Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

My friend,4.2.2 carbon και Franco 134.Το θυμάμαι και κλαίω.τρομερές επιδόσεις παντού και μπαταρία εξωπραγματική για δεδομένα nexus 4.

 

Xaxa έτσι ακριβώς! Παιζει νάναι ο καλύτερος συνδυασμός ever..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω ρε παιδιά για εσάς που λέτε για την kitkat αλλά σε μένα το κινητό με stock 4.4.2 πάει καλύτερα από ποτέ, όλα μια χαρά. Ίσως να θέλει clean install από το factory image, εγώ έτσι το έκανα......
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά για εσάς που λέτε για την kitkat αλλά σε μένα το κινητό με stock 4.4.2 πάει καλύτερα από ποτέ, όλα μια χαρά. Ίσως να θέλει clean install από το factory image, εγώ έτσι το έκανα......

 

Εαν δεν εχεις περάσει απο τις εκδόσεις 4.2.2. δεν μπορείς να δεις την διαφορά. Δεν είπα οτι αντιμετώπιζω πρόβλημα. Όλα καλά κυλούν απλά όχι τόσο καλά όπως παλιά.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής οι εφαρμογές δεν χρησιμοποιούν το immersive mode.....κρίμα. Ειδικά για τα παιχνίδια είναι πολύ καλό, αλλά δεν......
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφαγα ενα άδειασμά χτες. Πήγε από 45% σε 23% σε λιγα δευτερόλεπτα. Γενικά μετα την 4.4 η μπαταρία μου μέχρι το 30% είναι οκ αλλά μετα το 30% πέφτει για πλάκα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι τυχαίο που τόσοι χρήστες βλέπουν τέτοια προβλήματα με την μπαταρία.

Ελπίζω να δώσουν νέα αναβάθμιση για να το φτιάξουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απο 4.4.2 κ μετα κ που γυρισα σε art δεν έχω κανένα πρόβλημα αντιθέτως είδα κ βελτίωση μπαταριας γύρω στα +15 με 25%
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ακούω για την μπαταρία Και παραξενεύομαι.Εγώ βλέπω βελτίωση από την 4.3.

 

Να πω όμως ότι σήμερα μου έκανε ένα πρόβλημα πρώτη φορά.Το Bluetooth αποσυνδέονταν από το αμαξι συνέχεια Και μάλιστα ενώ μιλούσα.την πρώτη φορά μιλούσα ~5λεπτο, τι έκανε μια φορά.έκλεισα το Bluetooth, τι άνοιξα Και έστρωσε.την δεύτερη φορά όμως το έκανα 3-4 φορές αλλά έστρωνε για λίγα δεύτερα Και ξανά τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στην 4.4.2 αν και αρχικά με απογοήτευσε, τις τελευταίες 2 φορτίσεις βγάζω κοντά 4 ώρες οθόνη και έχω ανοικτά 3g, WiFi, data, συγχρονισμό μέιλ και γενικά συγχρονισμούς διάφορους. Κυρίως browsing και μέιλ η χρήση του κινητού και λίγο angry birds να δω πως είναι το go :p

 

Ευχαριστημένος είμαι απο την στιγμη που βγάζει άνετα την μέρα. Θα ήθελα να βγάζει και 2-3 μερες.

 

Μπορεί να βγάλει 1.5 αλλά δώρο αδωρο είναι για μένα αν ειναι να κλείσει στα μισά της μέρας.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ακούω για την μπαταρία Και παραξενεύομαι.Εγώ βλέπω βελτίωση από την 4.3.

 

Να πω όμως ότι σήμερα μου έκανε ένα πρόβλημα πρώτη φορά.Το Bluetooth αποσυνδέονταν από το αμαξι συνέχεια Και μάλιστα ενώ μιλούσα.την πρώτη φορά μιλούσα ~5λεπτο, τι έκανε μια φορά.έκλεισα το Bluetooth, τι άνοιξα Και έστρωσε.την δεύτερη φορά όμως το έκανα 3-4 φορές αλλά έστρωνε για λίγα δεύτερα Και ξανά τα ίδια.

