Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε φορά που θέλω να μπω στο 0.fb και ανοίγω τα δεδομένα με χρεώνει 1Ε η cosmote επειδή κάποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν αυτόματες αναβαθίσεις μαιλ κτλ..Κοιτάζω για ανοικτές εφαρμογές μήπως τυχόν χρησιμοποιούν ίντερνετ αλλά ειναι κλείστές.

Τι να κάνω για να μην με χρεώνει κάθε φορά?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε αυτό το πρόγραμμα.Υπάρχουν και άλλα άμμα ψάξεις στο google.Και απενεργοποίησε τον συγχρονισμό.

 

Κατέβασα την εφαρμογή.Θα πρέπει να τικάρω όλα όσα έχει ώστε να δουλεύουν με 3G?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας.Ενός φίλου το κινητό είναι από Σουηδία και δεν μπορεί να βάλει Ελληνική κάρτα!Απ'ότι πρόλαβα λίγο να διαβάσω στο φόρουμ βρήκα μόνο οδηγούς για ρουτ.Μπορώ να φλασάρω τη επίσημη ευρωπαική ή και την αλληνική ρόμ χωρίς να χάσω την εγγύηση ; Επειδή δεν είχα ποτέ samsung κινητό και δεν ξέρω πως είναι η διαδικασίες για ρουτ κ.τ.λ.π θα μπορούσατε να με παραπέμψετε σε κάποιο οδηγό?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας.Ενός φίλου το κινητό είναι από Σουηδία και δεν μπορεί να βάλει Ελληνική κάρτα!Απ'ότι πρόλαβα λίγο να διαβάσω στο φόρουμ βρήκα μόνο οδηγούς για ρουτ.Μπορώ να φλασάρω τη επίσημη ευρωπαική ή και την αλληνική ρόμ χωρίς να χάσω την εγγύηση ; Επειδή δεν είχα ποτέ samsung κινητό και δεν ξέρω πως είναι η διαδικασίες για ρουτ κ.τ.λ.π θα μπορούσατε να με παραπέμψετε σε κάποιο οδηγό?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

 

Όλοι οι οδηγοί για root είναι στην ενότητα Οδηγοί. Αν αλλάξεις rom απ'αυτή που προορίζεται για το τηλέφωνο, χάνεται και η εγγύηση. Επίσης το να αλλάξεις rom δε θα κάνει τίποτα, δεν ξεκλειδώνει το τηλέφωνο αλλάζοντας rom, ο ευκολότερος τρόπος είναι να πάρει ο φίλος σου τον κωδικό ξεκλειδώματος από τον σουηδικό πάροχο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι οδηγοί για root είναι στην ενότητα Οδηγοί. Αν αλλάξεις rom απ'αυτή που προορίζεται για το τηλέφωνο, χάνεται και η εγγύηση. Επίσης το να αλλάξεις rom δε θα κάνει τίποτα, δεν ξεκλειδώνει το τηλέφωνο αλλάζοντας rom, ο ευκολότερος τρόπος είναι να πάρει ο φίλος σου τον κωδικό ξεκλειδώματος από τον σουηδικό πάροχο.

Και να περάσω πάλι την επίσημη ελληνική ρομ για παράδειγμα πάλι χάνει την εγγύηση? Στη συγκεκριμένη φάση νομίζω είναι δύσκολο να πάρει το κωδικό που λες...

Link to comment
Share on other sites

Και να περάσω πάλι την επίσημη ελληνική ρομ για παράδειγμα πάλι χάνει την εγγύηση? Στη συγκεκριμένη φάση νομίζω είναι δύσκολο να πάρει το κωδικό που λες...

 

Επέστρεψέ το και πάρε τα λεφτά σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Και να περάσω πάλι την επίσημη ελληνική ρομ για παράδειγμα πάλι χάνει την εγγύηση? Στη συγκεκριμένη φάση νομίζω είναι δύσκολο να πάρει το κωδικό που λες...

