Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα. Χτες κατέβασα ένα ζιπαρισμένο αρχείο από το mail μου και το αποσυμπίεσα με το "easy unrar lite". Μου δημιούργησε ένα μηδενικό αρχείο το οποίο δεν μπορώ να διαγράψω. Είναι στην εσωτερική μνήμη. Δεν διαγράφεται ουτε μέσω εξερεύνησης windows από το kies. Καμία ιδέα;

 

Δοκίμασε μέσα απο το τηλέφωνο με κάποιον file explorer ( π.χ es file)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ ευχαριστω πολύ για την βοήθεια. Το δοκίμασα αλλά μου λέει "αδυναμία διαγραφής". Στην χειρότερη, με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα φύγει;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αν φλασάρω την rooted amb3 θα μπορώ με το link2sd να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα; Θα χαθούν οι επαφές οι εφαρμογές τα μηνύματα κλπ ή οχι; Και κάτι τελευταίο, για την amb3 κάνει το ripplre effect που έφτιαξε ο Κύριλος;

Ripple Effect για την 4.1.2.

 

Οδηγίες:

 

Κατεβάστε το mod από εδώ.

Αποσυμπιέστε το, στην κάρτα μνήμης, και κάντε αντιγραφή και επικόληση με έναν root explorer στο /system/framework/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Επειδή δεν το έχω και πολύ θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι το root και το φλασαρισμα και ποιο το όφελος για τη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα παιδιά,

 

Δεν έχει ούτε μια βδομάδα που έχω το κινητό και το φορουμ με βοήθησε να λύσω πολλά προβλήματα όπως αυτό με το σήμα που πήρα στη samsung και δεν ξέραν τι να μου πούνε ! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με τις εφαρμογές που τρέχουν. Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσω την εκτέλεση και να μη καταναλώνω μπαταρία; έχετε εσείς κανένα app killer γι αυτή τη δουλειά αν ναι ποιο;; θα με βοηθούσατε πολύ αν είχα μια απάντηση. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Στη λίστα που είχε κυκλοφορήσει με τις συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε Android 4.2 ήταν και το Samsung Galaxy S III mini. Ότι θα την πάρουμε είναι σίγουρο. Το θέμα είναι πως θα αργήσει αρκετά να μας τη δώσει η Samsung.

 

Αυτή η λίστα δεν ήταν κάτι επίσημο. Ήταν δήθεν από κάποιον "μέσα στη Samsung". Πιο πολύ φήμες. Μακάρι όπως και να 'χει να βγουν αληθινές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η λίστα δεν ήταν κάτι επίσημο. Ήταν δήθεν από κάποιον "μέσα στη Samsung". Πιο πολύ φήμες. Μακάρι όπως και να 'χει να βγουν αληθινές.

 

Το ξέρω ότι δεν ήταν κάτι επίσημο αλλά από τη στιγμή που η ίδια η Samsung δεν κυκλοφόρησε κάποια άλλη λίστα με τις συσκευές που θα αναβαθμιστούν, υποθέτω πως τελικά ισχύει αυτή που κυκλοφόρησε αρχικά. Το κινητό είναι μια χαρά με την 4.1.2 αλλά θα ήθελα να δω και την 4.2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι ενω στο galaxy s2 εχει την δυνατοτητα "αυτοματη φωτεινοτητα" στο galaxy s3 mini ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ?

 

Παντα μιλαω για την ιδια εκδοση android 4.1.2 ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή δεν έχει Light Sensor.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Που είδες να το γράφει;

Στο αντίστοιχο review αναφέρει:

 

"Above the display we have the earpiece, as well as the proximity sensor. There's also a VGA front-facing camera for video-calls here, but no ambient light sensor, which means that automatic brightness control is a no-go on the Galaxy S III mini."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Samsung Galaxy S3 mini εδώ και λίγο καιρό και είμαι ευχαριστημένη για τη χρήση που κάνω. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι κάποιες φορές (1 φορά κάθε 3-4 μέρες) στα καλά καθούμενα "χάνει" το δίκτυο (έχω COSMOTE), και δεν μπορώ να κάνω κλήσεις - μου βγάζει μήνυμα "μόνο επείγουσες κλήσεις' ή μου βγάζει την οθόνη που ξεκλειδώνει την κάρτα SIM και πρέπει να ξαναβάλω τον κώδικό πρόσβασης. Για να επανέλθει το δίκτυο πρέπει να το κλείσω και να το ξαναανοίξω ή να βγάλω τη μπαταρία και να την ξαναβάλω. Απο την COSMOTE μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα κάρτας αλλά συσκευής, ενώ από το Γερμανό μου είπαν να το αφήσω για service, αλλά επειδή θα χαθούν όλα μου τα δεδομένα και θα πρέπει να τα ξαναφορτώσω αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καθαρισε καλα τη σιμ. Βεβαιωσου οτι και οι επαφες του τηλ. ειναι καθαρες. Φαινονται ανετα μ ενα μεγενθυτικο φακο.

