Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.. Στο κινητό του πατέρα μου του έβγαλε χθες πως η κάρτα μνήμης είναι κατεστραμμένη ξαφνικά.. Έκανε restart, την έβγαλε και την έβαλε, αλλά τίποτα.. Την σύνδεσα κι εγώ στο pc, αλλά κι εκεί το ίδιο μου βγάζει.. Υπάρχει καμιά περίπτωση να σωθούν τα αρχεία που υπάρχουν μέσα;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα...!! δν εχω κανει ακομα την αναβαθμιση στο s3 μινι ...για να την κανω πρεπει πρωτα να κανω unroot το κινητο και στην συνεχεια αφου την κανω μετα παλι root?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...!! δν εχω κανει ακομα την αναβαθμιση στο s3 μινι ...για να την κανω πρεπει πρωτα να κανω unroot το κινητο και στην συνεχεια αφου την κανω μετα παλι root?

 

Ναι αν δεν κάνω λάθος δεν θα σου έρθε η αναβάθμιση αν είσαι ρουτ :)

Κάνεις unroot και μόλις συνδεθείς στο ίντερνετ αν υπάρχει αναβάθμιση για την έκδοση λογισμικού που έχεις, σου έρχεται :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια κ από μένα. εχω το κινητό εδώ και 3 βδομάδες (πολύ καλό,δεν το συζητώ) αλλά θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια αν ξέρει και αν έχει όρεξη κάποιος,ας μου απαντήσει:

1ον όταν έχω το κινητό στην τσέπη μου (χωρίς θήκες,χωρίς προστατευτικά γενικά) κ με καλέσει καποιος μερικές φορές "κολλάει" κ δεν κυλάει η οθόνη για να απαντήσω.Σας το κάνει και εσάς??

2ον μια μέρα κόλλησε η οθόνη,έδειχνε σαν χαλασμένη,κάπου φαινόταν να λέει κάτι σαν αναβάθμιση κ δεν διορθώθηκε έως ότου βγάλω και ξαναβάλω την μπαταρία.Μετά απο αυτό λειτούργησε και ειχε γινει και η αναβάθμιση από 4.1.1 σε 4.1.2

Υ.Γ. δεν είμαι ρουτ.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό απο την Kinitomania. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως δεν βλέπει το κινητό την sim. Δοκίμασα και μια άλλη και τπτ. Μήπως παίρνει ειδική κάρτα SIM,αν και μου είπαν οτι παίρνει τις παλιές.

Τελικά λύθηκε,την είχα βάλει ανάποδα... :)))

Edited by sonick22
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα μια έρευνα, αλλά δε βρήκα κάτι... Γνωρίζει κανείς αν η Samsung προφορτίζει τα κινητά της, οπότε φορτίζουμε τη μπαταρία φυσιολογικά ή μήπως θέλει να αδειάσουμε και να φορτίσουμε το κινητό στο 100%; Αν είναι έτσι παίζει ρόλο αν το έχουμε κλειστό ή ανοιχτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα μια έρευνα, αλλά δε βρήκα κάτι... Γνωρίζει κανείς αν η Samsung προφορτίζει τα κινητά της, οπότε φορτίζουμε τη μπαταρία φυσιολογικά ή μήπως θέλει να αδειάσουμε και να φορτίσουμε το κινητό στο 100%; Αν είναι έτσι παίζει ρόλο αν το έχουμε κλειστό ή ανοιχτό;

 

Από όσο ξέρω, πρέπει να το χρησιμοποιήσεις μέχρι να τελειώσει τελείως η μπαταρία και έπειτα να το βάλεις να φορτίζει. Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και σε αυτό το smartphone και στο προηγούμενο (Xperia Neo V) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ μέσω WiFi να σερφάρω,αλλά τπτ. Βρίσκω το δίκτυο μπαίνω κανονικά,αλλά δεν μου φορτώνει σελίδες.Παίρνω σφάλμα 105,"δεν ειναι δυνατή η ανάλυση της διεύθυνσης DNS του διακομιστή".

