Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω εγκαταστήσει την [ROM][AROMA][DEODEX]DMod v6-- S4 Theme&Apps έχετε κάποια άλλη να προτείνετε? μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένοσ με αυτήν
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρα αυτα τα screen protectors http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-Samsung-Galaxy-S3-mini-i8190-Schutzfolie-klar-Displayschutz-Folie-unsichtbar/160953584043/item?transId=970263551006

 

αλλα ειναι πιο μικρα απο την οθονη

οπως φαινεται στη φωτο

http://www.ecultor.de/pics/ebay/11119-CC-10.jpg

 

Εχετε βρει κατι αλλο που να ταιριαζει ακριβως απο ακρη σε ακρη ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα μονα σημεια που δεν καλυπτει ειναι κατω απο το home button και το ακουστικο και τους μπροστα φακους.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καποιο rom σταθερο κ καλυτερο εχετε δοκιμασει καποιος εδω μεσα? :rolleyes:

ποια προτεινετε? :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..καμια καλη ιδεα για το πως επαναφερω τη notification bar η οποια εξαφαμιστηκε ως δια μαγειας σε galaxy s3 mini?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει για το ..

πώς μπορώ να εχω ένα σίγουρο και πλήρες αν γίνεται μπακ-απ των επαφων μου γιαι την περίπτωση που κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Επισης εχω παρατήρηση πως άλλες επαφες μου εχουν αποθηκευτεί στο τηλεφωνο άλλες στον λογαριασμο google ..

πως μπορω να τις αντιγράψω από π.χ. το τηλέφωνο στον λογαριασμό της google και αντίστοιχα ?

πως μπορω να εχω προσβαση στις επαφες μου που είναι αποθηκευμενες στο λογαριασμο google αν χρειαστει(απο το ιντερνετ) ?

 

συγγνώμη για το μεγαλο μηνημα και ευχαριστώ εκ των προτέρων

tool
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει για το ..

πώς μπορώ να εχω ένα σίγουρο και πλήρες αν γίνεται μπακ-απ των επαφων μου γιαι την περίπτωση που κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Επισης εχω παρατήρηση πως άλλες επαφες μου εχουν αποθηκευτεί στο τηλεφωνο άλλες στον λογαριασμο google ..

πως μπορω να τις αντιγράψω από π.χ. το τηλέφωνο στον λογαριασμό της google και αντίστοιχα ?

πως μπορω να εχω προσβαση στις επαφες μου που είναι αποθηκευμενες στο λογαριασμο google αν χρειαστει(απο το ιντερνετ) ?

 

συγγνώμη για το μεγαλο μηνημα και ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εμένα με έχει σώσει κυριολεκτικά το mc back up από το google play κάνεις back up εύκολα όλες σου τις επαφές και το στέλνεις με

mail στο email σου ενώ ταυτόχρονα κρατάει αρχείο vcf στην κάρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει για το ..

πώς μπορώ να εχω ένα σίγουρο και πλήρες αν γίνεται μπακ-απ των επαφων μου γιαι την περίπτωση που κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Επισης εχω παρατήρηση πως άλλες επαφες μου εχουν αποθηκευτεί στο τηλεφωνο άλλες στον λογαριασμο google ..

πως μπορω να τις αντιγράψω από π.χ. το τηλέφωνο στον λογαριασμό της google και αντίστοιχα ?

πως μπορω να εχω προσβαση στις επαφες μου που είναι αποθηκευμενες στο λογαριασμο google αν χρειαστει(απο το ιντερνετ) ?

 

συγγνώμη για το μεγαλο μηνημα και ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Διάβασε εδω και εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..καμια καλη ιδεα για το πως επαναφερω τη notification bar η οποια εξαφαμιστηκε ως δια μαγειας σε galaxy s3 mini?ευχαριστω!