 

Υπάρχουν online sites που σου δίνουν κωδικό επί πληρωμή... δοκίμασε κάποιο αξιόπιστο. Ενα Google θέλει..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα του myphone....:)

Ειμαι και εγω κατοχος ενος s3 Μινι εδω και 6 μηνες....Απο χθες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..Συνδεσα το κινητο με το pc μεσω usb για να βαλω μερικα τραγουδια και σε 5 λεπτα αρχισε να ζεστενεται υπερβολικα το καλωδιο στην θυρα που συνδεεται με το κινητο και αρχισε να συνδεεται και να αποσυνδεεται με το Pc μονο του...Το αποσυνδεσα και το εβαλα να φορτιστει με τον φορτιστη αλλα τζιφος....:(

Σημερα το πηγα στον Γερμανο απ'οπου και το πηρα και μου ειπε οτι πιθανοτατα καηκε στην ακρη η πλακετα και οτι θα το στηλει στα κεντρικα της samsung για επισκευη(10 εργασημες minimum)....:wacko:

Εχει συμβει σε κανεναν παρομοιο προβλημα???.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα που εγκατέστησα διάφορα παιχνίδια (π.χ. Candy crush saga, pet rescue saga κλπ) και διάφορες εφαρμογές, παρατήρησα πως η RAM που έμενε ελεύθερη ήταν κάτω από 80MB. Ίσως και να μην φταίνε τα συγκεκριμένα παιχνίδια όμως το κινητό άρχισε να κολλάει αρκετά. Αν αντιμετωπίζετε και εσείς πρόβλημα με την RAM και γενικά κολλάει το κινητό, μπορείτε να δοκιμάσετε αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller

 

Είναι πάρα πολύ χρήσιμη καθώς με το που την εγκατέστησα η διαθέσιμη RAM ξεπέρασε τα 300MB. Αν υπάρχουν και άλλες τέτοιες χρήσιμες εφαρμογές ας μου στείλει κάποιος που τις γνωρίζει ένα pm ή ας τις δημοσιεύσει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα που εγκατέστησα διάφορα παιχνίδια (π.χ. Candy crush saga, pet rescue saga κλπ) και διάφορες εφαρμογές, παρατήρησα πως η RAM που έμενε ελεύθερη ήταν κάτω από 80MB. Ίσως και να μην φταίνε τα συγκεκριμένα παιχνίδια όμως το κινητό άρχισε να κολλάει αρκετά. Αν αντιμετωπίζετε και εσείς πρόβλημα με την RAM και γενικά κολλάει το κινητό, μπορείτε να δοκιμάσετε αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller

 

Είναι πάρα πολύ χρήσιμη καθώς με το που την εγκατέστησα η διαθέσιμη RAM ξεπέρασε τα 300MB. Αν υπάρχουν και άλλες τέτοιες χρήσιμες εφαρμογές ας μου στείλει κάποιος που τις γνωρίζει ένα pm ή ας τις δημοσιεύσει εδώ.

 

Αν είσαι root δοκίμασε το Greenify, είναι ότι χρειάζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

καλα πως το καλο, θα κανω το κινητο μου, να λειτουργει σε UMS mode και οχι σε MTP και PTP modes.

Θελω να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο ως USB stick να το συνδεσω με την τηλεοραση μου μεσω usb και να δω τις ταινιες που εχω αποθηκευσει κ.τ.λ.

Πως γινεται ... θελει εφαρμογη ;;;;

(το κινητο μου ειναι ηδη root)

Βοηθεια !!!!!!!

 

 

:angry::angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

καλα πως το καλο, θα κανω το κινητο μου, να λειτουργει σε UMS mode και οχι σε MTP και PTP modes.

Θελω να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο ως USB stick να το συνδεσω με την τηλεοραση μου μεσω usb και να δω τις ταινιες που εχω αποθηκευσει κ.τ.λ.