Γνωρίζει κάποιος τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια αν μπορείτε. Ένας φίλος μου πήρε το κινητό από το kaizer store και έξω από το κουτί γράφει ότι είναι από Ρουμανία. Πριν όμως το ανοίξει θέλει να τσεκάρει με το ΙΜΕΙ αν είναι όντως από ΕΕ. Το πρόβλημα είναι ότι στο http://www.sndeep.info και στο http://www.imei.info δεν βρίσκεται ότι υπάρχει τέτοιο ΙΜΕΙ!

Το ΙΜΕΙ της συσκευής είναι 35*****. Ξέρετε κάτι; (Στο sndeep.info αυτό το "galaxy sIII mini" που βγάζει πάνω-πάνω το έχει γράψει ο ίδιος ο φίλος μου, πριν δεν του έβγαζε τίποτα...)

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Το imei δεν το γράφουμε δημόσια ,έκανα τροποποίηση και δεν φαίνεται :!:

Μπορεί να πάρει τηλέφωνο στην samsung και δίνοντας το imei θα του πουν χώρα προέλευσης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Στο κινητό του πατέρα μου του έβγαλε χθες πως η κάρτα μνήμης είναι κατεστραμμένη ξαφνικά.. Έκανε restart, την έβγαλε και την έβαλε, αλλά τίποτα.. Την σύνδεσα κι εγώ στο pc, αλλά κι εκεί το ίδιο μου βγάζει.. Υπάρχει καμιά περίπτωση να σωθούν τα αρχεία που υπάρχουν μέσα;

 

Για δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4756938#post4756938

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε το αρχειο nomedia στον φάκελο που θέλετε ,κατεβάστε το από εδώ https://www.dropbox.com/sh/ghijmxq1x1n2uh6/V-n6E98nCi (το ξεζιπαρεις )

'Η χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα απο το play π.χ StudioKUMA .nomedia Manager

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Το StudioKUMA .nomedia Manager έκανε δουλειά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στα 180 ευρώ αξίζει η αγορά του;

Ήμουν μεταξύ του S3 και του Xperia L, αλλά δε μου άρεσε καθόλου το touch στο Sony.

Τι θα έπρεπε να προσέξω πριν το αγοράσω;

Κάποια αρνητικά-δυσλειτουργίες που έχετε παρατηρήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το κινητό. Εγώ πιστεύω ότι αξίζει 180 ευρώ. Η σχέση τιμής / απόδοσης είναι καλή (αυτή τη στιγμή) και οι επιδόσεις του ικανοποιητικές για την τιμή του. Εγώ θα εξέταζα και την επιλογή του Samsung Galaxy Core, κυρίως επειδή έχει επεξεργαστή 1.2 GHz, μπαταρία 1800 mAh, διαγώνιο οθόνης 4.3 ίντσες

(αντίστοιχα το s3 mini έχει επεξεργαστή 1.0 GHz, μπαταρία 1500 mAh, διαγώνιο οθόνης 4 ίντσες -- η οθόνη βέβαια είναι SUPER AMOLED)

Επίσης το Core βγαίνει και σε εκδοχή dual-sim (εγώ δεν θα επέλεγα το dual sim γιατί δεν το χρειάζομαι, αλλά το αναφέρω).

http://www.skroutz.gr/s/3596823/Samsung-Galaxy-Core-I8260-8GB.html

Edited by a_papadimitriu
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το κινητό. Εγώ πιστεύω ότι αξίζει 180 ευρώ. Η σχέση τιμής / απόδοσης είναι καλή (αυτή τη στιγμή) και οι επιδόσεις του ικανοποιητικές για την τιμή του. Εγώ θα εξέταζα και την επιλογή του Samsung Galaxy Core, κυρίως επειδή έχει επεξεργαστή 1.2 GHz, μπαταρία 1800 mAh, διαγώνιο οθόνης 4.3 ίντσες

(αντίστοιχα το s3 mini έχει επεξεργαστή 1.0 GHz, μπαταρία 1500 mAh, διαγώνιο οθόνης 4 ίντσες -- η οθόνη βέβαια είναι SUPER AMOLED)

Επίσης το Core βγαίνει και σε εκδοχή dual-sim (εγώ δεν θα επέλεγα το dual sim γιατί δεν το χρειάζομαι, αλλά το αναφέρω).

http://www.skroutz.gr/s/3596823/Samsung-Galaxy-Core-I8260-8GB.html

Ευχαριστώ.