 

Για κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα μεταφέρω πλήρως τις εφαρμογές στην sd μετά απο root? Το εργαλειο της gameloft μου φανηκε αχρηστο. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με το wi-fi. Κάνει συχνά αποσύνδεση και σύνδεση. Κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ...τη βοηθεια σας... εχω αγορασει στην γυναικα μου το galaxy s3 mini ...εγω εχω το Samsung Galaxy S III προσπαθω να μεταφερω καποιες εικονες μεσω NFC - S-BEAM αλλα τπτ δεν μπορω να τις μεταφερω ....μηπως το mini δεν υποστειριζει τελικα αυτη την διαδικασια...αν και στο πλαισιο που απο κει το αγορασα μου ειχαν πει οτι υποστηριζει...τι λετε εσεις?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω δεν υποστηρίζουν όλα τα mini αυτήν την λειτουργία ,δεν αν υπάρχει αυτή η επιλογή στης ρυθμίσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ...τη βοηθεια σας... εχω αγορασει στην γυναικα μου το galaxy s3 mini ...εγω εχω το Samsung Galaxy S III προσπαθω να μεταφερω καποιες εικονες μεσω NFC - S-BEAM αλλα τπτ δεν μπορω να τις μεταφερω ....μηπως το mini δεν υποστειριζει τελικα αυτη την διαδικασια...αν και στο πλαισιο που απο κει το αγορασα μου ειχαν πει οτι υποστηριζει...τι λετε εσεις?

 

ευχαριστω

 

Αν δεν κάνω λάθος μόνο το Samsung Galaxy SIII mini - GT-8190N έχει αυτή την δυνατότητα :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος μόνο το Samsung Galaxy SIII mini - GT-8190N έχει αυτή την δυνατότητα :)

 

αρα μην το ψαχνω περισσοτερο ....αλλα ο πωλητης στο πλαισιο ηταν σιγουρος οτι υποστηριζει ....θα παω απο πλαισιο να δω τη θα κανω ευχαριστω για την απαντηση σου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κ εγώ με τη σειρά μου κάτι; Έχω το κινητό από τον Ιανουάριο... γενικά όμως δεν μου πιάνει εύκολα 3G. Μου είπαν από το service όταν είχα θέμα με τον φορτιστή ότι δεν γράφει 3G όταν πιάνει αλλά H από το HSPA. Και νομίζω κάπου το επαλήθευσα. Όμως ακόμη και όταν είμαι με φίλους με iphone και άλλα κινητά, όλοι έχουν 3G και εγώ πιάνω E ή G σήμα... πολύ σπάνια πιάνω H και ελάχιστες φορές έχω δει να γράφει με μικρά γράμματα 3G... (όχι να μας τη λένε και τα iphonια)
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κ εγώ με τη σειρά μου κάτι; Έχω το κινητό από τον Ιανουάριο... γενικά όμως δεν μου πιάνει εύκολα 3G. Μου είπαν από το service όταν είχα θέμα με τον φορτιστή ότι δεν γράφει 3G όταν πιάνει αλλά H από το HSPA. Και νομίζω κάπου το επαλήθευσα. Όμως ακόμη και όταν είμαι με φίλους με iphone και άλλα κινητά, όλοι έχουν 3G και εγώ πιάνω E ή G σήμα... πολύ σπάνια πιάνω H και ελάχιστες φορές έχω δει να γράφει με μικρά γράμματα 3G... (όχι να μας τη λένε και τα iphonια)

 

Πας ρυθμίσεις->περισσότερες ρυθμίσεις-> δίκτυα και βάζεις αυτόματο το network mode :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Ρυθμίσεις>Περισσότερες ρυθμίσεις>Λειτουργία δικτύου>Αυτόματη λειτουργία ;;;;;;
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Ρυθμίσεις>Περισσότερες ρυθμίσεις>Λειτουργία δικτύου>Αυτόματη λειτουργία ;;;;;;

 

Ναι :) Ρυθμίζεις αν θές 2G, 3G ή αυτόματη λειτουργία.Τσέκαρε αυτόματη λειτουργία.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε...σε ευχαριστώ πολύ!!! Πραγματικά!!!:)
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Ναι :) Ρυθμίζεις αν θές 2G, 3G ή αυτόματη λειτουργία.Τσέκαρε αυτόματη λειτουργία.

 

Μόνο που σακατεύεται το σήμα στο κινητό!!! Στο δικό μου για παράδειγμα στην λειτουργία 2G έχω πχ 4 γραμμές και μόλις επιλέξω την αυτόματη λειτουργία πέφτει στην μια γραμμή. Εννοείτε οτι μιλάμε για το ίδιο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σημερα στα καλα καθουμενα και ενω μεχρι τωρα μπορουσα να συνδεθω αυτοματα σε 3 διαφορετικες wifi συνδεσεις σε δευτερολεπα, πλεον με βγαζει κατω απο το ονομα της συνδεσης αυτο το μηνυμα:παρουσιαστηκε σφαλμα πιστοποιησης. Δοκιμασα να σβησω την συδεση και να ξαναβαλω τους κωδικους αλλα τιποτα. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...