Αφου αυτα ειναι ενταξει κανε το εξης.

Μολις κοπει η συνδεση μπες στη λειτουργια πτησης και σε δυο λεπτα μπες στη κανονικη ξανα και δες αν συνδεθεις.

Και τελος δοκιμασε με μια αλλη καρτα.

Μηπως οταν χανεται η συνδεση βρισκεσαι σε περιοχη με χαμηλο σημα;

 

ΥΓ.

Αν κανεις ενα μπακαπ μηνυματων και επαφων και βγαλεις τη καρτα, δεν χανεται τιποτα.

Καποια εφαρμογη ξαναεγκαθισταται.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία!

Το έχω βρεί στα 225€ με εγγυηση αντιπρωσοπίας 2 έτη. Δεν είναι ελληνικό αλλά καλύπτεται γιατί είναι EU.

Ποιές διαφορές στη λειτουργία θα έχει σε σχέση με ένα ελληνικό?

Link to comment
Share on other sites

1. Καλη σας μερα! Επιτελους ελαβα το update της AMD3 σημερα.

2. Δευτερα που θα παρω την sd class 10 san disk 16gb θα κανω root

3. Θα κανω ενα wipe data πρωτα μια εκαθαριση τα παντα και μετα θα προβώ στο root

4. Αξιζει να αλλαξουμε την μνημη και απο 3 gb που ειναι να βαλουμε σαν κυρια μνημη την sd? Γνωριζει κανεις πως γινεται και αν υπαρχει οδηγος? Επιπλεον το τηλεφωνο θα γινει μηπως πιο αργο η καμια σχεση? Τελος οι φωτογραφιες που θα αποθηκευονται γιατι κατι διαβασα οτι υπαρχει θεμα. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και συγγνωμη γιια το μεγαλο πρηξιμο

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσα το καλωδιο π δίνει η σαμσουγκ για συνδεση με pc με ένα φορτιστη από το ebay και μετα από λιγη ωρα επεσε η ασφαλεια … δν ξερω αν φταιει ο φοοτιστης η το καλωδιο αλλα προσοχη :worry: ...
tool
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου κατέβασε αυτόματα κάποια αναβαθμιση λογισμικού (φαντάζομαι κάποια νέα εκδοση της 4.1.2.) και μου ζητάει συνεχώς να την εγκαταστήσω. Επειδή δεν επιθυμω κάτι τέτοιο, πώς μπορώ να τη "σβήσω";
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στην I8190XXAMA2 και μου έβγαλε ενημέρωση για update. Υποθέτω είναι η I8190OXAAMD3

το έχετε βάλει; τι αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου κατέβασε αυτόματα κάποια αναβαθμιση λογισμικού (φαντάζομαι κάποια νέα εκδοση της 4.1.2.) και μου ζητάει συνεχώς να την εγκαταστήσω. Επειδή δεν επιθυμω κάτι τέτοιο, πώς μπορώ να τη "σβήσω";

Αλήθεια, γιατί δεν θέλεις να την εγκαταστήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στην I8190XXAMA2 και μου έβγαλε ενημέρωση για update. Υποθέτω είναι η I8190OXAAMD3

το έχετε βάλει; τι αλλάζει;

 

Δεν ξέρω και εμένα τώρα το μεσημέρι ήρθε. Δεν την πέρασα ακόμα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για φιλη μου το κινητάκι σήμερα. Δεν ήθελε την ευρωπαϊκή έκδοση και πληρώσαμε καμία 30αριά ευρώ παραπάνω για την ελληνική. Το θέμα είναι ότι μέσα η συσκευή έχει εφαρμογές της κόσμοτε και ανοίγει και κλείνει με τα διαφημιστικά της. Από πότε τα android παράμετροποιουνται από τα δίκτυα. Δε το φανταζόμουν. Και το κινητό Σφραγισμένο Δε φαινόταν πουθενά ότι ήταν κόσμοτε. Κάποιες εφαρμογές τις απεγκατέστησα αλλά το σπαστικο λογότυπο ανοίγματος και κλεισίματος λογικά χωρίς ρουτ δε θα φεύγει ε? Ευτυχώς που δεν είναι δικό μου θα το χα σπάσει με τη κόσμοτε. Κατα τ αλλά η συσκευή δείχνει εκπληκτική αν και Δε την έπαιξα παρά μίση ώρα μόνο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση σε AMD3. Που μπορουμε να δουμε τι αλλαγες εγιναν με αυτην την αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...