Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S4 ? Και μάλιστα mini??? Ούτε το ένα, ούτε το άλλο αν μου το χάριζαν δεν θα το κρατούσα. Είχα μάλιστα το S4, ο πρίγκηπας του lag, γιατί ο βασιλιάς είναι το S3.

Αν μιλάμε για κάποιο note (βασικά για το 2 ή 3), να το συζητήσουμε.

Έχω πλέον και το 4 και το 5 και δεν τα αλλάζω με κανένα κινητό σήμερα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Μόλις απέκτησα και εγώ ένα nexus 4 16gb ,η τελευταία έκδοση είναι η KOT49H?

Και αν είναι εύκολο, κάποιος είχε ποστάρει ένα link με έναν οδηγό για root κτλ αλλα δεν βρίσκω το link ρε ****το.

Link to comment
Share on other sites

S4 ? Και μάλιστα mini??? Ούτε το ένα, ούτε το άλλο αν μου το χάριζαν δεν θα το κρατούσα. Είχα μάλιστα το S4, ο πρίγκηπας του lag, γιατί ο βασιλιάς είναι το S3.

Αν μιλάμε για κάποιο note (βασικά για το 2 ή 3), να το συζητήσουμε.

Έχω πλέον και το 4 και το 5 και δεν τα αλλάζω με κανένα κινητό σήμερα.

 

Και οι θεοί του λαγκ τα σονυ!!! Ανυπομονώ να διώξω από πάνω μου το xperia s και να πάω σε nexus.

Link to comment
Share on other sites

Και οι θεοί του λαγκ τα σονυ!!! Ανυπομονώ να διώξω από πάνω μου το xperia s και να πάω σε nexus.

 

Offtopic Αλλά εκτός του N4,έχω ένα Ζ και Ζ1 στο σπίτι.

Δεν υπάρχει αυτό που λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Offtopic Αλλά εκτός του N4,έχω ένα Ζ και Ζ1 στο σπίτι.

Δεν υπάρχει αυτό που λες.

 

ρώτα και μένα με xperia t...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ρώτα και μένα με xperia t...

 

Ρε παλληκάρι μου συγκρίνεις bmw m3 με golf.

Καμία σχέση το Ν4 με το Xperia T. Πιο κοντά στο Ζ είναι από τα Xperia και φυσικά το Ζ1 είναι το δυνατότερο κινητό που υπάρχει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο. Όσοι το χρησιμοποιείτε χωρίς θήκη , αντέχει καθόλου? ή είναι επιρρεπής σε χτυπήματα και μικρογρατζουνιες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο. Όσοι το χρησιμοποιείτε χωρίς θήκη , αντέχει καθόλου? ή είναι επιρρεπής σε χτυπήματα και μικρογρατζουνιες.

 

Το μεταλλικό bezel είναι της πλάκας. Με το παραμικρό κάνει βαθουλωμα, οπότε θέλει προσοχή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η συσκευή H δειχνει

Δείχνει Η και το Η+ σε κάποιες άλλες συσκευές;; Ρωτάω γιατί σε χαρακτηριστικά του τηλεφώνου αναφέρει Mobile Internet: GPRS, EDGE, HSPA+

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν δείχνει κάτι άλλο πέρα απο Η. Πχ σε αλλες συσκευές γράφει και 3g εδώ μόνο Η αν είναι σε τρίτης γενιάς δίκτυο e & g αν είναι σε 2g. Δεν έχω δει κάτι άλλο εγώ ουτε με voda ουτε με cosmote και έχω πιασει αρκετά καλες ταχυτητες
Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι τυπικό. Τώρα ενεργοποίησα και το 4G (άχρηστο είναι βέβαια για τη συσκευή μας :( )
"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλληκάρι μου συγκρίνεις bmw m3 με golf.

Καμία σχέση το Ν4 με το Xperia T. Πιο κοντά στο Ζ είναι από τα Xperia και φυσικά το Ζ1 είναι το δυνατότερο κινητό που υπάρχει.

 

αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν το xperia t π.χ ειχε stock 4.4.2 θα πηγαινε λαδι...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν δείχνει κάτι άλλο πέρα απο Η. Πχ σε αλλες συσκευές γράφει και 3g εδώ μόνο Η αν είναι σε τρίτης γενιάς δίκτυο e & g αν είναι σε 2g. Δεν έχω δει κάτι άλλο εγώ ουτε με voda ουτε με cosmote και έχω πιασει αρκετά καλες ταχυτητες

 

Μόλις το δοκίμασα Και γράφει κανονικά 3g. H+ δεν εχω δει να γραφει αλλα δεν σπανια εχω και τοσο καλο σημα.*η σειρα ειναι 2g<h<3g<h+ σωστα?).

Είναι με στοκ ρομ, άρα λογικά τι κάνει κάτι εσάς.gravity Και ο τροποποιημένος κερνελ του touch control δεν νομίζω να επηρεάζει.

Και άλλο σχετικό, αν το έχω σε 3g αλλάζει μόνο του σε 2g όταν δεν έχω σήμα? Γιατί επιλογή 2g/3g δεν βλέπω, εκτός από το title Αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει.

Ξέχασα είναι με κοσμοτε, αν παίζει ρόλο

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Η+ δειχνει vodafone.οταν επιανε σε καμια ταρατσα full σημα εδειχνε Η+.

 

Και μενα ετσι δειχνει παιδια που εχω αλλαξει και ρομ!εχω vodafone cu.Φυσικα πιανει Η+ μονο οταν εχει τερμα σημα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Η+ είναι μονο σε custom..Όσοι εχετε στοκ με φουλ σήμα Η αμα πατε,ρυθμισεις,σχετικα με το τηλέφωνο,κατασταση θα δείτε οτι γράφει HSPA+
Link to comment
Share on other sites

Guys, έχετε δεί ποτέ Η+ ;;;(έχω vodafone..)

 

Έχω δει κι εγώ με Cosmote στην Τούμπα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...