παιδί και οι ίδιοι έχουν και αλλο νομίζω εκεί είναι ο Γιώργος ειδικά ο Γιώργος αν θυμαμαι το όνομα καλά και γ**ω τα παιδιά. οπότε προσοχή απο που ψωνιζουμε ακόμα και πιο φθηνά από άλλου να ναι αν μας κάνουν μα**κιες πιο πανω στη λίστα του skrootz ας δώσουμε κάνα ευρω παραπάνω αρκεί να γίνει σωστά η δουλειά μας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα με αυτή τη τελευταια συζήτηση περί χωρών με ανησυχησατε κι εμένα οποτε το εψαξα. Βρήκα λοιπον οτι το δικο μου είναι απο Κορέα προς Ηνωμένα αραβικά εμιράτα, το περίεργο όμως είναι πως το κουτί επανω γράφει ότι προορίζεται για χρήση σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες. Εγώ βέβαια όταν το αγόρασα(VNP) δεν μου είπε κανείς οτι δεν είναι για για ευρωπαϊκή χώρα.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Guys, το κινητό το αγόρασα από Google Play UK μέσω foward2me. Όπως σε όλους που τον έκαναν με αυτό το τρόπο μετά είχαμε το UK Google Play με λίρες κλπ. Ξαφνικά προχτές γύρισε σε Euro μόνο του...

 

Συνέβη σε κανέναν άλλο; (απλά περιέργεια)

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα με αυτή τη τελευταια συζήτηση περί χωρών με ανησυχησατε κι εμένα οποτε το εψαξα. Βρήκα λοιπον οτι το δικο μου είναι απο Κορέα προς Ηνωμένα αραβικά εμιράτα, το περίεργο όμως είναι πως το κουτί επανω γράφει ότι προορίζεται για χρήση σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες. Εγώ βέβαια όταν το αγόρασα(VNP) δεν μου είπε κανείς οτι δεν είναι για για ευρωπαϊκή χώρα.

 

Ακριβως το ίδιο έχω και εγώ,μην ανχωνεσαι έχουμε πληρη 2 χρόνια εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ίδιο έχω και εγώ,μην ανχωνεσαι έχουμε πληρη 2 χρόνια εγγύηση..

 

Α πολύ ωραία! Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Eδω και 4 ωρες προσπαθω να συνδεθω με wifi στο κινητο αλλα δεν γινεται τιποτα...εχω κανει ρεσταρτ το μοντεμ αρκετες φορες ( μαρκα :zte zxhn h108ns , Connx) , αλλαξα και ενα καναλι και ενω το κινητο εντοπιζει το wifi , οταν παταω συνδεση γραφει ''ελεγχος ταυτοτητας....'' και μενει εκει για ωρες μεχρι να σταματησει απο μονο του και να μου γραψει '' προβλημα ελεγχου ταυτοτητας'' !!! Το ρουτερ ειναι σχεδον διπλα με το κινητο. Καμια ιδεα πως μπορω να το φτιαξω ??? Ειναι θεμα συσκευης ή κινητου ???? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Σορρυ για το διπλο ποστ πιο πανω!

Edited by Thn7
Link to comment
Share on other sites

Eδω και 4 ωρες προσπαθω να συνδεθω με wifi στο κινητο αλλα δεν γινεται τιποτα...εχω κανει ρεσταρτ το μοντεμ αρκετες φορες ( μαρκα :zte zxhn h108ns , Connx) , αλλαξα και ενα καναλι και ενω το κινητο εντοπιζει το wifi , οταν παταω συνδεση γραφει ''ελεγχος ταυτοτητας....'' και μενει εκει για ωρες μεχρι να σταματησει απο μονο του και να μου γραψει '' προβλημα ελεγχου ταυτοτητας'' !!! Το ρουτερ ειναι σχεδον διπλα με το κινητο. Καμια ιδεα πως μπορω να το φτιαξω ??? Ειναι θεμα συσκευης ή κινητου ???? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Σορρυ για το διπλο ποστ πιο πανω!

 

Βάζεις λάθος κωδικό..Διέγραψε το απο την μνημη και βάλε το σωστο..

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις λάθος κωδικό..Διέγραψε το απο την μνημη και βάλε το σωστο..

 

ημαρτον! Ειχες δικιο τελικα,τοση ωρα εβαζα αλλο κωδικο που ειχε κατω απο το ροοτερ....Ευχαριστω για την ιδεα:p

Edited by Thn7
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω να γυρνάει η οθόνη δεξιά ή αριστερά? Βλέπω στο youtube βιντεακια αλλά όταν το γυρναω στο πλάι δεν γυρνάει. Ενώ το πρωί, γυρναγε μια χαρά... Το ίδιο και με τα μηνύματα. Και πως γίνεται τα βίντεο στο youtube να τα " κατεβαζω" κάτω κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής τους? Edited by Thn7
ερώτηση παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω να γυρνάει η οθόνη δεξιά ή αριστερά? Βλέπω στο youtube βιντεακια αλλά όταν το γυρναω στο πλάι δεν γυρνάει. Ενώ το πρωί, γυρναγε μια χαρά... Το ίδιο και με τα μηνύματα. Και πως γίνεται τα βίντεο στο youtube να τα " κατεβαζω" κάτω κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής τους?

 

Στις ρυθμίσεις πας Προβολή Και τικαρεις αυτόματη περιστροφή οθόνης. Ίσως το Έχει Και στα titles Αλλά επειδή τα έχω αλλάξει δεν ξέρω αν τα έχει στα στοκ.

Για το YouTube αν κατάλαβα το θες γίνεται όταν ενώ παίζει , ακουμπήσεις Και τραβήξεις το βίντεο προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις πας Προβολή Και τικαρεις αυτόματη περιστροφή οθόνης. Ίσως το Έχει Και στα titles Αλλά επειδή τα έχω αλλάξει δεν ξέρω αν τα έχει στα στοκ.

Για το YouTube αν κατάλαβα το θες γίνεται όταν ενώ παίζει , ακουμπήσεις Και τραβήξεις το βίντεο προς τα κάτω.

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ , το φτιαξα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημετα και χρονια πολλα σε ολους!Εδω και 4-5 μερες μου εμφανιζει στα στατιστικα της μπαταριας το "com.android.chrome.sandbox" και πιανει συνεχως ενα 9-10% της καταναλωσης.Ξερει καποιος τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...