Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σβησε την εφαρμογη messenger και κρατα μονο του facebook. εχει επιλογη για συνομιλια και να δεις ποιος ειναι μεσα

 

Ακόμα καλύτερα δοκίμασε το friendcaster.. Πολύ καλύτερο για μένα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

αν κατεβασεις την εφαρμογη στο pc

και μετα την βαλεις στο τηλ?

 

Δοκίμασα δεν γινεται. οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη. μου κλεινει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερα δοκίμασε το friendcaster.. Πολύ καλύτερο για μένα.. ;)

 

Έχει 2 τέτοιες εφαρμογές,ποια λες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους εχτές έβαλα την 4.1.1 στο s3 μου και μετά από wipe data cache παρατήρησα ότι δεν με αφήνει να κατέβασω την εφαρμογή skroutz.gr ενώ πριν με την 4.0.4 δούλευε μια χαρά.. ξέρουμε γιατί?:):)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους εχτές έβαλα την 4.1.1 στο s3 μου και μετά από wipe data cache παρατήρησα ότι δεν με αφήνει να κατέβασω την εφαρμογή skroutz.gr ενώ πριν με την 4.0.4 δούλευε μια χαρά.. ξέρουμε γιατί?:):)

 

Προφανώς επειδή δεν υποστηρίζει jelly bean... :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει στο δικο μου jb (galaxy nexus)

 

Το θέμα δεν έχει να κάνει με τη συσκευή, άλλα με την εφαρμογή.

Στο Note μου τη δείχνει το market σαν μη συμβατή.

Θα ψάξω το .apk απο αλλού να δω αν δουλεύει, άλλα αυτό που χρειάζεται, είναι ο δημιουργός της εφαρμογής να κάνει κάποιο update.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους εχτές έβαλα την 4.1.1 στο s3 μου και μετά από wipe data cache παρατήρησα ότι δεν με αφήνει να κατέβασω την εφαρμογή skroutz.gr ενώ πριν με την 4.0.4 δούλευε μια χαρά.. ξέρουμε γιατί?:):)

 

Εχεις πειραξει καθόλου τo dpi?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κατεβάσει το navigon με χάρτες με όλα στον υπολογιστή, το κάνω εγκατάσταση στο κινητό, και μου λέει κάτι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο σερβερ, και περίμενα πως και πως να μου έρθει το καλωδιο που πήρα σήμερα και έχω ξενερώσει
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για download μουσικής?κάτι καλό πού να βρίσκει κι ελληνικά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναρωτησει και παλιοτερα αλλα τωρα το ξαναχρειαστικα κακ το θυμηθηκα.. εχει κανεις ιδεα γιατι δεν μου κανει εγκατασταση το shazam? Στην αρχη οταν το εγκαθηστω κανει το setup και παντα μου λεει not intrret connection found. Εχω δοκιμασει με 10αδες ρομ σε galaxy note σε gb,ics.. υπσρχει περιπτωση να εχει blockαριστει για καποιο λογο το gmail μου απο τον developer? Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ωρα αλλαζει αυτοματα στο android?

Δεν την έχεις αυτόματα από τον πάροχό σου;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω. ειμαι νεος στο android και χρειαζομαι την βοηθεια σας..υπαρχει καποια εφαρμογη οπου θα μπορω να κανω sticky ενα πινακα (σαν excel) σε μια homescreen της συσκευης?.. θελω δλδ να γραψω το προγραμμα της σχολης μου σε ενα πινακα και να το βλεπω συνεχεια...με το note 2 μεχρι τωρα δεν τα καταφερα...ευχαριστω παιδια
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να κατεβάσεις το A+ timetable: https://play.google.com/store/apps/details?id=info.timosoft.aplustimetable&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImluZm8udGltb3NvZnQuYXBsdXN0aW1ldGFibGUiXQ..

 

ή το Stundenplan Deluxe: https://play.google.com/store/apps/details?id=tobi.tools.timetable&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwidG9iaS50b29scy50aW1ldGFibGUiXQ..

 

(δεν κανουν αυτο με το excel, αλλα βαζεις το προγραμμα σου και εχουν widgets ;) )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα την μαμισια (XPERIA S) εφαρμογή για τα sms , και με αυτό όταν μου έστελναν μήνυμα έλεγε το όνομα του αποστολέα . Πράγμα πολύ βολικό όταν είσαι απασχολημένος . Γιατί μπορείς να καταλάβεις αν πρέπει να το δεις άμεσα ή μπορεί να περιμένει ! Τώρα είπα να χρησιμοποιήσω το HANDCENT SMS αλλά δυστυχώς δεν κάνει αυτό που προανέφερα . Ξέρει κάποιος αν υπαρχή τρόπος να γίνει αυτό στο HANDCENT SMS .

Ευχαριστώ

 

Εδώ κανείς;:-)

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησω κατι, που αν και θα πρεπε να ειναι παιχνιδακι, δυστυχως στο android καταντα κατορθωμα απιστευτης δυσκολιας, και επιστημονικη φαντασια.

Θελω να κανω export, σε ενα διαδεδομενο φορμα, τις επαφες του τηλεφωνου.