 

+1

 

Μετά το 5-10 λεπτό εμφανίζονται τα προβλήματα και σήμερα οδήγησα για περίπου ένα μισάωρο συνεχόμενα και μου το παρουσίασε και εμένα. Purity 4.4.2 και AK kernel αλλά μάλλον δεν είναι θέμα κάποιου από τα δύο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στην 4.4.2 αν και αρχικά με απογοήτευσε, τις τελευταίες 2 φορτίσεις βγάζω κοντά 4 ώρες οθόνη και έχω ανοικτά 3g, WiFi, data, συγχρονισμό μέιλ και γενικά συγχρονισμούς διάφορους. Κυρίως browsing και μέιλ η χρήση του κινητού και λίγο angry birds να δω πως είναι το go :p

 

Ευχαριστημένος είμαι απο την στιγμη που βγάζει άνετα την μέρα. Θα ήθελα να βγάζει και 2-3 μερες.

 

Μπορεί να βγάλει 1.5 αλλά δώρο αδωρο είναι για μένα αν ειναι να κλείσει στα μισά της μέρας.

 

Εγώ είδα μεγάλη διάφορα στην μπαταρία όταν απενεργοποιησα τον push συγχρονισμό του email στην στοκ εφαρμογή. Για μια εβδομαδα το είχα push και μου έφαγε 400 mb για να φανταστεις,και απο εκεί το κατάλαβα οτι κάτι δεν παει καλά. Μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στην 4.4.2 αν και αρχικά με απογοήτευσε, τις τελευταίες 2 φορτίσεις βγάζω κοντά 4 ώρες οθόνη και έχω ανοικτά 3g, WiFi, data, συγχρονισμό μέιλ και γενικά συγχρονισμούς διάφορους. Κυρίως browsing και μέιλ η χρήση του κινητού και λίγο angry birds να δω πως είναι το go :p

 

Ευχαριστημένος είμαι απο την στιγμη που βγάζει άνετα την μέρα. Θα ήθελα να βγάζει και 2-3 μερες.

 

Μπορεί να βγάλει 1.5 αλλά δώρο αδωρο είναι για μένα αν ειναι να κλείσει στα μισά της μέρας.

 

Όταν λες "έχω ανοικτά 3g, WiFi, data κτλ" εννοείς συνεχώς; Εγώ με αντίστοιχη χρήση δεν έχω δει πάνω από 1.5 ώρα οθόνης και δεν βγάζω και τη μέρα.

Τις υπηρεσίες που σχετίζονται με τοποθεσία τις έχεις ανοικτές;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το απότομο κατέβασμα στο 98% που ανέφερα πριν, στην τελευταία φόρτιση σταμάτησε στο 98 όποτε κάτι παίζει, προφανώς δεν το έχουν όλοι αυτό το θέμα βέβαια αλλά βλέπω ο καθένας έχει τα δικά του.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής: μετά από επανεγκατάσταση του GEL, κάθε φορά που κλείνω το τηλέφωνο, με την ενεργοποίησή του αλλάζει και το wallpaper. Όχι πως είναι κάτι τραγικό, αλλά από που ρυθμίζεται κάτι τέτοιο? Εχω ψάξει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Μήπως είναι κάτι που μου διαφεύγει? :worry:
"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη ή να περιμενω να πεσει η τιμη του nexus 5 (κατοχος galaxy nexus)

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη ή να περιμενω να πεσει η τιμη του nexus 5 (κατοχος galaxy nexus)

 

Το 5 με χίλια.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "έχω ανοικτά 3g, WiFi, data κτλ" εννοείς συνεχώς; Εγώ με αντίστοιχη χρήση δεν έχω δει πάνω από 1.5 ώρα οθόνης και δεν βγάζω και τη μέρα.

Τις υπηρεσίες που σχετίζονται με τοποθεσία τις έχεις ανοικτές;

 

Ναι. Data και WiFi είναι συνέχεια ανοικτά και συγχρονισμοι. Στα δεδομένα έχω επιλεγμένο 3g και το κινητό είναι μόνιμα σε αυτή την λειτουργία. Την τοποθεσία την ανοίγω μονο όταν την χρειάζομαι. Δεν νομιζω να μου έτρωγε κάτι παραπάνω και ανοικτή να ηταν. Παλι θα έβγαζε την μέρα το κινητό, άντε να ηταν λίγο πιο κάτω το ποσοστο το βράδυ. Δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές που χρειάζονται το location νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα,

 

Αύριο περιμένω το κινητό να μου έρθει και σαν νέος χρήστης android θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια links (αυτά που βλέπουμε “καθημερινά” ας πούμε). Α και κάποιες συμβουλές για την πρώτη φόρτιση και τι πρέπει άμεσα να ελέγξω στην συσκευή τις πρώτες μέρες πριν περάσει το περιθώριο (DOA).

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "έχω ανοικτά 3g, WiFi, data κτλ" εννοείς συνεχώς; Εγώ με αντίστοιχη χρήση δεν έχω δει πάνω από 1.5 ώρα οθόνης και δεν βγάζω και τη μέρα.