Το Core δεν το έχω δει από κοντά, πάντως εκτός από αυτά που λες, δεν βγάζει HD Video και έχει λίγο χειρότερο επεξεργαστή γραφικών.

 

Το S3 Mini έχει Gorilla Glass τελικά; Αλλού γράφει ότι έχει και αλλού όχι.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ μέσω WiFi να σερφάρω,αλλά τπτ. Βρίσκω το δίκτυο μπαίνω κανονικά,αλλά δεν μου φορτώνει σελίδες.Παίρνω σφάλμα 105,"δεν ειναι δυνατή η ανάλυση της διεύθυνσης DNS του διακομιστή".

Γνωρίζει κάποιος τι κάνουμε;

Τηλεφωνείς στον πάροχό σου και του ζητάς τις ρυθμίσεις Internet για το συγκεκριμένο κινητό.Είναι διαδικασία τριών λεπτών.Νομίζω οτι εκεί είναι το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ έχει κάποια ελαττώματα όπως στο scrolling κάνει κάποια νερά και δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις για τα δεδομένα του δικτύου οπότε δεν μπορούσα να μπω με σύνδεση 3g
Link to comment
Share on other sites

Βαθμολογειστε αν μπορειτε σας παρακαλω τις rom που εχετε δοκιμασει και γραψτε απο διπλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.

 

Δοκιμασα την aroma παραπλησια με του s4 ωραια rom με ιδιαιτερα ωραια στοιχεια μου φανηκε λιγο βαρια αν και στη ram ειχα 230 μπορει το scroll up της να μου φανηκε περιεργο. Η μνημη ηταν η κλασικη 4 gb περιμενα οτι θα διαβαζε την external σαν εσωτερικη αλλα δεν εγινε κατι τετοιο. Επιχειρησα να κανω swap και εγινε ευκολα και ταχυτατα και ειδα τη μνημη να πηγαινει σε 14 gb ακομα και σε custom rom. Ειναι πολυ καλη για καθημερινη χρηση. Την βαθμολογω με 8 στα 10.(μολις τελειωσει η εξεταστικη θα τις δοκιμασω ολες)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτήν έχω την dmodv6 όλα καλά κανένα πρόβλημα και εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. στην τζελυ μπιν δεν υπαρχει στις ρυθμισεις ενεργοποιηση δονησης για τα δυο πληκτρα αριστερα και δεξια του κεντρικου καθως και δονηση για πληκτολογιο ετσι δεν ειναι ή εγω δεν το βλεπω?????? ειναι γερμανικο το δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

Αυριο δοκιμαζω την parandroid που μοιαζει με το γυμνο το android. Με ενδιαφερει για να μπορω να παιξω order and chaos online συνεπως θελω καποια ελαφρια και αξιοπιστη αλλα και για καθημερινη χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα..!! Εχω το εξης προβλημα..!! Εχω συνδεσει καποιες επαφες οι οποιες ειναι στο gmail με τις αντιστοιχες του facebook ή του skype, για να μην εχω διπλοεγγραφη οταν προκειται για το ιδιο προσωπο. Οταν καποια στιγμη αποσυνδεθω τελειως απο το λογαριασμο μου στην εφαρμογη του facebook, ξαφνικα οι το τηλεφωνο τις διαχωριζει (λογικο αφου εχασε την αντιστοιχηση αφου εχασε και το λογαριασμο) και πρεπει καθε φορα να κανω την ιδια διαδικασια ειδικα στις περιπτωσεις που καποιο προσωπο αντι για στοιχεια στο facebook εχει βαλει nickname...!! Μερικες που ειναι προφανες οτι εχουν ακριβως τα ιδια στοιχεια τις αντιστοιχει apo mono toy...!! ξερεις καποιος να μου προτεινει καποια λυσει να μην χανονται...kai κανω την ιδια διαδικασια συνεχεια..?? δοικιμασα το backup αλλα δε νομιζω οτι δουλευει...!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...