Πως γινεται ... θελει εφαρμογη ;;;;

(το κινητο μου ειναι ηδη root)

Βοηθεια !!!!!!!

 

 

:angry::angry::angry::angry:

 

Ειναι μια επιλογη στις ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα, εκει που ειναι και το wifi λιγο παρακατω εχει επιλογη για το usb mass storage. Πατας την επιλογη, συνδεεις το κινητο και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια επιλογη στις ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα, εκει που ειναι και το wifi λιγο παρακατω εχει επιλογη για το usb mass storage. Πατας την επιλογη, συνδεεις το κινητο και εισαι οκ.

 

Η επιλογη ερχεται αφου συνδεθει στο usb και αφου την επιλεξεις, περιμενεις λιγο να σκαναρει την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root δοκίμασε το Greenify, είναι ότι χρειάζεσαι!

 

Δεν είμαι root. Παλιά είχα πειράξει ένα κινητό (LG Arena - πριν βγει το Android) και επειδή τα είχε παίξει δεν το επιχείρησα ξανά :p

Πάντως, σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια υποστηριζει otg το τηλεφωνο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Στο mini του κολλητου εσπασε η οθονη (το digitiser) ειναι αγορασμενο απο birdphone. Τι κανουμε? Εχει κανείς εμπειρία? Ποσο θα κοστίσει?
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω τι εφαρμογές τρεχουν οι οποίες χρησιμοποιουν ίντερνετ? Γιατι καθε φορα που ανοιγω τα δεδομένα με χρεώνει. ..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη ερχεται αφου συνδεθει στο usb και αφου την επιλεξεις, περιμενεις λιγο να σκαναρει την καρτα.

 

Ειναι μια επιλογη στις ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα, εκει που ειναι και το wifi λιγο παρακατω εχει επιλογη για το usb mass storage. Πατας την επιλογη, συνδεεις το κινητο και εισαι οκ.

 

εκει παρακατω απο το wifi εχει μονο την επιλογη "περισσοτερες ρυθμισεις" με τα υπομενου

tethering, VPN, κοινη χρηση πολυμεσων (DLNA) και KIES

 

δεν νομιζω οτι ειναι καποιο απο αυτο...

σας υπενθιμιζω οτι ψαχνω το Mass Storage ....

ευχαριστω περιμενω για την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει Mass Storage παιδιά...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει Mass Storage παιδιά...

Το καταλαβα (ανάθεμα την αγορά που έκανα) το θέμα είναι με ποιόν τρόπο την ενεργοποιείς σε ενα ροοτ κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα (ανάθεμα την αγορά που έκανα) το θέμα είναι με ποιόν τρόπο την ενεργοποιείς σε ενα ροοτ κινητό.

 

Δεν νομίζω να μπορείς να ενεργοποιήσεις αυτή την λειτουργία άμα δεν την υποστηρίζει.Και δυστυχώς το κινητό αυτό δεν την υποστηρίζει.

 

Τι είναι το mass storage?

 

Όταν θές να συνδέσεις την κάρτα μνήμης του κινητού σου σαν εξωτερική συσκευή.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ρουτ το τηλεφωνο κ εχω προσπαθησει με stick mount κ το usb otg helper να δω τα περιεχομενα απο το στικακι που συνδεω αλλα τιποτα.

Δηλαδη δεν υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιηθει το mass storage στο s3 mini?

Οποιος εχει καποια ιδεα παιδια...

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ειχε το s3 mini κ του επεσε σενα φρεατιο κ το πιασαμε αλλα δεν αναβει καθολου ουτε η οθονη κ που κ που δονειται συνεχομενα. μαλλον σε νερο επεσε τι μπορει να κανει? υπαρχει ελπιδα να το σωσουμε??

 

να το παμε σε τεχνικο η μπορουμε να το γλιτωσουμε?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...