Τις υπηρεσίες που σχετίζονται με τοποθεσία τις έχεις ανοικτές;

 

Με όλα ανοιχτά από συγχρονισμό και με φουλ χρήση Wi-Fi data βγάζω 3 ώρες και κάτι οθόνη.

Δεν νομίζω να γίνεται με χρήση 3g να φτάσεις τις 2 ώρες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε τέτοιες συγκρίσεις με το 3g γτ απο πόλη σε πόλη και απο περιοχή σε περιοχή διαφέρει το σήμα! Αμα δεν πιάνει καλό σήμα είναι λογικό να ρουφάει τη μπαταρία χωρίς να το καταλαβαίνεις.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τοσο καιρο "δουλεψε" το led σε αναπαντητη κληση!Εμεινε ξεχασμενη μια κληση και μετα απο κανα 20λεπτο ειδα ενα ασπρο φως να αναβοσβηνει.Νομιζα οτι ηταν κατι αλλο και κατεβασα απο την lockscreen να δω την ειδοποιηση.Ηταν η αναπαντητη...Αν και δεν μπηκα μεσα και το ξανακλειδωσα,ledaki δεν ξαναειδα.

Οριστε που νομιζα τοσο καιρο οτι δεν δουλευει.Απλα θελει το χρονο του...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τοσο καιρο "δουλεψε" το led σε αναπαντητη κληση!Εμεινε ξεχασμενη μια κληση και μετα απο κανα 20λεπτο ειδα ενα ασπρο φως να αναβοσβηνει.Νομιζα οτι ηταν κατι αλλο και κατεβασα απο την lockscreen να δω την ειδοποιηση.Ηταν η αναπαντητη...Αν και δεν μπηκα μεσα και το ξανακλειδωσα,ledaki δεν ξαναειδα.

Οριστε που νομιζα τοσο καιρο οτι δεν δουλευει.Απλα θελει το χρονο του...

 

Χαχαχα... ;)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

1.Υπάρχει τρόπις να απενεργοποιηθεί το Google now με το πάτημα στη μέση σε οποία κατασταση βρίσκεται το κινητό? Πετιέται άπειρες Φόρε κατα λάθος και καταντάει εκνευριστικο

 

Η τουλάχιστον να ψάχνει κι αρχεία για να έχει κάποιο νόημα?

 

 

2.επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε back up app... Υπάρχει κάποια που λειτουργει σαν το iTunes στο iphone... Δηλαδή factory reset plug και μετα ολα το ίδιο απο πρωτη οθόνη μέχρι settings?

Link to comment
Share on other sites

1.Υπάρχει τρόπις να απενεργοποιηθεί το Google now με το πάτημα στη μέση σε οποία κατασταση βρίσκεται το κινητό? Πετιέται άπειρες Φόρε κατα λάθος και καταντάει εκνευριστικο

 

Η τουλάχιστον να ψάχνει κι αρχεία για να έχει κάποιο νόημα?

 

 

2.επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε back up app... Υπάρχει κάποια που λειτουργει σαν το iTunes στο iphone... Δηλαδή factory reset plug και μετα ολα το ίδιο απο πρωτη οθόνη μέχρι settings?

 

Για το 1ο πήγαινε στις εφαρμογές αναζήτηση google και απενεργοποίησέ την.Για το 2ο εμένα που κρατάει backup η google κατεβάζει αυτόματα τις ρυθμίσεις εφαρμογές ταπετσαρία και τους κωδικούς wifi από μόνο του.Σε καλύπτει?

Link to comment
Share on other sites

1.Υπάρχει τρόπις να απενεργοποιηθεί το Google now με το πάτημα στη μέση σε οποία κατασταση βρίσκεται το κινητό? Πετιέται άπειρες Φόρε κατα λάθος και καταντάει εκνευριστικο

 

Η τουλάχιστον να ψάχνει κι αρχεία για να έχει κάποιο νόημα?

 

 

2.επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε back up app... Υπάρχει κάποια που λειτουργει σαν το iTunes στο iphone... Δηλαδή factory reset plug και μετα ολα το ίδιο απο πρωτη οθόνη μέχρι settings?

 

Για το δεύτερο δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο φίλε μου και είναι το μόνο πράγμα που ζηλεύω στην Apple. Βέβαια αυτοί έχουν να κάνουν με ένα πολύ μικρό οικοσύστημα με συγκεκριμένο λειτουργικό και εμείς με εκατοντάδες...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...