Ξεκαθαριζω οτι ΔΕΝ χρησιμοποιω google sync, οποτε απλα το ξεχναμε.

Θελω να εξαγω τις επαφες, σε pdf, xls, txt ή καποια αλλη γνωστη μορφη αρχειου (οχι .vcf και αλλα ηλιθια φορμά)

Υπαρχει τροπος? ΝΑΙ ή ΟΧΙ? Αν ειναι οχι, να το ξερω. Οτι στο android, εν ετει 2012, δεν υπαρχει τροπος, με εφαρμογη, αυτονομα, διχως google sync, να εξαγω τις επαφες μου.

Πειτε μου να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησω κατι, που αν και θα πρεπε να ειναι παιχνιδακι, δυστυχως στο android καταντα κατορθωμα απιστευτης δυσκολιας, και επιστημονικη φαντασια.

Θελω να κανω export, σε ενα διαδεδομενο φορμα, τις επαφες του τηλεφωνου.

Ξεκαθαριζω οτι ΔΕΝ χρησιμοποιω google sync, οποτε απλα το ξεχναμε.

Θελω να εξαγω τις επαφες, σε pdf, xls, txt ή καποια αλλη γνωστη μορφη αρχειου (οχι .vcf και αλλα ηλιθια φορμά)

Υπαρχει τροπος? ΝΑΙ ή ΟΧΙ? Αν ειναι οχι, να το ξερω. Οτι στο android, εν ετει 2012, δεν υπαρχει τροπος, με εφαρμογη, αυτονομα, διχως google sync, να εξαγω τις επαφες μου.

Πειτε μου να ξερω.

ContactsListToExcel

γιατί είσαι τόσο θυμωμένος;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησω κατι, που αν και θα πρεπε να ειναι παιχνιδακι, δυστυχως στο android καταντα κατορθωμα απιστευτης δυσκολιας, και επιστημονικη φαντασια.

Θελω να κανω export, σε ενα διαδεδομενο φορμα, τις επαφες του τηλεφωνου.

Ξεκαθαριζω οτι ΔΕΝ χρησιμοποιω google sync, οποτε απλα το ξεχναμε.

Θελω να εξαγω τις επαφες, σε pdf, xls, txt ή καποια αλλη γνωστη μορφη αρχειου (οχι .vcf και αλλα ηλιθια φορμά)

Υπαρχει τροπος? ΝΑΙ ή ΟΧΙ? Αν ειναι οχι, να το ξερω. Οτι στο android, εν ετει 2012, δεν υπαρχει τροπος, με εφαρμογη, αυτονομα, διχως google sync, να εξαγω τις επαφες μου.

Πειτε μου να ξερω.

Το vcf ειναι διαδεδωμενο φορμα ειδικα για export επαφων, οποτε κακως τσαντιζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησω κατι, που αν και θα πρεπε να ειναι παιχνιδακι, δυστυχως στο android καταντα κατορθωμα απιστευτης δυσκολιας, και επιστημονικη φαντασια.

Θελω να κανω export, σε ενα διαδεδομενο φορμα, τις επαφες του τηλεφωνου.

Ξεκαθαριζω οτι ΔΕΝ χρησιμοποιω google sync, οποτε απλα το ξεχναμε.

Θελω να εξαγω τις επαφες, σε pdf, xls, txt ή καποια αλλη γνωστη μορφη αρχειου (οχι .vcf και αλλα ηλιθια φορμά)

Υπαρχει τροπος? ΝΑΙ ή ΟΧΙ? Αν ειναι οχι, να το ξερω. Οτι στο android, εν ετει 2012, δεν υπαρχει τροπος, με εφαρμογη, αυτονομα, διχως google sync, να εξαγω τις επαφες μου.

Πειτε μου να ξερω.

 

Μάλλον δεν έψαξες καθόλου, γιατί εγώ το βρήκα σε 5 δευτερόλεπτα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mst.contect

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έψαξες καθόλου, γιατί εγώ το βρήκα σε 5 δευτερόλεπτα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mst.contect

 

Ειχα ψαξει πριν κατι μηνες, και ειχα απογοητευτει. Ειχα ρωτησει κι εδω νομιζω, παλι τιποτε, τοτε.

 

Το κατεβασα αυτο που προτεινεις, πολυ καλο! Thanks!!!

Μου εφυγε ενας βραχνας!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ψαξει πριν κατι μηνες, και ειχα απογοητευτει.

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή έκανε τελευταίο update πριν 4 μήνες. Η εφαρμογή που προτείνει ο φίλος πιο πριν έκανε update πριν ένα χρόνο και βάλε. Πότε το έψαξες; Μάλλον δεν ψάχνεις καλά

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει πάντως, αυτά τα vcf είναι τελείως γτπ. Εγώ έψαχνα πρόγραμμα να τα διαβάζω και στο pc και τίποτα. Μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Επίσης έψαχνα εφαρμογή να μπορώ να εισάγω μαζικά call logs αλλά και πάλι τίποτα. Συχνά βρίσκεις εύκολα τελείως άκυρες εφαρμογές στο android (για κουνούπια κτλ) και δεν βρίσκεις για κάτι πιο βασικό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...